Новини - 2012

27.12.12

  НАРАДА ДИРЕКТОРІВ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ ОБЛАСТІ

Нарада директорів Нарада директорів    26 грудня 2012 року на базі Вищого професійного училища № 24 м. Корець проведено нараду директорів професійно-технічних навчальних закладів.
   У роботі наради прийняв участь Голова Корецької районної державної адміністрації Михайло Волинець та заступник начальника управління – начальник відділу професійно-технічної та вищої освіти управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації Петро Коржевський.
   Учасники наради взяли участь у роботі відеоконференції „Підсумки роботи професійно-технічних навчальних закладів у 2012 році“, яка проводилась Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України.
   Серед питань, які обговорювались на нараді директорів профтехзакладів, були, зокрема:
      1. Фінансово-господарська діяльність професійно-технічних навчальних закладів у 2012 році;
      2. Про формування державного замовлення на 2013-2014 навчальний рік;
      3. Виробнича діяльність профтехзакладів області у 2012 році;
      4. Про порядок проведення атестаційної експертизи профтехзакладів;
      5. Про стан підвищення кваліфікації педагогічних працівників;
      6. Про підсумки обласного огляду-конкурсу облаштування учнівських гуртожитків.
   Учасники наради отримали Почесні грамоти управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації та сертифікати для отримання цінних подарунків за досягнення вагомих результатів у поліпшенні умов проживання учнів у гуртожитках.
   За результатами наради директорам профтехзакладів були дані протокольні доручення.

27.12.12

  ПІДВЕДЕНО ПІДСУМКИ ОБЛАСНОГО ОГЛЯДУ-КОНКУРСУ НА КРАЩЕ ОБЛАШТУВАННЯ УЧНІВСЬКИХ ГУРТОЖИТКІВ

Конкурс гуртожитків Конкурс гуртожитків    Упродовж жовтня-листопада 2012 року серед 19 професійно-технічних навчальних закладів області проводився обласний огляд-конкурс на краще облаштування учнівських гуртожитків.
   Мета огляду-конкурсу полягала в узагальненні та поширенні кращого досвіду роботи з поліпшення житлово-побутових умов, покращення стану збереження майна у гуртожитках, організації самопідготовки та дозвілля учнівської молоді, формування здорового способу життя.
   За результатами обласного огляду-конкурсу на кращий учнівський гуртожиток серед професійно-технічних навчальних закладів, рішенням журі конкурсу, було визнано переможцями:
      - Здолбунівський професійний ліцей залізничного транспорту (директор Шевчук Р.І.) - І місце;
      - Вище професійне училище № 22 м. Сарни (директор Городнюк В.П.), Рівненський професійний ліцей (директор Петриляк О.П.) – ІІ місце;
      - Вище професійне училище № 1 м. Рівне (директор Стрижеус І.В.), Державний професійно-технічний навчальний заклад „Рівненський центр професійно-технічної освіти сервісу та дизайну” (директор Назарук М.Й.) та Державний професійно-технічний навчальний заклад „Березнівське вище професійне училище” (директор Ниймет О.Я.) - ІІІ місце.
   За досягнення значних результатів у поліпшенні умов проживання учнів у гуртожитках, журі конкурсу відмітило такі навчальні заклади, як Державний професійно-технічний навчальний заклад „Сарненський професійний аграрний ліцей” (директор Морозюк М.П.), Рівненський торгово-професійний ліцей (директор Рудик В.Л.), Квасилівський професійний ліцей (директор Савчук О.Л.), Вище професійне училище № 29 смт Володимирець (директор Боровик В.П.), Державний професійно-технічний навчальний заклад „Острозьке вище професійне училище” (директор Юдін Ю.І.), Дубенський професійний ліцей (директор Підкидач С.К.), Радивилівський професійний ліцей (директор Колесник В.М.).
   Переможці обласного огляду-конкурсу нагородженні Почесною грамотою управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації та цінними подарунками. Заклади, які за навчальний рік досягли значних результатів у поліпшенні умов проживання учнів у гуртожитках – Подякою управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації й цінними подарунками.
НАКАЗ „Про підсумки обласного огляду-конкурсу на кращий учнівський гуртожиток професійно-технічних навчальних закладів“.

19.12.12

  ОГЛЯД-КОНКУРС НАВЧАЛЬНИХ І НАВЧАЛЬНО-КОНТРОЛЮЮЧИХ КОМП'ЮТЕРНИХ ПРОГРАМ

Огляд-конкурс    18 грудня 2012 року на базі Рівненського торгово-професійного ліцею проведено огляд-конкурс навчальних і навчально-контролюючих комп’ютерних програм. Цьогорічний огляд конкурс є своєрідним – „ювілейним“, адже він започаткований 10 років тому і проводиться серед профтехзакладів області з певною періодичністю.
   У цьому році на огляд-конкурс представили власні напрацювання – електронні засоби навчального призначення (ЕЗНП), усі 19 профтехзакладів області. У чотирьох номінаціях було представлено 36 електронних навчальних засобів, розроблених педпрацівниками та учнями ПТНЗ. З них, у номінації „Навчально-тематичні презентації“ було представлено 11 ЕЗНП, у номінації „Навчальні web-сайти“ – 11 ЕЗНП, у номінації „Контролюючі програми і програми-тренажери“ – 6 ЕЗНП та у номінації „Педагогічні програмні засоби підтримки вивчення навчальних предметів“ – 8 електронних засобів навчального призначення.
Огляд-конкурс    При представленні власних електронних засобів навчального призначення відбувся жвавих обмін досвідом, щодо створення та використання навчальних програмних засобів. Присутніми була відмічено зростання якості, у порівняні із попередніми оглядами-конкурсами, представлених електронних навчальних засобів та залучення педпрацівників некомп’ютерних дисциплін до розробки власних ЕЗНП; розширився арсенал програмних засобів, використаних авторами представлених напрацювань. Новинками на огляді-конкурсі стали дистанційні курси, розроблені з використанням системи Moodle та ін.
   Присутні на конкурсі мали можливість не лише представляти розроблені електронні засоби, але і виступити у ролі членів журі, - оцінити як власну роботу, так і роботи своїх колег. За підсумками оцінювання представлених робіт учасниками огляду-конкурсу („конкурс глядацьких симпатій“) кращими були визнані роботи:
      1. У номінації „Навчально-тематичні презентації“:
         Навчальний проект з біології „Теорії виникнення життя на землі» (автори Переходько І., Доманська О.Я.) – ВПУ № 1 м. Рівне;
         „Еволюція Всесвіту. Чи буде кінець світу?“ (Курачик П.М.) – ДПТНЗ „Сарненський професійний аграрний ліцей“;
         Навчально-тематичні презентації з технології приготування їжі з основами товарознавства (Сичевський Ю.В.) – ВПУ № 29 смт Володимирець.
      2. У номінації „Навчальні web-сайти“:
         Web-помічник заступників директора за НР та НВР (Зелінський О.І.) – ДПТНЗ „Сарненський професійний аграрний ліцей“;
         Хто ви, пані клінкерна цегла? (Кривонос В.А.) – ВПУ № 22 м. Сарни;
         Інформаційний сайт викладача (Рудика І.М.) – ДПТНЗ „Рівненський центр ПТО сервісу та дизайну“;
         Навчальний веб-сайт „Віртуальний учитель“ (Тимощук О.В.) – Дубенський професійний ліцей.
      3. У номінації „Контролюючі програми і програми-тренажери“:
         Навчально-контролююча програма „Immensity“ (Васкевич М.В.) - Рівненський торгово-професійний ліцей;
         Навчально-контролююча програма з фізики, на мові Delphi з теми „Електродинаміка“ (автори Ясинчук А. , Король С.В., Басараба Н. М.) – ВПУ № 1 м. Рівне;
         Навчально-контролююча програма з інформатики (Тростюк А.В.) – Здолбунівський професійний ліцей залізничного транспорту.
      4. У номінації „Педагогічні програмні засоби підтримки вивчення навчальних предметів“:
         Електроний навчальний посібник з предмету „Техніка пошуку роботи“ на тему „Пошук джерел вакансій або полювання на роботу“ (Волкова О.А.) – Рівненський торгово-професійний ліцей;
         Навчально-тематичний проект „Операційна система Linux“ (Король С.В.) – ВПУ № 1 м. Рівне;
         Електронний посібник з теми „Технічні правила набору різних типів тексту“ (Руда О.Б.) – Рівненський професійний ліцей.
   Результати конкурсу будуть доведені до відома профтехзакладів після детального вивчення представлених робіт та прийняття відповідного рішення членами журі конкурсу.
   Навчально-методичний центр виражає вдячність усім авторам представлених електронних засобів та організаторам і учасникам огляду-конкурсу.

12.12.12

  ОБЛАСНА МЕТОДИЧНА СЕКЦІЯ ВИКЛАДАЧІВ ТА МАЙСТРІВ ВИРОБНИЧОГО НАВЧАННЯ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПРОФЕСІЙ

Секція с/г професій    11 грудня 2012 року на базі Радивилівського професійного ліцею відбулось заняття обласної методичної секції викладачів та майстрів виробничого навчання сільськогосподарських професій на тему: „Особливості підготовки методичних розробок теоретичних уроків і практичних занять викладачами і майстрами виробничого навчання ПТНЗ”. Викладачі та майстри виробничого навчання, розкриваючи тему секції, обмінялися досвідом з питань структури та оформлення методичних розробок, підтвердили свої виступи матеріалами. Усім учасникам було роздано пам’ятки педагогу про підготовку методичних розробок теоретичних уроків і практичних занять.
   Відвідавши відкрите заняття з професійно-теоретичної підготовки трактористів-машиністів сільськогосподарського виробництва на тему: „Сівалки для висіву кукурудзи, соняшнику та інших просапних культур”, яке підготував та провів Павлов В.М., викладач Радивилівського професійного ліцею і заслухавши його самоаналіз, учасники секції на реальному прикладі пересвідчилися в ефективності та дієвості методичних розробок у підготовці до проведення теоретичних уроків і практичних занять.
   Побувавши на відкритому занятті з індивідуального водіння трактора (майстер виробничого навчання Радивилівського професійного ліцею Грицайчук П.С.) на тему: „Водіння трактора МТЗ-80 по прямій та з поворотами”, майстри виробничого навчання відкрили для себе нові підходи щодо проведення вступного інструктажу.
   У ході засідання методичної секції були визначені пріоритетні напрямки методичної роботи щодо удосконалення роботи педагога професійно-технічного навчального закладу з підготовки методичних розробок теоретичних уроків і практичних занять.

07.12.12

  ВІДЕО-НАРАДА ДИРЕКТОРІВ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ ОБЛАСТІ

Нарада директорів Нарада директорів    7 грудня 2012 року на базі навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Рівненській області відбулася відео-нарада директорів професійно-технічних навчальних закладів області.
   Нараду провів в.о. начальника управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації Петро Коржевський.
   В ході наради розглядалося питання формування бюджету навчального закладу на 2013 рік. Було піддано критиці ряд навчальних закладів за помилки, допущені при складанні бюджетних пропозицій на 2013 рік.
   За результатами наради було визначено термін для усунення виявлених недоліків.

06.12.12

   ЗАСІДАННЯ СЕКЦІЇ ВИКЛАДАЧІВ ХІМІЇ ТА БІОЛОГІЇ ВІДБУЛОСЯ У ДПТНЗ „БЕРЕЗНІВСЬКЕ ВИЩЕ ПРОФЕСІЙНЕ УЧИЛИЩЕ“

Секція хімії і біології    5 грудня 2012 року на базі ДПТНЗ „Березнівське вище професійне училище“ відбулась обласна методична секція викладачів хімії та біології на тему: „Використання інноваційних методів навчання на уроках хімії та біології, дотримання правил безпеки життєдіяльності».
   У роботі методичної секції взяли участь 22 викладачі природничих дисциплін з професійно-технічних навчальних закладів Рівненської області.
   В рамках роботи секції присутні ознайомились з досвідом роботи викладача Цимбалюк Ю.Б. „Використання інноваційних методів навчання та дотримання правил техніки безпеки на уроках природничого циклу“.
   Під час роботи секції відбулось засідання круглого столу, де викладачі обговорили актуальні питання:
Секція хімії і біології       - вимоги до проведення інструктажів з безпеки життєдіяльності;
      - вимоги техніки безпеки в кабінеті хімії;
      - використання інноваційних методів навчання на уроках;
      - комплексно-методичне забезпечення кабінету хімії та біології;
      - професійна спрямованість на уроках природничого циклу.
   Викладач Квасилівського професійного ліцею Іващук Л.А. ознайомила присутніх зі своїм досвідом роботи та з структурою проведення уроків, що розвивають пізнавальний інтерес учнів. А також всі викладачі активно долучились до обговорення проблемних питань.
   Під час проведення методичної секції учасники переглянули виступ агітбригади „Скажемо СНІДу – ні“, підготовлений викладачем хімії та біології Цимбалюк Ольгою Богданівною, ознайомились з матеріально-технічною базою училища.
   Доречною була творча співпраця з практичним психологом закладу Ковальчук Ю.В., яка підготувала інформаційний буклет „Психологічні поради для педагогів“ та провела розвантажувальний майстер-клас з арт-терапії „Виготовлення ляльки мотанки“.
   Увазі викладачів природничих дисциплін був представлений концерт підготовлений учнівським самоврядуванням закладу.

30.11.12

   ОЛІМПІАДА ЗА ПРОФЕСІЄЮ „ЕЛЕКТРОЗВАРНИК“ ВІДБУЛАСЯ У РІВНЕНСЬКОМУ ПРОФЕСІЙНОМУ ЛІЦЕЇ

Олімпіада електрозварників Олімпіада електрозварників    29 листопада 2012 року на базі Рівненського професійного ліцею відбувся ІІ (обласний) етап олімпіади зі спецдисциплін за професією „електрозварник“ серед учнів професійно-технічних навчальних закладів області. В олімпіаді прийняли участь учні шести професійно-технічних навчальних закладів, які проводять підготовку за названою професією, суміжними та інтегрованими професіями.
   Метою проведення олімпіади було виявлення рівня теоретичної підготовки учнів профтехзакладів із спеціальних дисциплін: спецтехнології, читання креслень, матеріалознавства, електротехніки, охорони праці.
   Завдання олімпіади включали комп’ютерне тестування (60 запитань з вибором одного варіанту правильної відповіді) та виконання комплексного теоретичного завдання описового характеру з виготовлення зварного виробу за його кресленням.
Олімпіада електрозварників    Учасники олімпіади, в цілому, справилися із поставленими завданнями та продемонстрували достатній рівень знань.
   За рішенням журі конкурсу переможцями стали:
      Бортник Назар Володимирович, учень Квасилівського професійного ліцею – І місце;
      Трощук Максим Федорович, учень Державного професійно-технічного навчального закладу „Соснівський професійний ліцей“ – ІІ місце;
      Щав’юк Роман Володимирович, учень Рівненського професійного ліцею – ІІІ місце.
   Олімпіада дала змогу виявити окремі недоліки і прогалини у рівні знань учнів, що сприятиме роботі колективів профтехзакладів з їх усунення.
   Навчально-методичний центр виражає вдячність членам журі – старшому майстру Технічного коледжу Національного університету водного господарства та природокористування Дорошу Миколі Андрійовичу та головному зварнику ТОВ „Екорембуд“ (м. Рівне) Якимчуку Петру Михайловичу за їх плідну працю, висловлені ідеї, зауваження та пропозиції, що, безперечно, сприятиме підвищенню рівня фахової підготовки за електрозварювальними професіями у професійно-тенічних навчальних закладах області.

23.11.12

   ОЛІМПІАДА ЗІ СПЕЦДИСЦИПЛІН З ПРОФЕСІЇ „ВОДІЙ АВТОТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ“ ТА ЗАСІДАННЯ СЕКЦІЇ ВИКЛАДАЧІВ ТА МАЙСТРІВ ВИРОБНИЧОГО НАВЧАННЯ, ЯКІ ЗДІЙСНЮЮТЬ ПІДГОТОВКУ ВОДІЇВ АВТОТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ ТА АВТОСЛЮСАРІВ, ВІДБУЛИСЯ У КВАСИЛОВІ

Олімпіада водіїв Олімпіада водіїв    Відповідно до плану роботи навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Рівненській області на 2012 рік, 22 листопада 2012 року на базі Квасилівського професійного ліцею проведено олімпіаду зі спецдисциплін з професії „Водій автотранспортних засобів“ серед учнів професійно-технічних навчальних закладів області.
   В олімпіаді взяли участь представники 8 професійно-технічних навчальних закладів.
   Програмою олімпіади було передбачено перевірку теоретичних знань з предметів: „Правила дорожнього руху“, „Будова й експлуатація легкового автомобіля”, „Будова й експлуатація вантажного автомобіля”, „Основи безпеки дорожнього руху, та перша медична допомога при ДТП” і яка включала виконання тестових завдань, розгадування ребусу-кросворду, написання „медичного” диктанту з предмету „Основи безпеки дорожнього руху“, виконання комплексного теоретичного завдання.
      За підсумками журі переможцями олімпіади стали:
Олімпіада водіїв nbsp     Васькевич Олександр Васильович, учень Рівненського професійного ліцею – I місце;
      Підгурський Назар Вікторович, учень державного професійно-технічного навчального закладу „Острозьке вище професійне училище” – II місце;
      Лучка Валентин Ігорович, учень Клеванського професійного ліцею – III місце.
   Одночасно з проведенням олімпіади відбулось засідання обласної методичної секції викладачів та майстрів виробничого навчання, які здійснюють підготовку водіїв автотранспортних засобів та автослюсарів на тему: „Впровадження нового державного стандарту з професії „Водій автотранспортних засобів”, вдосконалення методики розробки та використання мультимедійних ресурсів – провідні шляхи європеїзації професійно-технічного навчання”.
   У ході засідання відбулося обговорення змісту державного стандарту з професії „Водій автотранспортних засобів” й висловлено ряд зауважень та пропозицій.
   Досвідом із вдосконалення методики розробки та використання мультимедійних ресурсів під час проведення занять з професійно- технічного навчання поділився викладач-методист Рівненського професійного ліцею Маркушин О.Г.
   Учасники секції ознайомились з пілотним варіантом електронного підручника „Спеціальна технологія” з професії „Слюсар з ремонту автомобілів (I – II розряд)”, розробленого творчою групою Рівненського професійного ліцею.
   Під час роботи секції присутні мали можливість ознайомитися з новим обладнанням для технічного обслуговування та діагностування автомобілів встановленим у майстерні з ремонту автомобілів, а також відвідали відкрите заняття виробничого навчання на тему: „Нарізання різьби” з професії „Слюсар з ремонту автомобілів”, яке підготував і провів Гладунський В.П. – майстер виробничого навчання Квасилівського професійного ліцею.

