НМЦ ПТО у Рівненській області

Новини - 2016

12.12.16

  ПІДВЕДЕНО ПІДСУМКИ МОНІТОРИНГУ СТАНУ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ ОСВІТИ

     Упродовж 2016 року в усіх областях України проведено моніторинг стану професійно-технічної освіти та підготовлено регіональні звіти. Звіти підготовлені у рамках проекту „Туринський процес в Україні“.
     Регіональні та створений на їх основі національний звіти високо оцінені Європейським фондом освіти (ЄФО) та колегами з інших країн на конференції у Грузії.
     ЄФО підготував та презентував на міжнародній конференції у Брюселі 24 листопада 2016 року відеофільм про проведену роботу.
     Відкрити посилання на youtube.

06.12.16

  ІНСТРУКТИВНО-МЕТОДИЧНИЙ ВЕБІНАР ДЛЯ ФАХІВЦІВ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИЧНИХ ДИСЦИПЛІН

Вебінар електриків Вебінар електриків      5 грудня 2016 року відповідно до плану роботи навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Рівненській області на 2016 рік відбувся інструктивно-методичний вебінар для фахівців електроенергетичних дисциплін на тему: „Комплексний підхід педагогічних працівників до організації освітнього процесу – необхідна складова в системі підготовки конкурентоспроможного кваліфікованого робітника“.
     Участь у вебінарі взяли викладачі і майстри виробничого навчання електроенергетичних дисциплін ПТНЗ області.
     Методист навчально-методичного центру Мосійчук Л.М. презентувала учасникам вебінару основні аспекти використання компетентнісного підходу як нової освітньої парадигми, сутність компетентнісного підходу на сучасному етапі підготовки майбутніх фахівців, вимоги до компетентнісно-орієнтованого сучасного уроку.
     Методист навчально-методичного центру Пачебула Т.В. представила учасникам вебінару детальний аналіз нового державного стандарту з професії „Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування“, розробленого на модульно-компетентнісній основі, приділила значну увагу особливостям розробки робочих навчальних планів і програм. відповідно до вимог нового державного стандарту. В ході роботи вебінару учасники отримали практичні поради по впровадженню в навчальний процес ДС ПТО з професії „Електромонтер з ремонту та обслуговування електрообладнання“ основаного на модульно-компетентнісній основі, організації роботи творчих груп по розробці робочих навчальних програм з предметів та робочого навчального плану з професії.
     Усі учасники отримали методичні матеріали з питань тематики вебінару.

06.12.16

   ЗАСІДАННЯ МЕТОДИЧНОЇ СЕКЦІЇ ВИКЛАДАЧІВ СПЕЦДИСЦИПЛІН ТА МАЙСТРІВ ВИРОБНИЧОГО НАВЧАННЯ ЗА ПРОФЕСІЄЮ „МАЛЯР, ШТУКАТУР, ЛИЦЮВАЛЬНИК-ПЛИТОЧНИК“

Секція Муляр Секція Муляр      2 грудня 2016 року на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Рівненській області відбулося засідання методичної секції викладачів спецдисциплін та майстрів виробничого навчання за професією „Маляр, штукатур, лицювальник-плиточник“. Тема: „Шляхи та методи удосконалення навчального процесу у відповідності з вимогами сучасності“.
     Відповідно до плану роботи секції був проведений майстер-клас за матеріалами та технологіями „Feidal“ представниками фірми та „Епіцентру“. Учасники секції мали змогу попрацювати з матеріалами на стендах.
     Методистом Самоїл Г.І. проведено аналіз результатів ІІ-ІІІ турів Всеукраїнського конкурсу за професією „Лицювальник-плиточник“ та конкурсу „Wordskills Ukraine“, визначено основні напрямки вдосконалення підготовки учасників конкурсу.
     Методист Мосійчук Л.М. презентувала матеріали з погляду компетентістного підходу до сучасного уроку, що сприяло кращому розумінню підходу, організації та проведення сучасного уроку.
     Відзвітувала голова обласної методичної секції Демидюк Г.О. за період роботи 2011-2016рр., звіт прийняли з оцінкою задовільно та обрали нову голову обласної методичної секції за професією „Лицювальник-плиточник, маляр, штукатур“ викладача спецдисциплін ВПУ-25 смт Демидівка Пузьо Жанну Іванівну .

18.11.16

   ВІДБУЛОСЯ ЗАНЯТТЯ МЕТОДИЧНОЇ СЕКЦІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ КОМП’ЮТЕРНИХ ДИСЦИПЛІН

Секція ППКД Секція ППКД      17 листопада 2016 року на базі навчально-методичного центру профтехосвіти у Рівненській області відбулося заняття методичної секції педагогічних працівників комп’ютерних дисциплін професійно-технічних навчальних закладів області на тему „Використання хмарних технологій у профтехзакладі“.
     В ході заняття секції присутні ознайомилися із хмарними технологіями та сервісами: їх особливостями, історією розвитку, видами послуг, що надаються, перевагами та недоліками, використанням в освітній галузі, та, зокрема, у професійно-технічній освіті, – доповідь та презентацію підготував методист НМЦ ПТО П. Семенюк.
     Питання роботи з хмарними сервісами компаній Google та Microsoft (Google Apps та OneDrive) у своєму виступі розкрила майстер виробничого навчання ДПТНЗ „Рівненський центр професійно-технічної освіти сервісу та дизайну“ Каштан Н.Б. Наталія Броніславівна також провела майстер-клас на тему „Створення тестів засобами Google Apps Form“.
     Брончук Юлія Володимирівна, викладач вище названого навчального закладу, представила методику створення навчальних ігрових дидактичних засобів з використанням хмарного сервісу LerningApps.org. Як елемент у ході виступу, учасники секції вирішували питання представленої викладачем головоломки, по завершенні якої, як презент, переглянули веселий гумористичних відеофрагмент на комп’ютерну тематику. «---»

15.11.16

   ВЕБІНАР ВИКЛАДАЧІВ ХІМІЇ ТА БІОЛОГІЇ

Вебінар_151116      Відповідно до плану роботи навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Рівненській області на 2016 рік 15 листопада 2016 року відбувся тематичний вебінар для викладачів хімії та біології на тему: „Методика формування практичної компетентності на уроках природничих дисциплін”. До вебінару долучились усі ПТНЗ області, які здійснюють загальноосвітню підготовку.
     Методист НМЦ ПТО Мосійчук Л.М. презентувала учасникам вебінару основні аспекти реалізації компетентнісного підходу в освітньому процесі, вимоги до компетентнісно-орієнтованого сучасного уроку, практичні поради педагогам а також наголосила на чинниках, якими зумовлена актуальність упровадження компетентнісного підходу в освітню практику. Учасники вебінару ознайомились з характеристикою основних (ключових) компетентностей згідно з проектом концепції „Нова українська школа” Міністерства освіти і науки України.
     По завершенню вебінару було проведено інструктивно-методичну он-лайн нараду з питань планування роботи обласної методичної секції викладачів хімії та біології на 2017 рік, організації роботи творчих груп з розробки компетентнісно-орієнтованих завдань до уроків природничих дисциплін.
     Усі учасники отримали навчально-методичні матеріали з питань тематики вебінару.

15.11.16

   ІІ МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА ІНТЕРНЕТ-КОНФЕРЕНЦІЯ «ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНІ АСПЕКТИ НАВЧАННЯ В СИСТЕМІ НЕПЕРЕРВНОЇ ОСВІТИ»

Конференція_101116 Конференція_101116      Національна академія педагогічних наук України ДВНЗ «Університет менеджменту освіти» Білоцерківський інститут неперервної професійної освіти 10 листопада 2016 року організували та провели ІІ Міжнародну науково-практичну інтернет-конференцію «Психолого- педагогічні аспекти навчання в системі неперервної освіти».
     Участь у інтернет-конференції взяли більше сімдесяти учасників з різних регіонів України та закордону. Відкрила конференцію кандидат технічних наук, доцент, заступник директора з навчальної роботи Білоцерківського інституту неперервної професійної освіти – Заславська Світлана Ігнатівна.
     Від навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Рівненській області участь в інтернет-конференції взяли методисти: Рожкова Олена Євгенівна з темою виступу: «Підвищення якості професійного та підприємницького навчання в професійно-технічних навчальних закладах Рівненщини з використанням методів моделювання» та Середа Руслана Володимирівна з темою: «Використання інноваційних технологій та ефективних форм роботи з метою покращення навчально-виховного процесу у профтехзакладах Рівненщини».
     Матеріали учасників інтернент-конференції будуть розміщені за адресою http://ipoipp.com.ua . Всі учасники заходу отримають сертифікати.
     Програма додається

09.11.16

   ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ КОНКУРСІВ „WORLDSKILLS UKRAUNЕ“ ТА „BESTCookFEST-2016“!

