НМЦ ПТО у Рівненській області

Новини - 2017

27.12.17

   МЕТОДИЧНА СЕКЦІЯ ВИКЛАДАЧІВ ПРЕДМЕТУ „ЗАХИСТ ВІТЧИЗНИ“

Секція Захист Вітчизни      21 грудня 2017 року на базі Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Рівненської області відбулася засідання методичної секції викладачів предмету „Захист Вітчизни”.
     У роботі секції взяли участь Петро Годунко, методист навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Рівненській області, Микола Радько, головний спеціаліст організаційно-інспекторського відділу управління освіти виконавчого комітету Рівненської міської ради, викладачі професійно-технічних навчальних закладів області, шкілм.Рівного і та фахівці НМЦ ЦЗ та БДЖ Рівненської області.
     До проведення секції долучився викладач кафедри військової підготовки Національного університету водного господарства та природокористування, учасник АТО, який надав рекомендації з питань підготовки сучасної молоді до служби в лавах Збройних Сил України. Відповідно з Планом проведення секції Володимир Павлюк, викладач обласних курсів НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області, розповів про організацію дозиметричного контролю, контроль радіоактивного та хімічного забруднення, наочно продемонстрував роботу з приладами радіаційної розвідки: індивідуальними дозиметрами, дозиметрами-радіометрами. Особливу увагу викладач звернув на сучасні види приладів радіаційного та хімічного контролю, використання засобів колективного та індивідуального захисту.
     Проведення засідання методичної секції дало унікальну можливість присутнім обмінятися досвідом, вдосконалити професійні знання, розвивати фаховий потенціал. По завершенні викладачі отримали методичні та відеоматеріали з цивільного захисту та безпеки життєдіяльності.

15.12.17

   РЕАЛІЗАЦІЯ КОМПЕТЕНТНІСНОГО ПІДХОДУ ПРИ ПІДГОТОВЦІ ЗА ЗВАРЮВАЛЬНИМИ ПРОФЕСІЯМИ У ПТНЗ ОБЛАСТІ

Секція зварників Секція зварників      14 грудня 2017 року на базі навчально-методичного центру профтехосвіти у Рівненській області проведено заняття обласної методичної секції педагогічних працівників електрогазозварювальних професій професійно-технічних навчальних закладів Рівненської області на тему „Компетентнісний підхід при підготовці кваліфікованих робітників зварювальних професій у профтехзакладі“.
     Директор навчально-методичного центру профтехосвіти у Рівненській області Валентина Миколаївна Бондарчук привернула увагу присутніх до питань реалізації положень нового Закону України „Про освіту“ у професійно-технічних навчальних закладах; розкрила завдання, які стоять перед професійною (професійно-технічною) освітою, та, зокрема, педпрацівниками з підготовки за зварювальними професії, у світлі реформ системи освіти, побудови нової української школи, реформування системи професійно-технічної освіти.
     Методист НМЦ ПТО П. Семенюк розкрив питання компетентнісного підходу в освіті, ознайомив із новими підходами, щодо визначення змісту професійно-технічної освіти, формами та методами реалізації компетентнісного підходу у ПТНЗ. Присутні ознайомились із особливостями нових Державних стандартів за зварювальними професіями, розробленими на модульно-компетентнісній основі; проведено заняття з елементами тренінгу з розробки робочих навчальних програм із предметів професійно-теоретичної підготовки. <-->.

07.12.17

   ПІДВИЩУЄМО РІВЕНЬ ТЕХНОЛОГІЇ РОБОТИ УЧНІВ ПТНЗ З ІНФОРМАЦІЄЮ

Секція механізаторів      07 грудня 2017 року на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Рівненській області проведено заняття обласної методичної секції викладачів та майстрів виробничого навчання сільськогосподарських професій на тему „Дистанційне навчання – технологія роботи учня з інформацією”.
     Про методи та засоби реалізації дистанційного навчання, специфіку його використання у профтехзакладах для учасників секції розповів методист Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Рівненській області Пелипчук М.П.
     Із порядком впровадження елементів дистанційної форми навчання із застосуванням системи Moodle у професійно-технічних навчальних закладах області ознайомив методист НМЦ ПТО Семенюк П.П.
     За круглим столом викладачі та майстри виробничого навчання обговорили можливі шляхи подолання перепон в організації „дистанційного навчання” у ПТНЗ.
     Основні засади компетентнісного підходу до провадження освітньої діяльності у ПТНЗ озвучила методист навчально-методичного центру Мосійчук Л.М.
     Учасники секції спільно опрацювали положення нового Закону України „Про освіту”, зокрема, його ключові новели.
     З метою формування у молодого викладача впевненості у правильному виборі професії, навчити діяти та спілкуватися, стимулювати бажання підвищувати свій професійний рівень, активізувати творчий потенціал кожного молодого педагога, проведено заняття з елементами тренінгу „Я крокую до майстерності”.
     Усі учасники секції отримали методичні та презентаційні матеріали.

06.12.17

   КОНКУРС ПРОФЕСІЙНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ МАЙСТРІВ ВИРОБНИЧОГО НАВЧАННЯ

Конкурс майстрів-перукарів Конкурс майстрів-перукарів      5 грудня 2017 року на базі ДПТНЗ «Рівненський центр професійно-технічної освіти сервісу та дизайну» проведено обласний конкурс професійної майстерності серед майстрів виробничого навчання професійно-технічних навчальних закладів за професією «Перукар».
     Конкурс організовано за підтримки управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації та Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Рівненській області.
     Розпочався конкурс представленням конкурсантів, під час якого яскраві відеоролики розповідали про учасників конкурсу, їх досягнення на педагогічній ниві.
     Конкурс проводився у 2 тури: теоретичний та практичний.
     Теоретичний тур проводився з використанням комп’ютерних технологій. Майстри складали тести з предметів: «Перукарська справа», «Матеріалознавство», «Охорона праці», «Основи санітарії та гігієни».
     Завдання практичного туру відповідало вимогам рівня кваліфікації «Перукар І класу» та передбачало виконання вечірньої зачіски на довгому волоссі, яка відповідає модним тенденціям.
     Конкурс оцінювало компетентне журі, до складу якого увійшли Савочкіна Л.В., технолог-експерт компанії «Estel Professional», Зотік А.В., майстер виробничого навчання Рівненського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, Смик Т.Ю., перукар-модельєр салону «МЕО».
Конкурс майстрів-перукарів      При оцінюванні практичного туру враховувались: зовнішній вигляд учасника (відповідність спецодягу та взуття нормам санітарії та гігієни, охайність); організація робочого місця; технічність виконання; відповідність фарбування та зачіски до сучасних тенденцій моди; цілісність образу; чистота виконання; складність виконання зачіски; оригінальність ідеї; дотримання норми часу на виконання зачіски; дотримання правил охорони праці.
     Завершилося виконання вечірньої зачіски на довгому волоссі. Це дійсно була феєрія барв, емоцій, краси та грації. Досвідчене журі пильно спостерігало за всіма тонкощами роботи в зачісці, макіяжі, в створенні образу.
     Змагання між майстрами звісно було, але відношення між конкурсантами були настільки душевними, що хвилювання не відчувалося. Всі підтримували один одного.
     По завершенню конкурсних завдань журі підвело підсумки, за результатами яких і були визначені переможці та призери обласного конкурсу професійної майстерності серед майстрів виробничого навчання професійно-технічних навчальних закладів за професією «Перукар».
     Переможцями конкурсу стали:
         І місцеВельбовець Наталія Миколаївна, майстер виробничого навчання ДПТНЗ «Острозьке вище професійне училище»,
         ІІ місцеТишковець Ірина Анатоліївна, майстер виробничого навчання Вищого професійного училища №22 м. Сарни,
         ІІІ місцеГенеральчук Інна Миколаївна, майстер виробничого навчання ДПТНЗ «Рівненський центр професійно-технічної освіти сервісу та дизайну».
     Учасники конкурсу були нагороджені дипломами та цінними подарунками.

28.11.17

   НА РІВНЕНЩИНІ ВІДКРИТО НАВЧАЛЬНО-ПРАКТИЧНИЙ ЦЕНТР ДЛЯ ПІДГОТОВКИ КВАЛІФІКОВАНИХ РОБІТНИКІВ ЗА ПРОФЕСІЄЮ «МОНТАЖНИК САНІТАРНО-ТЕХНІЧНИХ СИСТЕМ ТА УСТАТКУВАННЯ»

Відкриття НПЦ      В рамках реалізації пілотного проекту з модернізації підготовки робітників за трьома професіями, серед яких «Монтажник санітарно-технічних систем та устаткування», Вищому професійному училищу № 29 смт Володимирець з державного та місцевого бюджетів було виділено кошти, які спрямовані на придбання обладнання, матеріалів, устаткування та облаштування навчально-виробничої майстерні.
     27 листопада 2017 року на базі Вищого професійного училища № 29 смт Володимирець відбулося урочисте відкриття навчально-практичного центру за професією «Монтажник санітарно-технічних систем та устаткування». Навчально-практичний центр дає можливість професійного зростання викладачів у підготовці висококваліфікованих робітників, створюють можливість підготовки та перепідготовки незайнятого населення, впровадження у освітній процес новітніх виробничих технологій, інструментів і матеріалів.
     В урочистих заходах з нагоди відкриття центру взяли участь Голова Володимирецької районної ради - Василь Васильович Ковенько, генеральний директор ВАТ завод «Ситал» - Олександр Кузьмич Хуткий, голова колективного підприємства «Володимирецький агропромбуд» - Віталій Адамович Бурма, приватний підприємець Олександр Володимирович Троневич, представники ТзОВ «Енергоекспорт ТД» та інші роботодавці.
Детальна інформація за посиланням: http://vpu29.ucoz.ua/.

28.11.17

   ВПРОВАДЖЕННЯ СУЧАСНИХ ТЕХНОЛОГІЙ, ІНТЕРАКТИВНИХ МЕТОДІВ НАВЧАННЯ У НАВЧАЛЬНО-ВИРОБНИЧИЙ ПРОЦЕС

Вебінар електриків      Відомо, що впровадження сучасних технологій, інтерактивних методів навчання у навчально-виробничий процес сприяє кращому засвоєнню матеріалу та робить навчальний процес цікавішим. Педагогічні працівники Вищого професійного училища № 24 м. Корець приділяють цьому питанню належну увагу.
     28 листопада в рамках засідання методичної секції фахівців електроенергетичного профілю проведено вебінар на тему „Впровадження інтерактивних методів навчання – шлях до вдосконалення уроків професійної підготовки”, під час якого досвідом своєї роботи ділилися педагоги Вищого професійного училища № 24 м. Корець.
     Якість підготовки кваліфікованого робітника починається з питання розвитку матеріальної бази. За допомогою он-лайн презентації учасників вебінару ознайомили із матеріально-технічною базою майстерні та комплексно-методичним забезпеченням із професії: «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування». Майстер виробничого навчання Дідик Віталій Анатолійович поділився досвідом роботи по монтажу точкових світильників на поверхні з гіпсокартону.
     Методист НМЦ ПТО Пачебула Т.В. розповіла про впровадження сучасних педагогічних технологій у навчально-виробничий процес, особливості інтерактивного навчання. Увагу учасників акцентувала на застосуванні ігрових технології навчання, методу аналізу конкретних виробничих ситуацій та діяльності майстра виробничого навчання при застосуванні цих методів роботи. Учасники секції ознайомилися з презентацією «Нестандартні форми проведення уроків». <-->.