08.11.12

  ВІТАЄМО ПРИЗЕРА КОНКУРСУ

Конкурс перукарів Конкурс перукарів    З 5 по 8 листопада 2012 року на базі Чернігівського вищого професійного училища побутового обслуговування проходив ІІІ етап Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності серед майстрів виробничого навчання системи професійно-технічної освіти з професії „Перукар”.
   Конкурсна програма передбачала виконання завдань теоретичного туру (тестування на персональному комп’ютері) та практичного туру. Тестові завдання теоретичного туру містили загальні питання організації виробничого навчання, методики, педагогіки та психології професійного навчання.
   Практичне завдання полягало у виконанні весільної зачіски, презентації методичної розробки уроку виробничого навчання на тему: „Основні етапи технологічного процесу виконання хімічної завивки” та презентації рекламного відеоролика „Мій навчальний заклад”.
   За підсумками теоретичного та практичного турів журі конкурсу визначило шість фіналістів, які брали участь у заключному турі, що передбачав проведення фрагменту уроку виробничого навчання (вступний інструктаж) та представлення методичної розробки уроку виробничого навчання.
   Рівненщину на конкурсі представляла майстер виробничого навчання Рівненського професійного ліцею Одемчук Марія Іванівна, яка за підсумками конкурсу виборола ІІІ місце.
   З цієї нагоди вітаємо Одемчук Марію Іванівну та колектив ліцею і зичимо наснаги та подальших успіхів у підготовці кваліфікованих робітників.

26.10.12

  ВИХОВНІ МОЖЛИВОСТІ УЧНІВСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ

Секція заступників НВихР Секція заступників НВихР    25 жовтня 2012 року на базі ДПТНЗ „Сарненський професійний аграрний ліцей“ відбулась обласна методична секція заступників директорів з виховної роботи на тему: «Виховні можливості учнівського самоврядування у формуванні ціннісних орієнтирів учнівської молоді» та звітно-виборча конференція лідерів учнівського самоврядування ПТНЗ «Лідер».
   В роботі конференції взяли участь лідери та координатори учнівського самоврядування з 19 професійно-технічних навчальних закладів Рівненської області, Технічного коледжу та ПТУ РАЕС м. Кузнецовськ. А також представник Сарненської районної ради Шимко В.М., директор Сарненського професійного аграрного ліцею Морозюк М.П., методисти навчально-методичного центру професійно-технічної освіти в Рівненській області Середа Р.В., Селях А.М.
   Відповідно до плану роботи лідери самоврядування працювали з практичним психологом закладу Яковець С.В., яка підготувала та провела психологічну гру «Мистецтво бути лідером». А заступники з навчально-виховної роботи працювали над визначеною темою методичної секції, де розглядались питання:
Секція заступників НВихР       зміст діяльності учнівського самоврядування та шляхи удосконалення роботи, аналіз соціального стану учнів ПТНЗ (методист НМЦ ПТО Середа Р.В.); сучасні підходи в організації роботи учнівського самоврядування (заступник з НВР СПАЛ Власюк Т.В/); педагогічний супровід діяльності ради гуртожитку (вихователь гуртожитку СПАЛ Киянко Л.С.);
      організаційно-методичне забезпечення огляду-конкурсу кращий учнівський гуртожиток професійно-технічних навчальних закладів    (методист НМЦ ПТО Селях А.М.).
   Лідери самоврядування мали можливість поспілкуватись з представником Сарненської районної ради Шимком В. М. та вкотре переконатись, що розвиваючи лідерські якості можна досягнути карєрного росту та успіхів у житті.
   На урочистій конференції було обрано голову обласної Ради, учня Здолбунівського професійного ліцею залізничного трансполрту – Кореня Владислава, його радників - Антонюк Катерину, ученицю ДПТНЗ „Рівненський центр ПТО сервісу та дизайну“ та Кравчука Сергія, учня Рівненського професійного ліцею. Працюючи в творчих групах лідери затвердили новий актив обласної ради самоврядування, розробили та прийняли до реалізації план роботи ради на 2012-2013 навчальний рік, затвердили кодекс честі члена обласної ради.
   У рамках проведення заходів всі присутні ознайомились з матеріально-технічною базою ліцею, житлово-побутовими умовами проживання учнів у гуртожитку, та переглянули святкову праграму відпочинку «Україно моя, ти одна, як життя» приурочену п'ятиріччю діяльності учнівського самоврядування в профтехзакладах області, яку підготували активісти учнівського руху Сарненського аграрного ліцею в кращих традиціях нашого народу.

25.10.12

   ЗАСІДАННЯ ОБЛАСНОЇ МЕТОДИЧНОЇ СЕКЦІЇ ВИКЛАДАЧІВ МАТЕМАТИКИ

Секція математиків Секція математиків    25 жовтня 2012 року на базі Здолбунівського професійного ліцею залізничного транспорту відбулося засідання обласної методичної секції викладачів математики на тему „Використання можливостей навчального кабінету при викладанні математики“.
Секція математиків    У ході роботи методичної секції її учасники ознайомились з матеріально-технічною та навчальною базою закладу. Методист НМЦ ПТО Мосійчук Л.М. презентувала присутнім методичну розробку „Мультимедіа та інформаційні технології в сучасному уроці”. Викладачі математики Здолбунівського професійного ліцею залізничного транспорту Бришко Т.О., Блажко В.М. та викладач математики інформатики Трало О.В. поділились з присутніми власним досвідом використання електронних конструкторів уроків, методами розробки та впровадження педагогічних програмних засобів, використання мультимедійних презентацій на уроках математики та в позаурочній роботі.
   Також учасники секції під керівництвом методиста НМЦ ПТО Невірковець Л.Ф. обговорили питання підготовки до атестації педагогічних працівників.

25.10.12

   ВІДБУЛОСЯ ЗАСІДАННЯ ОБЛАСНОЇ МЕТОДИЧНОЇ СЕКЦІЇ ЗА ПРОФЕСІЄЮ „ОПОРЯДЖУВАЛЬНИК БУДІВЕЛЬНИЙ“

Секція будівельників Секція будівельників    24 жовтня 2012 року на базі ВПУ № 29 смт Володимирець відбулося засідання обласної методичної секції за професією „Опоряджувальник будівельний“ на тему „Якісна професійна підготовка майбутніх робітників – вимога сучасного ринку праці“.
   Викладачі спецдисциплін та майстри виробничого навчання взяли участь у проведенні майстер-класу з нанесення венеціанської штукатурки; ознайомилися з технологією влаштування з різних видів сучасних само наливних підлог.
   Методистом Самоїл Г.І. був зроблений аналіз результатів ІІ та ІІІ турів Всеукраїнського конкурсу за професією „монтажник гіпсокартонних конструкцій“, а також відбулося опрацювання інструкцій з ведення журналів обліку теоретичного та виробничого навчання.

25.10.12

   ДМИТРО ТАБАЧНИК ЗАТВЕРДИВ 41 НОВИЙ ДЕРЖАВНИЙ СТАНДАРТ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ ОСВІТИ З АКТУАЛЬНИХ НА РИНКУ ПРАЦІ ПРОФЕСІЙ

   Серед них: прокатник гарячого металу; слюсар-складальник літальних апаратів; водій тролейбуса; водій трамвая; машиніст розфасувально-пакувальних машин; економка; комірник; цукерник; шоколадник; виноградар; флорист; візажист-стиліст; оформлювач вітрин, приміщень та будівель; оператор лінії у виробництві харчової продукції (виробництво м’ясних продуктів, перероблення фруктів, овочів, олієнасіння та горіхів), а також ряд інших професій виробництва м’ясних та рибних продуктів, харчової та переробної промисловості та інші.
   Загалом у 2012 році затверджено 60 нових державних стандартів з актуальних на ринку праці професій.
   Наголошуємо, що державні стандарти професійно-технічної освіти розроблені спільно з Федерацією роботодавців України.

24.10.12

   РОЗПОЧАВСЯ ОБЛАСНИЙ ОГЛЯД-КОНКУРС УЧНІВСЬКИХ ГУРТОЖИТКІВ ПТНЗ

Огляд гуртожитків Огляд гуртожитків    Відповідно до наказу управління освіти і науки Рівненської обласної держаної адміністрації від 19 вересня 2012 року № 460 „Про проведення обласного огляду-конкурсу на кращий учнівський гуртожиток професійно-технічних навчальних закладів“ розпочався огляд-конкурс гуртожитків, який триватиме до 19 листопада 2012 року.
   Обласний огляд-конкурс учнівських гуртожитків відбувається з метою узагальнення та поширення кращого досвіду роботи з поліпшення житлово-побутових умов, покращення стану збереження майна у гуртожитках, організації самопідготовки та дозвілля учнівської молоді, формування здорового способу життя.

24.10.12

   ЗАВЕРШИВ РОБОТУ II ЕТАП ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ ПРОФЕСІЙНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ СЕРЕД МАЙСТРІВ ВИРОБНИЧОГО НАВЧАННЯ З ПРОФЕСІЇ „КРАВЕЦЬ”

Конкурс кравців Конкурс кравців    Завершив роботу ІІ етап Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності серед майстрів виробничого навчання професійно-технічних навчальних закладів за професією „кравець“, який тривав 22-23 жовтня 2012 року на базі Державного професійно-технічного навчального закладу „Березнівське вище професійне училище”.
   Конкурс організовано управлінням освіти і науки облдержадміністрації, спільно з навчально-методичним центром професійно-технічної освіти.
   Журі конкурсу фахово оцінило практичний тур, який полягав у виконанні завдання, що відповідає рівню кваліфікації кравця 4 розряду – пошиття чоловічих штанів 48-50 розміру, та підвело підсумки перших двох завдань.
      За рішенням журі перемогу у конкурсі здобули:
      - Боровець Оксана Олександрівна, майстер виробничого навчання ДПТНЗ „Березнівське вище професійне училище“ – І місце;
      - Попович Мирослава Вікторівна, майстер виробничого навчання ДПТНЗ “Острозьке вище професійне училище“ – ІІ місце;
      - Хилюк Наталія Василівна, майстер виробничого навчання ДПТНЗ „Рівненський центр професійно-технічної освіти сервісу і дизайну“ - ІІІ місце.
   При підведенні підсумків конкурсу члени журі: виконавчий директор товариства з обмеженою відповідальністю «Укртекстиль» Торовець Ніна Миколаївна та генеральний директор товариства з обмеженою відповідальністю «Рівнестиль» Остапович Тетяна Мефодіївна привітали учасників конкурсу з успішним його завершенням, побажали подальших творчих успіхів, професійного зростання та вручили переможцям й учасникам конкурсу дипломи та цінні подарунки.
   Присутніми була висловлена щира подяка колективу Державного професійно-технічного навчального закладу „Березнівське вище професійне училище”за злагоджену роботу високий організаційний рівень конкурсу.

22.10.12

   РОЗПОЧАВ РОБОТУ II ЕТАП ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ ПРОФЕСІЙНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ СЕРЕД МАЙСТРІ В ВИРОБНИЧОГО НАВЧАННЯ З ПРОФЕСІЇ „КРАВЕЦЬ”

Конкурс кравців Конкурс кравців    22 жовтня 2012 року на базі Державного професійно-технічного навчального закладу „Березнівське вище професійне училище” розпочав роботу II етап Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності серед майстрів виробничого навчання системи професійно-технічної освіти з професії „Кравець”.
   У конкурсі беруть участь майстри виробничого навчання із чотирьох професійно-технічних навчальних закладів області: Державного професійно-технічного навчального закладу „Острозьке вище професійне училище“, Вищого професійного училища № 24 м. Корець, Державного професійно-технічного навчального закладу „Рівненського центру професійно-технічної освіти сервісу і дизайну“, Державного професійно-технічного навчального закладу „Березнівське вище професійне училище“.
   Програма конкурсу, який триватиме два дні, включає: презентацію рекламного ролика „Мій навчальний заклад”; виконання завдань теоретичного туру; проведення вступного інструктажу уроку виробничого навчання за професією „Кравець”; практичного туру, який полягає у виконанні завдання, що відповідає рівню кваліфікації кравця 4 розряду – пошиття чоловічих штанів 48-50 розміру.
   О 10 годині 22 жовтня учасники приступили до виконання завдань теоретичного туру, який полягає у перевірці рівня знань шляхом тестування на персональному комп’ютері із загальних питань організації виробничого навчання, методики, педагогіки, психології професійного навчання, предметів: „Технологія пошиття швейних виробів“, „Конструювання швейних виробів“, „Обладнання швейного виробництва“, „Матеріалознавство“, „Охорона праці“.
   Також, учасники продемонстрували майстерність у проведенні вступного інструктажу уроку виробничого навчання.
   Тож, побажаємо їм удачі та творчого натхнення.

19.10.12

  ПРОВЕДЕНО ЗАСІДАННЯ МЕТОДИЧНОЇ СЕКЦІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ КОМП’ЮТЕРНИХ ДИСЦИПЛІН

Секція ППКД Секція ППКД    18 жовтня 2012 року в смт Соснове на базі ДПТНЗ „Соснівський професійний ліцей“ відбулося засідання обласної методичної секції педагогічних працівників комп’ютерних дисциплін професійно-технічних навчальних закладів на тему „Підвищення рівня навчально-виховного процесу у навчальному закладі шляхом впровадження педагогічних та інформаційно-комунікаційних технологій програми „Intel® Навчання для майбутнього“.
   У ході роботи методичної секції її учасники мали можливість ознайомитись з матеріально-технічною базою навчального закладу, та, зокрема, - його комп’ютерною базою; відвідали відкритий урок інформатики на тему „Узагальнення знань за темою „Комп’ютерн і презентації“, який підготували та провели викладач інформатики Стахнюк Іван Йосипович та методист закладу Марчук Тамара Миколаївна.
   Тамара Миколаївна ознайомила з досвідом впровадження педагогічних та інформаційно-комунікаційних технологій програми „Intel® Навчання для майбутнього“ у навчальному закладі, представила власний досвід.
   З великою зацікавленістю присутні ознайомились із багатим та різноплановим досвідом викладача ВПУ № 1 м. Рівне Король Світлани Василівни.
   Значна увага була приділена використанню програмних засобів у навчальних закладах; підведено підсумки участі профтехзакладів у І етапі Всеукраїнського конкурсу веб-сайтів ПТНЗ; проведено аналіз основних недоліків в оформленні та функціонуванні сайтів професійно-технічних навчальних закладів; розглянуто ряд поточних питань.
   За результатами роботи методичної секції прийнято рішення.

19.10.12

  НАРАДУ ДИРЕКТОРІВ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ ОБЛАСТІ ПРОВЕДЕНО У ЗДОЛБУНІВСЬКОМУ ПРОФЕСІЙНОМУ ЛІЦЕЇ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ

Нарада директорів Нарада директорів    18 жовтня 2012 року на базі Здолбунівському професійному ліцеї залізничного транспорту проведено нараду директорів професійно-технічних навчальних закладів.
   У нараді взяв участь заступник начальника управління – начальник відділу професійно-технічної та вищої освіти управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації Петро Коржевський.
   Серед питань, які обговорювались в ході наради були, зокрема, такі:
      1. Про виконання плану обсягів державного замовлення на підготовку робітничих кадрів;
      2. Про стан підготовки професійно-технічних навчальних закладів до нового навчального року;
      3. Про формування штатного розпису, тарифікації педагогічних працівників;
      4. Про організоване проведення атестації педагогічних працівників професійно-технічних навчальних закладів;
      5. Аналіз робочих навчальних планів та відповідність їх Типовій базисній структурі;
      6. Про виконавську дисципліну працівників профтехзакладів області.
   Учасники наради ознайомились з навчальною базою закладу, умовами проживання учнів у гуртожитках, а також відвідали уроки загальноосвітньої та професійної підготовки.
   За результатами наради директорам профтехзакладів було надано протокольні доручення.