Worldskills      У період з 31 жовтня по 2 листопада 2016 року на базі професійно-технічних навчальних закладів м. Києва проведено конкурс професійної майстерності „WORLDSKILLS UKRAUNЕ“.
     Команда Рівненської області представляла на конкурсі дев’ять компетенцій, а саме: кондитерське мистецтво, кулінарне мистецтво, ресторанний сервіс, перукарське мистецтво, технології моди, зварювальні роботи, сухе будівництво та штукатурні роботи, облицювальні роботи, сантехніка та опалення. ( Склад учасників ).
     В оцінюванні якості виконання практичних завдань за умовами конкурсу здійснювала компетентна, професійна команда суддів та експертів від кожної області України. ( Склад експертів від області ).
     Вдалими і високо професійними стали виступи учасників конкурсу. За компетенцією „Сухе будівництво та штукатурні роботи“ учень Пилюта Василь показав свою високу майстерність у виконанні опоряджувальних робіт, здобув І місце та найвищу нагороду „Золоту медаль“.
     Одночасно відбувався II Міжнародний кулінарний фестиваль „BESTCookFEST-2016“ у рамках Міжнародного експофоруму ресторанно-готельного бізнесу та клінінгу FoReCH у виставковому центрі „КиївЕкспоПлаза“ з нагоди започаткування діяльності громадської спілки „Український кулінарний союз“.
     На цих двох конкурсах Рівненську область представляв ДНЗ „Рівненське вище професійне училище ресторанного сервісу і торгівлі“ у компетенціях „Кулінарне мистецтво“, „Кондитерське мистецтво“ та „Ресторанний сервіс“.
     За результатами конкурсів учні закладу отримали наступні нагороди:
     - у компетенції „Кулінарне мистецтво“ учениця II курсу Лінкевич Ольга виборола I місце (золота медаль) у Всеукраїнському конкурсі фахової майстерності „WorldSkills Ukraine“ та ІІ місце (срібна медаль) у II Міжнародному кулінарному фестивалі „BESTCookFEST-2016“;
     - у компетенції „Ресторанний сервіс“ учень II курсу Шпоняк Назарій посів I місце (золота медаль);
     - у компетенції „Кондитерське мистецтво“ учениця II курсу Філончук Софія виборала III місце (бронзова медаль) у II Міжнародному кулінарному фестивалі «BESTCookFEST-2016. Worldskills

     Мета проведення Всеукраїнського конкурсу - це популяризація робітничих професій, професійна орієнтація молоді, а також упровадження в систему вітчизняної професійної освіти кращих міжнародних напрацювань. Ми гордимося своїми конкурсантами і їх результатами, щиро бажаємо їм подальших творчих успіхів. Щиро дякуємо майстрам виробничого навчання та викладачам професійно-технічних навчальних закладів: ДНЗ „Рівненське вище професійне училище ресторанного сервісу і торгівлі“, Вищого професійного училища № 1 м. Рівного, ДПТНЗ „Рівненський центр професійної освіти сервісу і дизайну“, Рівненського професійному ліцею, Квасилівського професійному ліцею та Технічного коледжу Національного університету водного господарства та природокористування за високу якість підготовки конкурсантів.
Результати участі областей України у конкурсі „WorldSkills Ukraine“ .
Матеріали конкурсу „WorldSkills Ukraine“ .

28.10.16

   ЗАНЯТТЯ ОБЛАСНОЇ МЕТОДИЧНОЇ СЕКЦІЇ ВИКЛАДАЧІВ ТА МАЙСТРІВ ВИРОБНИЧОГО НАВЧАННЯ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПРОФЕСІЙ

Секція с/г Секція с/г      27 жовтня 2016 року на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Рівненській області проведено заняття обласної методичної секції викладачів та майстрів виробничого навчання сільськогосподарських професій на тему: „Особистісно-розвивальні технології навчання у професійно-технічних навчальних закладах”.
     Учасники секції обмінялися досвідом з питань моделювання та формування структури уроків за інноваційними технологіями, серед яких „кооперативне навчання”, „особистісно-зорієнтоване навчання”, „розвивальне навчання”, „інтерактивне навчання”, „проектна технологія” та ін.
     За круглим столом були обговорені проблемні питання пов’язані з упровадженням ДС ПТО з професії „Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва” код 8331 (наказ МОНУ від 30.09.16 № 1189) у навчально-виробничий процес. З метою підвищення мотивації педагогів до використання методу проектів проведено тренінг „Технологія проектного навчання і його сутність”.
     У ході засідання методичної секції шляхом анкетування були визначені актуальні питання, проблеми щодо організації та проведення навчальних занять з метою визначення пріоритетних напрямків методичної роботи.
По завершенню роботи секції учасники отримали методичні та презентаційні матеріали.

27.10.16

   ВІДБУЛОСЯ ЗАСІДАННЯ ОБЛАСНОЇ МЕТОДИЧНОЇ СЕКЦІЇ ПЕДПРАЦІВНИКІВ ЗА ПРОФЕСІЯМИ МУЛЯР, ПІЧНИК, ШТУКАТУР

Секція муляр Секція муляр      25 жовтня 2016 року на базі навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Рівненській області відбулося засідання обласної методичної секції викладачів спец предметів та майстрів виробничого навчання за професіями „Муляр, пічник, штукатур“ на тему „Проведення нетрадиційних уроків – важлива ланка сучасного освітнього процесу“.
     У ході роботи секції був опрацьований алгоритм підготовки та проведення нетрадиційного уроку (Самоїл Г.І., методист НМЦ ПТО) з учасниками секції, а також був проведений нетрадиційних урок-подорож за темою „Історія виникнення коміків, їх стилі, види, форми“ (Ткачук М.Р., викладач-методист ВПУ № 1 м. Рівне).
     Під час роботи секції учасники мали можливість переглянути відео-матеріали проведення нетрадиційних уроків.
     Одним з питань роботи секції було проведення тижнів за професіями. Ткачук М.Р., викладач-методист ВПУ № 1 м Рівне, презентувала свої напрацювання в проведенні тижнів за професіями. Відбувся обмін досвідом та напрацьована методика проведення тижнів за професіями.
     Учасники отримали методичні і презентаційні матеріали.

20.10.16

   ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ КОНКУРСУ „ЮНІОР БІЗНЕСУ-2016“!

     15 жовтня 2016 року у м. Львові, у приміщенні готелю "Львів" відбувся фінал конкурсу "Юніор бізнесу-2016".
     За результатами конкурсу із 56 заявлених було обрано 15 кращих команд Львівської, Волинської та Рівненської областей.
     До ІІІ етапу від Рівненської області ввійшли три команди:
       1. „Вербиченька“, тренер-опікун Недбало Людмила Василівна, Вербська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Дубенського району;
       2. „Веселий рак“, тренер-опікун Ільчук Віра Василівна, Вище професійне училище № 22 м. Сарни;
       3. „Ласунка“, тренер-опікун Полюх Анастасія Богданівна, Клеванський професійний ліцей.
     Кожна з п’ятнадцяти команд презентувала свою бізнес-ідею та готовий продукт підприємницької діяльності.
     Журі конкурсу обрало найкращі 5 команд. Перші 3 команди виграли головну нагороду конкурсу – тижневий навчальний візит до Польщі.
     Серед головних призерів стала й команда „Веселий рак“, тренер-опікун Ільчук Віра Василівна, Вище професійне училище № 22 м. Сарни.
     Під час проведення фінального етапу конкурсу учасники продемонстрували цікаві бізнес-ідеї, змагаючись не тільки у відстоюванні економічної привабливості своїх проектів, показали свої таланти та ораторські здібності.
     Усі фіналісти були нагороджені сертифікатами, а призери отримали подарунки за хороший результат.

