Новини - 2014

                                                                                                                                              

24.12.14

  ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ НАЦІОНАЛЬНОГО КОНКУРСУ ТРЕНІНГОВИХ ВПРАВ З БЕЗПЕЧНОЇ ПОВЕДІНКИ В ІНТЕРНЕТІ ДЛЯ ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ

Національний конкурс    Протягом жовтня-листопада 2014 року Національний комітет Дня безпечного Інтернету 2015 (SID 2015) в особі ЛОМО «Старт», кафедра соціальної педагогіки Луганського національного університету імені Тараса Шевченка, Науково-дослідний центр проблем соціальної педагогіки та соціальної роботи Національної академії педагогічних наук України та Луганського національного університету імені Тараса Шевченка, Видавництво педагогічної преси та літератури «Шкільний cвіт» проводили Національний конкурс тренінгових вправ з безпечної поведінки в Інтернеті для дітей та молоді.
   Конкурс проводився з метою створення ресурсно-методичної бази для обміну кращими практиками з формування безпечної поведінки дітей та молоді в Інтернеті серед українських педагогів. Одним із завдань конкурсу визначено поширення дієвих інструменті в неформальної освіти для підготовки дітей та молоді до безпечного користування Інтернетом та до захисту себе від он-лайн загроз.
   Головою журі був Харченко Сергій Якович, професор Луганського національного університету імені Тараса Шевченка, д.п.н. До складу журі увійшли: Черних Олена, голова Національного комітету Дня безпечного Інтернету в Україні; Мурашкевич Олексій, тренер Молодіжного Департаменту Ради Європи; Надія Павлик, доцент кафедри соціальної педагогіки та педагогічної майстерності Житомирського державного університету ім. Івана Франка. к.п.н., координаторка Національного руху «Проти мови ненависті он-лайн» (Житомир).
   У конкурсі взяли участь 33 учасники - соціальні педагоги та психологи Чернігівської, Волинської, Миколаївської, Рівненської, Сумської, Кіровоградської, Тернопільської, Донецької, Дніпропетровської областей, Вінниці та Києва.
   Конкурс проводився до Міжнародного дня безпечного Інтернету під гаслом «Давайте створимо кращий Інтернет разом», який відзначається 10 лютого 2015 року (http://www.saferinternetday.org).
   Переможцями конкурсу стали:
      • Дзюба Олена Вячеславівна, Рівненський професійний ліцей, соціальний педагог (Тренінгова вправа «Інтернет-павутина»);
      • Коробова Ольга Геннадіївна, практичний психолог Коледжу Сумського національного аграрного університету (набір вправ під загальною назвою «Інтернет: добро чи зло?»);
      • Лазарь Олена Юріївна та Свердлик Інна Анатоліївна, практичні психологи Бобровицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступнів №1 Бобровицької районної ради Чернігівської області (Тренінгова вправа «Вернісаж думок»);
      • Легенька Юлія Вікторівна, практичний психолог Рівненського професійного ліцею (Тренінгова вправа «Шлях до безпеки в Інтернеті»);
      • Семеренко Наталія Сергіївна, практичний психолог Бахмацької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 Бахмацької районної ради Чернігівської області (Тренінгова вправа «Мандруй по мережі Інтернет безпечно»).
   Тренінгові вправи переможців будуть опубліковані у журналі «Соціальний педагог».
   Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Рівненській області вітає наших переможців з Рівненського професійного ліцею та бажає подальших творчих успіхів!

12.12.14

   УЧНІВСЬКА МОЛОДЬ ПТНЗ В ДІЇ

Учнівська конференція Учнівська конференція    10 грудня 2014 року на базі навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Рівненській області відбулась обласна конференція лідерів учнівського самоврядування професійно-технічних навчальних закладів Рівненщини та інструктивно-методична нарада заступників директорів з навчально-виховної роботи.
   З вітальним словом до присутніх звернувся виконуючий обов’язки директора навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Рівненській області С. Голоюх.
   Лідери та координатори учнівського самоврядування ознайомились з презентацією науково-дослідної роботи «Герої, що стали ангелами», яка стала переможцем у Міжнародному конкурсі учнівської та студентської молоді «Мій рідний край - 2014». Роботу підготувала учениця Клеванського професійного ліцею Ольга Фідзіна. Презантацію для присутніх виконала керівник дослідної роботи, викладач-методист української мови та літератури Т.Кондратюк. Перегляд відеосюжету не залишив жодного із присутніх байдужим та спрямував роботу конференції лідерів учнівського самоврядування у патріотичне русло. Учасники заходу вшанували хвилиною мовчання полеглих героїв Небесної сотні.
   Відповідно до програми конференції робота була організована у двох творчих групах.
   З лідерами учнівського самоврядування було проведено заняття на розвиток комунікативних та лідерських здібностей - «Делегати молодіжних справ», яке підготували практичний психолог Рівненського професійного ліцею - Ю.В. Легенька та соціальний педагог - О.В. Дзюба.
   На розширеному засіданні активу обласної Ради учнівського самоврядування лідери обговорили актуальні питання діяльност і самоврядування у профтехзакладах області, затвердили новий склад обласної Ради «Лідер» , внесли поправки до плану роботи обласної Ради на 2014-2015 навчальний рік та затвердили «Кодекс честі» члена обласної Ради.
   Методист навчально-методичного центру естетичного виховання учнівської молоді ПТНЗ - М. Цьомик, ознайомила лідерів з особливостями роботи євроклубів у профтехзакладах області.
Учнівська конференція    Для заступників директорів з навчально-виховної роботи, координаторів учнівського самоврядування, проведено інструктивно-методичну нараду з таких питань:
      1. Шляхи удосконалення роботи органів учнівського самоврядування в навчальних закладах (Р. Середа, методист НМЦ ПТО);
      2. Основні аспекти організації виховної роботи в 2014-2015 навчальному році (Р. Середа, методист НМЦ ПТО);
      3. Соціальний стан учнів що навчаються в ПТНЗ області (Р. Середа, методист НМЦ ПТО);
      4. Планування літнього оздоровлення та відпочинку соціально-незахищених категорій учнів ПТНЗ на 2015 рік (Р. Середа, методист НМЦ ПТО);
      5. Актуальні проблеми виховання в сучасному професійно-технічному навчальному закладі - (Н. Гавриш, завідуюча кабінету виховної роботи РОІППО);
      6. Особливості організація роботи євроклубів (М. Цьомик, методист НМЦЕВУ ПТНЗ);
      7. Методичні рекомендації щодо викладання предмета «Захист Вітчизни» у ПТНЗ - (Т.Пачебула, методист НМЦ ПТО);
      8. Особливості атестації та підвищення кваліфікації педпрацівників ПТНЗ – (П. Процюк, методист НМЦ ПТО);
      9. Використання інформаційних технологій у ПТНЗ - (П.Семенюк, методист НМЦ ПТО).
   На конференції було обрано голову обласної Ради учнівського самоврядування ПТНЗ «Лідер», якою стала учениця ДНЗ «Дубенське вище художнє професійно-технічне училища» - Тетяна Ясюк, заступники голови: учениця ДПТНЗ «Рівненський центр професійно-технічної освіти сервісу та дизайну» Вікторія Пилипей, та учень Рівненського професійного ліцею Олексій Жолобчук.
   В рамках проведення обласного заходу було представлено галерею стінгазет та учнівських фоторобіт під гаслом «Погляд на події в Україні» та проведено флешмоб «Робітнича молодь Рівненщини - за мир!» у межах благодійного марафону та Всеукраїнської освітянської акції «ЛАНЦЮГ МИРУ».

12.12.14

   ВІДБУЛОСЯ ЗАСІДАННЯ ОБЛАСНОЇ МЕТОДИЧНОЇ СЕКЦІЇ ПЕДПРАЦІВНИКІВ ЕЛЕКТРОГАЗОЗВАРЮВАЛЬНИХ ПРОФЕСІЙ

Секція зварників Секція зварників    11 грудня 2014 року на базі навчально-методичного центру профтехосвіти у Рівненській області відбулося заняття обласної методичної секції педагогічних працівників електрогазозварювальних професій на тему „Використання електронних засобів навчального призначення та дистанційних форм навчання при підготовці кваліфікованих робітників електрогазозварювальних професій“.
   В ході занять були присутні педпрацівники електрогазозварювальних професій усіх шести закладів профтехосвіти області, які проводять підготовку за названими професіями.
   Методист НМЦ ПТО Семенюк П.П. ознайомив присутніх із станом, здобутками, проблемними питаннями щодо використання електронних засобів навчального призначення при підготовці кваліфікованих робітників у профтехзакладах області. Значна увага була приділена використанню систем автоматизованого проектування та дистанційних форм навчання. Учасники секції ознайомились із системою дистанційного навчання Moodle, та деякими особливостями роботи у даній системі.
   Викладач спецдисциплін Квасилівського професійного ліцею Снітчук О.В. представив власний досвід використання електронних засобів навчального призначення. Увазі присутніх було запропоновано „арсенал“ ЕЗНП, до складу якого увійшли електронні підручники, посібники, презентації, відеофільми, які Олександр В’ячеславович активно використовує у навчально-виробничому процесі.
Секція зварників    Учасники секції ознайомились із Порядком підвищення кваліфікації педагогічних працівників профтехзакладів, Положенням про навчально-практичний центр (за галузевим спрямуванням) професійно-технічного навчального закладу, переліком професійно-технічних навчальних закладів області, на базі яких створені НПЦ за професіями. З планами роботи НПЦ на базі ВПУ № 29 смт Володимирець з підвищення кваліфікації педпрацівників з підготовки кваліфікованих робітників за професією „Електрозварник ручного зварювання“ поділився майстер виробничого навчання ВПУ № 29 Волочнюк В.О. Він також представив орієнтовний план стажування майстрів виробничого навчання на базі НПЦ закладу.
   Розглянуто особливості підготовки пакету комплексних кваліфікаційних завдань за професією при проведенні самоаналізу та атестації навчального закладу. Методист П. Семенюк вказав на основні вимоги до пакету та комплексних кваліфікаційних завдань, а викладач Рівненського професійного ліцею Матвійчук О.А., як зразок, представив розроблений ним пакез ККЗ для проведення самоаналізу та атестаційної експертизи за професією „Електрогазозварник“. Особлива увага приділялась розробці креслень зварних виробів та використанню при цьому систем автоматизованого проектування.
   Відвідавши салон-магазин „Планета зварки“ учасники секції мали можливість ознайомитись із сучасним зварювальним обладнанням, інструментами та матеріалами. Працівниками салону-магазину для присутніх була проведена цікава та змістовна екскурсія.

05.12.14

   ВІДБУЛОСЯ ЗАСІДАННЯ ОБЛАСНОЇ МЕТОДИЧНОЇ СЕКЦІЇ З ПРОФЕСІЇ „ЕЛЕКТРОМОНТЕР З РЕМОНТУ ТА ОБСЛУГОВУВАННЯ ЕЛЕКТРОУСТАТКУВАННЯ”

Секція електриків Секція електриків    Педагогічні працівники з професії „Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування” із 6-ти професійно-технічних навчальних закладів області зібрались 2 грудня на базі Вищого професійного училища № 25 смт Демидівка для обговорення шляхів підвищення якості підготовки кваліфікованих робітників.
   З вітальним словом до учасників секції звернулась заступник директора з навчально-виробничої роботи Прендецька Тетяна Василівна.
   Учасники секції ознайомилися з навчально-виробничою базою училища, відновленими кабінетом, майстернею і лабораторією за даною професією, а також їх матеріально-технічною базою створеною відповідно до ДС ПТО, творчим доробком педагогічних працівників училища даної методичної комісії.
   У ході засідання за круглим столом педагоги обговорювали шляхи і методи підвищення якості підготовки кваліфікованих робітників, особливості та важливу умову ефективності проведення уроків виробничого навчання – особистісно орієнтований підхід, використання сучасних методів навчання та інноваційних педагогічних технологій, які активно впроваджуються у навчально-виробничий процес і дають змогу підвищувати якість підготовки конкурентоспроможного кваліфікованого робітника. Особлива увага присутніх була зосереджена на необхідності проведення уроків професійно-теоретичної підготовки при комплексному застосуванні традиційних та мультимедійних технологій, на ефективності проведення уроків, які мають інноваційний характер. Особливо вдалими були презентації, відеоролики, розроблені навчальним закладом для вивчення нового матеріалу і реалізації міжпредметних зв’язків на уроці теоретичного навчання.
   Майстри виробничого навчання, викладачі активно брали участь в обговоренні питань, надавали поради своїм колегам із власного досвіду роботи, що дало позитивний результат і молодим педагогам, і досвідченим. Під час роботи обговорювалось питання створення електронної бази педагогічних напрацювань, бази даних різнорівневих завдань із предметів професійної підготовки. Учасники висловили бажання проведення в майбутньому подібних семінарів та щиро подякували організаторам і колективу закладу за гостинність і сприяння в роботі обласного заходу.

28.11.14

   ЛЬВІВСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ ЦЕНТР ОЦІНЮВАННЯ ЯКОСТІ ОСВІТИ ЗАПРОШУЄ НА ПРОБНЕ ТЕСТУВАННЯ!

ЛРЦОЯЗ    Львівський регіональний центр оцінювання якості освіти для ознайомлення з процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання, запрошує абітурієнтів на пробне тестування.
   Повідомляємо, що у 2015 році усім випускникам середніх загальноосвітніх навчальних закладів необхідно буде проходити зовнішнє незалежне оцінювання з української мови та літератури для отримання оцінки за державну підсумкову атестацію з української мови чи для вступу до вищого навчального закладу.
   Участь у пробному тестуванні дасть абітурієнтам можливість попрацювати в пунктах тестування, перевірити свої знання, пройти етап психологічної адаптації перед основним іспитом.
   Лише до 15 грудня 2014 року бажаючі мають змогу зареєструватись для проходження пробного тестування на сайті http://www.lvtest.org.ua/.
   Скористайтесь можливістю перевірити свої знання та ознайомитись із оновленою процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2015 року.
   Лист управління освіти та РОІППО.