17.10.12

  ЗОЛОТОЮ МЕДАЛЛЮ ВІДЗНАЧЕНО ЕКСПОЗИЦІЮ ВІД ПРОФТЕХОСВІТИ РІВНЕНЩИНИ

Інноватика в освіті - 2012 Інноватика в освіті - 2012    16 жовтня 2012 року в місті Києві у виставковому центрі „КиївЕкспоПлаза“ відбулося урочисте відкриття IV Національної виставки-презентації „Інноватика в сучасній освіті“.
   Організатором виставки вступили Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України, Національна академія педагогічних наук України, компанія „Виставковий світ“.
   Від профтехосвіти Рівненщини була представлена експозиція Рівненського торгово-професійного ліцею (директор Рудик В.Л.) та відділу професійно-технічної та вищої освіти управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації (заступник начальника управління – начальник відділу професійно-технічної та вищої освіти Коржевський П.М.) на тему „Рейтингова система оцінювання діяльності професійно-технічних навчальних закладів“.
Інноватика в освіті - 2012    Представлену експозицію оглянули директор Департаменту професійно-технічної освіти Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України Супрун В.В., заступник директора департаменту Карбишева В.О., директор Інституту професійно-технічної освіти Академії педагогічних наук України Радкевич В.О., начальник відділення науково-методичного забезпечення професійно-технічної освіти Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Паржницький В.В.
   В цей же день відбулася урочиста церемонія нагородження переможців конкурсу з тематичних номінацій IV Національної виставки-презентації „Інноватика в сучасній освіті“.
   Експозицію Рівненського торгово-професійного ліцею та управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації було відзначено Золотою медаллю виставки.
   З цієї нагоди НМЦ ПТО у Рівненській області вітає Рівненський торгово-професійний ліцей та управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації та зичить подальшої плідної праці та вагомих здобутків!

11.10.12

  ЗАСІДАННЯ ОБЛАСНОЇ МЕТОДИЧНОЇ СЕКЦІЇ ПРАКТИЧНИХ ПСИХОЛОГІВ ВІДБУЛОСЯ У КОРЦІ

Секція психологів Секція психологів    11 жовтня 2012 року на базі Вищого професійного училища №24 м. Корець відбулося засідання обласної методичної секції практичних психологів на тему: «Психологічні основи управління часом, тайм – менеджмент в організації роботи практичного психолога ПТНЗ».
   Під час роботи секції учасники ознайомились з досвідом роботи у організації управління часом в роботі практичного психолога Вищого професійного училища № 24 м. Корець Булана Петра Васильовича.
   В ході роботи секції обговорено та намічено стратегічні напрямки роботи щодо профілактики правопорушень серед учнівської молод і ПТНЗ та узгоджено першочергову тематику занять «Школи лідера».
   В рамках проведення секцій було проведено майстер - клас на тему: «Управління часом та управління власним життям, як ресурс подолання професійного вигоряння», який підготували та провели в парі: практичний психолог ВПУ №24 м. Корець Булан П.В., та практичний психолог Рівненського професійного ліцею Легенька Ю.В.
   Практичні психологи професійно - технічних навчальних закладів отримали нові знання та професійні навички щодо організації управління часом в організації роботи, а також збагатились духовно відвідавши Святотроїцький жіночий монастир.

11.10.12

  ВІДБУВСЯ ІІ ЕТАП ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ ПРОФЕСІЙНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ СЕРЕД МАЙСТРІВ ВИРОБНИЧОГО НАВЧАННЯ З ПРОФЕСІЇ „ПЕРУКАР”

Конкурс-Перукар Конкурс-Перукар    10 жовтня 2012 року на базі Вищого професійного училища № 22 м. Сарни відбувся ІІ етап Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності серед майстрів виробничого навчання системи професійно-технічної освіти з професії „Перукар”.
   У конкурсі взяли участь майстри виробничого навчання з шести навчальних закладів, які проводять підготовку кваліфікованих робітників за названою професією.
   Програма конкурсу передбачала виконання теоретичного завдання із загальних питань організації виробничого навчання, методики, педагогіки, психології професійного навчання. Практичне завдання полягало у виконанні весільної зачіски, презентації методичної розробки уроку виробничого навчання на тему „Основні етапи технологічного процесу виконання хімічної завивки“ та підготовці презентації „Мій навчальний заклад“.
   За підсумками конкурсних змагань перемогу виборола майстер виробничого навчання Рівненського професійного ліцею Одемчук Марія Іванівна, ІІ місце посіла майстер виробничого навчання ВПУ № 22 м. Сарни Тишковець Ірина Анатоліївна, ІІІ місце розділили майстри виробничого навчання ДПТНЗ „Рівненський центр професійно-технічної освіти сервісу та дизайну” Грищук Катерина Олександрівна та ДПТНЗ „Острозьке вище професійне училище” Камінська Ольга Сергіївна.

28.09.12

  ЗАВЕРШИВ РОБОТУ ІІ ЕТАП ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ ПРОФЕСІЙНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ СЕРЕД МАЙСТРІВ ВИРОБНИЧОГО НАВЧАННЯ ЗА ПРОФЕСІЄЮ „КУХАР“

Конкурс-Кухар    Завершив роботу ІІ етап Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності за професією „кухар“, який тривав 26-27 вересня 2012 року на базі Рівненського торгово-професійного ліцею.
   Конкурс організовано управлінням освіти і науки облдержадміністрації, спільно з навчально-методичним центром професійно- технічної освіти.
Конкурс-Кухар    При підготовці до конкурсу колективом торгово-професійного ліцею була проведена значна робота, зокрема, облаштована нова сучасна лабораторія кухарської справи. Тож учасники конкурсу, які представляли 11 професійно-технічних навчальних закладів області, та гостя із Брестського державного професійно-технічного коледжу (Республіка Білорусь) мали чудові можливості продемонструвати свої найкращі професійні якості.
   Журі конкурсу фахово оцінило представлені роботи учасників: чудові шедеври кулінарного мистецтва, технологічні карти, розроблені для їх виконання, відеоуроки вступного інструктажу.
Конкурс-Кухар    За рішенням журі перемогу у конкурсі здобули:
      - Лемех Надія Валеріївна – майстер виробничого навчання Рівненського торгово-професійного ліцею, - І місце;
      - Троцьковець Тетяна Василівна – майстер виробничого навчання Вищого професійного училища № 22 м. Сарни, - ІІ місце;
      - Дудінська Оксана Олександрівна – майстер виробничого навчання Клеванського професійного ліцею – ІІІ місце.
   Серед кращих відеоуроків вступного інструктажу журі відзначено відеоурок нашої гості – майстра виробничого навчання Брестського державного професійно-технічного коледжу (Республіка Білорусь) Комар Оксани Вікторівни.
   При підведенні підсумків конкурсу заступник начальника управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації – начальник відділу професійно-технічної та вищої освіти Петро Коржевський привітав учасників конкурсу з успішним його завершенням, побажав подальших творчих успіхів, професійного зростання та вручив переможцям й учасникам конкурсу дипломи та цінні подарунки.
   Присутніми була висловлена щира подяка колективу Рівненського торгово-професійного ліцею за високий організаційний рівень конкурсу.

26.09.12

  УРОЧИСТЕ ВІДКРИТТЯ ІІ ЕТАПУ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ ПРОФЕСІЙНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ СЕРЕД МАЙСТРІВ ВИРОБНИЧОГО НАВЧАННЯ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ ОСВІТИ З ПРОФЕСІЇ „КУХАР“

Конкурс-Кухар    26 вересня 2012 року на базі Рівненського торгово-професійного ліцею відбулося урочисте відкриття ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності серед майстрів виробничого навчання професійно-технічної освіти з професії „Кухар“.
Конкурс-Кухар    У конкурсі беруть участь майстри виробничого навчання 11-и професійно-технічних навчальних закладів області, а також майстер виробничого навчання Брестського державного професійно-технічного коледжу (Республіка Білорусь) Комар Оксана Вікторівна.
   З нагоди відкриття конкурсу до гостей та учасників звернувся заступник начальника управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації – начальник відділу професійно-технічної та вищої освіти Петро Коржевський. Він привітав учасників, побажав Конкурс-Кухар натхненої праці, успіхів за підсумками конкурсу та урочисто відкрив новостворену лабораторію кухарської справи, обладнану усім найновішим сучасним обладнанням, на базі якої проходитиме конкурс.
   Програма конкурсу, який триватиме два дні, включає: представлення учасниками рекламного ролика „Мій навчальний заклад“, відеоурок вступного інструктажу виробничого навчання за професією „Кухар“ та виконання практичного завдання, яке передбачає: створення меню з основної страви та десерту, складання технологічних карток згідно меню, приготування страви з розрахунку 2 порції кожної; подання страви.
   З 14-ої години 26 вересня учасники приступили до виконання практичного завдання. Тож побажаємо їм удачі, вправності, вдало приготовлених смачних страв та перемоги.

24.09.12

  ПІДВЕДЕННЯ ПІДСУМКІВ РЕАЛІЗАЦІЇ УКРАЇНСЬКО-КАНАДСЬКОГО ПРОЕКТУ „ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ УПРАВЛІННЯ ПРОФЕСІЙНИМ НАВЧАННЯМ В УКРАЇНІ“

Децентралізація ПТО 21 вересня 2012 року в МОНмолодьспорту вікрилося засідання, на якому підбиваються підсумки реалізації українсько-канадського проекту «Децентралізація управління професійним навчанням в Україні». Зокрема, обговорюються питання досягнень проекту та забезпечення життєздатності його результатів.
   У роботі засідання взяв участь заступник начальника управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації -начальник відділу професійно-технічної та вищої освіти Петро Коржевський.
   Відкрили засідання директор департаменту професійно-технічної освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту В’ячеслав Супрун, провідний експерт проектів з розвитку Канадського агентства міжнародного розвитку Стів Подесто та менеджер проекту Ігор Ілько (Саскачеванський інститут прикладних наук і технологій).
   Звітуючи про результати та досягнення проекту, його менеджер Ігор Ілько зазначив, що під час створення та введення в дію проекту одним із найголовніших пріоритетів була розробка механізмів, які надавали би більше автономії професійно-технічним навчальним закладам в сфері управління, а також адаптування працюючих канадських моделей роботи ПТНЗ до сучасних український реалій. Водночас, Ігор Ілько наголосив, що в рамках проекту, який здійснювався впродовж восьми років, зроблено чимало. Зокрема, одне із найзначніших досягнень проекту – розробка нових принципів планування діяльності навчальних закладів. «На перших семінарах, які відбувалися на початку реалізації проекту, ми спостерігали за великим супротивом директорів, які за роки своєї роботи звикли завжди все отримувати від Міністерства, а самі ніякої відповідальності за планування своєї діяльності не несли. До того ж, оцінювання діяльності професійно-технічних навчальних закладів велося також досить суб’єктивно, ніхто, скажімо так, не звертав увагу на той продукт, який випускають навчальні заклади. І я хочу з радістю зазначити, що в рамках проекту ситуація значно покращилася», - сказав він.
   Менеджер проекту доповів, що на сьогоднішній день, завдяки впровадженню проекту, активно відслідковується працевлаштування випускників ПТНЗ, шляхом опитування та проведення дорадчих рад налагоджуються ефективні зв’язки з роботодавцями. Окрім того, спільно з МОНмолодьспорту розроблені плани підготовки та підвищення кваліфікації кадрів.
Децентралізація ПТО    Директор департаменту професійно-технічної освіти МОНмолодьспорту В’ячеслав Супрун поінформував, що Україна поступово наближається до європейських стандартів в галузі профтехосвіти. За його словами, лише в минулому році за європейськими зразками розроблені та апробовані 34 державні стандарти, до кінця 2012 року планується введення в дію близько 60 стандартів.
   Ще одним вагомим досягненням проекту директор департаменту професійно-технічної освіти вважає створення інформаційного веб-порталу профтехосвіти. «Створений в рамках проекту веб-портал – це потужний важель для інформування працівників профтехосвіти. Хочу зазначити, що він входить в 50-ку найпопулярніших інтернет-порталів в галузі освіти України з 30 тисячами відвідувань щомісяця», - сказав він.

Децентралізація ПТО Також він звернувся з проханням і надалі пітримувати інформаційний портал.
   Як зазначив В’ячеслав Супрун, вплив проекту на галузь української профтехосвіти в цілому – колосальний. Протягом його реалізації проведено низку інноваційних реформ, які реструктуризували та модернізували роботу професійно-технічних навчальних закладів України як на рівні управління, так і на навчально-виробничому та виховному рівнях. Він запевнив присутніх, що, незважаючи на завершення проекту, співпраця його партнерів продовжиться, а результати – доповнюватимуться. Він щиро подякував партнерам проекту з Канади, зокрема представникам Канадського агентства міжнародного розвитку та Асоціації місцевих коледжів Канади, наголосивши, що такі проекти – практично єдина допомога в системі розвитку професійно-технічної освіти на міжнародному рівні.

10.09.12

  ПІДВЕДЕНО ПІДСУМКИ I ЕТАПУ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ ВЕБ-САЙТІВ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ

   Підведено підсумки I етапу Всеукраїнського конкурсу веб-сайтів професійно-технічних навчальних закладів Рівненської області.
   На підставі рішення журі переможцями були визнані:
      - веб-сайт Рівненського торгово-професійного ліцею (http://www.rivne-tplicey.org.ua) - І місце (661 бал); відповідальна особа за розробку та функціонування сайту – майстер виробничого навчання Васкевич Максим Валерійович;
      - веб-сайт Вищого професійного училища № 1 м. Рівне (http://www.vpu1.inf.ua) - ІІ місце (645 балів); відповідальна особа за розробку та функціонування сайту – викладач Король Світлана Василівна;
      - веб-сайт Вищого професійного училища № 29 смт Володимирець (http://vpu29.ucoz.ua) - ІІІ місце (583 бали); відповідальна за розробку та функціонування сайту творча група у складі педпрацівників Каюна Сергія Борисовича, Козодой Надії Петрівни, Цюбко Наталії Володимирівни.
   Переглянути наказ про підсумки конкурсу веб-сайтів ПТНЗ...

27.08.12

  СЕРПНЕВА КОНФЕРЕНЦІЯ ПЕДПРАЦІВНИКІВ ПРОФТЕХОСВІТИ ВІДБУЛАСЯ У РІВНОМУ

Конференція профехосвітян    27 серпня 2012 року на базі державного професійно-технічного навчального закладу „Рівненський центр професійно-технічної освіти сервісу і дизайну“ відбулася обласна конференція педпрацівників профтехосвіти.
   У роботі конференції взяли участь начальник управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації Вєтров І.В., заступник начальника – начальник відділу професійно-технічної та вищої освіти Коржевський П.М., керівники та методисти навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Рівненській області, обласного навчально-методичного центру естетичного виховання учнів профтехосвіти, педпрацівники професійно-технічних навчальних закладів.
   Особливістю цьогорічної конференції було те, що звітна доповідь заступника начальника – начальника відділу професійно-технічної та вищої освіти Коржевського П.М. заздалегідь була надіслана у навчальні заклади та розміщена на сайті навчально-методичного центру. Тому педпрацівники профтехзакладів області мали змогу з нею попередньо ознайомитись, а в ході роботи конференції начальником відділу П. Коржевським було викладено її стислий зміст та проходив процес обговорення, висвітлення профтехосвітянських проблем та пошук шляхів їх вирішення.
   Хід роботи конференції транслювався у навчальні заклади з використанням Інтернет-відеоконференцзв’язку.
   В роботі конференції в режимі скап-зв’язку взяв участь директор Брестського обласного навчально-методичного центру професійного навчання (Республіка Білорусь) Макаренко А.А. Він привітав присутніх з початком навчального року, побажав усіляких гараздів та вирішення проблем, які стоять перед профтехосвітою обох держав.
   За підсумками роботи конференції прийнято ухвалу.
   Кращих працівників профтехосвіти Рівненщини відзначено грамотами управління освіти і науки облдержадміністрації.

27.08.12

   НЕГОДА ЗАВДАЛА ШКОДИ КЛЕВАНСЬКОМУ ПРОФЕСІЙНОМУ ЛІЦЕЮ

Негода у Клевані    У ніч з 26-го на 27-е серпня ураган, злива та шквальний вітер завдали значної шкоди Клеванському професійному ліцею. Було пошкоджено лінії електропередач; поламано та вирвано з корінням дерева на території навчального закладу; зірвано дах із навчально-виробничих приміщень; пошкоджено дах на навчальному корпусі.
   Негода пройшла напередодні початку нового навчального року, коли було проведено ремонти, прибрано територію - заклад був готовий зустріти учнів і розпочати навчально-виробничу діяльність.
   На сьогодні дирекцією і колективом закладу проводиться роботи з усунення наслідків стихії.
   На переконання дирекції і колективу буде зроблено все можливе, щоб новий навчальний рік розпочався згідно плану, а наслідки негоди не вплинули на його початок.

23.08.12

   ДО СЕРПНЕВОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ
ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ ОСВІТИ РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

   Управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації інформує, що 27 серпня 2012 року о 10 год у актовій залі державного професійно-технічного навчального закладу „Рівненський центр професійно-технічної освіти сервісу та дизайну” (м. Рівне, вул., О.Дундича, 3) відбудеться обласна конференція педагогічних працівників професійно-технічної освіти Рівненської області. Детальніше...