     Також інформуємо, що у 2017 році буде оголошено новий конкурс „Юніор бізнесу-2017“.
     Додаткову інформацію можна отримати за посиланням: http://www.zurnc.org/.

20.10.16

   ВІДБУЛОСЯ ЗАСІДАННЯ ОБЛАСНОЇ МЕТОДИЧНОЇ СЕКЦІЇ ФАХІВЦІВ ПЕРУКАРСЬКОЇ СПРАВИ

Секція перукарів Секція перукарів      18 жовтня 2016 року відбулося засідання обласної методичної секції фахівців перукарської справи на тему: „Професійна майстерність майстра виробничого навчання, компетентність та професіоналізм викладача – запорука підготовки висококваліфікованого робітника“. У роботі секції взяли участь викладачі і майстри виробничого навчання ПТНЗ області даного напрямку, майстер-експерт національного рівня, технолог-експерт компанії ESTEL Professional, провідний викладач студії „DOLCE VITA” Світлана Куницька, методист навчально-методичного центру ПТО у Рівненській області Пачебула Тамара Вікторівна.
     Учасникам секції була представлена презентація навчального закладу ДПТНЗ „Рівненський центр професійно-технічної освіти сервісу і дизайну“ старшим майстром Колосюк Любов’ю Миколаївною, яка представила нову сучасну навчальну майстерню для перукарів і охарактеризувала оснащення даної майстерні. «---»

13.10.16

   ВИХОВУЄМО ПАТРІОТІВ!

Зліт лідерів Зліт лідерів      12 жовтня 2016 року відповідно до плану роботи навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Рівненській області у рамках співпраці з Рівненською обласною універсальною науковою бібліотекою відбувся комплексний обласний культурно-масовий захід.
     Обласний захід проводився з метою реалізації Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді, удосконалення роботи учнівського самоврядування у профтехзакладах області та був приурочений Дню захисника України.
     Участь в комплексному культурно-масовому заході прийняли: голови рад учнівського самоврядування профтехзакладів Рівненщини, координатори самоврядування – заступники директорів з навчально-виховної роботи, директор навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Рівненській області Бондарчук В.М., методист навчально-методичного центру Середа Р.В. «---»

08.10.16

  ВІДБУЛИСЬ ТРЕНІНГОВІ ЗАНЯТТЯ ДЛЯ ВИХОВАТЕЛІВ УЧНІВСЬКИХ ГУРТОЖИТКІВ ПТНЗ

Заняття вихователів Заняття вихователів      Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Рівненській області спільно з Рівненською обласною громадською організацією «Центр підтримки громадських ініціатив «Чайка» за сприяння Міжнародної організації з міграції в Україні та управління освіти і науки Рівненської держадміністрації організували і провели тренінгові заняття для вихователів учнівських гуртожитків ПТНЗ реалізовуючи проект «Підвищення обізнаності вразливих дітей та молоді, які навчаються в професійно-технічних навчальних закладах Рівненщини та проживають в гуртожитках, щодо безпечної міграції та працевлаштування».
     В ході проведення занять підготовлено 37 тренерів з числа вихователів учнівських гуртожитків професійно-технічних навчальних закладів Рівненщини. Заняття відбувались в дві групи: 1-ша група – 3-4 жовтня 2016 року; 2-га група – 5-6 жовтня 2016 року на базі дитячого спортивно-оздоровчого комплексу «Електронік» (с. Олександрія).
     Першочерговими завданнями для підготовлених тренерів буде проведення на базі гуртожитків превентивних заходів для своїх вихованців, направлених на підвищення обізнаності молоді щодо проблеми торгівлі людьми, безпечної міграції та працевлаштування, в тому числі по програмі, рекомендованій Міністерством освіти та науки України «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція».
     По завершенню навчання всі учасники отримали методичну літературу та презентаційні матеріали для подальшої роботи.

27.09.16

  ПІДВИЩЕННЯ ЯКОСТІ ПРОФЕСІЙНОГО ТА ПІДПРИЄМНИЦЬКОГО НАВЧАННЯ

Ініціативна молодь на ринку праці      З 21 по 23 вересня 2016 року у м. Львів проходила перша навчальна сесія в рамках українсько-польського проекту «Ініціативна молодь на ринку праці – підвищення якості професійного та підприємницького навчання в українських навчальних закладах з використанням методів моделювання» .
     Проект реалізовують Фундація Розвитку Місцевої Демократії Малопольський Інститут Територіального Самоврядування і Адміністрації в Кракові (Польща) спільно з Громадським Центром «Ділові Ініціативи» з Івано-Франківська та Західноукраїнським Регіональним Навчальним Центром зі Львова за фінансової підтримки Міністерства Закордонних Справ Республіки Польща (програма «Співпраця задля розвитку 2016»).
     Проект триватиме з березня 2016 року по грудень 2017 року. Основна мета проекту полягає в підвищенні якості професійної і бізнес освіти в окремих професійних навчальних закладах на території Західної України, в тому числі з використанням методів моделювання реальних умов праці та пристосування до потреб регіональних ринків праці. «---»

26.09.16

   ОГОЛОШЕНО ПРОВЕДЕННЯ НАУКОВО-ТЕХНІЧНИХ КОНКУРСІВ „INTEL-ТЕХНО УКРАЇНА“ ТА „INTEL-ЕКО УКРАЇНА“

     Міністерство освіти і науки України спільно із представництвом корпорації Intel в Україні, Національним центром „Мала академія наук України“, Національним технічним університетом України „Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського“, Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді оголошує про проведення національних етапів міжнародного конкурсу науково-технічної творчості школярів Intel ISEF-2017:
         „Intel-Техно Україна 2016-2017“ у рамках V Фестивалю інноваційних проектів „Sikorsky Challenge 2016“;
         „Intel-Еко Україна 2017“.

     До участі в конкурсі запрошуються учні 9-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів та професійно-технічних і позашкільних навчальних закладів віком від 13 років, яким станом на 1 травня 2017 року не виповниться 20 років.

Intel-Техно Україна 2016-2017     Конкурс „Intel-Техно Україна 2016-2017“ проводиться 11-14 жовтня 2016 року за категоріями:
        - математика;
        - фізика та астрономія;
        - інженерія;
        - енергетика;
        - робототехніка та інтелектуальні машини;
        - комп’ютерні науки.
    Реєстрація учасників: до 25 вересня 2016 року. Форма реєстрації.

Intel-Еко Україна 2017      Конкурс „Intel-Eкo Україна 2017“ проводиться за категоріями:
        - біологія;
        - екологічна інженерія;
        - навколишнє середовище;
        - науки про Землю;
        - науки про людину;
        - хімічна та біологічна інженерія;
        - хімія.
    Конкурс „Intel-Eкo Україна 2017“ проводиться у два етапи:
        - І етап – (з 3 жовтня до 29 грудня 2016 року) – реєстрація та заочний конкурс тез наукових досліджень;
        - II етап – (з 31 січня до 3 лютого 2017 року) – персональний постерний захист проектів.
     Для участі в І етапі конкурсу необхідно до 25 грудня 2016 року зареєструватися на сайті http://intelecoukraine.org.
     ІІ етап конкурсу відбудеться з 31 січня до 3 лютого 2017 року в м. Києві у формі очного постерного захисту наукових проектів та наукового інтерв’ю з представниками журі Конкурсу.

     Переможці конкурсу здобудуть право представляти свої проекти на Всесвітньому фіналі міжнародного конкурсу Intel ISEF, який відбудеться з 14 по 19 травня 2017 року у м. Лос-Анджелес (штат Каліфорнія, США).

     Детальна інформація у Листі МОН України № 1/9-484 від 13.09.2016 „Про проведення науково-технічних конкурсів „Intel-Техно Україна 2016-2017“ у рамках V Фестивалю інноваційних проектів „Sikorsky Challenge 2016“ та „Intel-Eкo Україна 2017“.