26.11.14

   НА БАЗІ НМЦ ПТО ВІДБУЛОСЯ ЗАСІДАННЯ ОБЛАСНОЇ МЕТОДИЧНОЇ СЕКЦІЇ ЗАСТУПНИКІВ ДИРЕКТОРІВ З НАВЧАЛЬНО-ВИРОБНИЧОЇ РОБОТИ

Секція заст. НВР Секція заст. НВР    26 листопада 2014 року на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти в Рівненській області відбулося засідання обласної методичної секції заступників директорів з навчально-виробничої роботи професійно-технічних навчальних закладів області на тему: „Удосконалення професійної майстерності педагогічних працівників ПТНЗ”.
   З удосконаленням професійної майстерності педагога присутніх ознайомили методист Пачебула Т.В. та заступник директора ВПУ № 24 м. Корець Кириченко В.П.
   Методист Семенюк П.П. ознайомив присутніх з використанням електронних засобів навчального призначення у навчальному процесі.
   У роботі секції присутні обговорили питання стажування викладачів спеціальних дисциплін та майстрів виробничого навчання на виробництві.
   Заняття з використанням арт-терапевтичних технік для гармонізації особистісного розвитку „Професійне здоров’я педагога. Профілактика синдрому емоційного вигорання” провела методист Середа Руслана Володимирівна. Тренер заходу з групою учасників виявили основні методи релаксації та напрямки відновлення організму після трудового навантаження; дізнались про засоби уникнення стресових ситуацій; визначили ступінь емоційного вигорання кожного з присутніх. Проведене заняття дозволило детально проаналізувати особисте ставлення до роботи, віднайти гармонію в реалізації професійної діяльності.
   Учасники висловили бажання проведення в майбутньому подібних семінарів для дослідження актуальних освітніх проблем та висловили щиру вдячність організаторам.

25.11.14

   ВІДБУЛОСЯ ЗАСІДАННЯ ОБЛАСНОЇ МЕТОДИЧНОЇ СЕКЦІЇ СТАРШИХ МАЙСТРІВ ПТНЗ

Секція ст. майстрів Секція ст. майстрів    25 листопада 2014 року на базі НМЦ ПТО у Рівненській області відбулося засідання обласної методичної секції старших майстрів професійно-технічних навчальних закладів області за темою „Організація стажування майстрів виробничого навчання – важлива складова якісної підготовки робітничих кадрів”.
   В ході роботи секції були розглянуті та обговорені методичні рекомендації щодо методики та організації проведення стажування майстрів виробничого навчання, а також питання щодо роботи навчально-практичних центрів, створених на базі ВПУ № 1 м. Рівне, ВПУ № 22 м. Сарни, ДНЗ „Рівненське ВПУ ресторанного сервісу і торгівлі” та Квасилівського професійного ліцею. Старші майстри внесли пропозиції щодо організації роботи навчально-практичних центрів.
   Методистом НМЦ ПТО Самоїл Г.І. було висвітлено актуальне на сьогоднішній день питання щодо перспективи запровадження Національної рамки кваліфікацій в Україні та її співставлення з Європейською рамкою кваліфікацій.
   Підводячи підсумки роботи секції були прийняті відповідні рішення та розглянуті пропозиції щодо подальшої роботи.
Посилання за темою:
Постанова Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 р. № 1341 „Про затвердження Національної рамки кваліфікацій“:
Презентація „Національна рамка кваліфікацій: на шляху впровадження“ (Національна команда експертів з реформування вищої освіти).

21.11.14

   ВІДБУЛОСЯ ЗАСІДАННЯ ОБЛАСНОЇ МЕТОДИЧНОЇ СЕКЦІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ КОМП'ЮТЕРНИХ ДИСЦИПЛІН

Секція комп'ютерників Секція комп'ютерників    20 листопада 2014 року на базі навчально-методичного центру профтехосвіти у Рівненській області відбулося заняття обласної методичної секції педагогічних працівників комп’ютерних дисциплін на тему„Використання електронних засобів навчального призначення та дистанційних курсів при вивченні загальноосвітніх та професійних дисциплін у профтехзакладі“.
   В ході роботи основна увага була приділена питанням використання електронних засобів навчального призначення та дистанційних курсів у навчально-виробничому та виховному процесах у ПТНЗ.
   З досвідом розробки та використання власного педагогічного програмного засобу для підготовки кваліфікованих робітників за професію „Кухар“ поділилась заступник директора з навчально-виробничої роботи Рівненського вищого професійного училища ресторанного сервісу та торгівлі Борисюк Н.П.
   Увазі присутніх методистом НМЦ ПТО Невірковець Л.Ф. було представлено методику використання особистісно-розвивальних технологій навчання майбутніх кваліфікованих робітників.
   З особливостями та порядоком підвищення кваліфікації педпрацівників професійно-технічних навчальних закладів області у 2015 році учасників секції ознайомив методист НМЦ ПТО Процюк П.К.
   Велику увагу та зацікавленість присутніх викликав досвід зі створення та розміщення на сайті навчального закладу віртуальних турів, який представив інженер-електронник ВПУ № 1 м. Рівне Семенчук А.М. Андрій Миколайович ознайомив учасників заняття з особливостями фотографування, створення панорамного зображення та віртуального туру; програмним забезпеченням, яке використовується при цьому; представлив власні напрацювання, які розміщені на сайті ВПУ № 1 м. Рівне.
Секція комп'ютерників    В ході майстер класу зі створення навчального курсу у системі дистанційного навчання Moodle , який провів методист НМЦ ПТО П. Семенюк, присутні мали можливість ознайомитись із створенням дистанційного курсу у системі Modle, розміщення на сторінках курсу тексту, таблиць, зображень, відео; правами та розподілом ролей у даній системі. Під час круглого столу досвідом роботи у даній систем поділились методист Рівненського професійного ліцею Руда О.Б., викладачі Квасилівського професійного ліцею Жулавнік С. Ю. та Дубенського професійного ліцею Тимощук О.В.
   Було розглянуто ряд питань щодо поточної діяльності професійно-технічних навчальних закладів та НМЦ ПТО, зокрема, щодо участі учнів ПТНЗ у Всеукраїнських олімпіадах та конкурсах, підготовки комплексних контрольних робіт при проведенні атестації профтехзакладів, впровадження інформаційно-комунікаційних технологій у ПТНЗ області та ін.
   В ході анкетування учасники секції виразили свою думку з питань організації роботи методичної секції.
   За підсумками роботи методичної секції прийнято рішення.

03.11.14

   ВІДБУЛОСЯ ЗАСІДАННЯ ОБЛАСНОЇ МЕТОДИЧНОЇ СЕКЦІЇ ВОДІЇВ АВТОТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ ТА СЛЮСАРІВ З РЕМОНТУ АВТОМОБІЛІВ

Секція водіїв Секція водіїв    30 жовтня 2014 року на базі Вищого професійного училища № 22 м. Сарни відбулось засідання обласної методичної секції викладачів та майстрів виробничого навчання, які здійснюють підготовку водіїв автотранспортних засобів та автослюсарів на тему: „Удосконалення методики розробки та використання професійно-спрямованого проблемного уроку теоретичного та виробничого навчання з метою виявлення індивідуальних творчих здібностей учнів”.
   Відвідавши відкриті заняття, педагогічні працівники переконалися у практичній дієвості використання елементів проблемного уроку під час проведення занять з професійно-технічного навчання.
   За круглим столом викладачі та майстри виробничого навчання обговорили методику підготовки та проведення професійно-спрямованого проблемного уроку, спираючись на власний педагогічний досвід. Педагогічні працівники ознайомилися з новинками видавництва „Укрспецвидав” (комплект навчальних посібників „Правила дорожнього руху України: автошкола (коментар у малюнках)”, Компанії АСКОН (навчальна версія КОМПАС-3D V15), Компанії СМІТ (педагогічні програмні засоби зі спец предметів) та можливостями електронного симулятора автомеханіка 2014.
Секція водіїв    Учасники секції проаналізували та обговорили результати обласного конкурсу професійної майстерності серед майстрів виробничого навчання із професії „Водій автотранспортних засобів”, та II етапу Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів професійно-технічних навчальних закладів із професії „Слюсар з ремонту автомобілів”, а також розглянули пропозиції щодо формування конкурсних завдань для проведення II етапу Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів ПТНЗ з професії „Водій автотранспортних засобів категорії „С”, проведення якого заплановано у 2014/2015 навчальному році.
   У ході засідання методичної секції були визначені пріоритетні напрямки методичної роботи щодо удосконалення методики розробки та використання професійно-спрямованого проблемного уроку під час проведення занять з професійно-технічного навчання.

30.10.14

   ВІДБУВСЯ НАУКОВО-ПРАКТИЧНИЙ СЕМІНАР ПРАЦІВНИКІВ ПСИХОЛОГІЧНОЇ СЛУЖБИ ПТНЗ РІВНЕНЩИНИ

Семінар психологів Семінар психологів    29 жовтня 2014 року на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Рівненській області відбувся науково-практичний семінар на тему: «Соціально-психологічний супровід учнів ПТНЗ, збереження психічного здоров’я» (відповідно до плану роботи НМЦ ПТО на 2014 р., затверджений МОН України від 27.12.2013.)
   В роботі науково-практичного семінару взяли участь практичні психологи та соціальні педагоги з 19 професійно-технічних навчальних закладів Рівненської області, науковці в галузі психології, методисти структурних підрозділів.
   Під час роботи семінару розглянуто ряд актуальних питань:
      1. Соціально-психологічний супровід процесу адаптації учнів професійно-технічного навчального закладу до нових умов навчання. - Середа Р. В., методист НМЦ ПТО.
      2. Система лайф-білдінгу, як форма подолання кризових станів в соціально-культурному середовищі навчального закладу. - Назаревич В.В., кандидат психологічних наук, доцент кафедри вікової психології РДГУ.
      3. Комунікативні шаблони в системі подолання кризи в учнівському середовищі. - Ставицька О.Г., кандидат психологічних наук, доцент кафедри загальної психології та психодіагностики РДГУ.
      4. Посттравматичний стресовий розлад поведінки. - Яремович А.Л.,практичний психолог-консультан, КЗ «Рівненська обласна психолого-медико-педагогічна консультація» Рівненської обласної ради.
      5. Особливості організації в навчальному закладі реабілітаційного простору для учнів, які перебувають у травмуючих ситуаціях. - Абрамович Т.В., методист кабінету-центру ППСР РОІППО.
   В рамках проведення семінару відбулась інструктивно-методична нарада працівників психологічної служби ПТНЗ, на якій підведено підсумки роботи психологічної служби за минулий навчальний рік та обговорено особливості діяльності психологічної служби ПТНЗ у 2014-2015 н.р., організаційно-змістові аспекти професійного становлення працівників психологічної служби та формування самоменеджменту, як умови професійного зростання.
   Методист навчально-методичного центру, Середа Р.В., провела майстер-клас на тему: «Пошук та відновлення власного ресурсу за допомогою паперопластики».

27.10.14

   ВІДБУЛОСЯ ЗАСІДАННЯ ОБЛАСНОЇ МЕТОДИЧНОЇ СЕКЦІЇ ФАХІВЦІВ ПЕРУКАРСЬКОЇ СПРАВИ

Секція перукарів    22 жовтня 2014 року на базі навчально-методичного центру професійно-технічної освіти відбулося засідання обласної методичної секції фахівців перукарського справи. У ході її роботи учасники обговорили питання шляхів удосконалення сучасного уроку; було проведено круглий стіл на тему „Неотехнології засобів для догляду за волоссям та шкірою”.
   План роботи секції представила її голова - Вікторія Лозюк.
   Методист НМЦ ПТО Тамара Пачебула ознайомила присутніх з новітніми педагогічними технологіями, що використовуються при підготовці учнів за професією „Перукар (перукар-модельєр)“; охарактеризувала основні шляхи удосконалення сучасного уроку.
   Викладач ДПТНЗ „Рівненський центр професійно-технічної освіти сервісу і дизайну” Оксана Шевчук презентувала сучасні засоби догляду за волоссям.
   Із сучасними засобами догляду за шкірою учасників секції ознайомила викладач Рівненського професійного ліцею Руслана Іськович.
   Проблеми, які виникають при викладанні теми „Парфумерія”, розкрила викладач ДПТНЗ „Острозьке вище професійне училище”, голова методсекції Вікторія Лозюк.
   В ході роботи круглого столу було розглянуто основні питання з підготовки до ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів профтехзакладів за професією „Перукар (перукар-модельєр)”, який заплановано провести в 2015 році.
   Учасники секції мали можливість обмінятися досвідом роботи, своїми напрацюваннями, спланувати подальшу діяльність методичної секції.

14.10.14

   ТРЕНІНГ-КУРС „ЗАПРОВАДЖЕННЯ ОСОБИСТІСНО-РОЗВИВАЛЬНИХ ТЕХНОЛОГІЙ НАВЧАННЯ МАЙБУТНІХ КВАЛІФІКОВАНИХ РОБІТНИКІВ”

Тренінг-курс Тренінг-курс    Інститут професійно-технічної освіти Національної академії педагогічних наук України започаткував тренінг-курс „Запровадження особистісно-розвивальних технологій навчання у професійно-технічну освіту” для методистів науково-начально-методичних центрів ПТО України.
   Керівник тренінгової програми - завідувач лабораторії методик професійної освіти і навчання, доктор педагогічних наук, професор Романова Ганна Миколаївна.
   11-12 вересня 2014 року відбувся перший заїзд тренінг-курсу в якому взяли участь представники навчально-методичних центрів 14 областей України, в тому числі Рівненської. Другий заїзд тривав з 08 по 10 жовтня 2014 року. Мета: підвищення рівня готовності педагогічних працівників професійно-технічних навчальних закладів до розроблення та застосування у навчально-виховному процесі особитісно-розвивальних технологій навчання.
   У програмі тренінг-курсу передбачено оволодіння такими технологіями:
      - проектного навчання;
      - кейс-технологія;
      - проблемно-розвивального навчання;
      - колективної розумової діяльності;
      - імітаційно-ігрового навчання.
   Навчання за тренінговою програмою передбачає, перш за все, максимум практики та сприйняття чужого досвіду. Особливістю тренінг-курсу буде поєднання вже старих перевірених методів навчання з новими, їх взаємодія.
   На завершення курсу передбачається виконання випускної роботи, захист якої відбуватиметься дистанційно. За результатами навчання слухачі отримають сертифікати.

03.10.14

   ВІТАЄМО З ДНЕМ ПРАЦІВНИКІВ ОСВІТИ!

Вітання Шановні профтехосвітяни!
   Щиро вітаємо Вас з Днем працівників освіти!
   Ваша невтомна праця, талант, покликання сіяти мудрість і знання, любов до обраної професії та рідного краю, жага професійного вдосконалення заслужили глибоку повагу і пошану ваших учнів, батьків, громадськості.
   Ці чудові якості Ви щедро передаєте своїм учням. Вам вірять, Вас люблять і шанують. Ви здійснюєте зв’язок часів.
   Бажаємо Вам відчуття повноти та неповторності життя, здоров’я, невичерпних творчих сил, натхнення.
   Хай завжди щедрою на врожай буде Ваша освітянська нива, а супутниками усіх починань будуть успіх і удача!