23.11.17

   ЯК ПІДВИЩИТИ ЯКІСТЬ ПРОФЕСІЙНОГО ТА ПІДПРИЄМНИЦЬКОГО НАВЧАННЯ В ПТНЗ

Секція викладачів економіки Секція викладачів економіки      22 листопада 2017 року на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Рівненській області відбулося засідання обласної методичної секції викладачів економічних дисциплін з теми: «Підвищення якості професійного та підприємницького навчання в ПТНЗ з використанням методів моделювання».
     З ключовими новелами Закону України «Про освіту» присутніх ознайомила директор Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Рівненській області Бондарчук Валентина Миколаївна. Методистом навчально-методичного центру Мосійчук Людмилою Миколаївною було роз’яснено питання впровадження компетентнісного підходу в освітній процес закладів системи професійної (професійно-технічної) освіти.
     З питань організації та участі в обласних конкурсах та олімпіадах з економіки власним досвідом поділилася Назарук Мирослава Стефанівна, викладач-методист, викладач економіки Вищого професійного училища № 1 м. Рівне.
Секція Муляр      Методист навчально-методичного центру Рожкова Олена Євгеніївна разом з присутніми учасниками українсько-польського проекту «Активна молодь на ринку праці – підвищення якості професійного та підприємницького навчання в українських навчальних закладах з використанням методів моделювання» Шеремет Оксаною Іванівною (ДПТНЗ «Соснівський професійний ліцей»), Корицькою Наталією Кузьмівною (ДПТНЗ «Рівненський центр ПТО сервісу та дизайну») та Назарук Мирославою Стефанівною презентували напрацювання учасників проекту та наслідки навчально-ознайомчого візиту до Польщі.
     Про відкриття на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Рівненській області Творчого Альянсу «Акме-центр» присутнім розповіла і запросила до співпраці Голубош Світлана Віталіївна, методист навчально-методичного центру.
     В ході проведення засідання викладачами в інтерактивній формі були опрацьовані вправи з інструментарію українсько-польського проекту. Вправа «Фірма моєї мрії» виявила потужний потенціал викладачів щодо розробки власних бізнес ідей.
     На виконання листа МОН України «Щодо проведення V Всеукраїнського бізнес-турніру «Стратегія фірми – 2018»» від 22.09.2017 №1/9-513 методистом Рожковою О.Є. було проведено тренінг з роботи у середовищі бізнес-симуляції ViAL+, роз’яснено організаційні питання щодо етапів Турніру та координації роботи учнів.

16.11.17

   ЗАСІДАННЯ ОБЛАСНОЇ МЕТОДИЧНОЇ СЕКЦІЇ ВИКЛАДАЧІВ СПЕЦПРЕДМЕТІВ ТА МАЙСТРІВ ВИРОБНИЧОГО НАВЧАННЯ ЗА ПРОФЕСІЯМИ «МАЛЯР, ШТУКАТУР, ЛИЦЮВАЛЬНИК-ПЛИТОЧНИК»

Секція Муляр Секція Муляр      15 листопада 2017 року на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Рівненській області відбулося засідання обласної методичної секції викладачів спецпредметів та майстрів виробничого навчання за професіями «Маляр, штукатур, лицювальник-плиточник» за темою «Робота над плануванням регіонального компоненту в робочих навчальних програмах».
     Директором НМЦ ПТО Бондарчук Валентиною Миколаївною з учасниками методичної секції опрацьовано новий Закон України «Про освіту», піднято актуальні питання його реалізації в системі професійної (професійно-технічної) освіти.
     Мосійчук Людмила Миколаївна, методист НМЦ ПТО, ознайомила з основними вимогами до створення різнопланових навчальних програм (авторських, адаптованих, модифікованих та інших), а також з порядком їх узгодження та затвердження.
Секція Муляр      Питання розроблення робочих навчальних програм та поурочно-тематичне планування з урахуванням регіонального компоненту (Sniezka, Ceresit, Knauf) висвітлила Самоїл Галина Іванівна.
     В ході практичної частини учасники секції розробили навчально-тематичне планування з предмету «Технологія малярних робіт» за професією «Маляр» 3-го кваліфікаційного розряду з урахуванням регіонального компоненту.
     В ході роботи секції проведений аналіз результатів ІІ-ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу за професією «Маляр» та зроблені акценти на питаннях якісної підготовки учасників до теоретичного та практичного туру.
     З учасниками засідання опрацьовані збірник тестів за професією «Маляр» 3-го кваліфікаційного розряду, а також робочий зошит учня 2-го кваліфікаційного розряду за професією «Штукатур».

14.11.17

   ІНСТРУМЕНТАРІЙ ДЛЯ ЕФЕКТИВНОЇ ПСИХОДІАГНОСТИКИ

Інструментарій      14 листопада 2017 року відбулося засідання ради з питань практичної психології та соціальної роботи професійно-технічних навчальних закладів.
     Андрощук Л.П., методист Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти Рівненської області, Іванців К.М., практичний психолог ДНЗ «Рівненське вище професійно-технічне училище ресторанного сервісу і торгівлі», Герасимчук О.А., практичний психолог Клеванського професійного ліцею, Полюхович Г.П., практичний психолог ДПТНЗ «Рівненський центр професійно-технічної освіти сервісу та дизайну», Руссу-Захаржевська Н.В., практичний психолог ВПУ №1 м.Рівне та Якубчик В.Р., практичний психолог ДНЗ «Здолбунівське вище професійно-технічне училище залізничного транспорту» обговорити діагностичні методики, які використовуються психологами закладів профтехосвіти області та рекомендували для використання найоптимальніші та найрезультативніші з них.
     Результатом роботи стало затвердження каталогу «Психодіагностичний інструментарій працівника психологічної служби професійно-технічних навчальних закладів Рівненської області».

10.11.17

   «НАС БАГАТО. МИ РІЗНІ. АЛЕ НАС ОБ’ЄДНУЄ СПІЛЬНА МЕТА»

Радіодиктант      З метою пропагування грамотності, підтримки та розвитку державної мови як духовного потенціалу нації, виховання високої мовної культури 9 листопада, в День української писемності та мови, директор Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Рівненській області разом з методистами взяли участь в XVII Всеукраїнському радіодиктанті національної єдності.
     Популярність радіодиктанту щороку зростає. І найголовніше в ньому – не перевірка знань та хизування здобутою високою оцінкою чи отриманим подарунком. Важлива солідарність з усіма, хто любить і шанує рідну мову, хто хоче, щоб українці говорили українською мовою і зберігали її для майбутніх поколінь.

10.11.17

   ПРОФЕСІЙНИЙ РОЗВИТОК ПЕДАГОГІЧНОГО ПРАЦІВНИКА – ЗАПОРУКА УСПІШНОГО УЧНЯ

Секція кухарів Секція кухарів      08 листопада 2017 року на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Рівненській області проведено заняття обласної секції педагогів напряму «Громадське харчування» з теми «Професійний розвиток педагогічних працівників ПТНЗ в умовах євроінтеграції».
     Під час роботи секції викладачі спецдисциплін та майстри виробничого навчання були ознайомлені з особливостями реалізації положень Закону «Про освіту» у закладах професійної (професійно-технічної освіти). На запитання, які виникали у педагогів під час розгляду положень Закону, вони отримали вичерпні відповіді від директора НМЦ ПТО у Рівненській області Бондарчук В.М.
     Також були проаналізовані результати Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів ПТНЗ у 2016/2017 навчальному році. Про основні помилки та недоліки в роботі конкурсантів, які мали місце під час Конкурсу, присутнім розповіла Лемох Н.В., майстер виробничого навчання ДНЗ «Рівненське вище професійне училище ресторанного сервісу і торгівлі». Секція кухарів      Методист НМЦ ПТО Мосійчук Л.М. розкрила питання з впровадження компетентнісного підходу в освітній процес закладів системи ПТО».
     Методист НМЦ ПТО Рожкова О.Є. поділилася з присутніми інформацією про українсько-польський проект «Активна молодь на ринку праці – підвищення якості професійного та підприємницького навчання в українських навчальних закладах з використанням методів моделювання», про навчально-ознайомчий тижневий візит до Польщі, використала певні методи та вправи, які були отримані під час участі в проекті.
     Мельник Н.В., викладач ДПТНЗ «Березнівське вище професійне училище» презентувала власний досвід щодо участі у Всеукраїнських та міжнародних конкурсах».
     Присутні мали можливість дізнатися про коучінговий метод та стали учасниками тренінгу, який провела Главінська О.Д., психолог, бізнес-тренер, оргконсультант, коуч, член Рівненського обласного психотерапевтичного товариства, кандидат психологічних наук, доктор філософії, доцент кафедри загальної психології та психодіагностики Рівненського державного гуманітарного університету.

10.11.17

   ОН-ЛАЙН ЗАСІДАННЯ ЧЛЕНІВ ОБЛАСНИХ ТВОРЧИХ ГРУП ВИКЛАДАЧІВ МАТЕМАТИКИ ТА ФІЗИКИ

Творча група      8 та 9 листопада 2017 року в режимі он-лайн відбулися засідання обласних творчих груп викладачів математики та фізики, які працюють над темами „Методи і прийоми активізації пізнавальної діяльності учнів” та „Проектування уроків математики, що засновані на компетентнісному та діяльнісному підходах”.
     Члени творчих груп працюють над послідовним впровадженням в освітній процес методів та прийомів, які сприяють оптимізації навчання та формування всебічно розвиненої, гармонійної особистості, підвищенню якості освіти через удосконалення педагогічної майстерності і культури праці вчителів, зокрема використання сучасних педагогічних технологій, створення оптимальних умов для розвитку творчих здібностей учнів.
     До складу творчих груп увійшли Власюк Л.В., викладач математики ДПТНЗ „Соснівський професійний ліцей”, Курильчик І.В., викладач математики ДПТНЗ „Березнівське вище професійне училище”, Савич Р.В., викладач фізики ВПУ № 25 смт Демидівка, Сачук О.Л., викладач фізики Квасилівського професійного ліцею а також Гриневич Т.О., викладач математики ДПТНЗ „Сарненський професійний аграрний ліцей”, Полховська Т.О., викладач математики та фізики ДПТНЗ „Дубровицький професійний ліцей”, Прендецький П.І., Ряска І.В., викладачі математики ВПУ № 25 смт Демидівка, та Шкльода С.Ф., викладач математики ВПУ № 24 м. Корець. Координує роботу творчих груп методист НМЦ ПТО у Рівненській області Мосійчук Л.М.
     Під час он-лайн засідань члени творчих груп розглянули матеріали з методики активізації пізнавальної діяльності учнів згідно вимог до сучасного уроку та організації навчальної діяльності учнів, заснованої на компетентнісному та діяльнісному підходах, обговорили критерії узагальнення та систематизації наявних розробок з метою внесення коректив і пропозицій щодо підготовки електронних варіантів методичних посібників за результатами роботи творчих груп.

10.11.17

   «АКМЕОЛОГІЧНА ОСОБИСТІСТЬ ПЕДАГОГА 21 СТОЛІТТЯ!»

Виступ методиста      30 жовтня 2017 року на базі Радивилівського професійного ліцею в рамках педагогічної ради для викладачів закладу методист НМЦ ПТО Голубош Світлана Віталіївна виступила з темою «Формування готовності педагогів до акмеологічної діяльності» з метою сформувати внутрішню мотивацію до створення творчого педагогічного осередку акмеологічного спрямування.
     В ході презентації Світлана Віталіївна підвищила рівень інформованості щодо педагогічно – психологічних аспектів акмеологічної діяльності, рольової позиції педагога в акме–закладі та особливостей професійної кар’єри і запропонувала взяти участь в реалізації проекту «Творчий альянс «Акме–центр» при НМЦ ПТО , що розпочинає свою діяльність з січня 2018 року!