09.09.16

   ДО ВІДОМА УЧНІВ, ПЕДПРАЦІВНИКІВ, БАТЬКІВ!
ПРО ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ (ЗНО) 2017-ГО РОКУ

ЗНО-2017      Згідно листа Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти (РОІППО) від 07.09.2015 № 01-16/995 „Про поширення актуальної інформації щодо умов, формату та проведення ЗНО 2017 та державної підсумкової атестації у форматі зовнішнього незалежного оцінювання, процедур експертизи та моніторингу якості освіти“ повідомляємо, що з метою оперативного поширення вказаної вище інформації на освітньому порталі «Освіта Рівненщини» створено форуми, на яких висвітлюватиметься вся актуальна інформація з даних питань.
     Розширена інформація подана у додатку до листа.
     НМЦ ПТО у Рівненській області просить керівників професійно-технічних навчальних закладів довести дану інформацію до викладачів загальноосвітніх дисциплін, учнів-випускників загальноосвітньої підготовки, їх батьків, організувавши у навчальних закладах слухання, класні години, розмістивши дану інформацію на дошках оголошень, сайтах профтехзакладів.

09.09.16

   ОГОЛОШЕНО ПРОВЕДЕННЯ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ ПРОФЕСІЙНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ «WORLDSKILLS UKRAINE»

Конкурс WORLDSKILLS UKRAINE      Міністерством освіти і науки України оголошено проведення Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності «WORLDSKILLS UKRAINE».
     Згідно листа МОН України від 02.09.2016 № 1/9-457 конкурс проводиться серед робітників (службовців), фахівців, учнів та студентів, які здобувають професійно-технічну, середню спеціальну та вищу освіту, у віці від 18 до 22 років (за компетенцією мехатроніка вік учасників може бути до 24 років).
     Конкурс проводиться за професійними компетенціями:
         кондитерське мистецтво;
         кулінарне мистецтво;
         ресторанний сервіс;
         перукарське мистецтво;
         технології моди;
         мехатроніка;
         мобільна робототехніка;
         зварювальні роботи;
         сухе будівництво та штукатурні роботи;
         облицювальні роботи;
         сантехніка та опалення.
     Всеукраїнський конкурс проводиться в два етапи:
     перший етап - регіональний відбір, який проводиться організаційним комітетом в області; відбір учасників у команду проводиться шляхом номінування на участь найкращих представників за компетенцією (професією) у вказаній вище віковій категорії;
     другий етап — всеукраїнський (м. Київ) - 1-3 листопада 2016 року за усіма компетенціями, крім мехатроніка та мобільна робототехніка (які будуть проведені 21-25 листопада 2016 року).
     Детальна інформація міститься у листі МОН України за посиланням.
     Якщо Ви є професіоналом у вказаній вище компетенції та відповідаєте вказаній вище віковій категорії, - запрошуємо Вас до участі у Всеукраїнському конкурсі!
     З питань участі у конкурсі звертайтеся до організаційного комітету, в управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації.

23.06.16

  ВІДБУЛИСЯ РЕГІОНАЛЬНІ КООРДИНАЦІЙНІ ТА ВАЛІДАЦІЙНІ ЗАХОДИ ЩОДО ВПРОВАДЖЕННЯ ТУРИНСЬКОГО ПРОЦЕСУ В УКРАЇНІ

Нарада Туринський процес      21-22 червня 2016 року на базі Львівського вищого професійного училища харчових технологій відбулися регіональні координаційні та валідаційні заходи щодо впровадження Туринського процесу в Україні, в якому взяли участь Коржевський П.М. - заступник начальника управління – начальник відділу професійно-технічної та вищої освіти управління освіти і науки облдержадміністрації та Бондарчук В.М. – директор Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Рівненській області. У ході зустрічі учасники мали змогу обговорити із заступником директора департаменту професійно-технічної освіти Міністерства освіти і науки України Карбишевою В.О. та старшим спеціалістом з питань політики та системи ПОН Європейського фонду освіти Міловановичем М. актуальні питання функціонування та розвитку системи професійної освіти та навчання в Україні.
     Робочою групою Рівненської області впродовж реалізації проекту було проведено аналіз політики в галузі професійної освіти регіону відповідно до вимог Аналітичної рамки. На зустрічі Коржевським П.М. презентовано регіональний звіт в якому розкрито основні соціально-економічні та політичні процеси, що відбуваються на Рівненщині і впливають на систему професійної освіти і навчання, дозволяють покращити доступ робітничих кадрів до ринку праці. Учасники зібрання попрацювали у групах щодо консолідації матеріалів та інформації, що мають бути включеними до національного звіту. Національними експертами проекту «Туринський процес – 2016» надано рекомендації стосовно завершення роботи над регіональними звітами, відкрито платформу для дискусійних питань.

16.06.16

  ВІДБУЛОСЯ ЗАСІДАННЯ ОБЛАСНОЇ МЕТОДИЧНОЇ СЕКЦІЇ ВИКЛАДАЧІВ СПЕЦПРЕДМЕТІВ ТА МАЙСТРІВ ВИРОБНИЧОГО НАВЧАННЯ ЗА ПРОФЕСІЯМИ „СТОЛЯР БУДІВЕЛЬНИЙ, ТЕСЛЯР, ВЕРСТАТНИК ДЕРЕВООБРОБНИХ ВЕРСТАТІВ”

Секція столярів Секція столярів      14 червня 2016 року на базі НСМЦ ПТО у Рівненській області відбулося засідання обласної методичної секції викладачів спецпредметів та майстрів виробничого навчання за професіями „Столяр будівельний, тесляр, верстатник деревообробних верстатів” на тему: „Шляхи та методи удосконалення навчального процесу у відповідності з вимогами сучасності”.
     Участь у роботі секції взяли викладачі спецдисциплін та майстри виробничого навчання ПТНЗ області а також запрошені: заступник начальника – начальник відділу професійно-технічної та вищої освіти управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації Коржевський П.М., головний спеціаліст управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації Анастасьєва Н.П., директор НМЦ ПТО у Рівненській області Бондарчук В.М., директор вищого професійного училища №1 м.Рівне Стрижеус І.В.
     В ході роботи методичної секції були розглянути питання:
     1. Розгляд методичних посібників викладача вищого професійного училища №1 м. Рівне Полюховича В.І.:
       Ручна обробка деревини;
       Технологія теслярських робіт;
       Деревообробні верстати та їх експлуатація;
       Технологія паркетних робіт.
     2. Кейс-метод (Case Study), як форма інтерактивного навчання майбутніх фахівців будівельного напрямку (Самоїл Г.І., методист НМЦ ПТО).
     3. Використання Кейс-методу при викладанні спецтехнології столярних робіт, з досвіду роботи (Марчук Т.М., викладач-методист ДПТНЗ „Соснівський професійний ліцей”);
     4. Використання інноваційних форм проведення уроків спецдисциплін, з досвіду роботи Сороки Ю.М., викладача спецтехнології вищого професійного училища смт Володимирець.
     Учасники секції взяли активну участь в обговоренні даних питань та прийнятті відповідних рішень. По завершенню секції викладачі та майстри виробничого навчання отримали робочі і презентаційні матеріали з використання кейс-методу при підготовці кваліфікованих робітників за відповідними професіями.

14.06.16

   ВІДБУЛОСЯ ЗАСІДАННЯ РОБОЧОЇ ГРУПИ З ВПРОВАДЖЕННЯ В ОБЛАСТІ ПРОЕКТУ «ТУРИНСЬКИЙ ПРОЦЕС-РЕГІОНАЛЬНИЙ РІВЕНЬ»

Нарада Туринський процес      13 червня 2016 року о 16 годині під головуванням заступника голови облдержадміністрації С.К. Богатирчук-Кривко відбулося засідання робочої групи з впровадження в області проекту «Туринський процес-регіональний рівень» з метою координації роботи щодо аналізу системи професійної освіти і навчання та підготовки регіонального звіту.
     У засіданні взяли участь начальник управління освіти і науки Рівненської ОДА Таргонський Г.М., директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Ундір В.С., начальник Головного управління статистики у Рівненській області Мороз Ю.П., заступник начальника - начальник відділу професійно-технічної та вищої освіти управління освіти і науки Рівненської ОДА Коржевський П.М., директор навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Рівненській області Бондарчук В.М., заступник директора Рівненського обласного центру зайнятості Новорок Т.Є.
     Присутні отримали вичерпну інформацію щодо досвіду реалізації проекту в Україні, ознайомились з питаннями аналізу системи професійної освіти і навчання області в рамках Туринського процесу. Світлана Кирилівна наголосила, що результати проведеного аналізу мають лягти в основу реалістичного звіту, в якому потрібно вказати виклики, які стоять перед системою професійно-технічної освіти регіону сьогодні. На засіданні було ухвалено перелік питань до звіту в рамках реалізації проекту та визначено конкретні завдання.