18.09.14

   ВІДБУЛИСЯ ЗБОРИ КОЛЕКТИВУ НМЦ ПТО

Збори колективу НМЦ Збори колективу НМЦ    17 вересня 2014 року відбулися загальні збори трудового колективу Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Рівненській області. На порядку денному стояло питання звіту директора методичного центру щодо виконання умов його контракту з Міністерством освіти і науки України за період з 2009 по 2014 рік.
   На збори були запрошені начальник управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації Таргонський Г.М., начальник відділення науково-методичного забезпечення професійно-технічної освіти Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки України Паржницький В.В., начальник відділу взаємодії з соціальними партнерами та виробництвом Департаменту професійно-технічної освіти Міністерства освіти і науки України Коваленко С.П., заступник начальника відділу професійно-технічної та вищої освіти управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації Полюхович О.В.
   У своєму звіті директор НМЦ ПТО розкрив широкий аспект різнопланової роботи навчально-методичного центру та особистої, як директора НМЦ, за звітний період.
   В ході обговорення виступаючі в цілому позитивно оцінили діяльність навчально-методичного центру та особисто Кузьмича І.П.; були розкриті питання, які ставили присутні; висловлені окремі зауваження щодо покращення діяльності навчально-методичного центру, зокрема, щодо взаємодії НМЦ ПТО з педколективами профтехзакладів області.
   За підсумками таємного голосування збори одноголосно ухвалили рішення – порушити клопотання перед кадровою комісією Міністерства освіти і науки України про продовження контракту з Кузьмичем І.П. на посаді директора НМЦ ПТО у Рівненській області.

27.08.14

   ПРОВЕДЕНО ІНСТРУКТИВНО-МЕТОДИЧНУ НАРАДУ МЕТОДИСТІВ ПТНЗ ТА НМЦ ПТО

Інструктивно-методична нарада Інструктивно-методична нарада    На базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Рівненській області 27 серпня 2014 року відбулась інструктивно-методична нарада методистів професійно-технічних навчальних закладів та НМЦ ПТО.
   В ході наради розглянуті питання щодо організації роботи та планування навчально-виробничого та виховного процесів у профтехзакладах області в 2014-2015 навчальному році.
   До відома методистів профтехзакладів було доведено листи Міністерства освіти і науки України від 25.07.2014 № 1/9-376 „Про методичні рекомендації з питань організації виховної роботи у навчальних закладах у 2014/2015 навчальному році“, від 01.07.2014 №1/9-343 „Про організацію навчально-виховного процесу в загальноосвітніх навчальних закладах і вивчення базових дисциплін в основній школі“, від 07.08.2014 № 1/9-401 „Щодо викладання у професійно-технічних навчальних закладах предмета „Захист Вітчизни“; накази МОН України від 30.04.2014 № 5358 „Про затвердження Порядку підвищення кваліфікації педагогічних працівників професійно-технічних навчальних закладів“, від 04.08.2014 № 895 „Про зміни до навчальних програм для загальноосвітніх навчальних закладів“, від 30.07.2014 № 891 „Про підготовку та організований початок 2014/2015 навчального року“.
   В ході роботи було розглянуто питання про зміни у викладанні предмета „Захист Вітчизни“, особливості організації виховної роботи та роботи психологічної служби ПТНЗ у 2014-2015 навчальному році, методика підготовки Першого уроку та Уроків мужності. Надано рекомендації щодо використання інформаційно-комунікаційних технологій у навчально-виробничому та виховному процесах. Доведено інформацію про початок проведення обласного конкурсу творчих робіт „Виборюючи незалежність“, умови якого розміщено у методичних рекомендаціях НМЦ ПТО „Основні аспекти організації виховного процесу у профтехзакладах Рівненщини у 2014/2015 н.р.“.

21.08.14

   ВІТАЄМО З ДНЕМ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ!

Вітання Шановні колеги!
Колектив навчально-методичного центру профтехосвіти у Рівненській області вітає Вас із визначним святом всього українського народу - Днем незалежності України!
У цей нелегкий час бажаємо, щоб день прийдешній був мирним, сповненим надії, радості, взаєморозуміння і злагоди. Віримо, що у єдності нашої держави спільно здолаємо перешкоди на шляху зміцнення незалежності України.
Бажаємо Вам міцного здоров'я, родинного щастя, а Ваші добрі справи хай примножать славу рідної України.
Слава Україні!

12.08.14

   ШІСТЬ ПРОФТЕХЗАКЛАДІВ РІВНЕНЩИНИ УВІЙШЛИ У СОТНЮ НАЙПОПУЛЯРНІШИХ ПРОФТЕХЗАКЛАДІВ УКРАЇНИ

   Триває вступна кампанія до професійно-технічних навчальних закладів України. Цього року за державним замовленням планується прийняти на навчання близько 163 тисяч робітничих кадрів за 35 напрямами економічної діяльності та 5,6 тис. молодших спеціалістів.
   Бажаючі здобути робітничу професію мають змогу вступити до понад 900 професійно-технічних навчальних закладів.
   Станом на 8 серпня 2014 року найбільш популярними серед абітурієнтів стали 6 профтехзакладів Рівненщини, увійшовши у сотню найпопулярніших закладів профтехосвіти України. Серед них: Вище професійне училище № 22 м. Сарни – 2-е місце із 599 поданих заяв на вказану дату; Рівненський професійний ліцей – 8-е місце (435 поданих заяв); Державний професійно-технічний навчальний заклад „Рівненський центр професійно-технічної освіти сервісу та дизайну“ – 15-е місце (329 поданих заяв); Вище професійне училище № 1 м. Рівне – 22-е місце (312 поданих заяв); Державний навчальний заклад „Рівненське вище професійне училище ресторанного сервісу та торгівлі“ – 35-е місце (278 поданих заяв); Державний навчальний заклад „Здолбунівське вище професійне училище залізничного транспорту“ – 43-є місце (257 поданих заяв).
   Переглянути інформацію можна на сайті Міністерства освіти і науки України за посиланням
http://www.mon.gov.ua/ua/news/35766-onovleni-dani-schodo-100-naybilsh-populyarnih-profesiyno-tehnichnih-navchalnih-zakladiv-ukrayini .

15.07.14

   УЧНІ ВПУ № 1 м. РІВНЕ СТАЛИ ПЕРЕМОЖЦЯМИ МІЖНАРОДНОГО КОНКУРСУ З ВЕБ-ДИЗАЙНУ ТА КОМП’ЮТЕРНОЇ ГРАФІКИ

Конкурс ІТ Конкурс ІТ    Підведено підсумки Міжнародного конкурсу з веб-дизайну та комп’ютерноїграфіки серед студентів та учнів. Серед його організаторів – Вінницький національний технічний університет, Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Вінницькій області, Міжнародний навчально-освітній центр комп’ютерних технологій АПТЕК та інші.
   Мета заходу - підвищення рівня знань, умінь та навичок серед студентів і учнів в галузі Інтернет-технологій та комп’ютерної анімації.
   На конкурс, який проводився в 2014 році дистанційно, в один тур, було подано понад 1300 робіт з 23 країн світу.
   Роботи на конкурс подавалися в одній із наступних номінацій:
   Для Веб-ресурсів:
     Краще інформаційне наповнення;
     Краща графічна реалізація;
     Краща програмна реалізація.
   Для комп’ютерної анімації:
     Краща GIF-анімація;
     Краща Flash-анімація;
     Краща 3D-анімація.
   Для комп’ютерної графіки:
     Краща 2D растрова графіка (одна робота або серія);
     Краща 2D векторна графіка (одна робота або серія);
     Краща 3D-графіка.
   Кількість призових місць визначалася кількістю поданих робіт і їх якістю.
   Учні ВПУ № 1 м. Рівне уже не вперше беруть участь у цьому конкурсі, і цього року знову у числі переможців! Учні другого та третього курсів за професією „Оператор електронно-обчислювальних машин, обліковець бухгалтерських даних“ під керівництвом педагога Рябої Людмили Станіславівни стали призерами у номінаціях:
     Краща 3D-графіка – Овсійчук Владислав Сергійович (гр. № 8) – ІІІ місце;
     Краща 2D векторна графіка – Тарасов Андрій Сергійович (гр. №1 2) – ІІІ місце;
     Краща 2D растрова графіка – Форсюк Олена Сергіївна (гр. №1 2) – ІІ місце;
     Краща 2D растрова графіка – Щепанський Вадим Олександрович (гр. №1 2) – ІІІ місце.
   Щиро вітаємо наставника та учнів, зичимо нових професійних звершень і перемог!

13.07.14

   ВІДБУЛОСЯ ЗАСІДАННЯ „КРУГЛОГО СТОЛУ” НА ТЕМУ „ПРОФЕСІЙНА ПІДГОТОВКА РОБІТНИЧИХ КАДРІВ У РЕГІОНІ“

Круглий стіл Круглий стіл    8 липня 2014 року на базі Вищого професійного училища № 22 м. Сарни відбулося засідання „круглого столу” на тему „Професійна підготовка робітничих кадрів у регіоні: сучасний стан та перспективи розвитку в умовах децентралізації влади”. Засідання відбувалося в рамках дослідно-експериментального проекту „Організація професійної підготовки робітничих кадрів в умовах регіонального професійно-освітнього округу” з опорним навчальним закладом ВПУ № 22 м. Сарни, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України за № 1650 від 29.11.2013.
   У роботі „круглого столу” взяли участь: Копельчак М.П. – кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач відділу Львівського НПЦ ПТО НАПН України; Євтушок С.М. – голова Сарненської райдержадміністрації; Усик С.Б. – в.о. голови м. Сарни; Драганчук М.М. – голова Сарненської районної ради; Супрунець Л.М. та Кулик О.І. – працівники Сарненського міського центру зайнятості; Городнюк В.П. – директор ВПУ № 22 м. Сарни; Городнюк Р.В. – координатор дослідно-експериментального проекту; Процюк П.К. – методист Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Рівненській області.
   Учасники „круглого столу” обговорили сучасні проблеми об’єднання зусиль владних структур, опорного ПТНЗ та інших закладів освіти регіону, промислових, бізнесових структур, державних, громадських та інших організацій у створенні інтегрованої регіональної системи підготовки та працевлаштування робітничих кадрів, намітили плани реалізації дослідно-експериментального проекту.

25.06.14

   ПРОВЕДЕНИЙ КРУГЛИЙ СТІЛ З ПИТАНЬ СПІВПРАЦІ ФІРМИ „KNAUF МАРКЕТИНГ УКРАЇНИ“ З РЕГІОНАЛЬНИМИ НАВЧАЛЬНО-ПРАКТИЧНИМИ ЦЕНТРАМИ ПТНЗ УКРАЇНИ

Конкурс КНАУФ Конкурс КНАУФ    В рамках проведення Міжнародного конкурсу фахової майстерності серед викладачів, майстрів виробничого навчання та учнів регіональних навчально-практичних будівельних центрів Knauf за професією „Монтажник гіпсокартонних конструкцій“ на базі Вищого професійного училища № 22 м. Сарни 25 червня 2014 року був проведений круглий стіл з питань співпраці фірми „Knauf маркетинг України“ з регіональними навчально-практичними центрами професійно-технічних навчальних закладів України.
   Заступник начальника управління - начальник відділу професійно-технічної та вищої освіти управління освіти і науки Рівненської ОДА привітав усіх присутніх з початком роботи круглого столу та надав слово керуючому справами Сарненської міської ради Бахну В.К.
   З вітальним словом до присутніх звернувся генеральний директор фірми Knauf Старченко О.Ю.; він наголосив, що починаючи з 2006 року і до сьогодні соціальне партнерство фірми із закладами профтехосвіти було плідним, однак, воно потребує подальшого розвитку і удосконалення.
Конкурс КНАУФ    Остапченко Т.Є., відповідальною за освітні проекти Knauf, було презентовано підручник „Технологія та товарознавство систем сухого будівництва“ автора Захарченко П.В., а також матеріали та технології фірми Knauf „Системи наливних підлог; ознайомила присутніх з планами компанії Knauf щодо освітньої діяльності та вручила грамоти та подарунки учасникам конференції.
   Начальник відділу взаємодії з соціальними партнерами та виробництвом Департаменту професійно-технічної освіти МОН України Коваленко С.П. привітав присутніх та подякував фірмі Knauf за співпрацю в підготовці кадрів будівельної галузі. В своєму виступі Коваленко С.П. поінформував присутніх про проекти документів МОН України, щодо переліку професій, державних стандартів за компетенціями, які передбачають не стандартизацію навчання, а стандартизацію результатів; наголосив, що лише спільними зусиллями від МОН до педколективів навчальних закладів буде досягнуто очікуваний результат.

24.06.14

   НА БАЗІ ВПУ № 22 м. САРНИ РОЗПОЧАВСЯ КОНКУРС ФАХОВОЇ МАЙСТЕРНОСТІ ЗА ПРОФЕСІЄЮ „МОНТАЖНИК ГІПСОКАРТОННИХ КОНСТРУКЦІЙ“

Конкурс КНАУФ Конкурс КНАУФ    Розпочався конкурс фахової майстерності серед викладачів, майстрів виробничого навчання та учнів регіональних навчально -практичних будівельних центрів Knauf за професією „Монтажник гіпсокартонних конструкцій”.
   24 червня 2014 року на базі Вищого професійного училища № 22 м. Сарни відбулося урочисте відкриття конкурсу.
   В конкурсі беруть участь 17 команд із різних регіонів України.
   Особливістю конкурсу є те, що до складу команди входять викладач спеціальних дисциплін, майстер виробничого навчання та учень. Викладачі виконують теоретичну частину, яка передбачає виконання тестових завдань (240 питань) на комп’ютері; майстер виробничого навчання та учень виконують практичну частину конкурсу, яка вимагає виготовлення конструкції з гіпсокартонних плит та шпаклюванні поверхні.
Конкурс КНАУФ    В урочистому відкритті конкурсу взяли участь Остапченко Т.Є. – керівник відділу освітніх проектів Дочірнього підприємства „Кнауф Сервіс Україна”, яка привітала учасників конкурсу та побажала успіхів. Голова журі Попович Ігор Миколайович – директор стратегічного розвитку дочірнього підприємства „Кнауф Сервіс Україна” привітав учасників конкурсу та подякував організаторам за хороші умови, створені для учасників конкурсу.
   Зі словами вітання до присутніх звернулися: керуючий справами Сарненської районної ради Шимко В.М., керуючий справами Сарненської міської ради Бахно В.К., директор Вищого професійного училища № 22 м. Сарни Городнюк В.П.
   Після урочистого відкриття учасники конкурсу приступили до виконання завдань передбачених умовами конкурсу.