25.06.12

   У СОСНІВСЬКОМУ ПРОФЕСІЙНОМУ ЛІЦЕЇ ПРОВЕДЕНО НАРАДУ ДИРЕКТОРІВ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ ОБЛАСТІ

Нарада директорів    22 червня 2012 року у Соснівському професійному ліцеї (директор Шеремет О.В.) проведено нараду директорів професійно-технічних навчальних закладів. У заході взяв участь начальник управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації Іван Вєтров , заступник начальника – начальник відділу професійно-технічної та вищої освіти Петро Коржевський .
   У ході наради обговорено такі питання:
      1. Аналіз виконання протокольних доручень наради директорів ПТНЗ від 19.04.2012р.
      2. Про підсумки звітування директорів професійно-технічних навчальних закладів.
      3. Про результати проведення державних кваліфікаційної та підсумкової атестацій у ПТНЗ області.
      4. Роль обласного навчально-методичного центру естетичного виховання учнів профтехосвіти у навчальному процесі.
      5. Про організацію роботи з підготовки та проведення конференції працівників професійно-технічної освіти області.
      6. Про здійснення комплексу заходів щодо якісної підготовки навчальних закладів до організованого початку 2012-2013 навчального року.
      7. Про оздоровлення учнів професійно-технічних навчальних закладів у літній період.
За результатами наради керівникам профтехзакладів були надані протокольні доручення.

20.06.12

   ТВОРЧА СПІВПРАЦЯ ТА ОБМІН ДОСВІДОМ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНІЧНОЇ ОСВІТИ РІВНЕНСЬКОЇ ТА ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТЕЙ

Гості з Івано-Франківська    З дружнім візитом з 17 по 19 червня 2012 року делегація працівників професійно-технічної освіти Івано-Франківської області на чолі з заступником начальника Головного управління освіти і науки у Івано-Франківській області, начальником відділу професійно-технічної освіти І.О. Гаврилюком, заступником начальника відділу професійно-технічної освіти Кирдяк Г.Ю., директором Навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти Колобанько А.З. відвідали Рівненщину.
   Дружня співпраця, завдяки якій профтехосвітяни Рівненщини вже побували в Прикарпатті спонукала запросити колег з Івано-Франківської області до нашого краю, з метою обміну досвідом організації навчально-виховного процесу, управлінської майстерності та подальших дружніх планів та проектів для реалізації.
   Зустріч делегації відбулась на межі Львівської та Рівненської областей. Дорогих гостей зустрічав заступник начальника - начальник відділу професійно-технічної та вищої освіти управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації П.М. Коржевський, директор Радивилівського професійного ліцею В.М. Колесник, директор Вищого професійного училища № 25 смт. Демидівка Б.Я. Ткачук.
   Колеги з Івано-Франківщини побували на Козацьких Могилах, с. Пляшева в заповіднику „Поле Берестецької битви” та відвідали заходи, які там відбувались, ознайомились з матеріально-технічною базою Дубенького професійного ліцею, Державного професійно-технічного навчального закладу „Рівненський центр професійно-технічної освіти сервісу та дизайну”, Вищого професійно-технічного училища № 1 м.Рівне, Рівненського торгово-професійного ліцею, побували в Здолбунівському ліцеї залізничного транспорту, Вищому професійному училищі № 22 м. Сарни, Державному професійно-технічному навчальному закладі „Острозьке вище професійне училище”.
   З метою ознайомлення з історичними, духовними та культурними місцями Рівненщини для гостей з Прикарпаття було організовано безліч пізнавальних екскурсій, зокрема, в Острозьку академію, музеї славного міста Острога, джерело святої Анни та інші.
   У процесі зустрічі керівники профтехзакладів обох областей обговорили подальші шляхи співпраці та розвитку професійно-технічних навчальних закладів.

18.06.12

   ПРОФТЕХОСВІТЯНИ РІВНЕНЩИНИ У РАМКАХ ВИЇЗНОГО СЕМІНАРУ ВІДВІДАЛИ РЕСПУБЛІКУ БІЛОРУСЬ

Поїздка в Білорусь    З 13 по 15 червня 2012 року делегація директорів професійно-технічних навчальних закладів Рівненської області та працівників навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Рівненській області, обласного навчально-методичного центру естетичного виховання учнів професійно-технічної освіти на чолі з заступником начальника – начальником відділу професійно-технічної та вищої освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації Петром Миколайовичем Коржевським перебували у Брестській області Республіки Білорусь.
   Метою відвідин делегацією Бреської області було вивчення педагогічного досвіду, новітніх технологій навчання, ознайомлення з системою професійно-технічної освіти Республіки Білорусь.
   На кордоні делегацію профтехосвітян Рівненщини зустрічали директор Брестського обласного управління методичного центру професійної освіти А.А. Макаренко та директор Столінського державного професійного ліцею сільськогосподарського виробництва Козубовський Г.А.
   З теплими вітальними словами, з хлібом і сіллю зустрічали гостей у м. Столін, м. Пінську, м. Білозерську, м. Кобрин та м. Бресті.
   Директори професійно-технічних навчальних закладів Рівненщини побували у Столінському державному професійному ліцеї сільськогосподарського виробництва; Пінському державному професійному ліцеї меблевого виробництва й автомобільного транспорту; Пінському державному професійно-технічному коледжі легкої промисловості; Поллєському державному університеті, який вразив спортивною, матеріально-технічною базою; Білоозерському державному професійно-технічному коледжі електротехніки; Кобринському державному професійно-технічному коледжі будівельників; Кобринському державному художньому професійно-технічному коледжі; Кобринському державному професійному ліцеї сфери послуг; Брестському державному професійному ліцеї будівельників.
   Супроводжували делегацію освітян Рівненської області перший заступник начальника управління освіти Брестського обласного виконкому Жук Олександр Федорович та начальник відділу професійно-технічної і середньо-спеціальної освіти Шаповал Віра Анатоліїна. З дружнім візитом відвідав делегацію генеральний консул України у м. Бресті Олег Іванович Мисик.
Поїздка в Білорусь    На базі Білозерського державного професійно-технічного коледжу електротехніки, заступником начальника – начальником відділу професійно-технічної і вищої освіти у Рівненській області П.М. Коржевським та першим заступником начальника управління освіти Брестського обласного виконкому О.Ф. Жуком урочисто перерізавши червону стрічку, відкрився центр-музей з енергозбереження „Прометей”.
   Делегація освітян Рівненщини прийняла участь у засіданні навчально-методичної ради директорів закладів професійно-технічної і середньо-спеціальної освіти Брестської області, підзвітних управлінню освіти обласного виконкому з теми „Творчий звіт колективу працівників і учнів закладу освіти „Білоозерського державного професійно-технічного коледжу електротехніки”.
   Під час перебування у Брестській області, делегація освітян відвідала сільськогосподарський виробничий кооператив „Федоровський” й агромістечко „Федори”; Березовську державну районну електростанцію, яка розташована на березі озера Білого; завод іграшок „Полєсьє”, а також Меморіальний комплекс „Брестська крепость - герой”.
   У процесі зустрічі та спілкування обома сторонами обговорювалися питання впровадження інформаційно-комунікаціних технологій у навчально-виробничий процес, перспективи розвитку професійно-технічної освіти у двох братніх країнах, шляхи співпраці та розвитку партнерських стосунків.

28.05.12

ВИСТАВКА-ЯРМАРОК РОБІТНИЧИХ ПРОФЕСІЙ

Виставка-ярмарок професій    27 травня 2012 року у парку культури і відпочинку ім. Т.Г. Шевченка міста Рівного відбулася виставка-ярмарок робітничих професій професійно-технічних навчальних закладів Рівненської області.
   Виставку-ярмарок організовано управлінням освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації, навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Рівненській області, обласним навчально-методичних центром естетичного виховання учнів професійно-технічної освіти.
   У роботі виставки-ярмарку взяли участь голова Рівненської обласної державної адміністрації Берташ В.М., голова Рівненської обласної ради Кічатий Ю.С., міський голова Рівного Хомко В.Є., начальник управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації Вєтров І.В., заступник начальника управління – начальник відділу професійно-технічної та вищої освіти Коржевський П.М., заступник начальника управління освіти і науки Пекарський О.М.
   Серед почесних відвідувачів і гостей виставки-ярмарку побувала та представила свої напрацювання делегація освітян Миколаївської області.
   Програма виставки-ярмарку передбачала представлення експозицій навчальними закладами профтехосвіти області, виставку-ярмарок виробів профтехзакладів, серед яких – народної творчості та ужиткового мистецтва, проведення майстер-класів з лозоплетіння, вишивки, швейного виробництва, перукарської справи. Учні вищого професійного училища № 1 м. Рівного продемонстрували прийоми з виконання опоряджувальних робіт сучасними інструментами та матеріалами.
   Численні відвідувачі – жителі та гості обласного центру, мали змогу не лише ознайомитись із станом та здобутками профтехосвіти області, але і придбати необхідні речі, переглянути концерт профтехосвітянських колективів художньої самодіяльності, демонстрації моделей одягу, зачісок, скуштувати смачних страв та кулінарних виробів.
   Журі та оргкомітет виставки-ярмарку визначили кращі експозиції від навчальних закладів у трьох номінаціях.
   У номінації „Кращі вироби народного ужитку“ переможцями стали Квасилівський професійний ліцей, Державний професійно-технічний навчальний заклад „Сарненський професійний аграрний ліцей“ та вище професійне училище № 22 м. Сарни.
   Державний професійно-технічний навчальний заклад „Березнівське вище професійне училище“, Рівненський торгово-професійний ліцей та Дубенський професійний ліцей були відзначені серед кращих у номінації „Краща популяризація робітничих професій“.
   У номінації „Кращий майстер-клас“ серед переможців – вище професійне училище № 1 м. Рівне, Державний професійно-технічний навчальний заклад „Рівненський центр професійно-технічної освіти сервісу і дизайну“ та Рівненський професійний ліцей.
   Переможці виставки-ярмарку нагороджені дипломами управління освіти і науки облдержадміністрації та цінними подарунками.

21.05.12

ІІ ЕТАП ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ФЕСТИВАЛЮ-КОНКУРСУ „МОЛОДЬ ОБИРАЄ ЗДОРОВ’Я“

Молодь обирає здоров'я    17-18 травня 2012 року на базі позашкільного закладу „Острозький дитячий санаторно-оздоровчий комплекс „Корчагінець” відбувся ІІ етап щорічного Всеукраїнського фестивалю-конкурсу „Молодь обирає здоров’я” серед учнів загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів області.
   У фестивалі взяли участь команди переможці І етапу конкурсу, від професійно-технічних навчальних закладів 18 команд та 17 команд від загальноосвітніх навчальних закладів області.
   На урочистому відкритті фестивалю були присутні: заступник начальника управління – начальник відділу виховної роботи та соціального захисту дітей Пекарський О.М., заступник начальника – начальник відділу професійно-технічної та вищої освіти Коржевський П.М., представники Острозької райдержадміністрації, головний спеціаліст управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації Онищук К.П., завідувач кабінету виховної роботи Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, обласний координатор Програми „Сприяння просвітницькій роботі „рівний-рівному” серед молоді України щодо здорового способу життя Гавриш Н.П., директор навчально-методичного центру естетичного виховання учнів професійно-технічної освіти у Рівненській області Климюк В.М., методисти навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Рівненській області Середа Р.В., Селях А.М.
   ІІ етап щорічного Всеукраїнського фестивалю-конкурсу „Молодь обирає здоров’я” вже вп’яте проводився в області з метою запобігання негативних проявів поведінки у молодіжному середовищі, утвердженні та пропаганді здорового способу життя, виявленні та підтримці талановитих підлітків.
   У рамках проведення фестивалю відбулись тренінгові заняття за програмою сприяння просвітницькій роботі „рівний-рівному”, вікторина: „Що я знаю про здоровий спосіб життя?”, презентація літературно-музичних художньо-спортивних композицій „Молодь обирає здоров’я”, а також конкурси плакатів, фотографій, художніх робіт. Учні - велонтери реалізовували завдання проекту „Разом до здорового майбутнього” розповсюджували буклети та брошури на тематику здорового способу життя серед однолітків.    Під час проведення фестивалю відбулась зустріч з воїнами-афганцями, які побажали молоді берегти здоров'я та бути патріотами своєї країни.
Молодь обирає здоров'я    За підсумками роботи журі I місце в конкурсі літературно-музичних композицій виборола команда „Так просто” Демидівського району, II місце зайняли команди „У процесі” ЗОШ № 27 м. Рівне та „Агенти впливу” ДПТНЗ „Рівненський центр ПТО сервісу та дизайну“, III місце зайняли команди „Шанс“ Березнівського району, „Ритм” Рівненського торгово-професійного ліцею та „Колір життя” Рівненського району.
   В конкурсі фотографій та художніх робіт I місце зайняла команда „Сила сердець” Рівненського професійного ліцею, II місце „Гармонія” Радивилівського професійного ліцею „Колір життя„ Квасилівський НВК Рівненського р-н, III місце „Шанс” Березнівський р-н, Воскодавська ЗОШ, Гощанського р-ну та Квасилівський професійний ліцей.
   В конкурсі плакатів I місце - Гощанський РЦЮТМ (Бережняк Ольга), ІІ місце - „Імпульс” ДПТНЗ „Соснівський професійний ліцей“ та ЗОШ Рудня –Почаївська Радивилівського р-н; III місце – Володимирецький р-н (Цинайло Станіслав), „Аграрій” ДПТНЗ „Сарненський професійний аграрний ліцей“, „Міцні горішки” Дубровицький р-н.
   Всі учасники фестивалю-конкурсу „Молодь обирає здоров’я” отримали дипломи за участь, а переможці та призери цінні подарунки та заохочувальні призи.

13.05.12

„СПІЛЬНЕ КОРІННЯ – СПІЛЬНЕ МАЙБУТНЄ“

Спільне коріння    У проекті під такою назвою взяли участь ліцеїсти разом із учнями Об’єднання шкіл технічних імені Станіслава Лема (Республіка Польща), які завітали 4 травня до Здолбунівського ліцею. Програма проекту передбачала спільні екскурсії визначними історичними та архітектурними пам’ятками України – Кам’янець-Подільським, Збаражем, Львовом, Клеванем.
   Почесних гостей, за давньою українською традицією, зустріли хлібом та сіллю на урочистій лінійці. Далі ознайомили з матеріально-технічною базою навчального закладу. Після обіду на дівчат, адже склад делегації був саме дівчачий, чекали спортивні випробування. Спочатку демонстрували вправність та моторність під час естафети. Та найцікавіше далі – дівчачий футбол, який зібрав багато вболівальників-хлопців. І хоча результат 3:1 на користь господарів, радості та азарту від гри вистачило на всіх. Усі учасники отримали медалі , а команди ще й кубки від спонсора матчу Україна—Польща -- Рівненського обласного благодійного фонду «Любіть Україну».
   Екскурсії розпочали 6 травня з Кам’янець-Подільського, одного з найдавніших міст України. Незабутні враження на українсько-польських туристів справила фортеця міста, її оборонні споруди, старовинний міст, панорама міста у бузкових заметілях з оглядових веж замку.
   Дорогою додому відвідали ще одне історичне місце – Хотинську фортецю на березі Дністра, де в 1621 р. українсько-польські війська одержали перемогу в битві з турецько-татарською армією. Ще й досі дух захоплює від величі і неприступності оборонних споруд Хотина!
   Побували і на Тернопільщині, перегорнули сторінки козацької визвольної війни. Адже саме у Збаражі відбувалися важливі воєнні події середини XVII ст. Погуляли Збаразьким замком, німим свідком тих часів.
   Учні ліцею разом зі своїми польськими ровесниками мали змогу оцінити красу та вишуканість Львова. Там відвідали національний історико-культурний музей-заповідник «Личаківський цвинтар». Побували на могилах багатьох видатних людей як України, так і Польщі, серед яких Іван Франко, Маркіян Шашкевич, Соломія Крушельницька, Ярослав Галан та ін. Усі разом прогулялися вуличками старовинного міста та полюбувалися його архітектурними пам’ятками.
   На завершення подорожей побували у містечку Клевані Рівненського району, де збереглися руїни замку 1475 року та костел Благовіщення з дзвіницею 1630 року.
   Багато нового, досі невідомого для себе, відкрив кожен із учасників проекту, який закінчився 10 травня. Та переконалися в одному: у нас справді спільне коріння. А це значить, що й майбутнє будуватимемо разом!