27.05.16

  ВІДБУЛОСЬ ЗАСІДАННЯ ОБЛАСНОЇ МЕТОДИЧНОЇ СЕКЦІЇ ЗАСТУПНИКІВ ДИРЕКТОРІВ З НАВЧАЛЬНО-ВИРОБНИЧОЇ РОБОТИ ПТНЗ

Секція заступників НВР Секція заступників НВР      26 травня 2016 року на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти відбулось засідання обласної методичної секції заступників директорів з навчально-виробничої роботи на тему: „Контрольно-аналітична діяльність, як необхідний компонент системи роботи заступника директора ПТНЗ з навчально-виробничої роботи“.
     У роботі секції взяли участь заступники директорів ПТНЗ з навчально-виробничої роботи, директор НМЦ ПТО Бондарчук В.М., керівник секції Пачебула Т.В., методисти НМЦ ПТО.
     На обласній секції були розглянуті питання:
     1. Основні форми та методи контролю за ходом навчально-виробничого процесу в ПТНЗ (Мосійчук Л.М., методист НМЦ ПТО).
     2. Внутрішньоучилищний контроль – запорука творчості ( з досвіду роботи заступника директора Радивилівського професійного ліцею Залужного В.В.).
     3. Аналіз проведення ІІ етапу Всеукраїнських конкурсів фахової майстерності у 2015-2016 навчальному році (Бондарчук В.М., директор НМЦ ПТО).
     4. Про порядок організованого завершення 2015-2016 навчального року в ПТНЗ (Бондарчук В.М., директор НМЦ ПТО).
     5. Ліцензування і атестація навчальних закладів. Вимоги до проведення, згідно затверджених нових ліцензійних умов (Годунко П.М., методист НМЦ ПТО).
     6. Державні стандарти професійно-технічної освіти. Рекомендації щодо розробки робочих навчальних планів (Пачебула Т.В., методист НМЦ ПТО).
     7. Ознайомлення з матеріалами сайту НМЦ ПТО у Рівненській області (Семенюк П.П., методист НМЦ ПТО).
     Учасники секції взяли активну участь в обговоренні даних питань. В ході заняття також розглянуті питання поточної діяльності методичної секції.
     За підсумками роботи секції підготовлені методичні рекомендації. Учасники секції отримали методичні і презентаційні матеріали.
     Презентаційні матеріали розміщені на е-диску електронної скриньки НМЦ ПТО: nmc_rv@ukr.net.

26.05.16

   ВІТАЄМО ІЗ ПЕРЕМОГОЮ УЧАСНИКІВ ВСЕУКРАЇНСЬКИХ КОНКУРСІВ ФАХОВОЇ МАЙСТЕРНОСТІ

ІІІ-зварник Школа психолога      Вдалою для профтехосвітян області виявилась участь у ІІІ етапі Всеукраїнських конкурсів фахової майстерності серед учнів професійно-технічних навчальних закладів за професіями „Верстатник широкого профілю“ та „Електрогазозварник“.
     18–20 травня 2016 року у м. Житомир, на базі Державного навчального закладу „Житомирське вище професійне технологічне училище“, проходив ІІІ етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності за професією „Електрогазозварник“.
     Рівненську область на конкурсі представляв учень Квасилівського професійного ліцею Іващук Олег, який навчається у групі № 33 за професією „Електрогазозварник. Рихтувальник кузовів“.
     Успішно виконавши завдання теоретичного та практичного турів, за підсумками конкурсу Олег був визнаний кращим за професією серед професійно-технічних навчальних закладів України, та відзначений дипломом першого ступеня та цінним подарунком.
     У ІІІ етапі Всеураїнського конкурсу за професією „Верстатник широкого профілю”, який проходив 16–20 травня 2016 року на базі Вищого професійного училища № 17 м. Дніпропетровська, учень групи № 1 Рівненського професійного ліцею за названою професією Романович Юрій, який представляв Рівненську область, успішно справився із завданнями теоретичного та практичного турів та за підсумками конкурсу посів призове V місце. Юрій був нагороджений дипломом III ступеня Міністерства освіти і науки України та цінним подарунком.
     Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Рівненській області вітає переможців, дирекцію та колективи Квасилівського професійного ліцею та Рівненського професійного ліцею, викладачів та майстрів виробничого навчання названих закладів, які вклали свої знання та уміння у перемогу конкурсантів. Зичимо усім здоров’я, здобутків, благополуччя та творчого натхнення.

15.04.16

   ХІ ЗАСІДАННЯ ОБЛАСНОЇ ШКОЛИ МЕТОДИСТА З ПСИХОЛОГІЧНОЇ СЛУЖБИ

Школа психолога Школа психолога      14 квітня 2016 року відбулось ХІ засідання обласної Школи методиста з психологічної служби за темою: «Психологічний супровід професійного самовизначення учнів у системі «школа – професійно - технічний навчальний заклад».
     В роботі обласного заходу взяли участь методисти міських, районних відділів освіти, що координують роботу психологічних служб, завідувач кабінету-центру практичної психології та соціальної роботи Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти – Юлія Мельник, методисти кабінету-центру Тетяна Абрамович та Наталія Прокопчук.
     Перша, пізнавальна частина заходу відбулась на базі ДНЗ «Рівненське вище професійне училище ресторанного сервісу та торгівлі», де гості зустрілись з начальником відділу професійно-технічної та вищої освіти у Рівненській області Петром Коржевським ознайомились з матеріально-технічною базою навчального закладу, взяли участь у майстер-класі зі складання серветок «Мистецтво у моїй професії», який провела майстер виробничого навчання Тетяна Бугайчук разом з учнями групи «Офіціантів».
     Друга, практична частина заходу відбулась на базі навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Рівненській області. З вітальним словом до присутніх звернулась директор методичного центру –Валентина Бондарчук.
Школа психолога Школа психолога      Методист навчально-методичного центру, Руслана Середа презентувала діяльність психологічної служби системи профтехосвіти області, виступила з темою «Інформаційно - освітнє середовище – ефективна складова здійснення профорієнтаційної роботи» та презентувала сайт психологічної служби ПТНЗ області http://psyptnz.rv.ua . Практичний психолог ДНЗ «Рівненське вище професійне училище ресторанного сервісу та торгівлі» Катерина Іванців виступила з доповіддю «Адаптація учнів, які прийшли навчатись у професійно-технічний навчальний заклад зі школи», практичний психолог ДНЗ «Здолбунівське вище професійне училище залізничного транспорту» Валентина Якубчик підготувала виступ на тему: «Психологічний супровід професійного становлення учнів у профтехзакладі» та презентувала своє робоче місце, кращий кабінет практичного психолога серед профтехзакладів області. Практичний психолог ДПТНЗ «Рівненський центр професійно-технічної освіти сервісу та дизайну» Анна Полюхович висвітлила питання: «Психологічні аспекти проживання учнів в гуртожитку навчального закладу як важливої складової підготовки учнів до самостійного життя».
     На завершення обласної Школи методиста було проведено інтерактивну психологічну гру «Кому яка професія підходить?», під час якої виконуючи творче завдання присутні ознайомились з переліком професій за якими здійснюють професійну підготовку учнів у професійно-технічних навчальних закладах області.