16.06.14

   ВІДБУЛОСЬ ЗАСІДАННЯ ОБЛАСНОЇ МЕТОДИЧНОЇ СЕКЦІЇ ЗАСТУПНИКІВ ДИРЕКТОРІВ З НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОЇ РОБОТИ

Секція заступників з НВР Секція заступників з НВР    Відповідно до плану роботи управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації, навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Рівненській області 13 червня 2014 року на базі Вищого професійного училища № 29 смт Володимирець відбулась обласна підсумкова методична секція заступників директорів з навчально-виховної роботи на тему: „Ціннісне ставлення особистості до природи, формування в учнівської молоді екологічної свідомості та екологічної культури за допомогою методу проекту”.
   З вітальним словом до заступників директорів з навчально-виховної роботи звернувся директор Вищого професійного училища № 29 смт Володимирець Боровик В.П.
   З досвідом організації виховної роботи вищезазначеного закладу, формуванням в учнівської молоді ціннісного ставлення до природи в процесі викладання природничих наук та позаурочній діяльності поділилась заступник директора з навчально-виховної роботи - Христянович Т.А. Керівник методичного об’єднання класних керівників, майстрів в/н, вихователів - Каюн В.С. презентувала систему роботи класного керівника щодо формування життєвих цінностей та екологічної культури в учнівської молоді.
   Разом з цим, під час роботи методичної секції були розглянуті питання:
   1. Формування ціннісних ставлень особистості під час навчально-виховного процесу профтехзакладу: здобутки і проблеми.
   2. Аналіз рейтингових показників з організації навчально-виховного процесу.
   3. Аналіз інформація від УМВС України в Рівненській області, сектору кримінальної міліції у справах дітей про скоєні злочини учнями професійно-технічних навчальних закладів за перший квартал 2014 року.
   4. Підсумки та аналіз проведення II етапу щорічного Всеукраїнського фестивалю-конкурсу „Молодь обирає здоров’я” серед учнів професійно-технічних навчальних закладів.
   5. Стан організації літнього оздоровлення та відпочинку соціально незахищених категорій учнів, що навчаються у профтехзакладах області.
   6. Участь учнівської молоді в екологічних заходах.
   В рамках проведення секції відбулось засідання круглого столу на тему: „Актуальні питання розвитку та модернізації виховної роботи в профтехзакладах області”. Під час засідання заступники директорів з навчально-виховної роботи обговорили проблемні питання організації виховного процесу та визначились з пріоритетними виховними напрямками на новий навчальний рік. Подали звітні матеріали щодо організації навчально-виховного процесу за 2013-2014 навчальний рік.
   Упродовж перебування у Вищому професійному училищі № 29 учасники ознайомились матеріально-технічною базою закладу відмітивши потужність майстерень та лабораторій, а також, озеленення та благоустрій території навчального закладу.

04.06.14

   ВІДБУЛОСЬ ЗАСІДАННЯ ОБЛАСНОЇ МЕТОДИЧНОЇ СЕКЦІЇ ВИКЛАДАЧІВ ФІЗИКИ

Секція фізики Секція фізики    3 червня 2014 року на базі Вищого професійного училища № 1 м.Рівне відбулось засідання обласної методичної секції викладачів фізики професійно-технічних навчальних закладів на тему: „Навчальні екскурсії з фізики – засіб зацікавленості”.
   З вітальним словом до учасників секції звернувся директор училища Стрижеус І.В. Заступник директора з НМР Климчук П.П. провів екскурсію закладом для ознайомлення присутніх із навчальною, матеріально-технічною базою училища.
   У ході роботи секції були розглянуті питання:
      1. Екскурсія як вид навчальної діяльності у процесі викладання предмета фізики.
      2. Методика проведення навчальних екскурсій.
Секція фізики       3. Підсумки роботи обласної методичної секції викладачів фізики у поточному навчальному році та перспективне планування на 2014-2015 н.р.
   У кабінеті фізики відбувся круглий стіл, присвячений темі засідання. Викладачі ВПУ №1 м.Рівне Білецька Т.М., Власюк Т.Ф., Ніконов В.А. та Басараба Н.М. поділилися досвідом роботи з організації навчальних екскурсій з фізики; продовжили обговорення викладачі фізики професійно-технічних навчальних закладів області. Методист НМЦ ПТО Невірковець Л.Ф. ознайомила викладачів із методикою проведення навчальних екскурсій з фізик, а також підвела підсумок роботи обласної методичної секції викладачів фізики у поточному навчальному році.
   У рамках проведення засідання обласної методичної секції було проведено екскурсію на підприємство „Високовольтний союз РЗВА” - одне з найбільших в СНД підприємств з виробництва комутаційної і розподільної апаратури.

02.06.14

   ПРОФТЕХЗАКЛАДИ РІВНЕНЩИНИ ПРЕДСТАВИЛИ НАВЧАЛЬНІ ФІЛЬМИ НА ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС НАВЧАЛЬНИХ ФІЛЬМІВ „УРОК МАЙСТРА“

   Згідно вимог листа Міністерства освіти і науки України від 21.02.2014 за № 1/9-127 „Про проведення Всеукраїнського фестивалю навчальних фільмів „Урок майстра“ професійно-технічні заклади Рівненської області провели роботу зі створення відеофільмів на названу тему.
   Із 16 фільмів, поданих профтехзакладами у навчально-методичний центр, творчою групою у складі Кузьмича І.П. - директора методцентру (керівника групи) та членів групи – методистів Сульжик М.П., Мосійчук Л.М., Пелипчука М.П. та Семенюка П.П. згідно умов конкурсу було відібрано три кращі фільми, які представлятимуть профтехосвіту області на Всеукраїнському фестивалі. Ними стали відеофільми Вищого професійного училища № 1 м. Рівне, ДНЗ „Дубенське вище художнє професійно-технічне училище“ та Квасилівського професійного ліцею.
   НМЦ ПТО виражає вдячність авторам та профтехзакладам області, які представили фільми, за цікаві задуми, нові ідеї, творчу майстерність та аматорське мистецтво.
ПЕРЕГЛЯНУТИ ВІДЕО.

02.06.14

   ПІДСУМКОВЕ МЕТОДИЧНЕ ЗАСІДАННЯ ПРАЦІВНИКІВ ПСИХОЛОГІЧНОЇ СЛУЖБИ ПТНЗ ВІДБУЛОСЬ В ДПТНЗ „СОСНІВСЬКИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ ЛІЦЕЙ”

Заняття психологів Заняття психологів    30 травня 2014 року на базі ДПТНЗ „Соснівський професійний ліцей” відбулось обласне методичне об’єднання працівників психологічної служби професійно-технічних навчальних закладів на тему: „Психологічні умови формування основних ключових компетентностей, здійснення психологічної просвіти учасників навчально-виховного процесу шляхом використання іновацій”.
   У роботі взяли участь практичні психологи та соціальні педагоги профтехзакладів області, методист навчально-методичного центру профтехосвіти Руслана Середа, директор ДПТНЗ „Соснівський професійний ліцей” Олег Шеремет, заступник директора з навчально-виховної роботи Валентина Власюк.
   В ході роботи були розглянуті питання:
      1. Формування основних ключових компетентностей всіх учасників навчально-виховного процесу методом просвітницької діяльності.
      2. Пошук та впровадження перспективних шляхів формування та розвитку ключових компетенцій, розвиток креативності учнів під час навчально- виховного процесу.
      3. Узагальнення статистичної та аналітичної звітності працівників психологічної служби.
      4. Аналіз діяльності психологічної служби ПТНЗ за навчальний рік.
      5. Ефективність функціонування сайту психологічної служби ПТНЗ http://psyptnz.rv.ua/blog.
Заняття психологів    Під час роботи засідання практичний психолог ДПТНЗ „Соснівського професійного ліцею” Лідія Валігурська ознайомила присутніх з пріоритетними напрямками роботи та провела майстер-клас „Соціально-психологічного театр, як інноваційна форма роботи з учнівською молоддю”.
   В рамках проведення методичного об’єднання відбулось заняття «Школи молодого психолога», де були розглянуті питання: технології управління та подолання наслідків стресу; психолого-педагогічні аспекти проведення уроку, підготувала практичний психолог Рівненського професійного ліцею Юлія Легенька.
   Використання проективних методик в роботі психолога та соціального педагога, підготувала соціальний педагог Рівненського професійного ліцею Олена Дзюба.
   Підведення підсумків роботи школи „Школи молодого психолога” провела методист НМЦПТО Руслана Середа.
   На завершення роботи працівники психологічної служби ознайомились з навчально-виробничою базою ДПТНЗ „Соснівського професійного ліцею” та відвідали ландшафтний заказник „Соколині гори”, який вразив присутніх своєю історією та неповторною красою.

30.05.14

   ЗАВЕРШИВ РОБОТУ ІІІ ЕТАП ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ ФАХОВОЇ МАЙСТЕРНОСТІ СЕРЕД УЧНІВ ПТНЗ ЗА ПРОФЕСІЄЮ «КУХАР»

Конкурс кухарів Конкурс кухарів    Конкурс проходив на базі Державного навчального закладу „Рівненське вище професійне училище ресторанного сервісу і торгівлі“.
   30 травня 2014 року відбулися урочистості присвячені завершенню конкурсу. Із вітальним словом виступила заступник голови журі – заступник директора з навчально-виробничої роботи Рівненського кооперативного економіко-правового коледжу Пилипей Марія Іванівна. В своєму виступі Марія Іванівна привітала учасників з успішним завершенням конкурсу, відзначила важливість професії кухаря та побажала учасникам конкурсу подальших успіхів.
   За рішенням журі ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів професійно-технічних навчальних закладів за професією „Кухар“ переможцями стали:
   Мурахас Емірсін Сейярович, учень Державного навчального закладу „Рівненське вище професійне училище ресторанного сервісу і торгівлі“, який нагороджений дипломом І ступеня та цінним подарунком.

Конкурс кухарів    Друге місце виборов Кухарський Ігор Ігорович, учень Львівського вищого професійного училища ресторанного сервісу та туризму.    За третє місце дипломом ІІ ступеня та цінним подарунком нагороджено Кобця Миколу Миколайовича, учня Дніпродзержинського центру підготовки і перепідготовки робітничих кадрів Дніпропетровської області.
   За четверте місце дипломом ІІІ ступеня та цінним подарунком нагороджено Думчікова Дмитра Юрійовича, учня Харківського професійного ліцею харчових технологій та торгівлі.
Конкурс кухарів    За п’яте місце дипломом ІІІ ступеня та цінним подарунком нагороджено Коваленка Микиту Олеговича, учня Вищого комерційного училища Київського національного торговельно-економічного університету.
   Дипломом третього ступеня та цінним подарунком нагороджено Кондрат’єва Сергія Олеговича, учня Державного навчального закладу „Кіровоградський професійний ліцей ім. Героя Радянського Союзу О.С. Єгорова“.
   Інші учасники конкурсу отримали дипломи учасника та подарунки.
   Дипломи та подарунки учасникам конкурсу вручали: методист вищої категорії науково-методичного відділу впровадження інноваційних педагогічних технологій та забезпечення професійно-технічної освіти засобами навчання відділення науково-методичного забезпечення змісту професійно-технічної освіти Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Богданович Ольга Іванівна та заступник начальника управління – начальник відділу професійно-технічної та вищої освіти управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації Коржевський Петро Миколайович.
   У своєму виступі Петро Миколайович привітав учасників конкурсу і переможців, запросив усіх гостей Рівненщини до подальшого спілкування і співпраці, відзначив кропітку та об’єктивну роботу журі конкурсу, висловив подяку колективу ДНЗ „Рівненське вище професійне училище ресторанного сервісу і торгівлі“ за підготовку та проведення конкурсу, а всім учасникам конкурсу – натхнення, успіхів у їх професійній кар’єрі та щастя в особистому житті.

29.05.14

   ІІІ ЕТАП ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ ФАХОВОЇ МАЙСТЕРНОСТІ СЕРЕД УЧНІВ ПТНЗ ЗА ПРОФЕСІЄЮ «КУХАР»: ДЕНЬ ТРЕТІЙ

Конкурс кухарів Конкурс кухарів    29 травня 2014 року о 9 годині 30 хвилин учасники другої підгрупи приступили до виконання практичного туру конкурсу.    Перед початком для учасників конкурсу було проведено інструктаж з охорони праці на робочому місці, а саме, – в лабораторії технології приготування їжі.
   Для осіб, які супроводжують учасників конкурсу, та учасників конкурсу першої підгрупи, які виконували практичну частину конкурсу напередодні, організовано екскурсію у місто Дубно.
   В пообідню пору методистом навчально-методичного центру ПТО у Рівненській області Мосійчук Л.М. учасників конкурсу було ознайомлено з рейтинговою системою оцінювання діяльності навчальних закладів Рівненщини та впровадженні рейтингової системи у конкретному закладі.

28.05.14

   ІІІ ЕТАП ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ ФАХОВОЇ МАЙСТЕРНОСТІ СЕРЕД УЧНІВ ПТНЗ ЗА ПРОФЕСІЄЮ «КУХАР»: ДЕНЬ ДРУГИЙ

Конкурс кухарів Конкурс кухарів    На базі Державного навчального закладу «Рівненське вище професійне училище ресторанного сервісу і торгівлі» 28 травня 2014 року урочисто розпочався ІІІ етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності за професією «Кухар».
   З вітальними словами до учасників конкурсу звернувся заступник голови Рівненської обласної державної адміністрації Савчук О.І., заступник голови Рівненської обласної ради Данильчук О.Ю., методист відділення професійно-технічної освіти Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки України Богданович О.І.
Конкурс кухарів    Після святкового концерту учасники конкурсу взяли участь у теоретичному турі, що передбачав виконання тестових завдань на персональному комп’ютері. Інші присутні взяли участь у відкритті навчально-виробничого комплексу.
   Для гостей та супроводжуючих осіб було представлено презентаціюю педагогічного програмного засобу для підготовки кваліфікованих робітників за професією „Кухар“, який розроблено на базі навчального закладу.
   У другій половині дня конкурсанти першої підгрупи приступили до виконання завдань практичного туру конкурсу. Для супроводжуючих осіб та конкурсантів другої підгрупи організовано екскурсію в одне із найстаріших міст Рівненщини - місто Острог.