31.10.17

   АКТИВНА МОЛОДЬ РІВНЕНЩИНИ МОДЕЛЮЄ СВОЄ ПРОФЕСІЙНЕ МАЙБУТНЄ

Українсько-польський проект Українсько-польський проект      Впродовж двох років реалізується україно-польський проект «Активна молодь на ринку праці – підвищення якості професійного та підприємницького навчання в українських навчальних закладах з використанням методів моделювання», у якому беруть активну участь викладачі економічних дисциплін професійно-технічних навчальних закладів Рівненської області.
     Організатори даного проекту: Західноукраїнський регіональний центр (місто Львів) та Громадський центр „Ділові ініціативи“ (місто Івано-Франківськ) спільно з Малопольським інститутом місцевого самоврядування та адміністрації (міста Краків) за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Республіки Польща.
     З вересня 2016 року вісім викладачів економічних дисциплін навчалися у Львові впродовж чотирьох сесій, провели п’ять пілотних занять, а також з 23 по 28 квітня 2017 року у складі делегації працівників професійно-технічних навчальних закладів Рівненської, Волинської та Львівської областей відвідали Малопольське воєводство у Польщі де пройшли тижневе стажування.
     27.10.2017 р. у м. Львів на базі Національного університету «Львівська політехніка» педагоги разом зі своїми учнями (39 осіб) взяли участь у демонстраційних уроках у новостворенній в рамках проекту лабораторії моделювання праці.
Українсько-польський проект      Педагогами ДПТНЗ «Рівненський центр професійно-технічної освіти сервісу та дизайну» Корицькою Н.К. та Полюхович А.П. було проведено з ученицями, що здобувають професію «Перукар (перукар-модельєр)» заняття під назвою «Конкурс «Золота осінь»».      Викладач Каноницької ЗОШ І-ІІІ ступенів Безушко О.А. разом з учнями 11-го класу взяли участь у проведенні заняття під назвою «Етно-туризм Володимиреччини».
     Викладачами Вищого професійного училища № 1 м. Рівне Назарук М.С., Ліпінською В.Ю. та методистом Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Рівненській області Рожкова О.Є. з учнями будівельних професій училища було проведено заняття «Крок у майбутнє».
     В ході занять учні сміливо обирали відповідальні пости у створених ними власних фірмах, проявили себе, як справжні фахівці своєї справи, доповіді, економічні розрахунки та презентації були ґрунтовні, вони вільно вирішували проблемні ситуації та вели аргументовану дискусію.

Олена Рожкова, учасник проекту,
методист навчально-методичного центру професійно-технічної освіти
у Рівненській області

30.10.17

   ПРОВЕДЕНО ЗАНЯТТЯ ОБЛАСНОЇ МЕТОДИЧНОЇ СЕКЦІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ КОМП’ЮТЕРНИХ ДИСЦИПЛІН

Секція ППКД Секція ППКД      26 жовтня 2017 року на базі навчально-методичного центру профтехосвіти у Рівненській області проведено заняття обласної методичної секції педагогічних працівників комп’ютерних дисциплін професійно-технічних навчальних закладів Рівненської області на тему „Компетентнісний підхід при підготовці кваліфікованих робітників у профтехзакладі“.
     У роботі методичної секції взяли участь директор навчально-методичного центру профтехосвіти у Рівненській області Валентина Миколаївна Бондарчук, методисти НМЦ ПТО Семенюк П.П. та Мосійчук Л.М.
     В ході виступу Валентина Миколаївна привернула увагу присутніх то тих задач, які стоять перед професійно-технічними навчальними закладами та педпрацівниками комп’ютерних дисциплін, зокрема, та які обумовленні реформами у сфері освіти країни, прийнятим Верховною Радою новим Законом України „Про освіту“, впровадженням компетентнісного підходу в освітній галузі.
Секція ППКД      З особливостями компетентнісного підходу в освіті, змінами, які відбуваються у професійно-технічній освіті у зв’язку із впровадженням нових Державних стандартів ПТО за робітничими професіями на модульно-компетентнісній основі, новими підходами до формування змісту освіти та сучасними методиками реалізації компетентнісного підходу у навчально-виробничій діяльності ПТНЗ ознайомив методист НМЦ ПТО П. Семенюк.
     Методику створення компетентнісно орієнтованих завдань представила методист НМЦ ПТО Мосійчук Людмила Миколаївна.
     Викладач Квасилівського професійного ліцею Жулавнік Сергій Юрійович ознайомив учасників заняття методичної секції із досвідом роботи ліцею із впровадження інформаційно-комунікаційних технологій у світлі сучасних вимог щодо підготовки кваліфікованих робітників, а викладач названою закладу Жулавнік Наталія Михайлівна представила досвід й методику розробки та впровадження власних електронних засобів навчального призначення, як засобу підвищення ефективності навчального процесу та активізації навчальної діяльності учнів.
     В ході жвавого спілкування обговорено питання участі педпрацівників комп’ютерних дисциплін у Фестивалі електронних засобів навчального призначення, роботі у системі дистанційного навчання та створенні дистанційних курсів, покращення функціонування та висвітлення інформації на сайтах ПТНЗ, змін у законодавстві щодо діяльності у сфері освіти та професійно-технічної освіти та ін.

27.10.17

   ЗАСІДАННЯ ОБЛАСНОЇ МЕТОДИЧНОЇ СЕКЦІЇ ВИКЛАДАЧІВ ОХОРОНИ ПРАЦІ

Секція ОП      26 жовтня 2017 року відбулося в режимі он-лайн засідання обласної методичної секції викладачів охорони праці за темою: «Організація роботи з охорони праці у навчальному закладі як запорука підготовки висококваліфікованих робітників».
     Метою засідання було обговорення шляхів покращення якості підготовки кваліфікованих робітників різних професій.
     Під час он-лайн засідання були розглянуті питання:
         1. Розгляд змісту нових нормативно-правових документів з питань охорони праці.
         2. Державний нагляд за охороною праці у Рівненській області.
         3. Методика проведення первинного інструктажу в кабінеті охорона праці.
         4. Безпека праці, шкідливі та небезпечні фактори на робочому місці кухаря.
         5. Компетентнісно-орієнтовані завдання.
     У виступах з даних питань взяли участь викладач охорони праці Державного навчального закладу «Рівненське вище професійне училище ресторанного сервісу і торгівлі» Волкова Олена Анатоліївна, викладач Рівненського професійного ліцею Шукалюк Галина Петрівна, методисти навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Рівненській області Мосійчук Людмила Миколаївна, Пачебула Тамара Вікторівна.
     Учасники вебінару отримали матеріали для використання у роботі відповідно розглянутих питань.
     Ознайомитись з матеріалами, поданими на вебінар можна за посиланнями нижче.

24.10.17

   ЗАСІДАННЯ ОБЛАСНОЇ МЕТОДИЧНОЇ СЕКЦІЇ ВИКЛАДАЧІВ ФІЗИКИ

Секція фізиків      24 жовтня 2017 року відбулося в режимі он-лайн засідання обласної методичної секції викладачів фізики професійно-технічних навчальних закладів за темою „Формування ключових та предметних компетентностей учнів на уроках фізики”.
     Під час вебінару учасниками секції були проаналізовані внесені зміни до навчальних програмах з фізики основної школи та розглянуті питання організації роботи з підготовки до викладання фізики за оновленими програмами старшої школи у 2018-2019 навчальному році. Методист НМЦ ПТО Мосійчук Л.М. звернула увагу на особливості реалізації нових підходів у навчанні фізики та здійснення дидактико-методичного супроводу комптентнісного навчання, презентувала методичні підходи до побудови компетентнісно орієнтованих завдань з фізики.
     На завершення увазі членів секції було представлено аналіз роботи творчих груп викладачів фізики упродовж 2017 року, подано пропозиції щодо організації подальшої роботи обласної методичної секції з питань обміну досвідом, поширення кращих зразків педагогічної творчості в розробці та застосуванні інноваційних освітніх продуктів, методів та прийомів навчання.

23.10.17

   ІНТЕРНЕТ-СЕМІНАР „ВПРОВАДЖЕННЯ КОМПЕТЕНТНІСНОГО ПІДХОДУ В НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНИЙ ПРОЦЕС ЗАКЛАДІВ СИСТЕМИ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ ОСВІТИ”

Інтернет-семінар      23 жовтня 2017 року проводиться Інтернет-семінар на тему: „Впровадження компетентнісного підходу в навчально-виховний процес закладів системи професійно-технічної освіти”. Метою проведення інтернет-семінарує обмін думками та досвідом роботи щодо основних підходів до організації діяльності педагогічних колективів навчальних закладів з позицій формування життєвих та професійних компетентностей учнів, зміни підходів до підготовки і проведення уроку, розширення діапазону організаційних форм і методів навчання, що сприяють формуванню всебічно розвиненої особистості, здатної гнучко реагувати на вимоги сьогодення.
     Для обговорення запропоновано наступні тематичні питання:
         1. Компетентнісна модель освітньої галузі як необхідна умова ефективної освіти.
         2. Особливості реалізації комптентнісного підходу у професійній підготовці учнів ПТНЗ.
         3. Шляхи формування ключових компетентностей на уроках загальноосвітньої підготовки.
         4. Навчально-методичне забезпечення підготовки кваліфікованих робітників на засадах модульно-компетентнісного підходу.
     У семінарі взяли участь педагогічні працівники професійно-технічних навчальних закладів Рівненської області, зацікавлені проблемами та перспективами впровадження комптентнісного підходу.
     Ознайомитись з матеріалами, поданими на інтернет-семінар можна за посиланнями нижче.

МАТЕРІАЛИ УЧАСНИКІВ СЕМІНАРУ:

23.10.17

   ЗАНЯТТЯ ОБЛАСНОЇ МЕТОДИЧНОЇ СЕКЦІЇ ВИКЛАДАЧІВ ТА МАЙСТРІВ ВИРОБНИЧОГО НАВЧАННЯ, ЯКІ ЗДІЙСНЮЮТЬ ПІДГОТОВКУ ВОДІЇВ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ ТА СЛЮСАРІВ З РЕМОНТУ АВТОМОБІЛІВ

Секція водіїв Секція водіїв      19 жовтня 2017 року на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Рівненській області проведено заняття обласної методичної секції викладачів та майстрів в/н, які здійснюють підготовку водіїв т/з та слюсарів з ремонту автомобілів на тему: „Педагогічний підхід до формування професійної мобільності кваліфікованого робітника”.
     Для учасників секції методистом НМЦ ПТО Пелипчуком М.П. було розкрито зміст поняття „професійна мобільність”, озвучено критерії професійної мобільності, зазначено компоненти професійної мобільності та педагогічні умови підвищення інформаційно-комунікаційної компетентності як частини професійної мобільності педагога.
Секція водіїв      За круглим столом викладачі та майстри в/н обмінялися досвідом з питань використання ЕЗНП під час викладання навчального матеріалу з предмету „Будова автомобіля”. Були обговорені проблемні питання пов’язані з формуванням в учнів позитивної мотивації до вивчення Правил дорожнього руху.
     З метою усвідомлення необхідності розвитку мобільності, формування ІКТ-компетентності педагога та учнів інформаційними та комунікаційними технологіями в навчальному процесі проведено заняття з елементами тренінгу „Професійна мобільність педагога або чому треба вчитися і змінюватися все життя?”.
     По завершенню роботи секції учасники отримали методичні та презентаційні матеріали.