15.04.16

   ПРОВЕДЕНО ІІ ЕТАП ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ ФАХОВОЇ МАЙСТЕРНОСТІ ЗА ПРОФЕСІЄЮ „ЛИЦЮВАЛЬНИК-ПЛИТОЧНИК“

Конкурс лицювальник Конкурс лицювальник      13-14 квітня 2016 року на базі ВПУ-1 м. Рівне відбувся ІІ тур Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності за професією „лицювальник-плиточник”.
     На протязі двох днів кращі представники ПТНЗ області демонстрували свою майстерність у виконанні лицювальних робіт та підтверджували знання в теоретичному етапі конкурсу.
     Підготовка та організація робочих місць для виконання практичних завдань здійснене керівництвом та педколективом ВПУ-1 м. Рівне на високому професійному рівні, що дозволило учасникам конкурсу комфортно виконувати облицювальні роботи, як на вертикальній так і на горизонтальній поверхні. Змістовною і продуманою була дозвільна програма від учнів та супроводжуючих майстрів виробничого навчання.
Конкурс лицювальник      Професійно працювали члени журі конкурсу Шворак О.І., директор ДП „Навчально-курсовий комбінат „Рівнебуд”, Коротюк В.Т., виконроб ТОВ ВОЛТЕКС – БУД, Ткачук М.М., доктор технічних наук, професор кафедри водогосподарського будівництва Національного університету водного господарства та природокористування.
     За підсумками 2 днів конкурсу переможцями стали:
        І місце виборов Царук Володимир Іванович, учень ДПТНЗ „Соснівський професійний ліцей”;
        ІІ місце – Крупко Іван Миколайович, учень ВПУ-1 м Рівне;
        ІІІ місце – Мазлай Максим Вікторович, учень ВПУ-29 смт Володимирець.
     Конкурси фахової майстерності є дієвим стимулом для майстрів виробничого навчання та учнів професійно-технічних навчальних закладів підвищувати свою професійну майстерність.
     Чітку організацію, злагоджену роботу журі і оргкомітету по підготовці до конкурсу, високий рівень підготовки учнів відмітив у своєму виступі Коржевський Петро Миколайович, заступник начальника управління – начальник відділу професійно-технічної та вищої освіти управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації, який нагородив переможців конкурсу дипломами та цінними подарунками.

15.04.16

   ВІДБУВСЯ МАЙСТЕР-КЛАС ЗА ТЕМОЮ „ТЕХНОЛОГІЯ ЛИЦЮВАННЯ КРИВОЛІНІЙНИХ ПОВЕРХОНЬ”

Майстер-клас Майстер-клас      13 квітня 2016 року на базі навчально-практичного центру з опоряджувальних робіт ВПУ-1 м. Рівне відбувся майстер-клас за темою: „Технологія лицювання криволінійних поверхонь” для майстрів виробничого навчання та викладачів спецпредметів будівельних професій.
     Майстер-клас проводила Андрійчук Віра Петрівна, майстер виробничого навчання І категорії ВПУ-1 м. Рівне, яка розкрила технологію лицювання криволінійних поверхонь, як керамічними плитками так і мозаїкою. Майстерня була забезпечена необхідним будівельним інвентарем, презентаційними матеріалами.
     Під час проведення майстер-класу були опрацьовані відеоматеріали:
        - підгон плитки на внутрішньому куту в 130 градусів;
        - внутрішній кут, варіанти оформлення;
        - майстер-клас з затирання швів.
Майстер-клас      Методистом НМЦ ПТО Самоїл Г.І. був підготовлений і розданий теоретичний посібник за темою „Технологія лицювання горизонтальних криволінійних поверхонь”. Активну участь у роботі майстер-класу взяли Бондарчук В.М., директор навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Рівненській області, розкрила значення проведення майстер-класів у професійному зростанні майстрів виробничого навчання.
     Майстри виробничого навчання професійно-технічних навчальних закладів області мали змогу виконати практичну роботу по лицюванню поверхні плиткою та мозаїкою, опанувати тему майстер-класу, за що і отримали сертифікати.
     Коржевський П.М., заступник начальника управління – начальник відділу професійно-технічної та вищої освіти управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації, звернув увагу на можливість використання навчально-практичних центрів у сфері підвищення кваліфікації майстрів виробничого навчання ПТНЗ, та навчанні бажаючих оволодіти знаннями та вмінням з відповідних професій.

13.04.16

   ПРОВЕДЕНО ІІ ЕТАП ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ ФАХОВОЇ МАЙСТЕРНОСТІ ЗА ПРОФЕСІЄЮ „ПОМІЧНИК МАШИНІСТА ЕЛЕКТРОВОЗА“

Конкурс машиніст Конкурс машиніст      12 квітня 2016 року на базі ДНЗ «Здолбунівське вище професійне училище залізничного транспорту» відбувся ІІ етап конкурсу фахової майстерності з професії «Помічник машиніста електровоза».
     Конкурс професійної майстерності розпочався з урочистого шикування учнів на плацу училища, під час якого присутні мали змогу вітати учасників конкурсу, а саме, учнів групи № 4: Андріюка Віталія, Байду Михайла, Власюка Володимира, Дудара Ігоря та Корнійчука Олександра. В урочистому відкритті конкурсу взяли участь директор навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Рівненській області Бондарчук Валентина Миколаївна та методист Годунко Петро Миколайович.
     Конкурс проводився в два етапи – перевірка теоретичних знань та практичне завдання. Перевірка теоретичних знань проводилась у вигляді тестових завдань з використанням комп’ютерів. Конкурсанти показали високий рівень знань та належну теоретичну підготовку. Практичне завдання передбачало оформлення довідки, визначення розміщення писців на швидкостемірі, перевірку колісних пар у відповідності до вимог правил технічної експлуатації, а також завдання з перевірки технічного стану локомотива та перевірки автощепу, які учасники виконували на території виробничої дільниці локомотивного депо станції Здолбунів.
Конкурс машиніст      Всі учасники конкурсу на високому рівні впоралися із завданням, а компетентне журі у складі: начальника локомотивного депо Самчука Ігоря Михайловича, машиністів-інструкторів локомотивних бригад, Сопронюка Віктора Сергійовича, Лисяка Миколи Степановича, якісно оцінило результати конкурсу і визначило переможців. На підставі висновків журі переможцями конкурсу визнано:
        Власюка Володимира – I місце;
        Дудара Ігоря – II місце;
        Байду Михайла – III місце.
     Високий рівень підготовки учнів училища та якісну організацію конкурсу відмітив заступник начальника управління, начальник відділу професійно-технічної та вищої освіти управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації Коржевський Петро Миколайович та нагородив переможців конкурсу грамотами і цінними подарунками.
     Власюк Володимир представлятиме Рівненську область у III етапі Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності, який проходитиме на базі Козятинського міжрегіонального вищого професійного училища залізничного транспорту.

13.04.16

   ПРОВЕДЕНО ІІ ЕТАП ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ ФАХОВОЇ МАЙСТЕРНОСТІ ЗА ПРОФЕСІЄЮ „ЕЛЕКТРОГАЗОЗВАРНИК“

Конкурс електрогазозварник Конкурс електрогазозварник      12 квітня 2016 року на базі Квасилівського професійного ліцею відбувся ІІ етап (обласний) Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності за професією „Електрогазозварник“.
     Конкурс проводився відповідно до наказів управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації від 14.03.2016 № 127 „Про затвердження Умов проведення І–ІІ етапів Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів професійно-технічних навчальних закладів із професії „Електрогазозварник”, від 30.03.2016 № 181 „ Про проведення II етапу Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів професійно-технічних навчальних закладів із професії „Електрогазозварник”, враховуючи лист Міністерства освіти і науки України від 24.09.2015 № 1/9-452 „Щодо організації Всеукраїнських конкурсів фахової майстерності у 2015/2016 навчальному році”, з метою підвищення рівня професійної підготовки та майстерності, розвитку творчої активності учнів, удосконалення організації та змісту навчання при підготовці кваліфікованих робітників.
     У конкурсі прийняли участь учні-переможці І етапу конкурсу, представники закладів, які проводять підготовку за названою професією: Квасилівського та Рівненського професійних ліцеїв, ДПТНЗ „Соснівський професійний ліцей“, ДНЗ „Дубенське вище художнє професійно-технічне училище“.
Конкурс електрогазозварник      Дирекцією та колективом Квасилівського професійного ліцею були створені належні умови для проведення теоретичного та практичного турів конкурсу.
     Теоретичний тур включав виконання тестових завдань на персональному комп’ютері: 60 запитань з одним варіантом правильної відповіді; за кожну правильну відповідь на запитання нараховувався 1 бал.
     В ході практичного туру учні виконували два завдання з виготовлення зварних виробів: одного виробу – з використанням газового зварювання, іншого – з використанням електродугового зварювання.
     За результатами оцінювання журі за підсумками теоретичного та практичного туру переможцями ІІ етапу конкурсу стали:
        Іващук Олег Вікторович, учень Квасилівського професійного ліцею – І місце;
        Філюк Михайло Олександрович, учень ДНЗ „Дубенське вище художнє професійно-технічне училище“ – ІІ місце;
        Новозагорський Василь Адамович, учень Рівненського професійного ліцею, - ІІІ місце.
     За підсумками конкурсу виражаємо подяку дирекції та колективу Квасилівського професійного ліцею – за високий рівень організації та проведення конкурсу; членам журі – за об’єктивне та професійне оцінювання робіт учасників; учасникам конкурсу та їх наставникам – за старанність, проявлену майстерність, жагу до самовдосконалення та професійного зростання.