11.05.12

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ СЕМІНАР-НАРАДА З ПИТАНЬ ПОШИРЕННЯ ПЕРЕДОВОГО ДОСВІДУ У СФЕРІ УПРАВЛІННЯ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНИМИ НАВЧАЛЬНИМИ ЗАКЛАДАМИ

Всеукраїнська нарада    10-11 травня 2012 року згідно плану роботи Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України та українсько-канадського проекту «Децентралізація управління професійним навчанням в Україні» у м. Яремче Івано-Франківської області відбувся Всеукраїнський семінар-нарада з питань поширення передового досвіду у сфері управління професійно-технічними навчальними закладами на основі потреб роботодавців.
   Всеукраїнську семінар-нараду відкрили:
   - Вікторія Карбишева, заступник директора департаменту професійно-технічної освіти – начальник відділу взаємодії з соціальними партнерами та виробництвом;
   - Анжела Войцехівська, директор міжнародних проектів, Саскачеванський інститут прикладних наук і технологій;
   - Ігор Ілько, менеджер проекту, Саскачеванський інститут прикладних наук і технологій.
      У роботі Всеукраїнського семінару – наради взяли участь:
   - Вікторія Карбишева, заступник директора департаменту професійно-технічної освіти – начальник відділу взаємодії з соціальними партнерами та виробництвом, яка виступила із доповіддю „Підсумки діяльності проекту "Децентралізація управління професійним навчанням в Україні": основні досягнення та вплив на систему професійно-технічної освіти“;
   - Анжела Войцехівська, директор міжнародних проектів Саскачеванського інституту прикладних наук і технологій поділилася досвідом управління канадськими професійно-технічними навчальними закладами на основі потреб роботодавців та роль Саскачеванського інституту прикладних наук і технологій у місцевій економіці Канади;
   - Ігор Ілько, менеджер проекту Саскачеванського інституту прикладних наук і технологій звернув увагу на основні результати та досягнення проекту "Децентралізація управління професійним навчанням в Україні" за період 2005-2012 рр.;
   - Петро Коржевський, заступник начальника - начальник відділу професійно-технічної і вищої освіти управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації. Презентував досвід пілотного регіону проекту у впровадженні нових методів управління в системі професійно-технічної освіти. У ході презентації на розгляд присутнім було представлено механізм диверсифікації фінансування професійно-технічної освіти на регіональному рівні.
   На сьогоднішньому етапі розвитку нашої держави українсько-канадський проект «Децентралізація управління професійним навчанням в Україні» є калізатором змін у системі ПТО.

07.05.12

ЗАСІДАННЯ ОБЛАСНОЇ МЕТОДИЧНОЇ СЕКЦІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ КОМП’ЮТЕРНИХ ДИСЦИПЛІН

Секція комп. дисциплін    4 травня 2012 року на базі Рівненського торгово-професійного ліцею відбулося засідання обласної методичної секції педагогічних працівників комп’ютерних дисциплін професійно-технічних навчальних закладів області на тему „Робота навчального закладу із впровадження інформаційно-комунікаційних технологій у навчально-виробничий процес“.
   В ході роботи методичної секції директор ліцею Рудик Віктор Леонідович представив присутнім багатогранний спектр діяльності закладу, серед якого особливо відзначив колективну роботу педпрацівників закладу із вирішення питань комп’ютеризації та інформатизації, впровадження інформаційно-комунікаційних технологій і рейтингову оцінку діяльності педпрацівників та учнів.
   Присутні мали можливість побувати на відкритому уроці виробничого навчання у групі за професією „Секретар керівника. Оператор комп’ютерного набору“ на тему „Використання електронної пошти: створення електронної скриньки, робота з листами“, який провів викладач ліцею Васкевич Максим Валерійович. Однією з інновацій, представлених присутнім у ході заняття, було використання системи дистанційного навчання Moodle для самостійної роботи учнів та проведення тестування.
   Серед численних питань засідання секції слід відзначити:
Секція комп. дисциплін       - Використання дистанційних курсів, розроблених в системі Moodle, у навчально-виробничому процесі (Васкевич М.В. – Рівненський торгово-професійний ліцей);
      - Використання WordPress для розробки Інтернет-сайту і підтримання його функціонування (Баюн М.М. – Здолбунівський професійний ліцей залізничного транспорту);
      - Використання ArCon Home 2 для проектування та дизайну приміщень при підготовці кваліфікованих робітників будівельних професій (Степанюк І.О. – ДПТНЗ „Дубровицький професійний ліцей“);
      - Вивчення системи автоматизованого проектування Компас 3D LT при викладанні предмету „Інформаційні технології“ (Семенюк П.П. – методист НМЦ ПТО).
   Учасники секції ознайомились, схвально оцінили та рекомендували для поширення досвід викладача спецдисциплін Вищого професійного училища № 22 м. Сарни Зіневича В.В. із використання інформаційно-комунікаційних технологій у навчально-виробничому процесі.
   Жваву дискусію викликало питання підготовки та проведення державної підсумкової атестації з професії „Оператор комп’ютерного набору“, в ході якої педпрацівниками ДПТНЗ „Рівненський центр професійно-технічної освіти сервісу і дизайну“ Ольшанською Н.В. та Шафраном В.А. було представлено власний досвід та зразки учнівський робіт – складових портфоліо випускника навчального закладу за професією „Оператор комп’ютерного набору“.
   Засідання секції пройшло у жвавій, творчій, демократичній обстановці, де кожен учасник мав можливість висловити свою думку, запропонувати своє бачення та вирішення питань підготовки кваліфікованих робітників.
   За підсумками роботи секції прийнято відповідне рішення.

25.04.12

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС ФАХОВОЇ МАЙСТЕРНОСТІ ЗА ПРОФЕСІЄЮ
„МОНТАЖНИК ГІПСОКАРТОННИХ КОНСТРУКЦІЙ“ ПРОЙШОВ НА РІВНЕНЩИНІ

Конкурс Монтажник ГКК    На Рівненщині, на базі Вищого професійного училища № м. Рівне, проходив ІІІ етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів професійно-технічних закладів з професії „Монтажник гіпсокартонних конструкцій“.
27 квітня 2012 року відбулася урочиста лінійка, присвячена завершенню конкурсу. Із вітальним словом виступив голова журі,    директор стратегічного розвитку ДП «Кнауф Сервіс Україна» Попович Ігор Дмитрович.
   Спільне рішення оргкомітету та журі третього етапу Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності з професії „Монтажник гіпсокартонних конструкцій“ оголосила методист науково-методичного відділу впровадження інноваційних педагогічних технологій та забезпечення професійно-технічної освіти засобами навчання Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України Андріяш Кароліна Антонівна.    Переможцями конкурсу стали:

Конкурс Монтажник ГКК       - Сбітнєв Олександр Сергійович – учень Державного закладу освіти „Центр професійно-технічної освіти № 2 міста Харкова“ – перше місце;
      - Михальчук Василь Вікторович – учень Вищого професійного училища № 1 м. Рівне – друге місце;
      - Бондар Дмитро Сергійович – учень Державного навчального закладу „Вище професійне училище № 2 м. Херсона” – третє місце;
      - Завальницький Володимир Юрійович – учень Вищого професійного училища № 7 м. Калуш Івано-Франківської області – четверте місце;
      - Лопушанський Андрій Андрійович – учень Професійно-технічного училища № 23 ім. Героя Радянського Союзу Бірюзова С.С. Полтавської області – п’яте місце;
      - Худик Олег Іванович – учень Державного навчального закладу „Львівське вище професійне училище дизайну та будівництва“ – шосте місце.
   Дипломи та цінні подарунки вручали головний спеціаліст відділу змісту та організації навчального процесу департаменту професійно-технічної освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України Коваленко Сергій Петрович та заступник начальника управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації Коржевський Петро Миколайович.
   Привітав учасників конкурсу член оргкомітету, головний спеціаліст відділу змісту та організації навчального процесу департаменту професійно-технічної освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України Коваленко Сергій Петрович. Він відзначив високий організаційний рівень конкурсу, професіоналізм учасників; вказав, що професійно-технічна освіта України здатна готувати робітників високої кваліфікації.

Конкурс Монтажник ГКК    Заступник начальника управління науки і освіти Рівненської обласної державної адміністрації Коржевський Петро Миколайович привітав учасників конкурсу і переможців, запросив усіх гостей Рівненщини до подальших спілкування і співпраці. Петро Миколайович відзначив кропітку та об’єктивну роботу журі конкурсу, висловив подяку стратегічному партнеру – фірмі «Кнауф» за відчутну фінансову пітримку. Вручив відзнаки управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації голові журі – Поповичу Ігорю Дмитровичу та члену оргкомітету – Остапченко Тетяні Євгенівні.
   Керівник освітніх проектів ДП «Кнауф Маркетинг» Остапченко Тетяна Євгенівна щиро привітала усіх учасників конкурсу, вручила кожному підручники із особистим автографом, інші цінні призи та подарунки. Тетяна Євгенівна відмітила, що стратегічний партнер конкурсу - компанія «КНАУФ» - запропонувала свій рейтинг, і, відповідно до нього, вручила грамоти та цінні подарунки переможцям практичного туру конкурсу – Сбітнєву Олександру, Михальчуку Василю, Бондару Дмитру. А також оголосила, що переможець Всеукарїнського конкурсу фахової майстерності з професії «Монтажник гіпсокартонних конструкцій» буде представляти Україну в червні 2012 року на Міжнародному конкурсі в Латвії.
   Із заключним словом виступив директор Вищого професійного училища № 1 м. Рівне Стрижеус Ігор Володимирович, який побажав учасникам конкурсу натхнення, успіхів та творчих злетів у їх професійній кар’єр, щастя в особистому житті.
Переглянути щоденник конкурсу...>>

26.04.12

МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ “КНАУФ І ПТНЗ УКРАЇНИ: 5 РОКІВ РАЗОМ”

Конференція Knauf    26 квітня 2012 року о 10 годині на базі Вищого професійного училища № 1 м. Рівне (вул. С. Бандери, 69) розпочала роботу Міжнародна науково-практична конференція “КНАУФ і ПТНЗ України: 5 років разом”.
   У відкритті конференції взяли участь: начальник управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації І. Вєтров; керівник Академії КНАУФ СНД А. Биков; заступник начальника управління освіти і науки – начальник відділу професійно-технічної та вищої освіти управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації П. Коржевський; директор стратегічного розвитку дочірнього підприємства «Кнауф Сервіс Україна» І. Попович; керівник освітніх проектів дочірнього підприємства «Кнауф Маркетинг» Т. Остапченко.
   В межах конференції відбулися презентації:
      - освітніх проектів КНАУФ СНД (керівник Академії КНАУФ СНД (Москва) – Биков Андрій Юрійович; керівник відділу навчання споживачів продукції КНАУФ АКАДЕМІЇ КНАУФ СНД, к.т.н. – Парікова Олена Володимирівна; менеджер ТОВ “КНАУФ Маркетинг Баку” - Айдин Гаджиєв; керівник освітніх проектів Академії КНАУФ країн Середньої Азії - Адіянов Сергій Олександрович);
      - освітніх проектів ДП “Кнауф Маркетинг” (керівник освітніх проектів ДП “Кнауф Маркетинг” - Остапченко Тетяна Євгеніївна);
      - роботи Регіональних навчально-практичних будівельних центрів у рамках соціального партнерства з „Кнауф Маркетинг” (директор вищого професійного училища № 1 м. Рівне – Стрижеус Ігор Володимирович; директор вищого професійного училища № 2 м. Херсон - Супрун Олександр Федорович; викладач вищого професійного училища №7 м.Калуша - Прокопів Валентина Василівна; директор вищого професійного училища № 22 м. Сарни – Городнюк Володимир Павлович; директор Кобулетського громадського коледжу «Нова хвиля» (Грузія) – Мчедлішвілі Давід).
   Також заплановано провести сеанси відео-зв’язку з містом Томськ (Російська Федерація) та з містом Астана (Казахстан).
   На завершення конференції відбудеться нагородження номінантів за підсумками роботи державних професійно-технічних навчальних закладів за інноваційними технологіями КНАУФ, яке проведе компанія “КНАУФ”.

25.04.12

ЗАСІДАННЯ ОБЛАСНОЇ МЕТОДИЧНОЇ СЕКЦІЇ ПРАКТИЧНИХ ПСИХОЛОГІВ

Секція психологів    24 квітня 2012 року на базі Рівненського професійного ліцею відбулася обласна методична секція практичних психологів на тему: «Соціально-психологічний тренінг як невід'ємна складова професійної майстерності практичного психолога».
   На методичній секції були присутні кандидат психологічних наук, доцент кафедри психології університету «Україна» Назаревич В.В., координатор антикризових програм центру підтримки громадських ініціатив «Чайка» Білковська Т.М. методисти навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Рівненській області Середа Р.В. та Селях А.М., практичні психологи з усіх профтехзакладів області.
   В ході роботи секції учасники ознайомились з досвідом роботи практичного психолога Рівненського професійного ліцею Легенької Юлії Вікторівни, щодо використання соціальних тренінгів у професійній діяльності. З метою попередження насильства в сім'ї, учнівському середовищі, проведенням колекційної роботи з потерпілими практичні психологи ознайомились з роботою центру підтримки громадських ініціатив «Чайка», яку презентувала Білковська Тетяна Миколаївна.
   В рамках проведення методичної секції відбувся майстер-клас на тему: «Ізотерапія – розвиток, зцілення, допомога та асоціативно-метафоричні карти як інструмент корекційної роботи з учнями ПТНЗ », який в парі провели Назаревич Вікторія В'ячеславівна та Легенька Юлія Вікторівна.
   Учасники секції ознайомились з комплексно-методичним забезпеченням сучасного кабінету практичного психолога Рівненського професійного ліцею, матеріально-технічною базою закладу, відвідали українську світлицю, духовний куточок, які створені в закладі з метою ствердження духовних та моральних цінностей учнівської молоді ліцею.

25.04.12

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС ФАХОВОЇ МАЙСТЕРНОСТІ ЗА ПРОФЕСІЄЮ
„МОНТАЖНИК ГІПСОКАРТОННИХ КОНСТРУКЦІЙ“.
ДЕНЬ ТРЕТІЙ - 25.04.2012

Конкурс Монтажник ГКК    24 квітня в пообідню пору розпочався найвідповідальніший етап конкурс – практичний тур. Перша операція складалася із розбивки архітектурних елементів конструкцій відповідно до креслень. Журі відмітило, що не всі вміють читати креслення та робити розбивку. Із позитивного відмічено, що інструментом володіють всі конкурсанти, дотримуються правил охорони праці, правильно організували робоче місце. Друга операція полягала у підготовці на шаблонах архітектурних елементів запланованих радіусів – учні вирізали та згинали арку.
   25 квітня учасники конкурсу займаються улаштуванням архітектурно-декоративної конструкції: монтажем напівколон та бази колони, закріпленням армуючих елементів. Конкурсанти перебувають в умовах, максимально наближених до виробничих.
   Для осіб, що супроводжують учасників конкурсу, організовано екскурсію до перлини Рівненщини – міста Острога.
Переглянути щоденник конкурсу...>>

24.04.12

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС ФАХОВОЇ МАЙСТЕРНОСТІ ЗА ПРОФЕСІЄЮ
„МОНТАЖНИК ГІПСОКАРТОННИХ КОНСТРУКЦІЙ“.
ДЕНЬ ДРУГИЙ - 24.04.2012

Конкурс Монтажник ГКК    • О 9.00 відбулося урочисте відкриття ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу. Учні ВПУ №1 м. Рівне щиро вітали кращих учнів навчальних закладів професійно-технічної освіти України, що здобувають професію „монтажник гіпсокартонних конструкцій“.
Конкурс Монтажник ГКК    З вітальними словами до присутніх звернулися: заступник голови Рівненської обласної державної адміністрації Губанов Олексій Володимирович, головний спеціаліст відділу змісту та організації навчального процесу департаменту професійно-технічної освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України Коваленко Сергій Петрович, голова журі - директор стратегічного розвитку ДП „Кнауф Сервіс Україна“ - Попович Ігор Дмитрович, керівник освітніх проектів ДП «Кнауф Маркетинг» Остапченко Тетяна Євгенівна, директор Вищого професійного училища № 1 м. Рівне Стрижеус Ігор Володимирович. Вони висловили надію, що участь у третьому етапі конкурсу допоможе конкурсантам повірити у свої сили, піднятися на вищий рівень професіоналізму, досягти нових творчих успіхів.
   • Після урочистостей було проведено вступний інструктаж із безпеки життєдіяльності та жеребкування учасників конкурсу.
   • Теоретичний тур конкурсу пройшов у вигляді електронного тестування у комп’ютерних класах ВПУ №1 м. Рівне.
Переглянути щоденник конкурсу...>>

23.04.12

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС ФАХОВОЇ МАЙСТЕРНОСТІ ЗА ПРОФЕСІЄЮ
„МОНТАЖНИК ГІПСОКАРТОННИХ КОНСТРУКЦІЙ“.
ДЕНЬ ПЕРШИЙ - 23.04.2012

   - На 19.00 зареєструвалося 22 учасники; очікуємо прибуття конкурсантів із Полтавщини.
   - О 16.30 відбулася перша спільна нарада членів оргкомітету та журі конкурсу, на якій узгоджено організаційні питання та визначено напрямки діяльності журі та організаційного комітету під час проведення конкурсу. Двом учням (із ВПУ №22 м. Сарни та Кобулетського професійного громадського коледжу (Грузія)) надано право брати участь поза конкурсом.
   - Завершила перший день Всеукраїнського конкурсу на Рівненщині культурна програма «Будьмо знайомі». Пісні, ігри, розваги подарували позитивні емоції, надали заряд бадьорості перед конкурсом.