11.10.17

   ЗАСІДАННЯ ОБЛАСНОЇ МЕТОДИЧНОЇ СЕКЦІЇ ЗАСТУПНИКІВ ДИРЕКТОРІВ З ВИХОВНОЇ РОБОТИ

Секція заступників Секція заступників      09 жовтня 2017 року відбулося засідання обласної методичної секції заступників директорів професійно-технічних навчальних закладів з виховної роботи «Організація виховної роботи в умовах розбудови демократичного навчально-виховного середовища». Методист Навчально-методичного центру Андрощук Любов Петрівна ознайомила з новими підходами до організації виховного процесу у професійно-технічних навчальних закладах згідно пріоритетів, визначених Міністерством освіти і науки України.
     Власюк Тетяна Володимирівна, заступник директора з навчально-виховної роботи Державного професійно-технічного навчального закладу «Сарненський професійний аграрний ліцей» презентувала роботу свого закладу в напрямку національно-патріотичного виховання, де змістовними та масовими виховними заходами приділено увагу кожній вагомій події української історії і боротьби за незалежність України та проводиться високопрофесійна робота по вихованню справжніх патріотів своєї країни.
     Долишня Сніжана Михайлівна, заступник директора з навчально-виховної роботи «Державного навчального закладу «Дубенське вище художнє професійно-технічне училище» ознайомила із особливостями організації роботи учнівського самоврядування в мовах демократизації освітнього процесу на прикладі свого навчального закладу.
     В ході засідання були обговорені окремі проблемні питання організації виховної роботи в закладах та шляхи їх вирішення.

11.10.17

   КОНФЕРЕНЦІЯ ЛІДЕРІВ УЧНІВСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ „СУЧАСНИЙ ЛІДЕР – СПРАВЖНІЙ ПАТРІОТ“

Конференція лідерів Конференція лідерів      09 жовтня 2017 року на базі Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки відбулася конференція лідерів учнівського самоврядування професійно-технічних навчальних закладів Рівненської області „Сучасний лідер – справжній патріот“, в ході якої психологом ГО «Чайка» Оксаною Салівончик та психологом Державного навчального закладу «Рівненське вище професійне училище ресторанного сервісу і торгівлі» Катериною Іванців проведено тренінг «Лабораторія лідерства», сплановано роботу обласної ради учнівського самоврядування на 2017 -2018 навчальний рік та обрано голову обласної ради учнівського самоврядування.
     Завідуюча відділом мистецтв Хамедюк Анжела Іванівна провела для лідерів екскурсію Рівненською обласною універсальною науковою бібліотекою. Під час уроку мужності «Нескорені серця», підготовленого бібліотекарем відділу мистецтв Конарчук Галиною Михайлівною, учням про військову доблесть і звитягу захисників України розповіли учасники АТО Капінос Микола та Тепляко Віталій. Героїчною і трагічною долею своїх синів, які загинули на сході України – Олександра Борисенка та Ігоря Волошина, розчулили до сліз дві мами Наталія Борисенко та Наталія Волошина.
     Лідери також побували у Рівненському обласному краєзнавчому музеї, де завідувач відділу «Інституту дослідів Волині» Марчук Ігор Володимирович провів історичний екскурс «УПА. Історія нескорених», приурочений до 75-ї річниці створення Української Повстанської Армії.

10.10.17

  ОН-ЛАЙН ЗАСІДАННЯ ЧЛЕНІВ ОБЛАСНОЇ ТВОРЧОЇ ГРУПИ ВИКЛАДАЧІВ ХІМІЇ ТА БІОЛОГІЇ

Вебінар хіміків      10 жовтня 2017 року відбулось в режимі он-лайн засідання членів обласної творчої групи викладачів хімії та біології, що працюють над темою „Розробка компетентнісно-орієнтованих завдань до уроків природничих дисциплін”.
     Робота у творчій групі об’єднала активних педагогів, що працюють у форматі творчих пошуків, удосконалення учительської праці, створення умов для покращення якості навчального процесу. До складу творчої групи увійшли Грицайчук В.І., Мандзюк О.В., Мовчан Т.О. – викладачі хімії та біології Радивилівського професійного ліцею, Кисіль О.М. – викладач біології ВПУ № 25 смт Демидівка; Шеменюк Н.В. – викладач хімії та біології ДНЗ „Здолбунівське вище професійне училище залізничного транспорту” та Шикула А.Я. – викладач біології ВПУ № 1 м. Рівне. Координує роботу творчої групи методист НМЦ ПТО у Рівненській області Мосійчук Л.М.
     Під час он-лайн засідання члени творчої групи розглянули зразки компетентнісно-орієнтованих завдань до уроків природничих дисциплін, обговорили критерії узагальнення та систематизації наявних розробок з метою внесення коректив і пропозицій щодо підготовки електронного варіанту збірника завдань, затвердили план подальшої роботи творчої групи.

20.09.17

  ВІДБУВСЯ ВЕБІНАР ДЛЯ ЧЛЕНІВ ОБЛАСНОЇ ТВОРЧОЇ ГРУПИ ВИКЛАДАЧІВ ФІЗИКИ ТА МАТЕМАТИКИ

Вебінар математиків      20 вересня 2017 року відбувся черговий навчальний вебінар для членів обласної творчої групи викладачів фізики та математики, які працюють над темою „ІТ-компетентність як складова професійної педагогічної майстерності сучасного вчителя”.
     Вебінар охопив аудиторію творчих педагогів, які прагнуть зробити навчання цікавим для учнів за допомогою новітніх освітніх онлайн-ресурсів.
     Під час вебінару методист Навчально-методичного центру Мосійчук Л.М. презентувала учасникам вебінару основні можливості використання інтернет-сервісу Blendspace (https://www.tes.com/lessons) – зручного інструменту для створення електронного супроводу уроку, заняття або дистанційного курсу, який дозволяє зібрати «в одному місці» необхідні дидактичні ресурси для уроку.
     Також учасникам вебінару було запропоновано для ознайомлення та використання онлайновий сервіс LearningApps ( https://learningapps.org/), який дозволяє створювати інтерактивні вправи з різних предметних дисциплін, за допомогою яких учні можуть перевірити і закріпити свої знання в ігровій формі, що сприяє формуванню їх пізнавального інтересу.

06.09.17

   ЗАСІДАННЯ ОБЛАСНОЇ МЕТОДИЧНОЇ СЕКЦІЇ ПРАКТИЧНИХ ПСИХОЛОГІВ ТА СОЦІАЛЬНИХ ПЕДАГОГІВ

Секція психологів Секція психологів      05 вересня 2017 року на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти в Рівненській області відбулося засідання обласної методичної секції практичних психологів та соціальних педагогів професійно-технічних навчальних закладів області на тему «Організація роботи психологічної служби професійно-технічних навчальних закладів».
     На засіданні секції були підведені підсумки роботи психологічної служби професійно-технічних навчальних закладів Рівненської області за 2016-2017 навчальний рік та розглянуто питання організації роботи психологічної служби професійно-технічних навчальних закладів на 2017-2018 навчальний рік.
     Під час практичної частини засідання методистом НМЦ ПТО Андрощук Любов`ю Петрівною проведено заняття з елементами тренінгу «Профілактика булінгу в учнівському середовищі», а також презентовано напрацювання практичних психологів з даного напрямку. Учасникам секції надано рекомендації щодо вдосконалення планування та організації роботи психологічної служби, рекомендовано врахувати нові нормативно-правові документи та сучасні тенденції розвитку професійно-технічної освіти. Учасникам секції були надані інформаційні та методичні матеріали для використання в роботі відповідно до розглянутих питань.

16.06.17

   ПРОВЕДЕНО ВІДЕО МІСТ З ОБГОВОРЕННЯ АКТУАЛЬНИХ ПИТАНЬ ЩОДО ОРГАНІЗАЦІЇ ОСВІТИ ДОРОСЛИХ

Відеоміст Відеоміст      15 червня 2017 року на базі Рівненського центру професійно-технічної освіти державного центру зайнятості проведено відеоміст із Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Дніпропетровській області з обговорення актуальних питань щодо організації освіти дорослих.
     В обговоренні актуальних питань взяли участь Бондарчук Валентина Миколаївна директор Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Рівненській області, Наворок Тетяна Євстафіївна заступник директора Рівненського обласного центру зайнятості, Лайтер Михайло Михайлович начальник відділу організації професійного навчання Рівненського обласного центру зайнятості, Псюк Володимир Іванович директор Рівненського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, працівники центру професійно-технічної освіти, Пачебула Володимир Йосипович директор Рівненського професійного ліцею.
     Під час відеомосту презентовано досвід роботи з організації освіти дорослих та напрямки співпраці професійно-технічної освіти Рівненської області зі службою зайнятості. В ході зустрічі обговорено ряд проблемних питань, підготовлено пропозиції щодо їх вирішення.

14.06.17

   ПРОВЕДЕНО ЗАСІДАННЯ ОБЛАСНОЇ МЕТОДИЧНОЇ СЕКЦІЇ МЕТОДИСТІВ ПТНЗ

Секція методистів Секція методистів      14 червня 2017 року на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Рівненській області відбулося засідання обласної методичної секції методистів професійно-технічних навчальних закладів області на тему „Методичний супровід організації навчально-виховного процесу ПТНЗ в умовах запровадження компетентнісного підходу”.
     На секції були розглянуті питання:
         - нормативно-правове забезпечення організації навчально-виробничого та навчально-виховного процесу у ПТНЗ;
         - впровадження комптентнісного підходу у навчально-виховний процес ПТНЗ;
         - робота методичних комісій ПТНЗ щодо розробки робочих навчальних планів та впровадження ДСПТО, заснованих на компетентнісному підході;
         - планування роботи та основна документація методичних комісій ПТНЗ;
         - підготовка річного/перспективного плану роботи навчального закладу.
     У виступах та обговореннях з даних питань взяли участь директор навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Рівненській області Бондарчук В.М., методисти НМЦ ПТО Пачебула Т.В., Мосійчук Л.М. та методисти професійно-технічних навчальних закладів області.
     Учасникам секції було надано рекомендації щодо покращення організації методичної роботи у навчальних закладах з урахуванням сучасних тенденцій розвитку професійно-технічної освіти, а також матеріали для використання у роботі відповідно розглянутих питань.

13.06.17

   ВІДБУЛАСЯ ІНСТРУКТИВНО-МЕТОДИЧНА НАРАДА ЗАСТУПНИКІВ ДИРЕКТОРІВ ПТНЗ З НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОЇ РОБОТИ

Нарада заступників Нарада заступників      13 червня 2017 року в управлінні освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації відбулася інструктивно-методична нарада заступників директорів професійно-технічних навчальних закладів Рівненської області з навчально-виховної роботи за участю, начальника Служби у справах дітей Рівненської обласної державної адміністрації Марчука Віктора Кириловича, заступника начальника відділу професійно-технічної та вищої освіти управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації Полюхович Олени Василівни, головного спеціаліста відділу професійно-технічної та вищої освіти управління освіти і науки Нарада заступників Рівненської обласної державної адміністрації Ярмолюк Олени Петрівни, директора Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти в Рівненській області Бондарчук Валентини Миколаївни, директора Навчально-методичного центру естетичного виховання учнів ПТНЗ в Рівненській області Климюка Володимира Миколайовича. На нараді обговорено питання соціального захисту учасників навчально-виховного процесу у професійно-технічних навчальних закладах, а також окремі питання організації навчально-виховної роботи у професійно-технічному навчальному закладі. Методистом Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Рівненській області Андрощук Любов’ю Петрівною було презентовано нормативно-правове забезпечення соціального захисту учнів ПТНЗ, розкрито питання організації виховної роботи в професійно-технічних навчальних закладах.
     За наслідками розглянутих питань із метою посилення контролю за виконанням поставлених завдань надано протокольні доручення.

12.06.17

   ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ КОНКУРСУ „ЮНІОР-БІЗНЕСУ-2017“!