27.05.14


   РОЗПОЧАВ РОБОТУ ІІІ ЕТАП ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ ФАХОВОЇ МАЙСТЕРНОСТІ СЕРЕД УЧНІВ ПТНЗ ЗА ПРОФЕСІЄЮ „КУХАР“

   На базі ДНЗ „Рівненське вище професійне училище ресторанного сервісу і торгівлі“ розпочав роботу ІІІ етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів профтехзакладів за професією „Кухар“.
   Сьогодні профтехосвітяни Рівненщини радо зустрічали гостей із різних областей України - учасників конкурсу.
   Для участі в конкурсі прибули 23 учасники (17 хлопців та 6 дівчат) з усієї України.
   Перший день – день знайомств, який пройшов у дружній атмосфері. Усі учасники та супроводжуючі особи ознайомилися з матеріально-технічною базою ДНЗ „Рівненське вище професійне училище ресторанного сервісу і торгівлі“, провели жеребкування та переглянули презентації учасників конкурсу на тему „Я і мій навчальний заклад“.
   Впродовж 27-30 травня кращі учні за професією виборюватимуть право називатись кращими із кращих. Для цього для них підготовлена відмінна матеріальна технічна база, залучені досвідчені члени журі - майстри кулінарної справи.
   Тож побажаємо учасникам творчої наснаги та призових місць у конкурсі!

23.05.14

   МОЛОДЬ ПРОФТЕХЗАКЛАДІВ РІВНЕНЩИНИ ОБИРАЄ ЗДОРОВ’Я!

Молодь Молодь    21-22 травня 2014 року на базі Вищого професійного училища № 22 м. Сарни відбувся ІІ етап щорічного Всеукраїнського фестивалю-конкурсу „Молодь обирає здоров’я” серед учнів професійно-технічних навчальних закладів області.
   У фестивалі взяли участь команди переможці І етапу конкурсу від 19 професійно-технічних навчальних закладів області.
   На урочистому відкритті фестивалю були присутні: заступник начальника управління– начальник відділу професійно-технічної та вищої освіти управління освіти і науки Рівненської ОДА Петро Коржевський, голова Сарненської райдержадміністрації Сергій Євтушок, виконуюча обов’язки міського голови м. Сарни Світлана Усик, директор навально-методичного центру професійно-технічної освіти у Рівненській області Ігор Кузьмич, директор навчально-методичного центру естетичного виховання учнів профтехосвіти у Рівненській області Володимир Клим'юк, директор Вищого професійного училища № 22 м. Сарни Володимир Городнюк, методисти методичних структур.
Молодь    Всі присутні одноголосно виконавши державний гімн, стали учасниками флешмобу „Ми за щасливе майбутнє, за здорову, єдину Україну”.
   Програмою проведення фестивалю було передбачено тренінгові заняття за програмою сприяння просвітницькій роботі „Рівний-рівному”, вікторина: „Що я знаю про здоровий спосіб життя?”, презентація літературно-музичних художньо-спортивних композицій „Молодь обирає здоров’я”, конкурси плакатів, фотографій, конкурс малюнка на асфальті „Здоровий я й моя сім’я”.
   Упродовж двох днів учні мали можливість обмінятись досвідом організації роботи органів учнівського самоврядування, продемонструвати свої спортивні, мистецькі, акторські здібності, та вкотре довести, що молодь робітнича не байдужа до свого здоров’я та до подій які відбуваються в країні.
   За підсумками роботи журі в конкурсі фотографій та художніх робіт I місце вибороли фоторобота учнів Вищого професійного училища № 24 м. Корець; II місце – фоторобота учнів ДНЗ „Здолбунівське вище професійне училище залізничного транспорту“; III місце – ДНЗ „Дубенське вище художнє професійно-технічне училище”; у конкурсі плакатів: I місце – робота Сосюк Вікторії, учениці ДПТНЗ „Сарненський професійний аграрний ліцей”, II місце – Рокитнівський професійний ліцей, III місце – ДПТНЗ „Соснівський професійний ліцей”.
Молодь    У вікторині „Що я знаю про здоровий спосіб життя” I місце зайняли представники ДПТНЗ „Острозьке вище професійне училище”, II місце – Рівненського професійного ліцею; III місце – ДНЗ „Рівненське вище професійне училище ресторанного сервісу та торгівлі”.
   В конкурсі літературно-музичних композицій III місце зайняли команди: Вищого професійного училища № 1 м. Рівне, ДПТНЗ „Сарненський професійний аграрний ліцей”, Клеванського професійного ліцею; II місце – ВПУ № 25 смт Демидівка, ВПУ № 29 смт Володимирець; I місце – ВПУ № 22 м. Сарни.
   За рішенням журі команда ”Дівчата з нашого двору” ДПТНЗ „Рівненський центр професійно-технічної освіти сервісу і дизайну“ отримала почесну нагороду „Гран-при” фестивалю.
   Всі учасники фестивалю-конкурсу „Молодь обирає здоров’я” отримали пам’ятний фото-колаж та диплом за активну участь, переможці та призери цінні подарунки та заохочувальні призи.

12.05.14

   ПРОВЕДЕНО ЗАСІДАННЯ ОБЛАСНОЇ МЕТОДИЧНОЇ СЕКЦІЇ ВИКЛАДАЧІВ ХІМІЇ ТА БІОЛОГІЇ

Секція хімії-біології Секція хімії-біології    7 травня 2014 року на базі Вищого професійного училища № 22 м. Сарни відбулося засідання обласної методичної секції викладачів хімії та біології на тему „Сучасний урок : ефективні методи розвитку пізнавальної активності та індивідуальних здібностей учнів“.
   У ході роботи методичної секції проведено екскурсію навчальним закладом, під час якої учасників секції було ознайомлено з матеріально-технічною базою закладу, досягненнями педагогічного колективу, його планами та перспективами розвитку.    Присутні відвідали відкритий урок хімії на тему „Нафта. Нафтопродукти“, який на високому методичному рівні провели викладач хімії Тутука Є.О. та викладач спец предметів Євтушок О.В. На уроці викладачами використано інтерактивні технології і вдало поєднано теорію з практикою.
Секція хімії-біології    В ході роботи секції проведено практикум «Сучасний урок хімії та біології. Як зробити урок цікавим?», переглянуто презентацію «Інтерактивні технології на уроках хімії» Із досвідом роботи поділились викладачі закладу, а саме Тутука Є.О. розповіла про компетентісний підхід при викладанні хімії, Гаврилюк І.М. торкнулась питання використання інтерактивних технологій на уроках біології. Психологом закладу Твердою О.В. проведено психологічну розминку.
   Цікавою і змістовною для викладачів природничих предметів стала екскурсія до дендропарку, що у Клесівському лісництві, де педагоги змогли насолодитись красою поліського краю.
   Були розглянуті питання поточної діяльності методичної секції, проведено анкетування педагогів.

08.05.14

   ПРОВЕДЕНО ІІ ЕТАП ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ СЕРЕД УЧНІВ ПТНЗ ІЗ ПРОФЕСІЇ „КУХАР“

Конкурс кухар Конкурс кухар    7 травня 2014 року на базі Державного навчального закладу «Рівненське вище професійне училище ресторанного сервісу і торгівлі» відбувся ІІ етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів професійно-технічних навчальних закладів за професією «Кухар». У конкурсі взяли участь 11 учасників.
   З конкурсними завданнями, які передбачали виконання практичного та теоретичного завдання, впоралися всі учасники. Найкращі результати в теоретичному завданні показали учні: ВПУ № 22 м. Сарни – 53 бали, ДНЗ «Рівненське вище професійне училище ресторанного сервісу і торгівлі» – 47 балів, ВПУ № 29 смт Володимирець – 43 бали з 60 можливих.
      Переможцями конкурсу стали:
   ІІІ місце – Вишневська Валентина, ВПУ № 22 м. Сарни;
   ІІ місце – Базака Олена, ВПУ № 29 смт Володимирець;
   І місце – Мурахас Емірсін, ДНЗ «Рівненське вище професійне училище ресторанного сервісу і торгівлі».
   Вітаємо переможців конкурсу!

05.05.14

   ВІДБУВСЯ ІІ ЕТАП ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ СЕРЕД УЧНІВ ПТНЗ ІЗ ПРОФЕСІЇ „МАЛЯР“

Конкурс маляр Конкурс маляр    29-30 квітня 2014 року на базі Вищого професійного училища № 29 смт Володимирець відбувся ІІ етап Всеукраїнського конкурсу серед учнів професійно-технічних навчальних закладів із професії „Маляр“.
   Згідно умов конкурсу: теоретичний тур складався з перевірки з перевірки професійно-теоретичних знань з предметів „Технологія малярних робіт“, „Матеріалознавство“, „Охорона праці“, „Будівельне креслення“ та включав виконання тестових завдань на персональному комп’ютері (60 запитань з одним правильним варіантом відповіді). Найкращі знання показали: Тишков Віталій Олегович, учень Вищого професійного училища № 29 смт Володимирець – 57 балів; Аврамишин Вадим В’ячеславович, учень Вищого професійного училища № 1 м. Рівне – 50 балів; Козяр Михайло Григорович, учень Соснівського професійного ліцею. – 47 балів.
   Виконання практичного завдання складалося з двох етапів: І етап – опорядження поверхні площею 2 м2 рідкими шпалерами найкраще виконав Аврамишин Вадим В’ячеславович, та ІІ етап – опорядження поверхні площею 2 м2 фактурою в кольорі, найкраще виконав Хлебюк Валерій Богданович, учень Державного навчального закладу „Здолбунівське вище професійне училище залізничного транспорту“.
   Підводячи підсумки конкурсу, члени журі прийняли рішення та визначили переможців:
      - Аврамишин Вадим В’ячеславович, учень Вищого професійного училища № 1 м.Рівне - І місце;
      - Тишков Віталій Олегович, учень Вищого професійного училища № 29 смт Володимирець- ІІ місце;
     - Хлебюк Валерій Богданович, учень Державного навчального закладу „Здолбунівське вище професійне училище залізничного транспорту“ - ІІІ місце.

29.04.14

   ПРОВЕДЕНО ЗАСІДАННЯ ОБЛАСНОЇ МЕТОДИЧНОЇ СЕКЦІЇ ВИКЛАДАЧІВ ОХОРОНИ ПРАЦІ

Секція ОП Секція ОП    24 квітня 2014 року на базі Державного навчального закладу „Рівненське вище професійне училище ресторанного сервісу і торгівлі” відбулося засідання обласної методичної секції викладачів охорони праці.
   Викладачів було ознайомлено з матеріально-технічною базою закладу, напрацюваннями педагогічного колективу.
   У ході роботи секції були розглянуті питання:
   - кабінет охорони праці як один із вагомих засобів навчання;
      - презентація навчального посібника з охорони праці викладача ВПУ № 29 Волчецького О.А.;
      - перспективи роботи методичної секції викладачів охорони праці на 2014-2015 н.р.;
      - проведено виховний позаурочний захід на тему „Екологія”.

29.04.14

   ВІДБУЛАСЯ ОБЛАСНА ОЛІМПІАДА З ПРЕДМЕТА „ОХОРОНА ПРАЦІ”

Олімпіада ОП Олімпіада ОП    24 квітня 2014 року на базі Державного навчального закладу „Рівненське вище професійне училище ресторанного сервісу і торгівлі” відбулася обласна олімпіада з предмета „Охорона праці”.
   Метою проведення є виявлення рівня знань учнів та підвищення навчальних досягнень, що є запорукою збереження їх життя і здоров’я в процесі подальшої професійної діяльності.
   В олімпіаді взяли участь переможці 20 професійно-технічних навчальних закладів області. Учні виконували теоретичні завдання 4-х рівнів складності.
   Найкращий результат показала учениця Державного навчального закладу „Рівненське вище професійне училище ресторанного сервісу і торгівлі” Сусь Анна Євгеніївна.
   Журі відмітило належний рівень знань учнів Державного навчального закладу „Здолбунівське вище професійне училище залізничного транспорту” Ничипорука Олександра, Державного професійно-технічного навчального закладу „Рівненський центр професійно-технічної освіти сервісу та дизайну” Левчук Ірини, Квасилівського професійного ліцею Данилюк Тетяни, Рівненського професійного ліцею Телепей Наталії, Державного професійно-технічного навчального закладу „Березнівське вище професійне училище” Федас Світлани.
   Журі відзначило високий рівень підготовки всіх учасників олімпіади, міцні та глибокі знання з предмету.
   Щиро вітаємо переможців! Бажаємо успіхів і перемог у наступних олімпіадах!

28.04.14

   УЧНІ ВПУ № 1 м. РІВНЕ СТАЛИ ПЕРЕМОЖЦЯМИ НАЦІОНАЛЬНОГО ФІНАЛУ „IT-UNIVERSE 2013/14“ В УКРАЇНІ

IT-Universe IT-Universe    24-25 квітня 2014 року на базі Київського національного університету культури та мистецтв відбулася головна подія Міжнародної студентської Олімпіади у сфері інформаційних технологій „IT-Universe 2013/14“ в Україні – національний фінал.
   Національний фінал олімпіади було проведено у відповідності до наказу Міністерства освіти і науки України № 345 від 9 квітня 2014 року.
   IТ-Олімпіада стартувала 1 жовтня 2013 року у чотирьох країнах: Азердбайжанська Республіка, Республіка Білорусь, Республіка Казахстан та Україна. Протягом шести місяців її учасники, а це – більше 120 навчальних закладів України та понад 1200 студентів, змагалися за право зустрітися у національному фіналі. За підсумками попередніх турів на фінал були запрошені понад 150 студентів із 54 навчальних закладів України для участі у одинадцяти конкурсах.
   Рівненщину у національному фіналі представляли учні групи № 8 за професією „Оператор електронно-обчислювальних та обчислювальних машин. Обліковець з реєстрації бухгалтерських даних“ Вищого професійного училище № 1 м. Рівне Булюкіна Анастасія та Овсійчук Владислав під керівництвом викладача Рябої Людмили Станіславівни. Як переможці другого етапу студентської олімпіади, вони були запрошені у фінал для участі у конкурсах „Розробка фірмового стилю IT-Universe“ (Булюкіна Анастасія) та „3D-графіка“ на тему „Разом створимо IT-всесвіт“ (Овсійчук Владислав).
IT-Universe IT-Universe    За підсумками національного фіналу „IT-Universe 2013/14“ Владислав та Анастасія вибороли у своїх номінаціях перші місця, значно випередивши суперників, та отримали іменні дипломи та подарунки, а їх викладач і наставник Людмила Станіславівна була відзначена грамотою за вагомий внесок в організацію та проведення Міжнародної студентської олімпіади.
   За результатами командного заліку команду ВПУ № 1 м. Рівне нагороджено дипломом (ІІ місце) за перемогу у національному фіналі Міжнародної студентської олімпіади у сфері інформаційних технологій для студентів вищих учбових закладів І-IV рівнів акредитації.
   У зв'язку із вагомим здобутком навчально-методичний центр профтехосвіти вітає переможців олімпіади та їх наставників, а також колектив ВПУ № 1 м. Рівне та зичить подальших творчих успіхів та професійного зростання.
Переглянути сайт „IT-UNIVERSE 2013/14“.
Наказ Міністерства освіти і науки України від 22.05.2014 № 631 „Про підсумки Всеукраїнської студентської олімпіади з інформаційних технологій „IT-UNIVERSE“ 2014 року“.