23.04.12

СПРАВЖНЯ ДРУЖБА ДОЛАЄ КОРДОНИ І ВІДСТАНІ

Поїздка в Польщу    У цьому переконалися учні Здолбунівського професійного ліцею залізничного транспорту, які 13-18 квітня відвідали своїх ровесників у польському місті Сквєжина, яке розташоване майже за 1000 км у Любешівському воєводстві. Гостинна польська земля тепло зустріла учнівську делегацію з України.
   Програма перебування була надзвичайно цікавою і насиченою. У перший день прибуття учні взяли участь у меморіальній акції «Катинь», приуроченій відомим трагічним подіям розстрілу польських офіцерів під Смоленськом за злочинним наказом Сталіна. За вправну стрільбу керівника групи Михайла Баюна та учня Сергія Гузя група ліцеїстів була відзначена спеціальним дипломом і щирою вдячністю польських друзів.
   Наступного дня чекала незабутня зустріч із Берліном. Легко і просто перетнули «невідомий» кордон між Польщею і Німеччиною в надії, що незабаром і перед Україною відкриється такий же шлях у Європу. Місто зустріло сонячною погодою. Учасники делегації насолоджувалися прекрасним видами Берліна, його архітектурою з-під купола Рейхстагу, відвідали один із найцікавіших музеїв світу Пергамон, де зібрані пам’ятки античної культури.
   У неділю відвідали Познань -- столицю Великопольщі, місто відоме своїми архітектурними скарбами. Вразила велич кафедрального собору Петра і Павла, де покояться перші польські королі, та надзвичайно любов поляків до власної історії, бережне відношення до пам’яток старовини.
Поїздка в Польщу    Країна активно готується до Євро-2012, ведеться масштабна розбудова міст і доріг, але це жодним чином не порушує віками сформованої архітектурної гармонії, продовжується реставрація і відновлення пам’яток історії і культури.
   У понеділок, 16 квітня, на учнів чекала ще одна зустріч з історією – потужні фортифікаційні споруди, знищені в ході весняного наступу радянських військ на Берлін у 1945 році. Мовчазні свідки тих трагічних подій надзвичайно промовисті – метрові брили бетону, порослі від часу мохом, колись були щедро зрошені кров’ю: всього за визволення Польщі загинуло близько 800 тис. радянських воїнів. Поляки бережуть пам’ять полеглих: учні побачили доглянуті меморіали і братські могили. То був гарний урок толерантності, якій сприйняли обидві сторони -- наша і польська молодь.
   Подолавши лісовими стежками 50 кілометрів на велосипедах разом із польськими школярами, опанували ще одну традицію: «огнисько» - спільна трапеза біля вогнища, неформальне спілкування, обмін адресами і телефонами остаточно перетворили всіх на єдину команду. Тому ввечері на караоке вже всі разом співали і польські, і українські пісні.
   Здавалося, втома після велопробігу ніколи не залишить. Але наступного дня, у вівторок, довелося захищати честь ліцею в турнірі по міні футболу: 8 учасників української групи вистояли під шквалом польських футболістів, які грали двома складами команд, і звели рахунок до нічиєї – 6:6, але це святкували як перемогу.
Поїздка в Польщу    Фінальною крапкою у програмі була поїздка у спортивний комплекс «Слов’янка» міста Годова. За рік з січня 2001 по квітень 2002 року було впроваджено два 25-метрових басейни з сучасним оснащенням. Протягом десятиріччя на водних доріжках «Слов’янки» виросли знамениті польські плавці, тим самим юнаки і дівчата загартовували своє тіло, відновлювали своє здоров’я люди старшого віку. Приємно було бачити, як влада країни піклується про своїх громадян.
   Дорога додому пройшла непомітно. Довелося трохи зачекати на кордоні. Вони, кордони, ще розділяють нас, але серця б’ються воєдино, ми відчули нашу спорідненість із європейським товариством і впевнились у своєму виборі: Україна – Європейська держава, і ми обов’язково побудуємо спільне майбутнє, без воєн, без кордонів, на міцному фундаменті дружби, взаємної поваги, любові і порозуміння.

19.04.12

КОНКУРС ФАХОВОЇ МАЙСТЕРНОСТІ З ПРОФЕСІЇ „СЛЮСАР З РЕМОНТУ РУХОМОГО СКЛАДУ“

Конкурс слюсар    З ініціативи директора Здолбунівського професійного ліцею залізничного транспорту Шевчука Р.І. з 17 по 19 квітня 2012 року на базі названого ліцею вперше відбувся конкурс фахової майстерності серед учнів Асоціації професійно-технічних навчальних закладів України залізничного профілю з професії „Слюсар з ремонту рухомого складу“.
   У конкурсі взяли участь представники 9-х навчальних закладів: Білопільського професійного ліцею залізничного транспорту, Дніпропетровського професійного залізничного ліцею, Запорізького професійного ліцею залізничного транспорту, Здолбунівського професійного ліцею залізничного транспорту, Київського вищого професійного училища залізничного транспорту, Козятинського міжрегіонального вищого професійного училища залізничного транспорту, Люботинського професійного ліцею залізничного транспорту, Мелітопольського професійного ліцею залізничного транспорту та Чернівецького професійного ліцею залізничного транспорту.
   Конкурс проводився в два етапи: перевірка теоретичних знань, яка проводилась у вигляді тестових завдань з використанням комп’ютерів, де конкурсанти показали високий рівень знань та належну теоретичну підготовку.
   Практичне завдання передбачало виготовлення слюсарного молотка з квадратним бойком. Усі учасники конкурсу справились із поставленим завданням.
   Для супроводжуючих та учасників була представлена цікава та різноманітна програма: позакласні заходи «Сім чудес Рівненщини» та «Писанкарство», екскурсія на Батьківщину української Першокниги – древню Пересопницю, концерт художньої самодіяльності.
   Компетентне журі на чолі із начальником вагонного депо станції Здолбунів Гаврищаком Й.В. якісно оцінило результати конкурсу і визначило переможців. Дипломом за ІІІ місце нагороджено учня Мелітопольського професійного ліцею залізничного транспорту Клочка Олександра, за ІІ місце – учня Козятинського міжрегіонального вищого професійного училища залізничного транспорту Коваленка Андрія. Переможцем конкурсу став учень Здолбунівського професійного ліцею залізничного транспорту Яковук Олександр. Інші конкурсанти отримали дипломи учасників конкурсу та подарунки.
   Під час проведення конкурсу відбулася нарада директорів Асоціації професійно-технічних навчальних закладів України залізничного профілю, на якій заступником начальника управління - начальником відділу професійно-технічної та вищої освіти Рівненської облдержадміністрації Коржевським П.М. було представлено профтехосвіту Рівненщини, доведено до відома рейтинги навчальних закладів області, а також головою Асоціації Стецюком А.О. підведено підсумки Міжнародної виставки “Сучасні навчальні заклади – 2012“ та нагороджено директорів за участь. У ході засідання обговорювалося ряд питань, зокрема про доведення навчальних планів до єдиних стандартів та створення порталу Асоціації.
   Сподіваємося, що започаткований захід стане хорошою традицією з удосконалення фахової майстерності.

19.04.12

НАРАДА ДИРЕКТОРІВ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ ОБЛАСТІ

Нарада директорів    19 квітня 2012 року на базі навчально-методичного центру профтехосвіти у Рівненській області та Рівненського обласного навчально-методичного центру естетичного виховання учнів профтехосвіти проведено нараду директорів професійно-технічних навчальних закладів Рівненської області.
   У роботі наради взяли участь начальник управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації І.В. Вєтров, заступник начальника – начальник відділу професійно-технічної і вищої освіти П.М. Коржевський, директори професійно-технічних навчальних закладів, працівники управління освіти і науки та навчально-методичних центрів.
   В ході наради учасникам презентовано організацію, структуру і роботу НМЦ ПТО та обласного навчально-методичного центру естетичного виховання учнів ПТНЗ.
   З нагоди пасхальних свят обласним НМЦ естетичного виховання представлено виставку писанкарської творчості колективів профтехзакладів області.
   Значна увага була приділена впровадженню інформаційно-комунікаційних технологій, зокрема, учасники ознайомились із програмним забезпеченням та можливостями проведення відеоконференцій серед професійно-технічних навчальних закладів.
   Начальник управління освіти і науки Іван Васильович Вєтров представив присутнім розроблений для освітян Рівненщини Інтернет-портал „Освітній портал Рівненщини“ – один із перших освітянських порталів України.
   Було розглянуто численні поточні питання діяльності профтехосвіти Рівненщини.

19.04.12

ЗАСІДАННЯ ОБЛАСНОЇ МЕТОДИЧНОЇ СЕКЦІЇ ВИКЛАДАЧІВ СПЕЦДИСЦИПЛІН ТА МАЙСТРІВ ВИРОБНИЧОГО НАВЧАННЯ ЗА ПРОФЕСІЄЮ „МУЛЯР, ПІЧНИК, ШТУКАТУР“

Секція мулярів    18 квітня 2012 року на базі Рокитнівського професійного ліцею відбулося заняття обласної методичної секції викладачів спецдисциплін та майстрів виробничого навчання за професією „муляр, пічник, штукатур“ професійно-технічних навчальних закладів у Рівненській області за темою: „Методика проведення особистісно-орієнтованого уроку виробничого навчання“.
   Під час роботи методичної секції досвідом роботи поділилась викладач-методист ВПУ № 1 м. Рівне Ткачук М.Р., а саме, розкрила метод конструювання занять на основі інтерактивних технологій навчання.
   Майстер виробничого навчання Лопуга Л.М. розповіла про використання методу рольової гри при проведенні уроків виробничого навчання. Були обговорені та розкриті інтерактивні методи навчання, орієнтовані на практику.
   Майстром виробничого навчання Галабурдою М.І. проведено майстер-клас за темою „Мурування стін з газобетонних блоків“, в ході якого розкрито технологію використання газобетонних блоків та методи виконання мурування з цього матеріалу конструктивних елементів приміщень.
   В ході роботи секції опрацьована інструкція з ведення журналів теоретичного та виробничого навчання.

19.04.12

КОНКУРС ФАХОВОЇ МАЙСТЕРНОСТІ З ПРОФЕСІЇ „СЛЮСАР З РЕМОНТУ РУХОМОГО СКЛАДУ“ РОЗПОЧАВСЯ

Конкурс слюсар    17 квітня на базі Здолбунівського професійного ліцею залізничного транспорту розпочався конкурс фахової майстерності з професії «Слюсар з ремонту рухомого складу» серед учнів Асоціації професійно-технічних навчальних закладів України залізничного профілю.
   У конкурсі беруть участь представники 9-х навчальних закладів:
      Дніпропетровського професійного залізничного ліцею,
      Запорізького професійного ліцею залізничного транспорту,
      Здолбунівського професійного ліцею залізничного транспорту,
      Київського вищого професійного училища залізничного транспорту,
      Козятинського міжрегіонального вищого професійного училища залізничного транспорту,
      Люботинського професійного ліцею залізничного транспорту,
      Мелітопольського професійного ліцею залізничного транспорту,
      Чернівецького професійного ліцею залізничного транспорту,
      Білопільського професійного ліцею залізничного транспорту.
   Конкурс фахової майстерності серед учнів ПТНЗ з професій залізничного профілю проводиться вперше, за ініціативи директора Здолбунівського професійного ліцею залізничного транспорту Шевчука Р.І.

13.04.12

АКЦІЯ З БЛАГОУСТРОЮ „ЗА ЧИСТЕ ДОВКІЛЛЯ”

Чисте довкілля    В професійно-технічних навчальних закладах Рівненської області триває акція з благоустрою „За чисте довкілля”.
   Щорічно з метою забезпечення належних умов санітарно-гігієнічних і естетичних вимог до утримання території професійно- технічних навчальних закладів, поліпшення санітарного стану довкілля у квітні-травні учнівське самоврядування профтехзакладів спільно з своїми наставниками підтримує Всеукраїнську акцію з благоустрою „За чисте довкілля”.
   Станом на 13.04.12 р. учнями профтехзакладів прибрано територій площею 112,83 га; висаджено - 3874 саджанців дерев, 5263 - кущів; ліквідовано 18 стихійних сміттєзвалищ; упорядковано 3 джерела.
   Учні-волонтери упорядковували території навчальних закладів, парків, скверів, місця відпочинку, очищали від сміття береги річок та водойм.
   Лідери учнівського самоврядування Рівненського торгово-професійного ліцею, Рівненського професійного ліцею, ДПТНЗ «Рівненський центр професійно-технічної освіти сервісу та дизайну» прибирали територію кладовища «Молодіжне».
   Активну участь у проведені акції брали клуби «Турбота». Члени клубів допомагали упорядкувати садиби ветеранів праці, вдів, інвалідів, допомагали сім’ям, діти яких загинули в Афганістані. Таким чином, на передодні Великодніх свят, учні профтехзакладів області зробили свій вклад у збереження природи рідного краю.

03.04.12

ЗАСІДАННЯ ОБЛАСНОЇ МЕТОДИЧНОЇ СЕКЦІЇ ВИКЛАДАЧІВ ХІМІЇ ТА БІОЛОГІЇ

Секція хімії    3 квітня 2012 року на базі ДПТНЗ «Сарненський професійний аграрний ліцей» відбулася обласна методична секція викладачів хімії та біології на тему: «Інтерактивні методи навчання та їх використання на уроках біології, хімії та екології».
   На методичній секції були присутні викладачі природничих дисциплін з усіх профтехзакладів області.
   В ході роботи секції були розглянуті питання:
   - використання інтерактивних методів навчання на уроках природничого циклу, з досвіду роботи викладача ДПТНЗ «Сарненський професійний аграрний ліцей» Панько Ірини Миколаївни, перегляд відеоуроків та ознайомлення з доповіддю з даної теми;
   - знайомлення з інструктивно-методичними матеріалами з безпеки проведення занять у кабінетах природничо-математичного напрямку, (лист МОН, молоді та спорту України від 01.02.2012 р. №1/9-72) підготовлено методистом НМЦПТО у Рівненській області Середою Р.В.
   В рамках проведення секції відбулось засідання круглого столу на тему: «Організація пізнавальної та самостійної діяльності учнів під час вивчення програмного матеріалу», де учасники секції ознайомились з досвідом роботи викладача Рівненського технічного коледжу НУВГ – Войцешевського Богдана Дмитровича „Кредитно-трансферна система організації навчального процесу на уроках хімії та біології”, методичними напрацюванями викладача Квасилівського професійного ліцею Іващук Людмили Іванівни.
   Крім актуальних питань, викладачі взяли участь у роботі психологічного тайм-ауту, ознайомились з комплексно-методичним забезпеченням кабінету хімії, біології та матеріально-технічною базою Сарненського професійного аграрного ліцею, відвідали краєзнавчий музей закладу.

03.04.12

ЗАСІДАННЯ ОБЛАСНОЇ МЕТОДИЧНОЇ СЕКЦІЇ ВИКЛАДАЧІВ ФІЗИКИ

Секція фізики    29 березня 2012 року на базі Вищого професійного училища № 24 м.Корець відбулося засідання обласної методичної секції викладачів фізики на тему „Професійна спрямованість як принцип навчання фізики у професійно-технічних навчальних закладах“.
   Учасники секції оглянули матеріально-технічну базу, відвідали відкритий урок на тему „Закони постійного струму“, який провів викладач фізики Вознюк Микола Васильович. На прикладі проведення уроку узагальнення і систематизації знань, викладач показав як необхідно пов’язувати вивчений матеріал з фізики з конкретним виробничим досвідом майбутніх робітників, які опановують професію „кухар, кондитер“.
   Методист навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Рівненській області Невірковець Лариса Федорівна виступила перед викладачами з питання „Використання виробничого досвіду для забезпечення розуміння учнями фізичних явищ, принципів будови і роботи техніки, яку вони обслуговують та з якою пов’язують свою діяльність“.
   З обміну досвідом роботи виступив викладач фізики ВПУ-29 смт Володимирець Жакун Віталій Петрович. Він ознайомив колег із системою роботи щодо використання задач професійного спрямування на власних уроках, та поділився досвідом складання задач для розв’язування у групах відповідно до їх професійної підготовки.
   У ході засідання було розглянуто такі питання:
   1. Опрацювання нормативних документів та інструктивно-методичних матеріалів щодо проведення державної підсумкової атестації у профтехзакладах у 2012 році.
   2. Ознайомлення із листом МОНмолодьспорт №1/9-72 від 01.02.12 року „Про інструктивно-методичні матеріали "Безпечне проведення занять у кабінетах природничо-математичного напряму загальноосвітніх навчальних закладах".
   Учасники засідання прийняли рішення про створення збірника задач професійного спрямування у розрізі основних професій які готуються у закладах.