Юніор бізнесу Юніор бізнесу      10 червня 2017 року у м. Львів, у приміщенні готелю „Львів“ відбувся фінал конкурсу „Юніор-бізнесу-2016“.
     За результатами конкурсу із 75 заявлених було обрано 15 кращих команд Львівської, Волинської та Рівненської області.
     До ІІІ етапу від Рівненської області було відібрано п`ять команд:
         1. Барбершоп „Козак”, тренер-опікун Мельник Наталія Володимирівна, ДПТНЗ „Березнівське вище професійне училище“;
         2. DEKORFISH, тренер-опікун Верещук Ольга Миколаївна, ДНЗ „Здолбунівське вище професійне училище залізничного транспорту“;
         3. Кроляча міні-ферма Rabbit farm, тренер-опікун Грицина Ірина Віталіївна, Квасилівський професійний ліцей;
Юніор бізнесу          4. „Делікатес“, тренер-опікун Полюх Анастасія Богданівна, Клеванський професійний ліцей;
         5. FANTASY, тренер-опікун Брончук Юлія Володимирівна, ДПТНЗ „Рівненський центр професійно-технічної освіти сервісу та дизайну“.
     Кожна з п’ятнадцяти команд презентувала свою бізнес-ідею та готовий продукт підприємницької діяльності.
     Журі конкурсу обрало найкращі 5 команд. Перші 3 команди виграли головну нагороду конкурсу – тижневий навчальний візит до Польщі.
     Серед головних презерів – команда Барбершоп „Козак”, тренер-опікун Мельник Н.В., ДПТНЗ „Березнівське вище професійне училище“.
     Усі фіналісти були нагороджені сертифікатами, а призери отримали подарунки за хороший результат.

     Додаткову інформацію можна отримати за посиланням: http://www.zurnc.org/

08.06.17

   ВІДБУЛОСЯ ЗАСІДАННЯ ОБЛАСНОЇ МЕТОДИЧНОЇ СЕКЦІЇ ЗАСТУПНИКІВ ДИРЕКТОРА З НАВЧАЛЬНО-ВИРОБНИЧОЇ РОБОТИ ПТНЗ

Секція заступників Секція заступників      8 червня 2017 року на базі навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Рівненській області відбулося засідання обласної методичної секції заступників директора з навчально-виробничої роботи професійно-технічних навчальних закладів області.      На секції були розглянуті питання:
         - ознайомлення з новими нормативно-правовими документами в галузі освіти;
         - обговорення листа департаменту професійної освіти Міністерства освіти і науки України від 30.03.2017 року № 3-239 “Щодо дотримання вимог нормативно-правових актів при розробленні робочих навчальних планів професійно-технічних навчальних закладів”;
         - впровадження у професійно-технічних навчальних закладах області Державних стандартів професійно-технічної освіти нового покоління: рекомендації щодо складання робочих навчальних планів, програм з предметів і виробничого навчання;
         - методичні рекомендації щодо організації навчально-виробничого процесу у 2017-2018 навчальному році;
         - аналіз результатів обласних та Всеукраїнських конкурсів фахової майстерності серед учнів ПТНЗ з професій.
     У виступах та обговореннях з даних питань взяли участь директор навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Рівненській області Бондарчук В.М., методисти, заступники директора з навчально-виробничої роботи професійно-технічних навчальних закладів області.
     Учасники секції дійшли до спільної думки щодо важливості реалізації основних завдань професійно-технічних навчальних закладів на сьогодні: відновлення престижності робітничих професій, розширення переліку професійних компетенцій робітника відповідно до нових вимог сучасного виробництва та створення сприятливих умов для якісної підготовки робітничих кадрів – мобільних, конкурентоспроможних, з високим рівнем кваліфікації.
     Відповідно до розглянутих питань надано рекомендації учасникам засідання секції використання у роботі.

07.06.17

   ВІДБУЛОСЯ ЗАНЯТТЯ ШКОЛИ ПЕДАГОГІЧНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ

Школа ППД Школа ППД 7 червня 2017 року на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Рівненській області відбулося заняття школи педагогічної майстерності викладача-методиста Державного професійно-технічного навчального закладу „Соснівський професійний ліцей“ Марчук Тамари Миколаївни за темою „Творчість і креативність викладача – запорука успіху у засвоєнні знань з професії“.
             Девіз зустрічі: Посередній учитель розповідає,
                         Хороший вчитель пояснює,
                         Кращий вчитель демонструє,
                         Великий вчитель надихає.
     Заняття проводилось в інтерактивній формі, а саме у формі рингу:
Школа ППД      І раунд – творчий портрет Марчук Т.М.;
     ІІ раунд – творчість та креативність викладача, як необхідна умова самореалізації особистості учня, під час якого проходила інтерактивна гра „Кути“, та за допомогою методу „Синтез думок“ був відпрацьований один напрямок в роботі педагога з підготовки всебічно розвинутого спеціаліста.
     ІІІ раунд „Педагогічна майстерня педагога“ – проводилась у вигляді гри, де обговорювалися конкретні ситуації, що відбуваються на уроках теоретичного та виробничого навчання та надавалися конкретні поради щодо їх вирішення.
     Заняття школи супроводжувалися мультимедійними презентаціями, працювала виставка робіт Тамари Миколаївни відповідно розділів:
        1. Нестандартні уроки;
        2. Методичні посібники;
        3. Позаурочні заходи.
     Заняття пройшли в творчій, невимушеній атмосфері з цікавими пропозиціями для послідуючих зустрічей.
     Учасники мали змогу ознайомитись з матеріалами, які їх зацікавили та отримати для використання в подальшій роботі.

30.05.17

   ЯРМАРКУВАЛА ПРОФТЕХОСВІТА!

Виставка ПТО Виставка ПТО      28 травня 2017 року у Парку молоді м. Рівного проходила виставка-ярмарок робітничих професій, у якій взяли участь 19 професійно-технічних навчальних закладів області та Технічний коледж Національного університету водного господарства і природокористування. Мета заходу - відродження престижу робітничих професій, організація профорієнтаційної роботи серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів міста Рівне та області.
     В рамках заходу відбулась презентація навчальних закладів профтехосвіти та позитивного педагогічного досвіду професійно-технічних навчальних закладів області із питань навчання та виховання робітничої молоді; ярмарок-продаж виробів, виготовлених учнями та майстрами виробничого навчання навчальних закладів; майстер-класи професійного спрямування; виставка технічної творчості учнів.
     На виставці-ярмарку в широкому асортименті було представлено різноманітні побутові товари та вироби, садовий інвентар, сільськогосподарську продукцію, вироби з металу та дерева, швейні та столярні вироби, художні промисли. Бажаючі мали можливість придбати зазначену продукцію за помірними цінами.
     Жителі Рівного та області мали змогу отримати відповіді на питання щодо вступної кампанії 2017 року та напрямків фахової підготовки у професійно-технічних навчальних закладах.

19.05.17

   КРАЩОГО КОНДИТЕРА СЕРЕД ПРОФЕСІЙНИХ ЗАКЛАДІВ УКРАЇНИ ВИЗНАЧЕНО!!!

Конкурс кондитерів      19 травня 2017 року закінчився ІІІ етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів професійно-технічних навчальних закладів з професії «Кондитер», що проходив на базі Державного навчального закладу «Рівненське вище училище ресторанного сервісу і торгівлі». У конкурсі взяли участь 23 учасники із різних областей України. Сьогодні відбулося урочисте закриття конкурсу, нагородження переможців та учасників.
     Протягом трьох днів учасники конкурсу змагалися у вправності виготовляти креми, елементи декору, оздоблювати кондитерський виріб. Показували свої знання та вміння у виконанні тестових завдання, у питаннях дотримання вимог санітарії та гігієни, організації робочого місця, дотриманні технологічного процесу.
     Вітаючи учасників конкурсу Петро Миколайович Коржевський наголосив, що всіх конкурсантів незалежно від зайнятого місця можна сміливо назвати майстрами своєї справи, адже готові вироби кожного учасника вирізняються високою майстерністю і довершеністю. Побажав успіхів і натхнення творити, досягати нових вершин.
     За рішенням журі конкурсу І місце посіла учениця Державного навчального закладу «Рівненське вище училище ресторанного сервісу і торгівлі» Ковалець Марія.
     Щиро вітаємо переможця!
     Детальну інформацію розміщено на сайті Державного навчального закладу «Рівненське вище училище ресторанного сервісу і торгівлі».

19.05.17

   ПРОВЕДЕНО ЗАНЯТТЯ ОБЛАСНОЇ МЕТОДИЧНОЇ СЕКЦІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ КОМП’ЮТЕРНИХ ДИСЦИПЛІН ПТНЗ ОБЛАСТІ

Секція ППКД Секція ППКД      18 травня 2017 року на базі навчально-методичного центру профтехосвіти у Рівненській області проведено заняття обласної методичної секції педагогічних працівників комп’ютерних дисциплін професійно-технічних навчальних закладів Рівненської області на тему „Активізація навчальної діяльності у профтехзакладі шляхом впровадження хмарних технологій“.
     В ході роботи секції її учасники ознайомились із досвідом роботи Клеванського професійного ліцею із впровадження інформаційно-комунікаційних технологій, зокрема, - хмарних, у навчально-виробничий процес у профтехзакладі, який представила викладач ліцею Беднарчук А.Д. В ході презентації Алла Дмитрівна поділилася досвідом щодо роботи у сервісі Google Classroom, використання якого впроваджується у профтехзакладі. Викладач детально представила процес роботи у сервісі з моменту його реєстрації до активного використання у навчальному процесі. «---»

17.05.17

   ВІДБУЛОСЯ УРОЧИСТЕ ВІДКРИТТЯ ІІІ ЕТАПУ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ ФАХОВОЇ МАЙСТЕРНОСТІ СЕРЕД УЧНІВ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ ЗА ПРОФЕСІЄЮ «КОНДИТЕР»

Конкурс кондитер Конкурс кондитер      17 травня 2017 року у Рівненському вищому професійному училищі ресторанного сервісу та торгівлі відбулося урочисте відкриття ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів професійно-технічних навчальних закладів за професією «Кондитер».
     На фаховий конкурс прибуло 24 учасники з усіх куточків України, щоб показати свою майстерність у приготуванні кондитерських виробів.
Конкурс кондитер      З вітальним словом та побажаннями успіхів, до присутніх звернулися: науковий співробітник відділу наукового та навчально-методичного забезпечення змісту професійної освіти Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» Міністерства освіти і науки України Кайтановська Ольга Миколаївна та заступник начальника управління – начальник відділу професійно-технічної та вищої освіти управління освіти і науки обласної державної адміністрації Коржевський Петро Миколайович.
     Петро Миколайович запевнив присутніх, що в заклапді створені усі належні умови для проведення конкурсу та наголосив на об’єктивності і відкритості його проведення.
     ІІІ епав конкурсу триватиме чотири дні та влючає в себе два тури: теоретичний і практичний, а саме виготовлення святкового торту.
     Бажаємо успіхів конкурсантам, нехай переможе найкращий!

12.05.17

   У РІВНОМУ ЗМАГАТИМУТЬСЯ КОНДИТЕРИ

Конкурс кондитер      Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 11.04.2017 № 580 «Про організацію та проведення ІІІ етапу Всеукраїнських конкурсів фахової майстерності серед учнів професійно-технічних навчальних закладів у 2016-2017 навчальному році» на базі державного навчального закладу «Рівненське вище професійне училище ресторанного сервісу і торгівлі» 16-19 травня відбудеться ІІІ етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів професійно-технічних навчальних закладів України за професією «Кондитер».
     Мета заходу є підвищення рівня професійної підготовки, розвиток творчої активності учнів професійно-технічних навчальних закладів, удосконалення організації та змісту підготовки кваліфікованих робітників за професією «Кондитер».
     У конкурсі візьмуть участь 25 команд з усіх областей України, які змагатимуться за звання кращого кондитера 2017 року. В рамках конкурсу заплановано проведення теоретичного та практичного турів, виставки конкурсних робіт, святкового концерту. Учасники конкурсу вправлятимуться у приготуванні святкового торту, демонструватимуть вміння виготовляти та застосовувати елементи декору для прикрашання конкурсного виробу, змагатимуться за кращі професійно-теоретичні знання з технології приготування борошняних кондитерських виробів.