28.04.14

   ВІДБУЛАСЯ НАРАДА ДИРЕКТОРІВ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Нарада директорів Нарада директорів    25 квітня 2014 року на базі Державного професійно-технічного навчального закладу „Березнівське вище професійне училище“ відбулася нарада директорів професійно-технічних навчальних закладів Рівненської області.    В роботі наради взяли участь: заступник начальника управління – начальник відділу професійно-технічної та вищої освіти управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації Петро Коржевський, головні спеціалісти управління освіти і науки Олена Полюхович та Олена Ярмолюк, директор навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Рівненській області Ігор Кузьмич, директор НМЦ естетичного виховання учнів профтехосвіти Володимир Клим’юк.    З вітальним словом до присутніх звернувся директор Державного професійно-технічного навчального закладу „Березнівське вище професійне училище“ Олександр Ниймет та запросив учасників наради на концерт-презентацію навчального закладу. Також присутні мали можливість оглянути новостворену майстерню перукарської справи, оснащену сучасним обладнання.    Колектив закладу поділився досвідом роботи з питань:
      - про контрактні трудові відносини з педагогічним колективом (директор ДПТНЗ „Березнівське вище професійне училище“ Ниймет О.Я.);
      - про колективний договір (голова профспілки ДПТНЗ „Березнівське вище професійне училище“ Гриценко Г.Г.);
      - про атестацію педагогічних працівників училища (заступник директора з навчально-виробничої роботи ДПТНЗ „Березнівське вище професійне училище“ Бойчук Н.І.).
Нарада директорів    В ході наради були розглянуті питання:
      1. Стан виконавської дисципліни у професійно-технічних навчальних закладах. Облік, контроль та аналіз виконання контрольних документів, виконавської дисципліни працівників ПТНЗ (Коржевський П.М., Полюхович О.В., Кузьмич І.П.);
      2. Про атестацію керівників та педагогічних працівників професійно-технічних навчальних закладів області (Кузьмич І.П.);
      3. Про рейтингові показники діяльності професійно-технічних навчальних закладів області (Коржевський П.М., Мосійчук Л.М.);
      4. Щодо діяльності керівників професійно-технічних навчальних закладів, які отримують фінансування на підготовку робітничих кадрів із державного та місцевих бюджетів (за результатами контрольних заходів державної фінансової інспекції України) (Коржевський П.М.);
      5. Про дотримання вимог положення про преміювання керівників професійно-технічних навчальних закладів (Коржевський П.М., Полюхович О.В., Рудик В.Л.);
      6. Про організацію виставки-ярмарки робітничих професій (Коржевський П.М., Кузьмич І.П.);
      7. Про внесення змін до порядку ліцензування (Пелипчук М.П.).
   За результатами наради директорам профтехзакладів було дано протокольні доручення.

28.04.14

   ПІДВЕДЕНО ПІДСУМКИ РЕЙТИНГУ ДІЯЛЬНОСТІ ПТНЗ ЗА 2013 РІК

   Відповідно до Положення про управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації, затвердженого розпорядженням голови Рівненської обласної державної адміністрації від 10.09.2007 № 434, Положення „Про проведення щорічного обласного рейтингу професійно-технічних навчальних закладів“, затвердженого наказом управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації від 29.12.2009 № 613 та зареєстрованого в Головному управлінні юстиції у Рівненській області 15.01.2010 за № 2/909, плану роботи навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Рівненській області з метою виявлення та впровадження в навчально-виховний процес нових методів роботи, прийняття ефективних управлінських рішень із 20 по 31 січня 2014 року проводився обласний рейтинг професійно-технічних навчальних закладів.
   Рішенням журі переможцями рейтингу професійно-технічних навчальних закладів за 2013 рік визнано:
     - Державний професійно-технічний навчальний заклад „Сарненський професійний аграрний ліцей“ (директор Морозюк М.П.) – І місце;
     - ДНЗ „Рівненське вище професійне училище ресторанного сервісу і торгівлі“ (директор Рудик В.Л.) – ІІ місце;
     - Вище професійне училище №1 м. Рівне (директор Стрижеус І.В.) – ІІІ місце.
   Високі рейтингові показники за 2013 рік також мають такі заклади:
     - Здолбунівський професійний ліцей залізничного транспорту (директор Шевчук Р.І.);
     - Вище професійне училище № 22 м. Сарни (директор Городнюк В.П.);
     - Рівненський професійний ліцей (директор Петриляк О.П.).

25.04.14

   ПРОВЕДЕНО II ЕТАП ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ ФАХОВОЇ МАЙСТЕРНОСТІ СЕРЕД УЧНІВ ПТНЗ ІЗ ПРОФЕСІЇ „ТРАКТОРИСТ-МАШИНІСТ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ВИРОБНИЦТВА“

Конкурс трактористів Конкурс трактористів    З 24 по 25 квітня 2014 року на базі Клеванського професійного ліцею пройшов II етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів професійно-технічних навчальних закладів із професії „Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва”.
   У конкурсі прийняли участь учні випускних груп із семи професійно-технічних навчальних закладів, які отримують первинну професійну підготовку із професії „Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва”.
   Програма конкурсу передбачала виконання теоретичного та практичних завдань, складність яких та обсяг визначались відповідно до Умов II етапу конкурсу.
Конкурс трактористів    Журі конкурсу відзначило добру теоретичну та практичну підготовку учнів.
   На підставі висновків журі переможцями конкурсу визнано:
      Марушкевича Назарія Анатолійовича (Клеванський професійний ліцей) – I місце;
      Гончарука Костянтина Васильовича (Вище професійне училище № 24 м. Корець) – II місце;
      Палія Ярослава Володимировича (Державний професійно-технічний навчальний заклад „Острозьке вище професійне училище”) – III місце.
   Переможців за І, ІІ, ІІІ місце нагороджено дипломами управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації та призами. Решта – отримали дипломи учасників конкурсу.
   Марушкевич Назарій Анатолійович (Клеванський професійний ліцей) представлятиме Рівненську область на III етапі Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів професійно-технічних навчальних закладів із професії „Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва”.

24.04.14

   ПРОВЕДЕНО ЗАСІДАННЯ ОБЛАСНОЇ МЕТОДИЧНОЇ СЕКЦІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ КОМП’ЮТЕРНИХ ДИСЦИПЛІН

Секція ППКД Секція ППКД    23 квітня 2014 року на базі Вищого професійного училища № 22 м. Сарни відбулося засідання обласної методичної секції педагогічних працівників комп’ютерних дисциплін на тему „ Впровадження нових форм та методів навчальної діяльності при підготовці кваліфікованих робітників у профтехзакладі“.
   У ході роботи методичної секції проведено екскурсію навчальним закладом, під час якої учасників секції було ознайомлено з матеріально-технічною базою закладу, комп’ютерним забезпеченням, напрацюваннями педагогічного колективу, його здобутками та перспективами розвитку.
   Присутні відвідали відкритий урок з предмету „ Інформатика “ у групі № 18 бух. ( І курс) за професією „ Обліковець (реєстрація бухгалтерських даних “ на тему „Вільне програмне забезпечення “, який на високому методичному рівні провів викладач спецдисциплін Тишковець Олександр Володимирович.
Секція ППКД    Із досвідом роботи педпрацівників закладу із впровадження інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) у навчально-виробничий процес і, зокрема, із власним багатоплановим досвідом щодо використання ІКТ в ході навчально-виробничого процесу, для організації документообігу в ході діяльності викладача та класного керівника, проведенні позаурочної та виховної роботи, ознайомив учасників секції викладач ВПУ № 22 м. Сарни Зіневич Віталій Васильович.
   В ході майстер-класу на тему „Використання системи дистанційного навчання Moodle для розробки дистанційних курсів педпрацівниками профтехзакладів області“ методист НМЦ ПТО Семенюк П.П. ознайомив присутніх з особливостями створення та використання дистанційних курсів у системі Moodle, приділив увагу питанням створення дистанційного курсу, наповненню його матеріалами; вставці тексту, графіки, відео на сторінки курсу; представив сайт http://moodle.nmc-pto.rv.ua , створений з метою розробки та розміщення власних дистанційних курсів педпрацівниками профтехзакладів області.
   Були розглянуті питання поточної діяльності методичної секції.
   Рішення секції.

11.04.14

   У ДНЗ „ЗДОЛБУНІВСЬКЕ ВПУ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ“ ПРОВЕДЕНО ДЕНЬ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ

День ЦЗ День ЦЗ    10 квітня 2014 року у ДНЗ „Здолбунівське вище професійне училище залізничного транспорту“ проведено День цивільного захисту. Захід організовано за підтримки і сприяння відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Здолбунівського району, зокрема його начальника Дейнеки Ігоря Олександровича, та навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Рівненської області.
   День цивільного захисту розпочався о 10 год з оповіщення про умовно надзвичайну ситуацію: вибух газової котельні. Було повідомлено про евакуацію учнів та працівників навчального закладу й наявність потерпілих. В ході подальших навчань проводилась евакуація учнів та працівників, розгортання санітарного посту, надавалась перша долікарська медична допомога потерпілим; учні демонстрували використання засобів пожежогасіння; проведено конкурс ватно-марлевих пов’язок.

День ЦЗ День ЦЗ    У проведенні заходу прийняли участь працівники служб Міністерства надзвичайних ситуацій, охорони здоров’я та газової служби. Учні мали можливість поспілкуватись із фахівцями, ознайомились із аварійно-рятувальним спорядженням; пожежники продемонстрували можливості бензоріза, пневмоподушки, гідравлічних ножниців; бажаючі мали можливість приміряти бойовий одяг рятівника.
   На завершення Дня цивільного захисту проведена комбінована естафета зі здачею нормативів цивільного захисту, за підсумками якої кращих результатів досягли учні груп №№ 3, 7 та 5.
   Високий рівень організації та проведення Дня цивільного захисту відзначили відповідальні з питань цивільного захисту професійно-технічних навчальних закладів Рівненщини, для яких було організовано обласний семінар.
   На заході були присутні директор НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області Вовчук Сергій Георгійович та головний спеціаліст відділу виховної роботи та соціального захисту дітей управління освіти і науки Рівненської ОДА Петренчук Володимир Васильович.
Відеорепортаж каналу РТБ.

07.04.14

   ІНСТРУКТИВНО-МЕТОДИЧНА НАРАДА ПРАКТИЧНИХ ПСИХОЛОГІВ ТА СОЦІАЛЬНИХ ПЕДАГОГІВ

Нарада психологів Нарада психологів    На базі навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Рівненській області 7 квітня 2014 року відбулась інструктивно-методична нарада працівників психологічної служби професійно-технічних навчальних закладів.
   В ході наради були розглянуті питання:
   1. Формування здорового способу життя, відповідального ставлення до здоров’я всіх учасників навчально-виховного процесу;
   2. Профілактика злочинності, правопорушень, негативних явищ в учнівському середовищі;
   3. Реалізація превентивного курсу «Формування здорового способу життя та профілактика ВІЛ\СНІДу» у профтехзакладах області;
   4. Роль та розуміння значущості психологічної служби у навчальних закладах області.
   В рамках проведення наради відбулось заняття «Школи молодого психолога». В ході роботи практичний психолог Дубенського професійного ліцею Стецюк О.В. підготувала виступила на тему «Робота з дітьми з невротичними ознаками та тривожними учнями. Страх, тривожність, невроз. Попередження емоційного вигорання». Практичний психолог ВПУ № 1 м. Рівне Дорошко Н.М. ознайомила присутніх з теоретичними основами та методами профілактики та корекції конфлікту, технологією управління та подолання наслідків стресу. Питання профілактики саморуйнівної поведінки серед учнівської молоді, робота з жертвами насилля, висвітлила практичний психолог Вищого професійного училища ресторанного сервісу і торгівлі Іванців К.М. Практичний психолог Рівненського професійного ліцею Легенька Ю.В. презентувала присутнім методики організації та проведення соціально-психологічного тренінгу, та методи використання арт-терапії при роботі з педагогічними працівниками.
Нарада психологів    Методист НМЦ ПТО Середа Р.В. наголосила на цінності здоров’я та створенні позитивного психологічного клімату під час навчально-виховного процесу, сприянні успішній адаптації, підвищенні групової згуртованості учнівських колективів. А також, відмітила актуальність проведення у навчальних закладах місячника здорового способу життя, в рамках якого відбудуться I-II етапи щорічного фестиваль-конкурсу «Молодь обирає здоров’я».
   З метою профілактики загострення саморуйнівної поведінки, депресії, негативних проявів під час проведення навчально-виховного процесу учасники наради вирішили:
      - для врегулювання емоційного напруження, корекції комунікативної компетентності, образу Я, розвитку толерантності проводити з учнями «групи ризику» індивідуальні та групові корекційно-розвивальні заняття;
      - проводити додаткові діагностики, які дозволить оцінити рівень тривожності й агресивності та ступінь дезадаптації;
      - розробити пам’ятки для батьків і педагогічних працівників «Як розпізнати гострий кризовий стан дитини і що з цим робити»;
      - провести для педагогічних працівників тренінг «Життя прекрасне!».
   З метою профілактики ціннісного ставлення до здоров’я, психологічної просвіти педагогічних працівників, батьків запросити медичних працівників для проведення лекцій з проблем депресії, профілактики шкідливих звичок.
   Цікаву інформацію та соціально-психологічні поради можна отримати на сайті психологічної служби ПТНЗ Рівненської області http://psyptnz.rv.ua/blog .

04.04.14

   УЧНІ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ – АКТИВНІ УЧАСНИКИ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ АКЦІЇ «ЗА ЧИСТЕ ДОВКІЛЛЯ»

Чисте довкілля Чисте довкілля    Традиційним стало проведення у професійно-технічних навчальних закладах області всеукраїнської акції «За чисте довкілля», яка щорічно проходить на Рівненщині у березні-травні.
   Під час проведення акції учні профтехзакладів долучаються до озеленення територій навчальних закладів, догляду та збереження наявних зелених насаджень, здійснюють заходи з ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ, проводять прибирання прибудинкових територій, парків, скверів, дитячих, спортивних майданчиків, братських могил, меморіальних комплексів. Станом на 04.04.2014 висаджено більше 300 дерев та кущів на територіях закладів, забезпечено очищення від сміття берегів водойм та проведено розчищення джерел.
   Щорічно учні професійно-технічних навчальних закладів надають посильну допомогу лісництвам. Так, у Дубенському лісовому господарстві учнями Дубенського професійного ліцею висаджено 2 тис. хвойних та листяних дерев та 250 кущів.
   Наразі, акція продовжується. Учнівська молодь стане активним учасником всеукраїнського дня благоустрою, що відбудеться у третю суботу квітня.