10.04.16

   ТРЕНІНГИ ДЛЯ ПОКРАЩЕННЯ СИСТЕМИ ПІДГОТОВКИ КАДРІВ ДЛЯ ПОТРЕБ ЕКОНОМІКИ ВОЛИНСЬКОГО СУБРЕГІОНУ

Тренінги Тренінги      З 4 по 8 квітня 2016 року громадською організацією «Волинський ресурсний центр» в рамках проекту «Покращення системи підготовки кадрів для потреб економіки Волинського субрегіону» в рамках Програми ЄС «Підтримка політики регіонального розвитку в Україні»для представників професійно-технічних закладів області на базі ДНЗ «Рівненське вище професійне училище ресторанного сервісу і торгівлі» тренерами Василем Кашевським та Русланою Стасюк було проведено тренінг «Ефективна організація роботи в Центрах кар’єри». Проект виконується Управлінням освіти та науки Рівненської обласної державної адміністрації у партнерстві з Управлінням освіти, науки та молоді Волинської обласної державної адміністрації та Волинським ресурсним центром.
     На початку тренінгу було презентовано досвід Центрів кар’єри в Україні і Польщі. Під час презентації проекту «Покращення системи підготовки кадрів для потреб економіки Волинського субрегіону», педагоги мали можливість ознайомитися з результатами дослідження ринку праці субрегіону, вивчити сайт http://kariera.in.ua та сформувати свої рекомендації до його наповнення. Педагоги ПТНЗ активно, методом роботи в малих групах прийняли участь в практичній роботі по розробці візуальних інструментів Центрів кар’єри, опрацьовували методи пошуку роботи й джерела інформації про вакансії, розглянули види резюме, алгоритм створення резюме та супровідного листа, вивчили етикет ділового електронного листування (в пошуку роботи) та у вигляді рольової гри відпрацювали порядок ведення переговорів по вакансії, телефонний дзвінок в кампанію. Також були ретельно опрацьовані типові помилки під час пошуку роботи та правові аспекти працевлаштування.
Тренінги      Велику увагу під час тренінгу було приділено дебатам, як одному з ефективніших методу розвитку комунікативних навичок молоді на ринку праці. За методом Оксфордських дебатів учасники тренінгу мали можливість в командній формі взяти участь в інтелектуальній грі та розкрити й відстоювати свою позицію, аналізувати й переконливо спростовувати точку зору опонента, поєднувати вміння правильно говорити з умінням правильно слухати, а також завдяки відео перегляду виступів, обговорити типові помилки та самокритично дати оцінку виконанню поставленого завдання.
     Завдяки тренінгу педагоги ПТНЗ Рівненської області змогли краще зрозуміти основні задачі, які на сьогодні стоять перед ними з питання покращення системи підготовки кадрів, напрацювати певні навички роботи з візуальними інструментами Центрів кар’єри та взяти із собою для використання в повсякденній роботі з учнями великий обсяг корисних напрацювань.

Олена Рожкова, учасник тренінгу,
методист Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти
у Рівненській області

06.04.16

   НА БАЗІ НПЦ ВПУ №29 СМТ ВОЛОДИМИРЕЦЬ ВІДБУВСЯ МАЙСТЕР-КЛАС ТА ЗАСІДАННЯ МЕТОДИЧНОЇ СЕКЦІЇ ПЕДПРАЦІВНИКІВ ЕЛЕКТРОГАЗОЗВАРЮВАЛЬНИХ ПРОФЕСІЙ

Майстер-клас Майстер-клас      5 квітня 2016 року на базі навчально-практичного центру з підготовки за професією „електрозварник ручного зварювання“ Вищого професійного училища № 29 смт Володимирець відбувся майстер-клас для педпрацівників електрогазозварювальних професій на тему „Виготовлення елементів огорожі у сучасному стилі з використанням деталей холодного кування“.
     Вітаючи учасників майтер-класу, директор ВПУ № 29 смт Володимирець Боровик Валерій Пилипович ознайомив присутніх із роботою навчально-практичного центру з підвищення кваліфікації педпрацівників закладу, які проводять підготовку кваліфікованих робітників за професією „електрозварник ручного зварювання“, та робітників відповідної професії закладів, підприємств та установ регіону; розкрив проблемні питання з підготовки за робітничими професіями та вказав на шляхи їх вирішення у навчальному закладі. В ході майстер-класу, який провели викладач спецдисциплін Волчецький О.А. та майстер виробничого навчання Волочнюк В.О., було розкрито актуальність та практичне значення питання теми майстер-класу. Присутні ознайомилися із основними сучасними тенденціями в оформленні огорож, серед яких, – використання огорож, виготовлених шляхом зварювання, із застосуванням деталей холодного і гарячого кування, литва та штамповки.
     Педагоги закладів області стали учасниками виготовлення елементу огорожі – хвіртки, в ході якого були застосовані елементи холодного кування. Було показано весь технологічний процес, - у якому учасники майстер-класу брали безпосередню участь: від ескізу до готового товарного виробу.
     При обговоренні проведеного майстер-класу, присутні викладачі та майстри виробничого навчання професійно-технічних закладів висловили чимало схвальних відгуків щодо організації та проведення майстер-класу, його матеріально-технічного забезпечення, педагогічного досвіду та технологій запропонованих організаторами заходу.
     По завершенню майстер-класу відбулося засідання методичної секції педагогічних працівників електрогазозварювальних професій на тему „Впровадження стандартів професійно-технічної освіти за зварювальними професіями на модульно-компетентнісній основі“.
     В ході засідання методист НМЦ ПТО Семенюк П.П. ознайомив педпрацівників ПТНЗ із стандартами за професіями „електрогазозварник“ та „електрозварник ручного зварювання“, розробленими відповідно у 2015 та 2016 роках на модульно-компетентнісній основі, які на даний час перебувають в апробації; розглянуто питання підготовки та участі профтехзакладів області у ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності за професією „електрогазозварник“; значна увага була приділена використанню ресурсів мережі Інтернет для підготовки за зварювальними професіями та ресурсів спільного е-диску електронної скриньки zvarka_pto_rv@ukr.net.
     За підсумками участі у майстер-класі його учасники отримали сертифікати.

01.04.16

   НА БАЗІ НПЦ ДНЗ «РІВНЕНСЬКЕ ВПУ РЕСТОРАННОГО СЕРВІСУ І ТОРГІВЛІ» ПРОВЕДЕНО МАЙСТЕР-КЛАСИ З ТЕМ «ПРИГОТУВАННЯ ПЕРЕПІЛКИ СМАЖЕНОЇ НА ГРИЛІ ІЗ ФРУКТОВИМ СОУСОМ, ФЛОМБОВАНИМИ ТА ГРИЛЬОВАНИМИ ОВОЧАМИ» ТА «ПРИГОТУВАННЯ ШОКОЛАДНИХ КАПКЕЙКІВ ІЗ КРЕМОМ МУСЛІН»

Майстер-клас Майстер-клас      31 березня 2016 року у Навчально-практичному центрі створеному на базі Державного навчального закладу «Рівненське вище професійне училище ресторанного сервісу і торгівлі» були проведені майстер-класи з тем «Приготування перепілки смаженої на грилі із фруктовим соусом, фломбованими та грильованими овочами» та«Приготування шоколадних капкейківіз кремом муслін».
     З вітальним словом до учасників та організаторів майстер-класів звернувся заступник начальника управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації Коржевський П.М., який підкреслив значення навчально-практичних центрів у популяризації професій та підвищенні кваліфікації викладачів спецдисциплін та майстрів виробничого навчання.
Майстер-клас      Під керівництвом майстрів виробничого навчання Навчально-практичного центру Лемех Н.В., Чміль Н.П., Мельничук Л.О. та Тітової Т.А. 15 педагогів ПТНЗ області, які здійснюють підготовку за професіями «Кухар» та «Кондитер», а також методисти обласних центрів Рожкова О.Є. (Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти) та Наконечна М.П. (Навчально-методичного центру естетичного виховання учнів ПТНЗ) практично відпрацювали навички з приготування вказаної страви та виробу.
     Кожен учасник майстер-класів мав можливості презентувати свою страву та провести бракераж, висловити свої відгуки та побажання щодо наступних майстер-класів та роботи Навчально-практичного центру, отримали технологічні та інструкційні карти на страву та виріб. Учасники відмітили чітку організацію та високу якість проведення майстер-класів, наголосили на значенні таких форм спілкування для підвищення рівня своєї майстерності.
     По закінченню майстер-класу учасники отримали сертифікати.