04.05.17

   НАВЧАЛЬНИЙ ВІЗИТ ДО ПОЛЬЩІ В РАМКАХ ПРОЕКТУ „АКТИВНА МОЛОДЬ НА РИНКУ ПРАЦІ – ПІДВИЩЕННЯ ЯКОСТІ ПРОФЕСІЙНОГО ТА ПІДПРИЄМНИЦЬКОГО НАВЧАННЯ В УКРАЇНСЬКИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ З ВИКОРИСТАННЯМ МЕТОДІВ МОДЕЛЮВАННЯ”

Поїздка Польща Поїздка Польща      З 23 по 28 квітня 2017 року працівники професійно-технічних навчальних закладів Рівненської, Волинської та Львівської областей відвідали Малопольське воєводство. В рамках навчально-ознайомчого візиту учасники ознайомилися з польським досвідом у сфері сучасних інструментів професійного та підприємницького навчання. Організатором візиту стала Фундація місцевої демократії Малопольський Інститут територіального самоврядування і адміністрації, м. Краків.
     Від Рівненської області у візиті взяли участь: Мирослава Назарук, викладач Вищого професійного училища № 1 м. Рівне, Ольга Верещук, викладач ДНЗ „Здолбунівське вище професійне училище залізничного транспорту”, Наталія Мельник, викладач ДПТНЗ „Березнівське вище професійне училище”, Наталія Корицька та Анна Полюхович, педагоги ДПТНЗ «Рівненський центр професійно-технічної освіти сервісу та дизайну», Олег Безушко, викладач Вищого професійного училища № 29 смт Володимирець, працівники навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Рівненській області: Валентина Бондарчук - директор установи та методист Олена Рожкова.
     В рамках візиту були відвідані: Комплекс шкіл аграрного центру безперервного навчання в Черніхові, Державну вищу професійну школу в Тарнові, Повітовий Центр безперервного навчання в Хшанові, Комплекс економічно-хімічних шкіл в Тшебіні, Комплекс будівельних шкіл в Закопаному. Польські колеги провели екскурсії по своїх закладах, надали можливості ознайомитися зі здобутками своїх учнів та давали відповіді на всі запитання українських колег.
     Також були проведені цікаві екскурсії Старим Містом та в Королівський Замок на Вавелі, в Освенцим та Музей Аушвіц-Біркенау, Хохоловські терми та в Соляну шахту Бохні.

27.04.17

   ПРОВЕДЕНО ІІ ЕТАП ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ ФАХОВОЇ МАЙСТЕРНОСТІ СЕРЕД УЧНІВ ПТНЗ ЗА ПРОФЕСІЄЮ „КОНДИТЕР”

Конкурс кондитер Конкурс кондитер      25-26 квітня 2017 року на базі Державного навчального закладу „Рівненське вище професійне училище ресторанного сервісу і торгівлі” проведено ІІ етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів професійно-технічних навчальних закладів за професією „Кондитер”. З вітальним словом та побажанням успіхів до учасників конкурсу звернувся Коржевський Петро Миколайович, заступник начальника – начальник відділу професійно-технічної та вищої освіти управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації.
     В конкурсі взяли участь: Ковалець Марія Олександрівна, учениця ДНЗ „Рівненське вище професійне училище ресторанного сервісу і торгівлі”; Ковалюк Марія Петрівна, учениця Вищого професійного училища № 24 м.Корець; Янковська Тетяна Станіславівна, учениця ДПТНЗ „Острозьке вище професійне училище”; Кошутар Ірина Віталіївна, учениця Рокитнівського професійного ліцею; Саванчук Мирослава Олександрівна, учениця ДПТНЗ „Соснівський професійний ліцей”; Тимощук Лілія Володимирівна, учениця Квасилівського професійного ліцею; Кузьмич Аліна Іванівна, учениця Вищого професійного училища № 22 м.Сарни; Ліціюк Олена Русланівна, учениця Клеванського професійного ліцею; Войтова Анна Михайлівна, учениця Вищого професійного училища № 25 смт Демидівка; Міштур Катерина Михайлівна, учениця Радивилівського професійного ліцею; Хомич Людмила Терентіївна, учениця Вищого професійного училища № 29 смт Володимирець. «---»

27.04.17

   ПРОВЕДЕНО ВЕБІНАР ДЛЯ ЧЛЕНІВ ОБЛАСНОЇ ТВОРЧОЇ ГРУПИ ВИКЛАДАЧІВ ФІЗИКИ ТА МАТЕМАТИКИ

Вебінар математиків      26 квітня 2017 року відповідно до плану роботи навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Рівненській області на 2017 рік проведено черговий навчальний вебінар для членів обласної творчої групи викладачів фізики та математики, що працюють над темою „ІТ-компетентність як складова професійної педагогічної майстерності сучасного вчителя”.
     Під час вебінару учасники мали можливість ознайомитись з новими освітніми онлайн-ресурсами, що дозволять значно розширити методичний багаж сучасного вчителя з метою створення інформаційно-комп'ютерного супроводу уроків.
     Методист навчально-методичного центру Мосійчук Л.М. презентувала учасникам вебінару можливості створення динамічних презентацій засобами Інтернет-сервісу Prezi, ознайомила з основними перевагами даного он-лайн продукту та надала рекомендації щодо практичної роботи у середовищі програми Prezi. Також учасникам вебінару було представлено можливості використання на уроках сервісу інтерактивного мобільного тестування Plickers, що дозволяє миттєво оцінити відповіді учнів та отримати статистичний аналіз динаміки засвоєння матеріалу.

21.04.17

   ПРОВЕДЕНО ІІ ЕТАП ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ ФАХОВОЇ МАЙСТЕРНОСТІ СЕРЕД УЧНІВ ПТНЗ ЗА ПРОФЕСІЄЮ „МАЛЯР”

Конкурс маляр Конкурс маляр      19-20 квітня 2017 року на базі ВПУ № 25 смт Демидівка проведено ІІ етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів професійно-технічних навчальних закладів за професією „Маляр”.
     З вітальним словом та побажанням успіхів до учасників конкурсу звернувся Коржевський Петро Миколайович, заступник начальника – начальник відділу професійно-технічної та вищої освіти управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації.
     В конкурсі взяли участь: Биков Роман, учень Вищого професійного училища № 1 м Рівне; Самчук Олексій, учень Вищого професійного училища № 25 смт Демидівка; Остапчук Максим, учень Державного професійно-технічного навчального закладу „Соснівський професійний ліцей”; Рябий Андрій, учень Вищого професійного училища № 29 смт Володимирець; Покотило Тарас, учень Вищого професійного училища № 22 м. Сарни; Бортнік Ананій, учень Державного навчального закладу „Здолбунівське вище училище залізничного транспорту”; Сидоришин Анатолій, учень Державного професійно-технічного навчального закладу „Дубровицький професійний ліцей”. «---»

14.04.17

   ОБЛАСНИЙ КОНКУРС ФАХОВОЇ МАЙСТЕРНОСТІ З ПРОФЕСІЇ «ЕЛЕКТРОМОНТЕР З РЕМОНТУ ТА ОБСЛУГОВУВАННЯ ЕЛЕКТРОУСТАТКУВАННЯ»

Електрик Електрик      На базі Рівненського професійного ліцею 13 квітня 2017 р. відбувся ІІ етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів ПТНЗ з професії «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування».
     Конкурс проводився з метою підвищення професійної підготовки, розвитку творчої активності учнів, виявлення та розповсюдження передових форм та методів навчання і праці в умовах ринкових відносин.
     В конкурсі прийняли участь 5 конкурсантів з професійно-технічних навчальних закладів Рівненської області:
          1. Прибильський Назар Миколайович – учень Рівненського професійного ліцею;
          2. Москалик Олександр Андрійович – учень Клеванського професійного ліцею;
          3. Зозулевич Віктор Васильович – учень Вищого професійного училища № 24 м. Корець;
       4. Сімончук Михайло Павлович – учень Державного професійно-технічного навчального закладу «Сарненський професійний аграрний ліцей»;
          5. Якобчук Максим Юрійович – учень технічного коледжу Національного університету водного господарства та природокористування.
     Конкурс проходив у два тури (теоретичний та практичний). Теоретичний тур проводився шляхом виконання тестових завдань на персональному комп’ютері і передбачав перевірку професійно-теоретичних знань з предметів: «Спецтехнологія», «Електроматеріалознавство», «Електротехніка», «Охорона праці». «---»

13.04.17

   ПРОВЕДЕНО КОНКУРС ФАХОВОЇ МАЙСТЕРНОСТІ СЕРЕД УЧНІВ ЗА ПРОФЕСІЄЮ «ФЛОРИСТ»

Флорист Флорист      12 квітня 2017 року на базі ДПТНЗ «Рівненський центр професійної освіти сервісу та дизайну» відбувся конкурс фахової майстерності серед учнів професійно-технічного навчального закладу за професією «Флорист». В конкурсі взяли участь учениці 3 курсу групи № 16: Олійник Ю.Р., Сирота А.О., Дорошева О.Ю., Петрик В.В. та Стасюк І.Г.
     Конкурс проводився в два етапи – перевірка теоретичних знань та практичне завдання. Перевірка теоретичних знань проводилась у вигляді тестових завдань з використанням комп’ютерів. Конкурсанти показали високий рівень знань та належну теоретичну підготовку. Практичне завдання передбачало оформлення весільного букету на декоративному каркасі.
Флорист Всі учасниці конкурсу на високому рівні впоралися із завданням, а компетентне журі у складі: фахівця магазину «Квіти» Щевич Юлії Іванівни, майстрів виробничого навчання ДПТНЗ „Рівненський центр професійної освіти сервісу та дизайну“ за професією «Флорист» Білик Інеси Сергіївни та Приймак Анжели Анатоліївни, методиста навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Рівненській області Рожкової Олени Євгеніївни, якісно оцінило результати конкурсу і визначило переможців. На підставі висновків журі переможцями конкурсу стали: Сирота АннаI місце; Петрик ВалентинаII місце; Стасюк ІринаIII місце.
     Переможці були нагороджені дипломами за зайняті І, ІІ, ІІІ місце, інші отримали дипломи учасників фахового конкурсу.
     Сирота Анна представлятиме Рівненську область у III етапі Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів професійно-технічних навчальних закладів за професією «Флорист», який проходитиме в травні на базі Чернігівського професійного ліцею побуту.