03.04.14

   ВІДБУЛОСЯ ЗАСІДАННЯ ОБЛАСНОЇ МЕТОДИЧНОЇ СЕКЦІЇ ВИКЛАДАЧІВ СПЕЦДИСЦИПЛІН ТА МАЙСТРІВ ВИРОБНИЧОГО НАВЧАННЯ ЗА ПРОФЕСІЯМИ „МАЛЯР, ШТУКАТУР, ЛИЦЮВАЛЬНИК-ПЛИТОЧНИК“

Секція будівельників Секція будівельників    2 квітня 2014 року на базі ВПУ № 22 м Сарни відбулося засідання обласної методичної секції викладачів спецдисциплін та майстрів виробничого навчання за професіями „маляр, штукатур, лицювальник-плиточник“ на тему „Інноваційні технології в оздоблювальних роботах з використанням на уроках теоретичного та виробничого навчання“.
   Під час роботи секції відбулася презентація оздоблювального матеріалу „Рідкі шпалери“ та проведений майстер-клас технології нанесення рідких шпалер.
   Шкляр Ольга Олексіївна, викладач спецдисциплін ВПУ-22 м Сарни, поділилась досвідом використання інноваційних педагогічних технологій на уроках теоретичного навчання.
   Викладачі спецдисциплін та майстри виробничого навчання представили досвід використання сучасних будівельних технологій та матеріалів на уроках виробничого навчання та при викладанні предметів спецдисциплін.

28.03.14

   ПРОВЕДЕНО ІІ ЕТАП ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ ФАХОВОЇ МАЙСТЕРНОСТІ СЕРЕД УЧНІВ ПТНЗ ЗА ПРОФЕСІЄЮ „СЛЮСАР З РЕМОНТУ АВТОМОБІЛІВ“

Слюсар з РА Слюсар з РА    27 березня 2014 року на базі Рівненського професійного ліцею пройшов II етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів професійно-технічних навчальних закладів із професії „Слюсар з ремонту автомобілів”.
   У конкурсі прийняли участь учні випускних груп із семи професійно-технічних навчальних закладів, які отримують первинну професійну підготовку із професії „Слюсар з ремонту автомобілів”.
   Програма конкурсу передбачала виконання теоретичного та практичних завдань, складність яких та обсяг визначались відповідно до Умов II етапу конкурсу.
   Журі конкурсу відзначило добру теоретичну та практичну підготовку учнів.
Слюсар з РА    На підставі висновків журі переможцями конкурсу визнано:
      Герасимчука Василя Петровича (Рівненський професійний ліцей) – I місце;
      Казмірука Володимира Володимировича (Радивилівський професійний ліцей) – II місце;
      Висоцького Іллю Ярославовича (Клеванський професійний ліцей) – III місце.
   Переможців за І, ІІ, ІІІ місце нагороджено дипломами управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації та призами. Решта – отримали дипломи учасників конкурсу.
   Герасимчук Василь Петрович (Рівненський професійний ліцей) представлятиме Рівненську область на III етапі Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів професійно-технічних навчальних закладів із професії „Слюсар з ремонту автомобілів”, який проходитиме в м. Харків на базі Державного професійно-технічного навчального закладу „Центр ПТО № 3 м. Харкова”.

21.03.14

   ПРОВЕДЕНО ІІ ЕТАП ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ ФАХОВОЇ МАЙСТЕРНОСТІ СЕРЕД УЧНІВ ПТНЗ ЗА ПРОФЕСІЄЮ „СЛЮСАР З РЕМОНТУ РУХОМОГО СКЛАДУ“

Слюсар з РРС Слюсар з РРС    20 березня 2014 року на базі Державного навчального закладу „Здолбунівське вище професійне училище залізничного транспорту“ відбувся ІІ етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів професійно-технічних навчальних закладів Рівненської області за професією „слюсар з ремонту рухомого складу“.
   У конкурсі взяли участь учні училища, які вийшли переможцями першого етапу конкурсу. Слід зазначити, що ДНЗ „Здолбунівське вище професійне училище залізничного транспорту“ – єдиний в області навчальний заклад, який проводить підготовку за названою професією.
   Конкурс відбувався у два тури: теоретичний тур, що проходив у вигляді комп’ютерного тестування із спеціальних дисциплін (60 запитань із одним варіантом правильної відповіді кожне), та практичного туру із виготовлення важеля перемикання контактового реле обертів РО-60.
   Конкурс показав, що в цілому учні справилися із поставленими завданнями та показали достатній та високий рівень теоретичних знань й практичних умінь і навиків.
Слюсар з РРС    Компетентне журі у складі: Жук А.О.– старший майстр КРД ВП „Ремонтне вагонне депо Здолбунів“ (голова журі), Преподобний А.Н. – провідний інженер управління ДТГО „Львівська залізниця“, Павлюк М.В. – заступник директора з навчально-виробничої роботи ДНЗ „Здолбунівське вище професійне училище залізничного транспорту“, Ковальчук М.Ю. – старший майстер ДНЗ „Здолбунівське вище професійне училище залізничного транспорту“ та Дзюба В.Л. – майстер виробничого навчання ДНЗ „Здолбунівське вищ е професійне училище залізничного транспорту“, якісно оцінило результати конкурсу і визначило переможців.
   За підсумками конкурсу дипломом ІІІ ступеня за ІІІ місце нагороджено Вознюка Юрія, дипломом ІІ ступеня за ІІ місце – Євщика Романа. А переможцем конкурсу став Мозоль Сергій, якого відзначено дипломом І ступеня. Переможців конкурсу також нагороджено цінними подарунками. Інші учасники отримали дипломи учасників конкурсу.
   Переможець ІІ етапу конкурсу, учень ДНЗ „Здолбунівське вище професійне училище залізничного транспорту“ Мозоль Сергій представить Рівненську область на ІІІ етапі (всеукраїнському) конкурсу, який незабаром відбудеться у м. Козятин.

20.03.14

   НАЙЩИРІШІ ВІТАННЯ З НАГОДИ ПЕРЕМОГ У П’ЯТІЙ МІЖНАРОДНІЙ ВИСТАВЦІ «СУЧАСНІ ЗАКЛАДИ ОСВІТИ – 2014»

Виставка Виставка    18 – 20 березня 2014 року у Києві у приміщенні Виставкового центру „КиївЕкспоПлаза“ проходила П’ята міжнародна виставка "Сучасні заклади освіти – 2014".
   У виставці взяли участь 995 навчальних закладів різних рівнів і форм власності, наукових установ, методичних центрів, органів управління освітою, асоціацій, закордонних освітніх агенцій, видавництв, підприємств і бізнес-структур, що забезпечують засобами навчання галузь освіти з 27 регіонів України, а також учасники з Естонії, Литви, Польщі, США, Росії, Молдови та Узбекистану.    Учасники виставки презентували громадськості, педагогам, науковцям, фахівцям, органам державної влади і управління широкий спектр досягнень національної системи освіти, творчі здобутки педагогічних і наукових колективів, досвід інноваційної модернізації усіх ланок освіти, міжнародної інтеграції.
   Професійно-технічну освіту Рівненщини представляли управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації, Державний навчальний заклад „Здолбунівське вище професійне училище залізничного транспорту“ та Державний навчальний заклад „Рівненське вище професійне училище ресторанного сервісу і торгівлі“.
   Оргкомітетом у рамках виставки проводилися тематичні конкурси з нагородженням Золотими, Срібними і Бронзовими медалями.
   Золотою медаллю було відзначено управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації у номінації „Організаційне і науково-методичне забезпечення впровадження інформаційно-комп’ютерних технологій у процес навчання, підвищення кваліфікації та управління“. Срібними медалями було нагороджено Державний навчальний заклад „Здолбунівське вище професійне училище залізничного транспорту“ та Державний навчальний заклад „Рівненське вище професійне училище ресторанного сервісу і торгівлі“ у номінації „Сучасні програми, інноваційні підходи та рішення для підвищення якості освіти“.
   З цієї нагоди НМЦ ПТО у Рівненській області вітає управління освіти та науки облдержадміністрації і колективи ДНЗ „Здолбунівське вище професійне училище залізничного транспорту“ й ДНЗ „Рівненське вище професійне училище ресторанного сервісу і торгівлі“ та зичить подальших творчих здобутків.

20.03.14

   ВІДБУЛАСЯ ОБЛАСНА МЕТОДИЧНА СЕКЦІЯ ВИКЛАДАЧІВ СПЕЦДИСЦИПЛІН ТА МАЙСТРІВ ВИРОБНИЧОГО НАВЧАННЯ ЗА ПРОФЕСІЄЮ „МУЛЯР, ПІЧНИК, ШТУКАТУР“

Секція будівельників Секція будівельників    19 березня 2014 року на базі ВПУ-1 м Рівне відбулася обласна методична секція викладачів спецдисциплін та майстрів виробничого навчання за професією „муляр, пічник, штукатур“ за темою „Використання інноваційних технологій та сучасних матеріалів на уроках спецдисциплін та виробничого навчання при підготовці кваліфікованих робітників за професіями „муляр, пічник, штукатур“.
   Під час роботи секції були проведені фрагменти уроків виробничого навчання, що охоплюють інноваційні технології в будівництві та сучасні матеріали зведення будівель, а саме:
   1. Технологія будівництва з газоблоків (Сторожук М.Г., майстер в/н І категорії);
   2. Технологія та послідовність виконання за системою термодім (Демидчик П.В., майстер в/н І категорії);
   3. Кладка стін полегшених конструкцій товщиною 1,5 цеглини за багаторядною системою перев’язки швів під розшивку з утепленням (Івасенко П.М., майстер в/н).
   Проведено узагальнюючий урок з спеціальної технології мулярних робіт у вигляді уроку-конкурсу за темою „Збудуй собі дім“.
   Майстер виробничого навчання Сторожук М.Г. при показі трудових прийомів з технології будівництва з газоблоків представив пристрої для покращення якості виконання роботи.
   Присутні заслухали та обговорили збірку матеріалів нестандартних уроків із спецтехнології мулярних робіт, що надала Ткачук М.Р. – викладач спецтехнології ВПУ-1 м Рівне. Прийнято рішення всі матеріали, що були розглянуті на секції заслуговують на увагу та використання при проведенні уроків спецтехнології та виробничого навчання.

18.03.14

   У ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ РІВНЕНЩИНИ ГІДНО ВІДЗНАЧИЛИ 200-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ Т. Г.ШЕВЧЕНКА

Шевченко Шевченко    З нагоди 200-річчя від дня народження Тараса Григоровича Шевченка у профтехзакладах області відбувся «Шевченківський марафон» в рамках якого відбулись культурно-мистецькі заходи присвячені творчості видатного Кобзаря.
   Проведення зазначених заходів у професійно-технічних навчальних закладах Рівненської області забезпечили гідне вшанування пам’яті Тараса Шевченка, збереження, вивчення та популяризацію його творчої спадщини, сприяє формуванню національної свідомості у робітничої молоді, любові до рідної землі, готовності до праці в ім'я України.
   Детальніше...

26.02.14

   ВІДБУВСЯ ВІДЕОМІСТ ЛІДЕРІВ УЧНІВСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ

Конференція УС Конференція УС    25 лютого 2014 року відбувся відеоміст лідерів учнівського самоврядування професійно-технічних навчальних закладів. У роботі взяли участь лідери професійно-технічних навчальних закладів Миколаївської, Чернігівської, Рівненської, Волинської, Закарпатської та Харківської областей.
   В on-лайн режимі лідери ділились досвідом роботи, обговорювали важливість розвитку учнівського самоврядування.
   Актив обласної ради професійно-технічних навчальних закладів Рівненщини на чолі з головою, Владиславом Коренем, учнем Здолбунівського професійного ліцею залізничного транспорту ознайомили присутніх з досвідом організації роботи учнівського самоврядування у профтехзакладах Рівненщини, представили сайт обласної ради «Лідер» http://usptnz.pp.ua.
   Під час презентації було обговорено пріоритетні напрямки діяльності учнівського самоврядування, відмічено співпрацю між обласною радою старшокласників «Імпульс».
   В режимі відео зв'язку заступник голови обласної ради, Огороднійчук Катерина, учениця ДПТНЗ «Рівненський центр професійно-технічної освіти сервісу та дизайну» поділилась досвідом організації волонтерської роботи запропонувавши увазі відеосюжет проведення благодійної акції «Повір у себе» http://www.youtube.com/watch?v=Wc8GZ8zQUNs#t=28.
   В рамках проведення відеомосту було представлено досвід організації роботи учнівського самоврядування Рівненського професійного ліцею http://inceptum.rv.ua.
   Учасники вебінару з різних регіонів обговорили актуальні питання вдосконалення роботи самоврядування та відзначили доцільність проведення відео-конференцій та обміну досвідом у режимі он-лайн.