02.04.12

ЗАСІДАННЯ ОБЛАСНОЇ МЕТОДИЧНОЇ СЕКЦІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ ЕЛЕКТРОГАЗОЗВАРЮВАЛЬНИХ ПРОФЕСІЙ

Секція електрогазозварників    29 березня 2012 року на базі Вищого професійного училища № 29 смт Володимирець відбулося засідання обласної методичної секції педагогічних працівників електрогазозварювальних професій на тему „Впровадження інноваційних технологій при підготовці кваліфікованих робітників електрогазозварювальних професій“.
   У роботі методичної секції взяли участь педпрацівники семи профтехзакладів області, які проводять підготовку за електрогазозварювальними професіями.
   Учасники секції ознайомились із вагомими напрацюваннями ВПУ № 29 смт Володимирець з підготовки за професією „електрозварник“, оглянули матеріально-технічну базу, відвідали відкритий урок на тему „Лабораторно-практична робота: Види зварник швів та способи маніпулювання електродом“ у групі ІІ курсу за професією „Електромонтажник з освітлення та освітлювальних мереж. Електрозварник ручного зварювання“, який провели викладач спецдисциплін Волчецький О.А. та майстер виробничого навчання Серховець М.П. В ході заняття одним із завдань для учнів було виконання прийомів маніпулювання електродом з використанням дугового тренажера зварника ДТС-2, при цьому хід виконання вправ демонструвався через комп’ютер та мультимедійний проектор на екран.
   Під час майстер-класу учасники секції ознайомились із застосуванням тренажера та виконували вправи з його використанням.
   Присутні на засіданні мали можливість ознайомитись із створенням креслень зварних деталей та твердотільних моделей у системі автоматизованого проектування Компас 3D LT.
   В ході роботи секції було розглянуто ряд актуальних питань з підготовки за електрогазозварювальними професіями, зокрема, щодо використання інноваційних педагогічних технологій, облаштування кабінетів спецтехнології зварювальних робіт, використання електронних засобів навчального призначення, організації та проведення занять виробничого навчання та виробничої практики та ін.
За результатами засідання методичної секції прийнято відповідне рішення.

02.04.12

ВІТАЄМО ПРИЗЕРА ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ ЗА ПРОФЕСІЄЮ „ПЕКАР”

Конкурс пекарів    26-28 березня 2012 року на базі Головинського вищого професійного училища нерудних технологій Житомирської області відбувся ІІІ етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів професійно-технічних навчальних закладів з професії „Пекар”.
   У конкурсі брали участь 19 переможців ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів професійно-технічних навчальних закладів з професії „Пекар” з числа учнів випускних груп професійно-технічних навчальних закладів.
   Конкурсна програма передбачала виконання завдань теоретичного (26 березня 2012 року) та практичного (27-28 березня 2012 року) турів.
   Рівненську область на конкурсі представляла учениця Рівненського торгово-професійного ліцею Новак Ганна Петрівна, яка за підсумками двох турів посіла II місце.
   З цієї нагоди вітаємо Новак Ганну та колектив ліцею і зичимо подальших професійних здобутків.

28.03.12

II ЕТАП ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ СЕРЕД УЧНІВ ПРОФТЕХЗАКЛАДІВ ЗА ПРОФЕСІЄЮ „МОНТАЖНИК ГІПСОКАРТОННИХ КОНСТРУКЦІЙ“ ПРОЙШОВ НА РІВНЕНЩИНІ

Конкурс монтажник ГКК    27-28 березня 2012 року на базі Квасилівського професійного ліцею відбувся II етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів професійно-технічних навчальних закладів за професією „Монтажник гіпсокартонних конструкцій“ У конкурсі прийняли участь переможці І етапу Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів професійно-технічних навчальних закладів за професією „Монтажник гіпсокартонних конструкцій“.
   Програма конкурсу передбачала виконання теоретичного та практичних завдань, складність яких, обсяг і норми часу визначались відповідно до умов конкурсу.
   Журі конкурсу відзначило добру теоретичну підготовку учасника за № 3 Бігуна Олексія Олексійовича, учня вищого професійного училища № 22 м. Сарни, а також відмінну практичну підготовку учасника за № 2 Михальчука Василя Вікторовича, учня вищого професійного училища № 1 м. Рівне.
   На підставі рішення журі призерами конкурсу визнано:
      Михальчука Василя Вікторовича (вище професійне училище № 1 м. Рівне) – І місце;
      Бігуна Олексія Олексійовича (вище професійне училище № 22 м. Сарни) – ІІ місце;
      Бегуна Св’ятослава Петровича (вище професійне училище № 29 смт Володимирець – ІІІ місце).
   Переможці конкурсу нагороджені дипломами управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації та цінними подарунками.
   Михальчук Василь Вікторович представлятиме Рівненську область на III етапі Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів професійно-технічних навчальних закладів за професією „Монтажник гіпсокартонних конструкцій”, який відбудеться 23-27 квітня 2012 року на базі вищого професійного училища № 1 м. Рівного.

23.03.12

КОНКУРС „МІС ПРОФТЕХОСВІТЯНОЧКА“ ПРОЙШОВ У РІВНОМУ

Міс профтехосвітяночка    23 березня 2012 року у актовій залі ДПТНЗ “Рівненський центр професійно-технічної освіти сервісу та дизайну” відбувся обласний конкурс “Міс профтехосвітяночка”. Конкурс серед чарівних учениць профтехосвіти області проводився втретє.
   Серед поважних гостей та журі конкурсу були Карбишева Вікторія Оттівна - заступник директора департаменту професійно-технічної освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, Іваськів Віктор Миколайович – радник голови Млинівської райдержадміністрації з гуманітарних питань, головний редактор районного радіомовлення, Ващук Василь Тарасович – заступник директора Рівненської обласної державної філармонії, Камінський В’ячеслав Євстафійович – директор центру естетичного виховання молоді Національного університету водного господарства та природокористування, Смірнов Микола Валентинович – режисер-постановник та хореограф конкурсу „Міс університет“ Національного університету водного господарства та природокористування, Коржевський Петро Миколайович – заступник начальника - начальник відділу професійно-технічної та вищої освіти управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації, Климюк Володимир Миколайович – директор обласного центру естетичного виховання учнів профтехосвіти.    За корону переможниці та звання „Міс профтехосвітяночка – 2012“ змагалися 19 учасниць – представниць усіх профтехзакладів області. Вони проявляли свої здібності й таланти у чотирьох конкурсних завданнях: “Візитна картка”, “Інтерв’ю”, “Мій талант” і “Дефіле у вечірній сукні”.
   Кожна учасниця зуміла проявити свої красу та чарівність, розум і винахідливість, грацію та артистичність, елегантність та вишуканість, кокетство і шарм, фантазію і талант, адже до конкурсу вони старанно готувались та пройшли попередній відбірковий етап у навчальних закладах. Без подарунків і титулів від журі та організаторів конкурсу не залишився ніхто.
   А переможцями конкурсу стали:
      Федорчук Катерина, учениця ДПТНЗ „Острозьке вище професійне училище“, яка здобула звання 2-а віце-міс конкурсу;
      Возна Оксана, учениця ДПТНЗ „Рівненський центр професійно технічної освіти сервісу та дизайну“ – звання 1-а віце-міс конкурсу, а також „Міс глядацьких симпатій“;
      Кухарчук Тетяна, учениця Рівненського торгово-професійного ліцею, яка виборола звання “Міс профтехосвітяночка-2012“.
   Гарний настрій глядачам дарували кращі колективи художньої самодіяльності та окремі виконавці – переможці обласних, всеукраїнських конкурсів і фестивалів та учнівська агенція ДПТНЗ „Рівненський центр професійно-технічної освіти сервісу і дизайну“ “Стиль і мода”.

22.03.12

ЗАНЯТТЯ ШКОЛИ РЕЗЕРВУ НА КЕРІВНІ ПОСАДИ У ПТНЗ

Школа резерву    21 березня 2012 року на базі Квасилівського професійного ліцею відбулося заняття школи резерву на керівні посади у професійно-технічних навчальних закладах області.
   Заступники директора ліцею Порадюк О.С. та Дробенюк В.В. виступили перед слухачами школи з питань: „Організація навчально-виробничого процесу у ПТНЗ та його нормативно-методичне забезпечення“ та „Планування навчальної діяльності закладу та здійснення контролю заступником директора за веденням плануючої документації“.
   Слухачі резерву розглянули також окремі аспекти атестаційної роботи у ПТНЗ.
   У занятті взяли участь директор Квасилівського професійного ліцею Савчук О.Л. та методист Порадюк Т.О.

07.03.12

II ЕТАП ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ ФАХОВОЇ МАЙСТЕРНОСТІ СЕРЕД УЧНІВ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ ЗА ПРОФЕСІЄЮ „СЛЮСАР З РЕМОНТУ АВТОМОБІЛІВ“

Конкурс слюсарів    6 березня 2012 року на базі Державного професійно-технічного навчального закладу „Сарненський професійний аграрний ліцей” пройшов II етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів професійно-технічних навчальних закладів за професією „Слюсар з ремонту автомобілів”.
   У конкурсі прийняли участь учні випускних груп професійно-технічних навчальних закладів, які навчаються за професією „Слюсар з ремонту автомобілів”.
   Програма конкурсу передбачала виконання теоретичного та практичних завдань, складність яких обсяг і норми часу визначались відповідно до програми конкурсу.
   Журі конкурсу відзначило добру теоретичну та практичну підготовку учнів зі слюсарної справи, системи технічного обслуговування і ремонту машин, та охорони праці.
   На підставі висновків журі призерами конкурсу визнано:
   Полюховича Сергія Миколайовича (Державний професійно-технічний навчальний заклад „Сарненський професійний аграрний ліцей”) – I місце;
   Пташку Богдана Миколайовича (Державний професійно-технічний навчальний заклад „Острозьке вище професійне училище”) – II місце;
   Васькевича Олександра Васильовича (Рівненський професійний ліцей) – III місце.
   Переможці конкурсу нагороджені дипломами управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації та цінними подарунками.
   Полюхович Сергій Миколайович представлятиме Рівненську область на III етапі Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів професійно-технічних навчальних закладів за професією „Слюсар з ремонту автомобілів”, який проходитиме на базі Чернівецького професійного машинобудівного ліцею.

03.03.12

НАРАДА ДИРЕКТОРІВ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ

Нарада директорів    Нарада директорів професійно-технічних навчальних закладів Рівненської області відбулася 2 березня 2012 року на базі Вищого професійного училища № 25 смт Демидівка.
   В роботі наради взяв участь заступник начальника – начальник відділу професійно-технічної та вищої освіти управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації Коржевський П.М.
   В ході наради було розглянуто питання про результати контрольних заходів у сфері професійно-технічної освіти Державною фінансовою інспекцією України, підведено підсумки проведення рейтингу професійно-технічних навчальних закладів області та підсумки проведення ІІІ етапу конкурсу „Кращий керівник професійно-технічного навчального закладу“.
   Учасники наради відвідали відкриті уроки теоретичного та виробничого навчання, ознайомилися з навчальною базою закладу.
   За результатами роботи наради було надано протокольні доручення.

02.03.12

РЕЙТИНГ ДІЯЛЬНОСТІ ПТНЗ РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ ЗА 2011 РІК

   Відповідно до Положення про управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації, затвердженого розпорядженням голови Рівненської обласної державної адміністрації від 10.09.2007 № 434, Положення „Про проведення щорічного обласного рейтингу професійно-технічних навчальних закладів“, затвердженого наказом управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації від 29.12.2009 № 613 та зареєстрованого в Головному управлінні юстиції у Рівненській області 15.01.2010 за № 2/909 (далі Положення), плану роботи навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Рівненській області з метою виявлення та впровадження в навчально-виховний процес нових методів роботи, прийняття ефективних управлінських рішень із 23 по 31 січня 2012 року проводився обласний рейтинг професійно-технічних навчальних закладів.
   За результатами журі з проведення рейтингу професійно-технічних навчальних закладів у 2011 році переможцями стали:
      Рівненський професійний ліцей (директор Петриляк О.П.) – І місце;
      Рівненський торгово-професійний ліцей (директор Рудик В.Л.) – ІІ місце;
      Здолбунівський професійний ліцей залізничного транспорту (директор Шевчук Р.І.).
Скачати дані рейтингу.

01.03.12

ЗАСІДАННЯ ОБЛАСНОЇ МЕТОДИЧНОЇ СЕКЦІЇ ВИКЛАДАЧІВ СПЕЦДИСЦИПЛІН ТА МАЙСТРІВ ВИРОБНИЧОГО НАВЧАННЯ ЗА ПРОФЕСІЄЮ „СТОЛЯР БУДІВЕЛЬНИЙ, ТЕСЛЯР, ВЕРСТАТНИК ДЕРЕВООБРОБНИХ ВЕРСТАТІВ

Секція столярів    28 лютого 2012 року на базі ВПУ № 1 м. Рівного відбулася обласна методична секція викладачів спецдисциплін та майстрів виробничого навчання за професією „столяр будівельний, тесляр, верстатник деревообробних верстатів“.
   Тема: „Використання сучасних виробничих технологій, електроінструментів та пристосувань при підготовці фахівців за спеціальністю „столяр будівельний, тесляр, верстатник деревообробних верстатів“.
   Учасники секції поділилися досвідом та методикою використання електроінструментів при виготовленні столярних виробів, виконанні теслярських робіт, а також виготовленням та використанням пристосувань для більш продуктивного використання електроінструменту.
   Проведений майстер-клас з виготовлення корпусних меблів показав професійність учнів у розмітці та розкрою ДСП, а також хорошу якість виконаної роботи.

28.02.12

II ЕТАП ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ ФАХОВОЇ МАЙСТЕРНОСТІ ЗА ПРОФЕСІЄЮ „ПЕКАР“

Конкурс пекарів    28 лютого 2012 року на базі Рівненського торгово-професійного ліцею відбувся II етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності за професією „Пекар“.
   У конкурсі взяли участь 5 учасників. Учні виявили високий рівень знань з предметів професійно-теоретичної підготовки, набравши 59 та 60 балів з 60 максимальних.
   Найкращий результат у практичному турі показали учні:
      1. Новак Ганна
      2. Шевчук Оксана
      3. Пономарьова Ольга

28.02.12

ПІШОВ ІЗ ЖИТТЯ ДАВИДОВ ВІКТОР ВАСИЛЬОВИЧ

Давидов В.В.    27 лютого 2012 року на 59 році життя раптова і невблаганна смерть забрала із життя велику шановану людину, патріарха профтехосвіти Рівненщини, висококваліфікованого спеціаліста, мудрого керівника – головного спеціаліста управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації Давидова Віктора Васильовича.
   Майже половину свого життя присв’ятив Віктор Васильович професійно-технічній освіті: стояв біля джерел її становлення, переживав нелегкі часи упадку, докладав сил для її піднесення і розвитку.
   Під час чорнобильських днів він був серед тих, хто став на захист нас, наших дітей і внуків від найбільшої ядерної небезпеки ХХ століття.
   Заслуги Віктора Васильовича перед Вітчизною, її народом відмічені численними державними, галузевими та обласними відзнаками і нагородами.
   Колектив навчально-методичного центру профтехосвіти глибоко сумує з приводу смерті Давидова Віктора Васильовича та висловлює щире співчуття рідним і близьким покійного.

23.02.12

ІІІ (ФІНАЛЬНИЙ) ЕТАП КОНКУРСУ „КРАЩИЙ КЕРІВНИК ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ“

Конкурс директорів    Відповідно до наказу управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації від 09.02.2012 року за № 73 на базі Державного професійно-технічного навчального закладу „Рівненський центр професійно-технічної освіти сервісу та дизайну“ 23 лютого 2012 року відбувся III (фінальний) етап обласного конкурсу „Кращий керівник професійно-технічного навчального закладу“.
   Метою конкурсу було виявлення та поширення кращого досвіду освітньо-професійної діяльності та управлінської майстерності керівника профтехзакладу.
   Співорганізаторами конкурсу виступили представники українсько-канадського проекту „Децентралізація управління професійним навчанням в Україні“ та „Волинський ресурсний центр“.
   Конкурс проводився в три етапи. І етап (заочний) тривав з 19.09.2011 р. по 21.09.2011 р. і передбачав оцінку конкурсних матеріалів, наданих навчальними закладами. ІІ етап (регіональний) проводився в грудні 2011 року на базі трьох навчальних закладів відповідно до умов конкурсної програми.
   ІІІ (фінальний) етап передбачав виконання учасниками таких завдань:
      1. „Заклад, яким я живу…“ – презентація керівника та навчального закладу;
      2. „Я роблю це так“ - демонстрація учасниками конкурсу майстер-класу;
      3. „Світ моїх захоплень“ - художньо-мистецька частина конкурсу.
   В урочистому відкритті фінальної частини конкурсу взяли участь заступник директора департаменту професійно-технічної освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України Карбишева Вікторія Оттівна, координатор українсько-канадського проекту „Децентралізація управління професійним навчанням в Україні“ Геннадій Русанов, начальник відділу координації та взаємодії з органами місцевого самоврядування Рівненської обласної ради Петро Середюк, заступник директора обласного центру зайнятості Тетяна Наворок, президент Волинського ресурсного центру Василь Кашевський, заступник начальника - начальник відділу професійно-технічної та вищої освіти управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації Петро Коржевський, керівники та працівники професійно-технічних навчальних закладів, навчально-методичного центру профтехосвіти, обласного навчально-методичного центру естетичного виховання учнів професійно-технічної освіти, численні гості.
   За результатами рішення журі конкурсу лауреатами конкурсу були визначені Морозюк М.П. – директор Державного професійно-технічного навчального закладу „Сарненський професійний аграрний ліцей“, Панчук Б.В. – директор Клеванського професійного ліцею, Городнюк В.П. – директор ВПУ № 22 м. Сарни, Шевчук Р.І. – директор Здолбунівського професійного ліцею залізничного транспорту.
   Переможцями конкурсу стали Петриляк О.П. – директор Рівненського професійного ліцею, який посів ІІІ місце; Стрижеус І.В. – директор ВПУ № 1 м. Рівне, який здобув ІІ місце; а перше місце та звання „Кращий керівник професійно-технічного навчального закладу“ виборов директор Рівненського торгово-професійного ліцею Рудик В.Л.