13.04.17

   ПРОВЕДЕНО ІІ ЕТАП ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ ПРОФЕСІЙНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ СЕРЕД УЧНІВ ПТНЗ ОБЛАСТІ ЗА ПРОФЕСІЄЮ «ПЕРУКАР»

Перукар Перукар      12 квітня 2017 року на базі Вищого професійного училища № 22 м. Сарни проведено ІІ етап Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності серед учнів професійно-технічних навчальних закладів області за професією «Перукар». В конкурсі взяли участь 6 учнів випускних груп професійно-технічних навчальних закладів.
     Авторитетне журі у складі провідних фахівців сфери послуг очолила технолог-експерт компанії ESTEL Professional в Україні, сертифікований майстер-перукар національного рівня Савочкіна Лариса Володимирівна. В рамках соціального партнерства для оцінювання конкурсу були запрошені керівники перукарень, майстри перукарської справи – Кама Олена (перукарня «Крихітка»), Радько Віта (перукарня «У подружки»).
     Конкурсна програма передбачала виконання завдань теоретичного та практичного турів. Теоретичні завдання виявили рівень знань учасниць з предметів «Перукарська справа», «Матеріалознавство», «Санітарія і гігієна», «Охорона праці» шляхом тестування. Практичний тур відповідав вимогам рівню кваліфікації «Перукар І класу» та передбачав виконання вечірньої фантазійної зачіски з елементами плетіння у відповідності з модними тенденціями. Журі оцінили знання й навички конкурсантів за рядом критеріїв, а саме: дотримання вимог безпеки праці, відповідність зачіски сучасному напрямку моди, раціональне використання технологій обробки волосся, час виконання, гармонійність та довершеність образу, складність виконання зачіски, оригінальність ідеї. В зачісках були присутні елементи плетіння декоративних кіс, які зараз користуються великою популярністю. Також не оминули і більш класичні види укладання: широкі локони, завиті різноманітними способами, гармонійно прикрашали задумку кожного автора. «---»

31.03.17

   ВЕБІНАР ВИКЛАДАЧІВ ТА МАЙСТРІВ ВИРОБНИЧОГО НАВЧАННЯ, ЯКІ ЗДІЙСНЮЮТЬ ПІДГОТОВКУ ВОДІЇВ АВТОТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ ТА СЛЮСАРІВ З РЕМОНТУ АВТОМОБІЛІВ

Вебінар      30 березня 2017 року відповідно до плану роботи Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Рівненській області на 2017 рік проведено вебінар для викладачів та майстрів виробничого навчання, які здійснюють підготовку водіїв автотранспортних засобів та слюсарів з ремонту автомобілів на тему: „Сучасні підходи до організації і проведення занять з професійно-теоретичної та професійно-практичної підготовки”.
     Під час обговорення теми вебінару педагоги розкрили основні ознаки сучасного уроку, визначили співвідношення цілей уроку й рівнів засвоєння знань і вмінь, встановили взаємозв’язок типу й структури уроку. Обмінюючись власним педагогічним досвідом, колеги напрацювали зразкову структуру уроків теоретичного та виробничого навчання різних типів. Напрацьовані матеріали були взяті за основу для підготовки відповідних методичних рекомендацій.
     З метою надання методичної допомоги викладачам та майстрам виробничого навчання професійно-технічних навчальних закладів у організації навчально-виробничого процесу згідно сучасних вимог, у підготовці до проведення занять з професійно-теоретичної та професійно-практичної підготовки, методист НМЦ ПТО Пелипчук М.П. представив учасникам вебінару матеріали методичної розробки „Організація і проведення занять з професійно-теоретичної та професійно-практичної підготовки на сучасному рівні”.
     Педагогічні працівники ознайомились з новими нормативними та інформаційними документами у галузі освіти та отримали методичні матеріали з питань тематики вебінару.

30.03.17

   ВІДКРИТТЯ НАВЧАЛЬНО-ПРАКТИЧНОГО ЦЕНТРУ «SNIEZKA» НА БАЗІ ВПУ № 1 м. РІВНЕ

Снєжка Снєжка      30 березня 2017 року на базі ВПУ №1 м.Рівне відбулося відкриття навчально-практичного центру «Sniezka», де учні отримають унікальну можливість опанувати новітні будівельні технології та матеріали.
     Офіційні гості закладу - Коваленко С.П., начальник відділу взаємодії із соціальними партнерами та виробництвом департаменту професійно-технічної освіти Міністерства освіти і науки України; Тимошенко І.О., заступник голови Рівненської облдержадміністрації; Хомко В.Є., міський голова м. Рівне; Коржевський П.М., заступник начальника - начальник відділу професійно-технічної та вищої освіти управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації; Марек Павлусь, генеральний директор ТзОВ «Снєжка-Україна» - та директор училища Стрижеус І.В. урочисто відрізали по частині стрічки із логотипами фірми «Снєжка», що символізувало початок роботи навчально-практичного центру. У приміщенні центру Ігор Володимирович дав коротке інтерв’ю стосовно обладнання приміщення: дизайну, вартості комунікаційних та опоряджувальних робіт; організації робочих місць учнів, технології роботи із лако-фарбовими матеріалами «Снєжка».
     Потім гості училища мали змогу ознайомитися із матеріально-технічною базою закладу. А на завершення усіх запросили на урочистий концерт, де в обрамленні із вокальних і танцювальних композицій популяризувалася робота компанії «Снєжка-Україна» та звучали слова щирих привітань педагогічному та учнівському колективам училища та їх гостям із нагоди відкриття навчально-практичного центру.
     До урочистого відкриття центру була приурочена прес–конференція «Модернізація професійно-технічної освіти України до потреб реального сектору економіки».

22.03.17

  МІНІСТЕРСТВОМ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ ОГОЛОШЕНО ПРОВЕДЕННЯ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ ПРОФЕСІЙНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ «WORLDSKILLS UKRAINE» У 2017 РОЦІ

WordSkills      Згідно листа МОН України від 14.03.2017 № 1/9-154 „Щодо проведення Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності «WORDLSKILLS UKRAINE»“ у грудні 2016 року Україна стала асоційованим членом міжнародної організації WorldSkills International. Україну у цій організації представлятиме громадська організація „ВолдСкіллс Україна“.
     Конкурс «WORLDSKILLS UKRAINE» планується проводитись щорічно серед робітників (службовців), фахівців, учнів та студентів, які здобувають професійно-технічну або вищу освіту, у віці від 18 до 22 років (за компетенцією мехатроніка вік учасників може бути до 24 років).
     У 2017 році конкурс проводиться за професійними компетенціями:
         кондитерське мистецтво;
         кулінарне мистецтво;
         ресторанний сервіс;
         перукарське мистецтво;
         технології моди;
         мехатроніка;
              мобільна робототехніка;
              зварювальні роботи;
              сухе будівництво та штукатурні роботи;
              облицювальні роботи;
              сантехніка та опалення.
     Всеукраїнський конкурс проводиться в два етапи:
          перший етап – регіональний (в областях, м. Києві) – з 20 березня по 10 квітня 2017 року;
          другий етап — всеукраїнський – 12-15 травня 2017 року.
     Детальна інформація та умови конкурсу містяться у листі МОН України.
     Запрошуємо до участі у Всеукраїнському конкурсі професіоналів у вказаних вище компетенціях, які відповідають відповідним, вказаним вище віковим категоріям!
     З питань участі у конкурсі просимо звертатися у навчально-методичний центр профтехосвіти у Рівненській області (м. Рівне, вул. Ст. Бандери, 39; тел. (0362)236303).

22.03.17

   ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ ВИСТАВКИ „СУЧАСНІ ЗАКЛАДИ ОСВІТИ“!

Сучасні заклади освіти Сучасні заклади освіти      16 - 18 березня 2017 року відбулася VIII міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти». Метою виставки була презентація кращих закладів освіти України, зарубіжних навчальних закладів, міжнародних представництв та освітніх агенцій, досвіду співпраці з закордонними закладами освіти, практики реалізації спільних освітніх і науково-технічних проектів тощо.
     Цьогоріч в роботі виставки взяли участь 785 учасників із 25-и регіонів України та 14-и країн світу. Свої експозиції серед закладів освіти представили 112 професійно-технічних закладів та науково-методичних установ професійно-технічної освіти.
     У виставці прийняв участь та виборов Гран-прі «Лідер професійно-технічної освіти Украни» Державний навчальний заклад „Рівненське вище професійне училище ресторанного сервісу і торгівлі“.
     За участь у виставці був відзначений Державний навчальний заклад „Здолбунівське вище професійне училище залізничного транспорту“, зокрема, – золотою медаллю виставки за спільну роботу методиста училища Боярчук Ірини Сергіївни у складі Асоціації професійно-технічних навчальних закладів України залізничного профілю в номінації «Компетентнісний підхід – основа якості змісту навчально-виховного процесу» та бронзовою медаллю за індивідуальну участь училища та роботу в номінації «Розробка та впровадження інноваційних проектів, тренінгових технологій, програм і рішень для осучаснення навчального процесу та підвищення рівня знань молоді» творчої групи укладачів: методиста училища Боярчук Ірини Сергіївни, викладачів спецдисциплін Іванова В’ячеслава Леонідовича, Кібиша Віктора Леонідовича та психолога Якубчик Валентини Романівни.
     З цієї нагоди навчально-методичний центр профтехосвіти у Рівненській області вітає колективи ДНЗ „Рівненське вище професійне училище ресторанного сервісу і торгівлі“ та ДНЗ „Здолбунівське вище професійне училище залізничного транспорту“, зичить творчого натхнення, подальший успіхів та професійних здобутків.

07.03.17

   ПРОВЕДЕНО ПІЛОТНИЙ УРОК В РАМКАХ УКРАЇНСЬКО-ПОЛЬСЬКОГО ПРОЕКТУ

Пілотний урок Пілотний урок      06 березня 2017 року у Вищому професійному училищі №1 м.Рівне було проведено пілотне заняття з теми «Фірма моєї мрії. З чого почати?» в рамках українсько-польського проекту «Активна молодь на ринку праці – підвищення якості професійного та підприємницького навчання в українських навчальних закладах з використанням методів моделювання».
     Під час заняття учні групи №24 за професією «Опоряджувальник будівельний» виконували кольоротест, результатом якого стало оформлення «Карти настрою групи»; методом «мозкового штурму» учні визначили «Правила нашої співпраці»; оформлення тесту на підприємливість дало можливість визначитися кожному «Чи є ти підприємцем?» та, яким типом підприємця вони є. Більша частина заняття була присвячена вправі «Створення моделі фірми», об’єднавшись у чотири команди учні вибирали назви для фірми своєї мрії, робили вибір юридичної форми діяльності, виду діяльності (визначали перелік надаваємих послуг), визначалися з місцем здійснення господарської діяльності, з датою початку діяльності, робили вибір банку для ведення рахунку фірми та створювали логотип. Після плідної роботи у малих групах, представники «фірм» презентували свої проекти. Також під час заняття тренерами, а саме: Оленою Рожковою, методистом НМЦ ПТО у Рівненській області та Мирославою Назарук, викладачем ВПУ №1 м.Рівне було продемонстровано мотиваційний мультик про те, як треба домагатися своєї мети, надано корисну інформацію щодо «Індикаторів успіху», кольоротерапії, різних джерел інформації з професії «Опоряджувальник будівельний» та можливостей онлайн-навчання в університетах світу (вибір з більш ніж 150 партнерів, 2055 курсів, які пропонують освітні платформи «Сoursera» та «Prometheus»). Експертами під час заняття виступили: викладач Плотнік М.С. та майстри виробничого навчання Якимчук Г.І., Павелко А.М.
Презентація до заняття ; Джерела інформації.

23.02.17

   ПІДВЕДЕНО ПІДСУМКИ КОМП’ЮТЕРИЗАЦІЇ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ ЗА 2016 РІК

Комп'ютеризація-2016      Проведено аналіз та підведено підсумки комп’ютеризації, використання можливостей Інтернет та впровадження інформаційно-комунікаційних технологій у професійно-технічних навчальних закладах Рівненської області за 2016 рік.
     Аналіз діяльності профтехзакладів показав, що у 2016 році, попри незначне зменшення внаслідок списання застарілої техніки, відбулися позитивні зміни щодо використання комп’ютерної техніки у навчально-виробничому процесі, забезпеченні комп’ютерною та мультимедійною технікою навчальних приміщень, використанні можливостей Інтернет у навчально-виробничому процесі, використанні електронних засобів навчального призначення, залученні педпрацівників закладів до розробки власних електронних засобів навчального призначення, використанні інформаційно-комунікаційних технологій навчання.
     Основними напрямами діяльності щодо впровадження інформаційно-комунікаційних технологій у навчально-виробничий, виховний процеси у ПТНЗ, навчально-методичну діяльність закладів профтехосвіти та навчально-методичного центру у 2016 року були: використання можливостей мережі Інтернет, зокрема, - використання веб-квест технології, хмарних технологій; пропагування, розробка та використання дистанційних курсів та дистанційних форм навчання; організація та проведення нарад, семінарів, конференцій у формі вебінарів; висвітлення інформації про діяльність ПТНЗ на сайтах навчальних закладів, навчально-методичного центру ПТО та ін.
     За результатами аналізу проведено рейтингове оцінювання діяльності закладів профтехосвіти області з питань комп’ютеризації, використання можливостей Інтернет та впровадження інформаційно-комунікаційних технологій за 2016 рік.
     Ознайомитись детальніше…
     Переглянути таблиці та діаграми за 2016 рік.
     Таблиці та діаграми порівняно з минулими роками.