18.02.14

   ГОТУЄМОСЯ ДО ВІДЗНАЧЕННЯ 200-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ
ТАРАСА ГРИГОРОВИЧА ШЕВЧЕНКА

200-річчя Т.Г. Шевченка    У росяні вінки заплетені суцвіття
   До ніг тобі, титане, кладемо,
   Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття,
   Тебе своїм сучасником звемо.
                          Василь Симоненко

   Готуючись до святкування у березні 2014 року 200-річчя від Дня народження Т.Г. Шевченка лідери учнівського самоврядування професійно-технічних навчальних закладів Рівненщини «Лідер» та обласна рада старшокласників Рівненщини «Імпульс» ініціювали проведення в лютому – березні 2014 року «Шевченківського марафону».
   Так, гідно відзначаючи Рік Тараса Шевченка учнівська молодь профтехзакладів візьме участь у організації та проведенні культурно-мистецьких, просвітницьких заходів.
   В рамках проведення «Шевченківського марафону» у професійно-технічних навчальних закладах області відбудуться:
   інтелектуальні турніри, конкурси, вікторини, круглі столи організовані лідерами учнівського самоврядування «Чи знаємо ми Великого Кобзаря?»;
   Літературні Шевченківські читання: «Вінок Кобзареві», «Сторінками Кобзаря»;
   літературно-музичні композиції: «Тарасові музи», «В славі живій Кобзаря», «П’янке тепло Тарасового слова»;
   літературні вечори: «Шевченкове слово в віках молодіє», «Кобзарева струна не вмирає», «Шевченкові слова добра й любові, як слово батьківське в душі ми збережемо», «Уклін та шана Кобзарю»;
   літературно-географічна подорож «Тарасова дорога рідним краєм»;
   З 20 лютого по 20 березня 2014 року у профтехзакладах області відбудеться конкурс на кращі ілюстрації до поезії Т.Г. Шевченка: «Стежками художніх образів поета», «Палітра Шевченкового слова», «Намальований вірш».
   Триває пошуково-дослідницька акція за напрямками: «Волинськими шляхами Тараса», «Із духовної криниці», «Свята спадщина» у рамках Всеукраїнської туристсько-краєзнавчої експедиції «Моя Батьківщина – Україна». Презентація досліджень юних краєзнавців, членів пошукових загонів та об’єднань присвячена 200-річчю від Дня народження Тараса Григоровича Шевченка відбудеться в перший тиждень березня. Учасники представлятимуть результати пошукових робіт про віхи життя та творчості Кобзаря, їх зв'язок з історією рідного краю, ознайомлять з розробленими та здійсненими тематичними туристсько-краєзнавчими маршрутами, екскурсіями.
   Реалізація проектів: «Шевченко очима майстрів народного мистецтва», «Духовна спадщина Великого Кобзаря», презентація та захист проектів заплановано під час проведення щорічного обласного огляду-конкурсу читців-декламаторів і юних поетів «Живи, Кобзарю, в пам’яті людській».
   Проведення зазначених заходів сприятиме гідному вшануванню пам’яті Тараса Григоровича Шевченка, збагаченню знань сучасного молодого покоління про життєтворчість видатного поета-драматурга як зразковий приклад духовного саморозвитку особистості людини.
   Інформацію про хід проведення заходів «Шевченківського марафону» буде розміщено на сайті обласної ради учнівського самоврядування професійно-технічних навчальних закладів «Лідер» http://usptnz.pp.ua/.

13.02.14

   НАВЧАЛЬНІ ПОСІБНИКИ РОЗРОБЛЯЮТЬ ПРОФТЕХОСВІТЯНИ РІВНЕНЩИНИ

Визволення Рівного Визволення Рівного    Видавництвом „Вища школа“ видано навчальний посібник „Лабораторно-практичні роботи з будови та експлуатації сільськогосподарської техніки (трактори та автомобілі)“, авторами якого є заступник директора ДПТНЗ „Сарненський професійний аграрний ліцей“ М.М. Мельникович та директор названого закладу М.П. Морозюк. Посібник рекомендовано Міністерством освіти і науки України для підготовки кваліфікованих робітників сільськогосподарського профілю у професійно-технічних навчальних закладах.
   Матеріал посібника викладено відповідно до типових навчальних програм державних стандартів з урахуванням впровадження нових технічних досягнень та прогресивних технологій у розвиток сільськогосподарської техніки. В ньому наведено короткі теоретичні відомості про сучасні трактори та автомобілі, розглянуто будову і принципи дії основних вузлів, механізмів, агрегатів базових моделей машин, вміщено три блоки ілюстрованих конструкційно-технологічних карток.
   Навчальний посібник стане в великій нагоді для учнів та педпрацівників професійно-технічних навчальних закладів.
   З нагоди видання посібника коллектив НМЦ ПТО вітає його авторів та зичить подальших творчих здобутків!

03.02.14

   ЗАХОДИ З НАГОДИ СВЯТКУВАННЯ 70-Ї РІЧНИЦІ З ДНЯ ВИЗВОЛЕННЯ МІСТА ВІД НІМЕЦЬКО-ФАШИСТСЬКИХ ЗАГАРБНИКІВ ВІДБУЛИСЬ У РІВНОМУ

Визволення Рівного Визволення Рівного    Заходи з нагоди святкування 70-ї річниці з Дня визволення міста від німецько-фашистських загарбників відбулись у Рівному 2 лютого.
   Участь у вшануванні пам’яті визволителів взяли участь більше трьох сотень військовослужбовців Рівненського гарнізону, представників громадських та ветеранських організацій, мешканців міста Рівне та учнівської молоді профтехосвіти.
   Парадні розрахунки пройшли урочистою ходою від військової частини до меморіального кладовища "Дубенське". Військовослужбовці були озброєні трилінійними карабінами та автоматами ППШ часів Великої Вітчизняної війни для того, щоб передати подій семидесятилітньої давнини.
   На меморіалі відбувся урочистий мітинг, покладання вінків та вшанування пам’яті загиблих на могилі "Невідомого Солдата".
   Всіх охочих, а також, ветеранів Великої Вітчизняної війни частували солдатською кашею та гарячим чаєм з польових кухонь.
   О 21 годині з нагоди 70 річниці визволення міста від німецько-фашистських загарбників в центрі міста Рівне, в небі спалахнув святковий салют.
   В професійно-технічних навчальних закладах області з ініціативи учнівського самоврядування відбулись тематичні заходи: круглі столи «Пам’ятаймо минуле заради майбутнього», конкурс фоторобіт «Біль моїх спогадів», «Довгий шлях неволі»; пошукова акція «Пам'ять не згасає», «Голос ветерана»; акції допомоги ветеранам Великої Вітчизняної війни, учасникам бойових дій «Допоможи ветерану!».
   Додаткова інформація. Знаменна подія відбулась під час Рівненсько-Луцької наступальної операції, яка проходила з 24 січня по 13 лютого 1944 року. У ході боїв за Рівне були знищені 7 піхотних і 1 танкова дивізія противника, 9 піхотних і поліцейських полків. Ця перемога коштувала радянським солдатам величезних втрат. У боях за Рівненщину загинуло близько 14 тисяч солдат та офіцерів і майже 300 офіцерів і підпільників.
   За вдале виконання бойового завдання з визволення міста Рівне, Верховний Головнокомандувач Збройних Сил 5 лютого 1944 року оголосив особовому складу 13 армії подяку, а Москва салютувала доблесним військам, які звільнили міста Рівне, Луцьк, Здолбунів та інші населені пункти 20 артилерійськими залпами із 224 гармат.

29.01.14

   НА БАЗІ НМЦ ПТО ВІДБУЛАСЯ ІНСТРУКТИВНА НАРАДА

   29 січня 2014 року на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Рівненській області відбулася інструктивна нарада керівників всіх професійно-технічних навчальних закладів, що здійснюють професійну підготовку кадрів за ліцензією Міністерства освіти і науки України та видають випускникам документи про освіту державного зразка (дипломи кваліфікованого робітника, молодшого спеціаліста, свідоцтва про присвоєння (підвищення) робітничої кваліфікації"), у тому числі професійних училищ соціальної реабілітації, міжшкільних навчально-виробничих комбінатів, інших професійно-технічних навчальних закладів від державної форм власності, а також підприємств, установ, організацій, що здійснюють професійно-технічне навчання.
   На нараді було розглянуто порядок підключення навчального закладу до Єдиної державної електронної бази з питань освіти:
   1. Визначення навчальним закладом адміністратора ЄДЕБО від навчального закладу та для роботи в ЄДЕБО;
   2. Підготовлення навчальним закладом заяви з додатками на підключення до ЄДЕБО;
   3. Порядок формування архіву сканованої копії зазначеної заяви з додатками на підключення до ЄДЕБО.
   У ході роботи наради обговорено подальші плани співпраці

28.01.14

   СТВОРЕНО «ШКОЛУ МОЛОДОГО ПСИХОЛОГА»

Школа психологів Школа психологів    Відповідно до плану роботи навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Рівненській області у 2013/2014 навчальному році створено «Школу молодого психолога», заняття якої відбуваються на базі Рівненського професійного ліцею.
   «Школу молодого психолога» створено з метою удосконалення організаційного рівня функціонування психологічної служби професійно-технічних навчальних закладів області, покращання методичного забезпечення, підвищення якості роботи молодих фахівців психологічної служби.
   Чергове заняття, яке відбулось 23 січня 2014 року провели методист навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Рівненській області Р.В. Середа та голова обласної методичної секції практичних психологів, практичний психолог Рівненського професійного ліцею Ю.В. Легенька.
   У роботі засідання взяли участь молоді спеціалісти з одинадцяти професійно-технічних навчальних закладів області.
   Під час роботи «Школи молодого психолога» були розглянуті питання:
   - організаційно-методичні аспекти діяльності практичного психолога в навчальному закладі;
   - психолого-педагогічний супровід першокурсників в період адаптації до умов навчання;
   - індивідуальна та групова діагностика, розробка психодіагностичних програм;
   - обробка та інтерпритація результатів, складання висновків та рекомендацій;
   - інформаційні комп’ютерні технології в діяльності психолога профтехзакладу.
   Практичні психологи обговорили шляхи покращення функціонування психологічної служби та висвітлення її роботи на сторінках сайту психологічної служби професійно-технічних навчальних закладів Рівненської області http://psyptnz.rv.ua.

22.01.14

   ПІДВЕДЕНО ПІДСУМКИ КОМП’ЮТЕРИЗАЦІЇ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ ЗА 2013 РІК

   Проведено аналіз та підведено підсумки комп’ютеризації, використання можливостей Інтернет та впровадження інформаційно-комунікаційних технологій у професійно-технічних навчальних закладах Рівненської області за 2013 рік.
   Аналіз діяльності закладів показав, що у 2013 році з даних питань проведена значна робота: зросла кількість персональних комп’ютерів, мультимедійних, технічних засобів навчання у профтехзакладах області; збільшилась кількість навчальних кабінетів, облаштованих персональними комп’ютерами, мультимедійними засобами, доступом до мережі Інтернет; збільшилась кількість електронних засобів навчального призначення, що використовуються педагогічними працівниками закладів, в тому числі, - власних ЕЗНП; все більше педпрацівників закладів ПТО області як використовують, так і розробляють власні, електронні засоби навчального призначення.
   За результатами аналізу проведено рейтингове оцінювання діяльності закладів профтехосвіти області з питань комп’ютеризації, використання можливостей Інтернет та впровадження інформаційно-комунікаційних технологій за 2013 рік.
   Читати детальніше…
   Переглянути таблиці та діаграми.

20.01.14

   ТВОРЧА СПІВПРАЦЯ ОБЛАСНИХ РАД УЧНІВСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ

Засідання лідерів Засідання лідерів    На базі Рівненського міського Палацу дітей та молоді 20 січня 2014 року відбулось засідання школи управлінської майстерності.
   В роботі взяли участь: голова обласної ради учнівського самоврядування професійно-технічних навчальних закладів Владислав Корень, голова обласної ради старшокласників Ольга Саган, лідери та координатори обласних рад учнівського самоврядування професійно-технічних навчальних закладів «Лідер» та загальноосвітніх навчальних закладів області «Імпульс».
   Засідання відбувалось за визначеною темою «Лідерство як вміння надихати і досягати».
   Під час заходу було підписано Угоду про співпрацю між обласною радою учнівського самоврядування професійно-технічних навчальних закладів та обласною радою старшокласників Рівненщини.
   В рамках заходу лідери презентували діяльність обласних рад, ознайомились з роботою Парламенту дітей м. Рівне Рівненського міського Палацу дітей та молоді, стали учасниками ділової гри «Тайм менеджмент як складова успіху сучасної молодої людини» та обговорили подальші спільні заходи та шляхи їх реалізації.

16.01.14

   ВІДБУЛОСЯ ЗАСІДАННЯ ОБЛАСНОЇ МЕТОДИЧНОЇ СЕКЦІЇ ВИКЛАДАЧІВ СПЕЦДИСЦИПЛІН ТА МАЙСТРІВ ВИРОБНИЧОГО НАВЧАННЯ ЗА ПРОФЕСІЄЮ „СТОЛЯР“

Секція столярів Секція столярів    16 січня 2014 року на базі навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Рівненській області відбулося засідання обласної методичної секції викладачів спецдисциплін та майстрів виробничого навчання за професією „столяр“ на тему „Професійна майстерність майстра, компетентність та професіоналізм викладача – запорука підготовки висококваліфікованих робітників“.
   В ході роботи секції методистом навчально-методичного центру профтехосвіти у Рівненській області Самоїл Г.І. було проаналізовано стан підготовки за професією „столяр будівельний, тесляр, верстатник деревообробних верстатів в області, а також зроблений аналіз результатів ІІ туру Всеукраїнського конкурсу серед учнів ПТНЗ за професією „столяр“.
   Розроблені заходи щодо удосконалення теоретичного та практичного навчання за професіями „столяр“ та „верстатник деревообробних верстатів“.
   Розглянуті та вирішені питання щодо практичного завдання з проведення конкурсу фахової майстерності за професією „столяр“ серед майстрів виробничого навчання профтехзакладів області.


         АРХІВ НОВИН: 2018,    2017,    2016,    2015,       2014,   2013,    2012,    2011


каталог сайтів Львівський каталог сайтів Чудовий слайдер на сайт та інші речі Для творця сайтів Сервіс для вебінарів Кращі програмки для ПК! Повні,робочі, безкоштовні! Українські уроки про ІТ Уроки зі створення панорам Все для дизайнера

Про все


Хто бажає, щоб народ був щасливий і виховувався успішно, той повинен визнати як першу і неминучу умову досягнення цієї мети — виховання і освіту вчителів, а також таке їх становище, що відповідало б їхньому важливому обов'язку.
(А. Дістєрвег)


MOODLE
Навчальні курси у системі Moodle ПТНЗ Рівненської області

Сайт психологічної
   служби ПТНЗ
Сайт психологічної служби ПТНЗ Рівненської області

Рівненський обласний
   центр практичної психології і соціальноїроботи
Рівненський обласний центр практичної психології і соціальної роботи

ЗНО
Яндекс ресурс ЗНО

ІІТЗО
Інститут інноваційних технологій і змісту освіти

INTEL
Програма „Intel® Навчання для майбутнього“ в Україні

Microsoft
Освітня мережа Microsoft

Методичний портал
Методичний портал

ЦПСД
Центр перспективних соціальних досліджень

Кобзар
З нагоди Пам'яті Великого Кобзаря

Правопис
Український Правопис 2007

ВРЦ
Волинський ресурсний центр (Рівненська область): вибір професії та пошук роботи

ППЗ
Педагогічні програмні засоби (для ПТНЗ)

Тренажер
Електро-
машинобудівний завод „Фірма „СЕЛМА“: дуговий тренажер зварника ДТС-02


Електронне табло
    автовокзалу ЧАЙКА м. Рівне
Електронне табло автовокзалу „ЧАЙКА“
м. Рівне


Електронне табло
    автовокзалу „Рівне“
Електронне табло автовокзалу „Рівне“
(м. Рівне, старий автовокзал)

Скачать фото, картинки, обои, рисунки, иконки, клипарты, шаблоны, календари 2011, футажи