20.02.12

УЧНІ РІВНЕНСЬКОГО ПРОФЕСІЙНОГО ЛІЦЕЮ СТАЛИ ПЕРЕМОЖЦЯМИ ВІДКРИТОГО ФЕСТИВАЛЮ З ПЕРУКАРСЬКОГО МИСТЕЦТВА, НІГТЬОВОЇ ЕСТЕТИКИ ТА МАКІЯЖУ «ЕКСКЛЮЗИВ – 2012» (м. ТЕРНОПІЛЬ)

Фестиваль перукарів    19 лютого 2012 року в м. Тернопіль відбувся Відкритий фестиваль з перукарського мистецтва, нігтьової естетики та макіяжу «Ексклюзив – 2012».
   У фестивалі взяли участь учні Рівненського професійного ліцею Радисюк Оксана (група № 11), Немой Олена (група №11), Кочмарук Дмитро (група № 11), Кичан Катерина (група № 11), Мельник Анна (група № 12), Музичук Марина (група № 12), Цибульська Анастасія (група № 12), Костюкевич Яніна (група № 13). До конкурсу учнів готували майстри виробничого навчання Одемчук М.І., Дмитрук В.В., Стаднюк В.Ф., Вельбовець Н.М.
   Немой Олена зайняла ІІІ місце в номінації «Весільна зачіска» (юніори).
   Костюкевич Яніна посіла ІІІ місце в номінації «Full fashion look (модний чоловічий образ два види робіт).

20.02.12

ЗАСІДАННЯ ОБЛАСНОЇ МЕТОДИЧНОЇ СЕКЦІЇ СТАРШИХ МАЙСТРІВ

Секція майстрів    16 лютого на базі Здолбунівського професійного ліцею залізничного транспорту відбулося засідання обласної методичної секції старших майстрів ПТНЗ області за темою „Удосконалення професійної підготовки учнів ПТНЗ та формування самостійної професійної діяльності учнів“.
   Майстри поділились досвідом організації з проведення виробничого навчання за різними методиками, а також проведенням контролю за виробничим навчанням та виробничою практикою. Методистом НМЦ ПТО Самоїл Г.І. були розглянуті питання з ведення плануючої документації майстрів виробничого навчання, що має відповідати затвердженим навчальним планам та Державним стандартам з відповідних професій.

08.02.12

ЗАСІДАННЯ ОБЛАСНОЇ МЕТОДИЧНОЇ СЕКЦІЇ ФАХІВЦІВ ПЕРУКАРСЬКОЇ СПРАВИ

Секція перукарів    9 лютого 2012 року на базі ДПТНЗ „ Острозьке вище професійне училище“ відбулося засідання обласної методичної секції фахівців перукарської справи на тему: „Вибір методів і прийомів навчальної діяльності учнів з метою розвитку творчої особистості“.
   Досвідом роботи з зазначеної теми поділилися викладач перукарської справи ДПТНЗ „Острозьке вище професійне училище“ Лозюк Віта Георгіївна і майстер виробничого навчання Рівненського професійного ліцею Присяжна Діна Петрівна.
   Майстер виробничого навчання ДПТНЗ „Острозьке вище професійне училище“ Ковальчук Ольга Володимирівна показала майстер-клас з виконання ламінування фарбованого волосся.
   Учасники секції ознайомилися з методами виконання ламінування волосся і отримали методичні рекомендації.

08.02.12

КОНКУРС ФАХОВОЇ МАЙСТЕРНОСТІ СЕРЕД УЧНІВ ПТНЗ ЗА ПРОФЕСІЄЮ „ПРОДАВЕЦЬ ПРОДОВОЛЬЧИХ ТОВАРІВ“

Конкурс продавців    7 лютого 2012 року на базі Рівненського торгово-професійного ліцею відбувся ІІ етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів професійно-технічних навчальних закладів за професією „Продавець продовольчих товарів “.
   У конкурсі взяли участь шість учасників. Програма конкурсу передбачала виконання теоретичного туру – виконання тестових завдань на персональному комп’ютері (60 питань з одним правильним варіантом відповіді).
   Найкращий результат показав учень Мелянчук Сергій, набравши 59 балів. Другий результат показали учениці Петрук Аліна та Ніколайчук Анастасія – по 58 балів, третій результат у 57 балів отримала Гунько Оксана. Практичний тур складався з роботи у бакалійному залі. За підсумками конкурсу призові місця розподілилися наступним чином:
      І місце – Мелянчук Сергій, учень Рівненського торгово-професійного ліцею;
      ІІ місце – Довгань Тетяна, учениця Рівненського торгово-професійного ліцею;
      ІІІ місце – Петрук Аліна, учениця Рівненського торгово-професійного ліцею.
   Переможці конкурсу нагороджені дипломами Управління освіти і науки Рівненської ОДА та цінними призами.

03.02.12

ЗАСІДАННЯ ТВОРЧОЇ ГРУПИ ПРАКТИЧНИХ ПСИХОЛОГІВ

Тв. група психологів    На базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Рівненській області 2 лютого 2012 року відбулось засідання творчої групи практичних психологів.
   В ході засідання було вивчено презентаційні матеріали діяльності психологічних служб професійно-технічних навчальних закладів, проведено огляд та визначено кращі стінгазети, які були представлені на науково-практичній конференції працівників психологічних служб профтехзакладів та вищих навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації, узагальнено напрацювання практичних психологів за минулий рік.
   За результатами проведеного моніторингу визначено рейтинг діяльності психологічних служб профтехзакладів області.

02.02.12

68-а РІЧНИЦЯ ВИЗВОЛЕННЯ РІВНОГО

Рівненщина    2 лютого рівняни відзначили річницю визволення обласного центру.
   Саме в цей день 68 років тому війська 13-ої армії під командуванням генерал-полковника Пухова М.П. у ході Рівненсько-Луцької наступальної операції визволили міста Рівне, Луцьк, Здолбунів.
   Протягом січня-лютого 1944 року було визволено районні центри: смт Рокитне (06.01.1944), м. Дубровиця (10.01.1944), м. Березно (10.01.1944), м. Сарни (11.01.1944), м. Костопіль (12.01.1944), смт Володимирець (12.01.1944), м. Корець (12.01.1944), смт Гоща (12.01.1944), м. Острог (27.01.1944), смт Млинів (01.02.1944), смт Демидівка (01.02.1944), м. Дубно (17.02.1944).
   Хай вічно залишається у наших серцях пам’ять про тих, хто ціною власного життя визволяв Рівненщину від фашистських загарбників!

01.02.12

УРОЧИСТОСТІ З НАГОДИ ВРУЧЕННЯ ДИПЛОМІВ У РІВНЕНСЬКОМУ ПРОФЕСІЙНОМУ ЛІЦЕЇ

Випускні урочистості    1 лютого 2012 року у в Рівненському академічному українському музично-драматичному театрі відбулися урочистості та святковий концерт з нагоди вручення дипломів кваліфікованого робітника випускникам Рівненського професійного ліцею.
   В цей день дипломи кваліфікованого робітника отримали 264 випускники ліцею за професіями «Верстатник широкого профілю», «Електрогазозварник. Рихтувальник кузовів», «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування», «Слюсар з ремонту автомобілів. Водій автотранспортних засобів категорії «В», «Слюсар з ремонту автомобілів. Водій автотранспортних засобів категорії «В» і «С», «Перукар (перукар-модельєр). Візажист», «Перукар (перукар-модельєр). Манікюрниця». Серед них 18 майбутніх робітників отримали дипломи з відзнакою.
   Випускників привітав та вручив дипломи з відзнакою заступник начальника управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації - начальник відділу професійно-технічної та вищої освіти П.М. Коржевський. У своєму виступі Петро Миколайович відмітив важливість робітничої професії, окреслив перспективи життєвого шляху, який відкривається перед випускниками, відзначив роль навчального закладу у формуванні особистості та професійної майстерності випускників.
   Почесні грамоти та дипломи кваліфікованого робітника вручив директор ліцею О.П. Петриляк. У вітальному виступі Олег Петрович побажав випускникам успіхів, здійснення усіх задумів, щасливої та щедрої долі на життєвому шляху. Відмітив, що Рівненський професійний ліцей з честю виконав свою високу місію – дав професію, долучив до джерел культури і духовності, збагатив скарбами рідної мови, вказав на високі горизонти національної свідомості.

30.01.12

20 НМЦ ПТО

НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНОМУ ЦЕНТРУ ПРОФТЕХОСВІТИ - 20 !

   29 січня 1992 року рішенням виконкому Рівненської обласної ради народних депутатів за № 9 створено навчально-методичний центр професійно-технічної освіти, як окрему структурну одиницю в системі профтехосвіти.
   З цієї нагоди вітаю колектив та ветеранів навчально-методичного центру з 20-річчям створення установи!
   Зичу Вам, шановні колеги, здоров’я, щастя, добра, миру, єдності і злагоди в усіх справах.
   Нехай духовність, мудрість, високий професіоналізм будуть визначальними у Вашій професійній діяльності.
   Довгих Вам років життя, творчих успіхів, добробуту та особистого благополуччя.
      Директор НМЦ ПТО І. Кузьмич

30.01.12

УВАГА ! ДО ВІДОМА ПРОФТЕХЗАКЛАДІВ ОБЛАСТІ !
ПРО ТИМЧАСОВЕ ПРИЗУПИНЕННЯ НАВЧАННЯ В УМОВАХ ЗНАЧНОГО ПОГІРШЕННЯ МЕТЕОРОЛОГІЧНИХ ПОКАЗНИКІВ

Підсумки комп.    У зв’язку із значним погіршенням метеорологічних умов (сильними снігопадами та різким зниженням температури) управлінням освіти і науки облдержадміністрації видано наказ від 27.01.2012 року № 57 "Про тимчасове призупинення навчання в умовах значного погіршення метеорологічних показників" та лист від 26.01.2012 № 08/01-09/12, в якому наголошується на дотриманні правил безпечної поведінки у зимову пору: проведенні профілактичних заходів щодо поводження дітей на льоду, під час ожеледиці, обморожень, переохолодження організму та захворюваності на грип.
   Навчально-методичний центр профтехосвіти у Рівненській області просить керівників профтехзакладів довести дану інформацію до педпрацівників та учнів навчальних закладів, та організувати роботу закладів при несприятливих метеорологічних умовах згідно вимог наказу.
   Скачати: наказ, лист.

27.01.12

ПІДВЕДЕНО ПІДСУМКИ З ПИТАНЬ КОМП’ЮТЕРИЗАЦІЇ ТА ІНФОРМАТИЗАЦІЇ У 2011 РОЦІ

Підсумки комп.    Підведено підсумки та проведено рейтингову оцінку діяльності професійно-технічних навчальних закладів з питань комп’ютеризації та інформатизації у 2011 році.
   Оцінка діяльності відбувалась за напрямами:
      - Забезпечення профтехзакладів комп'ютерним обладнанням;
      - Забезпечення навчально-виробничого процесу у профтехзакладах можливостями Інтернет;
      - Впровадження інформаційно-комунікаційних технологій в навчально-виробничий процес.
   При оцінюванні діяльності враховувався як загальний рівень забезпечення обладнанням, Інтернет, використання інформаційно-комунікаційних технологій, так і рівень проведеної роботи з кожного напрямку у 2011 році.
   Згідно рейтингової оцінки діяльності у 2011 році найвищий загальний рейтинговий бал у Здолбунівського професійного ліцею залізничного транспорту; друге та третє місця у рейтингу посідають, відповідно, Рівненський професійний ліцей та ДПТНЗ „Сарненський професійний аграрний ліцей“. А замикають рейтингову шкалу ВПУ № 24 м. Корець (18 місце) та Рокитнівський професійний ліцей (19 місце).
   Переглянути інформацію можна тут. (скачати).

25.01.12

ПІДВЕДЕНО ПІДСУМКИ КОНКУРСУ НАВЧАЛЬНИХ ПРОЕКТІВ

Конкурс проектів    Підведено підсумки конкурсу навчальних проектів за програмою „Intel® Навчання для майбутнього“.
   У ІІ етапі конкурсу (обласному) навчальні проекти представили 15 профтехзакладів області.
   Рішенням журі II етапу конкурсу переможцями були визнані:
      - проект „Цукерки – джерело енергії”, представлений Рівненським торгово-професійним ліцеєм (автор проекту Лаврушкіна М.Ф.), – I місце;
      - проект „Людина – дзеркало Природи”, представлений Рівненським професійним ліцеєм (автор проекту Помаранська Н. Є.) – II місце;
      - проект „Важливо не те, як людина вмирає, а те, як вона живе“, представлений Державним професійно-технічним навчальним закладом „Березнівське вище професійне училище“ (автори проекту Ткачук І.В., Фурдись О.М.) – II місце;
      - проект „Я і телефон“, представлений Квасилівським професійним ліцеєм (автори проекту Жулавнік С.Ю., Жулавнік Н.М.) – IІI місце;
      - проект „Рух – це життя?“, представлений Вищим професійним училищем № 25 смт Демидівка (автори проекту Юхимчук С.В., Кисіль М.Р.) – IІI місце;
      - проект „Шоколад – їжа богів“, представлений Державним професійно-технічним навчальним закладом „Острозьке вище професійне училище“ (автор проекту Пархута В.М.) – IІI місце.
   Переможці конкурсу відзначені дипломами НМЦ ПТО, іншим учасникам оголошено подяку.

18.01.12

ПІШОВ ІЗ ЖИТТЯ БРЕЧКО АНДРІЙ АНДРОНОВИЧ

Бречко А.А.    18 січня 2012 року на 71-ому році життя після тривалої важкої хвороби помер Заслужений працівник освіти України, старший майстер Вищого професійного училища № 1 м. Рівне Бречко Андрій Андронович.
   Свою трудову діяльність Андрій Андронович розпочав у 1958 році, навчаючись у технічному училищі № 4 міста Рівне, по закінченню якого з 1960 року працював у будівельних організаціях Рівного, з 1966 року – майстер виробничого навчання ПТУ № 1 м. Рівне, а з 1978 року – на посаді старшого майстра Вищого професійного училища № 1 м. Рівне.
   Андрій Андронович вніс вагомий внесок у розвиток і функціонування училища, розширення і поліпшення його матеріально-технічної бази; особливу увагу приділяв підготовці висококваліфікованих робітників будівельного профілю, впровадженню нових виробничих технологій, підвищенню рівня професійної майстерності педпрацівників закладу.
   За багаторічну добросовісну працю Бречко А.А. був нагороджений медалями „За доблесну працю“, „Ветеран праці“, орденом „Знак Пошани“, обирався делегатом ІІ Всеукраїнського з’їзду працівників освіти (2001 р.).
   Колектив навчально-методичного центру профтехосвіти глибоко сумує із приводу смерті Бречка Андрія Андроновича та висловлює щире співчуття рідним і близьким покійного.

12.01.12

ДЕЛЕГАЦІЯ ПЕДАГОГІВ ІЗ ГРУЗІЇ ВІДВІДАЛА ВПУ № 1 м. РІВНЕ

Гості із Грузії    З 11 січня 2012 року у Вищому професійному училищі № 1 м. Рівне перебуває делегація педагогів із Грузії у складі директора Кобулетського Професійного коледжу «Ахали Талга» («Новая волна») Давид Мчедлішвілі та майстрів виробничого навчання названого навчального закладу. Супроводжує гостей начальник відділу навчальних проектів дочірнього підприємства «KNAUF Маркетинг» Остапченко Тетяна Євгенівна.
   Візит сплановано в рамках реалізації програми співпраці між ВПУ № 1 та фірмою «KNAUF Маркетинг».
   П’ятиденний візит навчання передбачає знайомство із матеріальною базою закладу, відвідування відкритих уроків та серії майстер-класів із гіпсокартонних робіт, а у дозвіллевій частині програми – знайомство із природніми та культурними пам’ятками Рівненщини.         АРХІВ НОВИН:    2018,    2017,    2016,    2015,    2014,   2013,    2012,    2011


Про все


Хто бажає, щоб народ був щасливий і виховувався успішно, той повинен визнати як першу і неминучу умову досягнення цієї мети — виховання і освіту вчителів, а також таке їх становище, що відповідало б їхньому важливому обов'язку.
(А. Дістєрвег)


ІІТЗО
Інститут інноваційних технологій і змісту освіти

INTEL
Програма „Intel® Навчання для майбутнього“ в Україні

ЦПСД
Центр перспективних соціальних досліджень

Кобзар
З нагоди Пам'яті Великого Кобзаря

Правопис
Український Правопис 2007

ВРЦ
Волинський ресурсний центр (Рівненська область): вибір професії та пошук роботи

ППЗ
УВАГА! Акція!
До 30.10.2012!

Педагогічні програмні засоби (для ПТНЗ)

Тренажер
Електро-
машинобудівний завод „Фірма „СЕЛМА“: дуговий тренажер зварника ДТС-02