17.02.17

   НА БАЗІ ВИЩОГО ПРОФЕСІЙНОГО УЧИЛИЩА № 1 м. РІВНЕ ВІДБУЛАСЬ ІНСТРУКТИВНО-МЕТОДИЧНА НАРАДА

Інструкційно-методична нарада Інструкційно-методична нарада      16 лютого 2017 року на базі Вищого професійного училища № 1 м. Рівне відбулась інструктивно-методична нарада для заступників директорів з навчально-виробничоЇ, навчально-методичної роботи та методистів професійно-технічних навчальних закладів за участю заступника начальника управління - начальника відділу професійно-технічної та вищої освіти управління освіти і науки облдержадміністрації Коржевського П.М., директора Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Рівненській області Бондарчук В.М. На нараді обговорено проект середньострокового плану пріоритетних дій Уряду до 2020 року, в розділі модернізації професійно-технічної освіти, намітили шляхи реалізації у Рівненській області. Розглянуто розроблення та впровадження Державних стандартів професійно-технічної освіти на модульно-компетентнісній основі, розглянуто питання оновлення змісту професійної освіти. Присутнім було презентовано результати впровадження в області проекту «Покращення системи підготовки кадрів для потреб економіки Волинського субрегіону».
     За наслідками розглянутих питань із метою посилення контролю за виконанням поставлених завдань надано протокольні доручення.
     Матеріали наради: звантажити .

16.02.17

   ПІДВЕДЕНО ПІДСУМКИ МЕТОДИЧНОГО ФЕСТИВАЛЮ „ІННОВАЦІЙНИЙ УРОК У ПРОФЕСІЙНІЙ ШКОЛІ“

Методичний фестиваль      Згідно плану роботи навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Рівненській області на 2016 рік, відповідно до Умов проведення методичного фестивалю „Інноваційний урок у професійній школі” серед професійно-технічних навчальних закладів Рівненської області області (додаток до наказу НМЦ ПТО у Рівненській області № 24 від 28.10.2016) у грудні 2016 – січні 2017 року проведено методичний фестиваль „Інноваційний урок у професійній школі”.
     У фестивалі прийняли участь 16 професійно-технічних навчальних закладів області, – педагогічні працівники яких представили 97 методичних розробок уроків, з них: уроків загальноосвітньої підготовки” – 41 розробка; уроків професійно-теоретичної підготовки – 37 розробок; уроків виробничого навчання – 19 розробок.
     За результатами проведення методичного фестивалю та відповідно до висновків організаційного комітету, автори кращих із представлених робіт були відзначені дипломами лауреатів фестивалю, інші учасники – сертифікатами учасників. Так, зокрема, у номінації „Кращий інноваційний урок загальноосвітньої підготовки” дипломами лауреатів відзначені 15 педагогічних працівників профтехзакладів області; у номінації „Кращий інноваційний урок професійно-теоретичної підготовки” відзначені 12 педпрацівників; у номінації „Кращий інноваційний урок виробничого навчання” відзначені 9 педпрацівників.
     Рішенням організаційного комітету, відповідно до умов конкурсу були відзначені у додаткових номінаціях: „Кращий урок з реалізації міжпредметних зв'язків“ – два педпрацівники ПТНЗ; „Кращий урок формування здорового способу життя“ – 1 педпрацівник; „Кращий інноваційний урок-виховний захід“ – 1 педпрацівник закладів профтехосвіти області.
     Ознайомитись із матеріалами фестивалю та переглянути роботи лауреатів за посиланнями можна на сторінці.

     Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Рівненській області висловлює щиру вдячність керівництву та педпрацівникам профтехзакладів області, які прийняли активну участь у методичному фестивалі, та зичить творчої наснаги, невичерпного інтелектуального потенціалу та вагомих надбань на ниві професійно-технічної освіти!

27.01.17

   УЧНІВСЬКА МОЛОДЬ ДОЛУЧИЛАСЬ ДО ЗАХОДІВ ПРОТИДІЇ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ

Торгівля людьми      25 січня 2017 року на Майдані Незалежності міста Рівне відбулося відкриття тимчасової інсталяції «ГРАНІ3», мета якої – привернути увагу суспільства до проблеми торгівлі людьми.
     У зазначеному заході взяли участь учні професійно-технічних навчальних закладів Вищого професійного училища № 1 м.Рівне, ДПТНЗ „Рівненський центр професійно-технічної освіти сервісу та дизайну”, ДНЗ „Рівненське вище професійне училище ресторанного сервісу та торгівлі” та Рівненського професійного ліцею.
     Відкривали інсталяцію фахівці у сфері протидії людьми Ірина Мидловець, спеціаліст Програми протидії торгівлі людьми Представництва Міжнародної організації з міграції в Україні, Олена Очеретнюк, головний спеціаліст відділу Департаменту соціального захисту населення Рівненської ОДА – відповідальна особа за встановлення статусу особи, що постраждала від торгівлі людьми, Лариса Гунько, голова Громадської організації «Центр підтримки громадських ініціатив «Чайка» та начальник відділу боротьби зі злочинами, пов'язаними з торгівлею людьми Головного управління Національної поліції України в Рівненській області Юрій Леник.
     За словами Юрія Леника, у минулому році в області було зареєстровано два факти, пов’язаних із торгівлею людьми, у поточному – 1.
     Заходи відбуватимуться упродовж 25 січня по 8 лютого 2017 року під час яких учнівська молодь профтехзакладів та жителі міста дізнаються більше про проблеми трудової експлуатації, ризики та небезпеки потрапляння у подібні ситуації та куди звертатись за допомогою.
     Детальну інформацію про заходи розміщено на youtube .

25.01.17

   ВІДБУЛАСЬ ІНСТРУКТИВНО-МЕТОДИЧНА ОН-ЛАЙН НАРАДА ДЛЯ ВИКЛАДАЧІВ МАТЕМАТИКИ ТА ФІЗИКИ

Нарада фізики      25 січня 2017 року відповідно до плану роботи навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Рівненській області на 2017 рік відбулась інструктивно-методична он-лайн нарада для викладачів математики та фізики: „Компетентнісний підхід до організації освітнього процесу“.
     Під час проведення наради було обговорено основні напрямки роботи обласних методичних секцій викладачів фізики та математики у 2017 році, що сприятимуть реалізації впровадження компетентнісного підходу на уроках природничо-математичних дисциплін у профтехзакладах області. Особливу увагу було приділено організації роботи творчих груп викладачів над проблемними темами підвищення якості навчального процесу, участі педагогів у обласних методичних заходах.
     Методист навчально-методичного центру Мосійчук Л.М. презентувала учасникам вебінару основні аспекти впровадження компетентнісного підходу в освітній процес, шляхи застосування особистісно-орієнтованого та діяльнісного методів навчання. Також учасники вебінару ознайомились з новими нормативними та інформаційними документами у галузі освіти. та отримали методичні матеріали з питань тематики вебінару.

13.01.17

   ЗАСІДАННЯ ТВОРЧОЇ ГРУПИ ВИКЛАДАЧІВ ЕКОНОМІЧНИХ ДИСЦИПЛІН ПО РОБОТІ ЗА ТЕМОЮ «ПІДВИЩЕННЯ ЯКОСТІ ПРОФЕСІЙНОГО ТА ПІДПРИЄМНИЦЬКОГО НАВЧАННЯ В ПТНЗ З ВИКОРИСТАННЯМ МЕТОДІВ МОДЕЛЮВАННЯ»

Заняття творчої групи      12 січня 2017 року на базі Державного професійно-технічного навчального закладу «Рівненський центр професійно-технічної освіти сервісу та дизайну» відбулося перше засідання творчої групи викладачів економічних дисциплін по роботі за темою «Підвищення якості професійного та підприємницького навчання в ПТНЗ з використанням методів моделювання». Творчу групу було створено відповідно до наказу Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Рівненській області №26 від 29.11.2016 року.
     Під час засідання було ухвалено план роботи творчої групи, керівником творчої групи, методистом НМЦ ПТО Рожковою О.Є. було презентовано українсько-польський проект "Активна молодь на ринку праці – підвищення якості професійного та підприємницького навчання в українських навчальних закладах з використанням методів моделювання". В ході засідання були використані можливості Інтернет підключення для онлайн-спілкування з викладачем Вищого професійного училища №29 смт Володимирець Безушко О.А. «---»


         АРХІВ НОВИН:    2018,    2017,    2016,    2015,    2014,    2013,    2012,    2011


каталог сайтів Львівський каталог сайтів Чудовий слайдер на сайт та інші речі Для творця сайтів Кращі програмки для ПК! Повні,робочі, безкоштовні! Українські уроки про ІТ Уроки зі створення панорам Все для дизайнера http://www.woweb.ru/ - Створи свій сайт!!! Web-сайт за 5 кроків!!! Швидко! Легко! Професійно! SCC для початківців! Навчальні матеріали онлайн web-programming.in.ua Центр ковки Музика mp3 Музика mp3 Шкільні підручники (скачати) LiteShot - програма для створення скриншотів екрану Контент-бібліотека ІПТО Інтерактивності. Web-сервіси для освіти Електронна бібліотека для батьків Програми для Windows

Про все


Хто бажає, щоб народ був щасливий і виховувався успішно, той повинен визнати як першу і неминучу умову досягнення цієї мети — виховання і освіту вчителів, а також таке їх становище, що відповідало б їхньому важливому обов'язку.
(А. Дістєрвег)


MOODLE
Навчальні курси у системі Moodle ПТНЗ Рівненської області

Лідер
Сайт учнівського самоврядування ПТНЗ Рівненської області

Сайт психологічної
   служби ПТНЗ
Сайт психологічної служби ПТНЗ Рівненської області

Рівненський обласний
   центр практичної психології і соціальноїроботи
Рівненський обласний центр практичної психології і соціальної роботи

WorldSkills Ukraine
Офіційний сайт „WorldSkills Ukraine“

Учительський журнал on-line
Учительський журнал on-line (Профтехосвіта)

ЗНО
Яндекс ресурс ЗНО

ІІТЗО
Інститут інноваційних технологій і змісту освіти

INTEL
Програма „Intel® Навчання для майбутнього“ в Україні

Microsoft
Освітня мережа Microsoft

Методичний портал
Методичний портал

Кобзар
З нагоди Пам'яті Великого Кобзаря

Правопис
Український Правопис 2007

ВРЦ
Волинський ресурсний центр (Рівненська область): вибір професії та пошук роботи

ППЗ
Педагогічні програмні засоби (для ПТНЗ)


Електронне табло
    автовокзалу ЧАЙКА м. Рівне
Електронне табло автовокзалу „ЧАЙКА“
м. Рівне


Електронне табло
    автовокзалу „Рівне“
Електронне табло автовокзалу „Рівне“
(м. Рівне, старий автовокзал)

Скачати фото, малюнки, обої, іконки, кліпарти, шаблони, календарі 2015, футажі...

Moodle - посібник для початківців(рос.)

Сайт Пізнай себе

Слухати радіо онлайн