30.03.16

   НА БАЗІ НПЦ ВПУ № 22 м. САРНИ ПРОВЕДЕНО МАЙСТЕР-КЛАС НА ТЕМУ „ТЕХНОЛОГІЯ УТЕПЛЕННЯ БУДІВЕЛЬ З ВИКОРИСТАННЯМ МАТЕРІАЛІВ „CERESIT”

Майстер-клас Майстер-клас      29 березня 2016 року на базі Навчально-практичного центру Вищого професійного училища № 22 м. Сарни був проведений майстер-клас за темою „Технологія утеплення будівель з використанням матеріалів „Ceresit”.
     В роботі майстер-класу взяли участь майстри виробничого навчання та викладачі спецдисциплін професійно-технічних навчальних закладів області. Досвідчені працівники училища Гега М.В. (викладач спецдисциплін) та Борисюк М.І. (майстер виробничого навчання) продемонстрували слухачам технологічний процес утеплення та опорядження будівель за технологіями „Ceresit”, з використанням утеплюючих матеріалів мінераловатної продукції та пінопласту.
     Учасники майстер-класу мали змогу отримати вичерпні відповіді на проблемні питання, виконати практичну частину з утеплення будинку. Така методика проведення заняття дала змогу закріпити отримані знання на практиці, підвищити свій кваліфікаційний рівень, що в подальшому дозволить покращити якість підготовки учнів за професією.
     По завершенні майстер-класу всі учасники отримали сертифікати Навчально-практичного центру „Ceresit”.

30.03.16

   ВІДБУВСЯ II ЕТАП ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ ФАХОВОЇ МАЙСТЕРНОСТІ СЕРЕД УЧНІВ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ ЗА ПРОФЕСІЄЮ „ВЕРСТАТНИК ШИРОКОГО ПРОФІЛЮ”

Конкурс верстатник      29 березня 2016 року на базі Рівненського професійного ліцею пройшов II етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів професійно-технічних навчальних закладів із професії „Верстатник широкого профілю”.
     У конкурсі прийняли участь учні Рівненського професійного ліцею, які навчаються за названою професією.
     Програма конкурсу передбачала виконання теоретичних та практичних завдань, складність яких обсяг і норми часу визначались відповідно до Умов конкурсу.
Конкурс верстатник      Журі конкурсу відзначило добру теоретичну та практичну підготовку учасників конкурсу.
     На підставі висновків журі переможцями конкурсу визнано:
     Романовича Юрія Сергійовича – I місце;
     Козачка Ігоря Віталійовича – II місце;
     Комаря Харитона Вікторовича – III місце.
     Переможців конкурсу за І, ІІ, ІІІ місце нагороджено дипломами I, II, III ступеня управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації та призами. Решта – отримали дипломи учасників конкурсу.
     Романович Юрій Сергійович (Рівненський професійний ліцей) представлятиме Рівненську область на III етапі Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів професійно-технічних навчальних закладів із професії „Верстатник широкого профілю”, який проходитиме на базі Вищого професійного училища № 17 м. Дніпропетровська.

24.03.16

   ВІДБУВСЯ II ЕТАП ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ ФАХОВОЇ МАЙСТЕРНОСТІ СЕРЕД УЧНІВ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ З ПРОФЕСІЇ „КРАВЕЦЬ”

Конкурс кравець Конкурс кравець      Завершив роботу II етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів професійно-технічних навчальних закладів з професії „Кравець ” який тривав 23-24 березня 2016 року на базі Державного професійно-технічного навчального закладу ДПТНЗ „Рівненський центр професійно-технічної освіти сервісу і дизайнну“.
     Журі конкурсу у складі генерального директора товариства з обмеженою відповідальністю „Рівнестиль“ Остапович Тетяни Мефодіївни, голови правління виробничого-кооперативу „Корецьпобутсервіс” Шоломенцової Катерини Олексіївни та директора ТзОВ „Алмі” Михальчука Олександра Григоровича, фахово оцінило практичний тур, який полягав у виконанні завдання, що відповідає вимогам 4-го кваліфікаційного розряду і передбачає виготовлення дитячого костюму для відпочинку (куртка та брюки без підкладки) прямого вільного силуету, з бавовняної тканини 32-34-го розміру, та підвело підсумки теоретичного туру.
     За рішенням журі перемогу у конкурсі здобули:
     І місце – РАЧКЕЛЮК Світлана, учениця Державного професійно-технічного навчального закладу „Рівненський центр професійно-технічної освіти сервісу і дизайну“;
     ІІ місце – ПІЛАТ Надія, учениця Державного професійно-технічного навчального закладу „Березнівське вище професійне училище“;
     ІІІ місце – ЮСЬКОВ Катерина, учениця вищого професійного училища № 24 м. Корець.
Конкурс кравець      Привітав учасників конкурсу з успішним його завершенням та побажав подальших творчих успіхів майбутнім кравцям Петро Коржевський, заступник начальника управління – начальник відділу професійно-технічної та вищої освіти управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації.
     При підведенні підсумків конкурсу Остапович Тетяна Мефодіївна побажала професійного зростання та вручила переможцям й учасникам конкурсу дипломи управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації та цінні подарунки.
     За програмою конкурсу із супроводжуючими було проведено майстер-класи: «Виготовлення флористичних ємкостей з природних матеріалів» та «Завивання волосся гарячим методом. Різні види локонів».
     Присутніми була висловлена щира подяка колективу Державного професійно-технічного навчального закладу ДПТНЗ „Рівненський центр професійно-технічної освіти сервісу і дизайну” за злагоджену роботу та високий організаційний рівень конкурсу.
Збори звіт
Звіт директора НМЦ ПТО у Рівненській області Бондарчук В.М.

14.03.16

   ВІДБУЛИСЬ ТРЕНІНГОВІ ЗАНЯТТЯ З ПІДГОТОВКИ ТРЕНЕРІВ ЩОДО БЕЗПЕЧНОЇ МІГРАЦІЇ ТА ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ

Тренінгові заняття ВихР Тренінгові заняття ВихР      10-11 березня 2016 року на базі ДПТНЗ «Рівненський центр професійно-технічної освіти сервісу та дизайну» відбулись тренінгові заняття з реалізації 2-го етапу проекту «Підвищення обізнаності вразливих дітей та молоді, які навчаються в професійно-технічних навчальних закладах Рівненщини, щодо безпечної міграції та працевлаштування», за підтримки Міжнародної організації з міграції.
     До складу тренерської групи увійшли представники з десяти професійно-технічних навчальних закладів області, а саме: ДПТНЗ «Березнівське ВПУ», ДПТНЗ «Дубровицький професійний ліцей», Рокитнівський професійний ліцей, ДПТНЗ «Соснівський професійний ліцей», ДПТНЗ «Сарненський професійний аграрний ліцей», ВПУ № 22 м. Сарни, ВПУ № 25 смт Демидівка, Радивилівський професійний ліцей, ВПУ № 29 смт Володимирець, ДПТНЗ «Рівненський центр професійно-технічної освіти сервісу та дизайну».
     Другий етап занять проводився з метою підготовки тренерів та поширення знань серед учнівської молоді профтехзакладів щодо ризиків нелегального працевлаштування як в Україні, так і за кордоном. Навчання проводили фахівці громадської організації Центр підтримки громадських ініціатив «Чайка».
     Учасники тренінгових занять застосовуючи найрізноманітніші форми навчання – відео лекторії, ігри, вікторини, форум-театр, флеш моби дізналися про правила безпечної міграції та працевлаштування, отримали методичну літературу та поширять отримані знання серед своїх однолітків.
     В рамках проведення навчань, всі учасники тренерської групи підтримали акцію організовану лідерами учнівського самоврядування ДПТНЗ «Рівненський центр професійно-технічної освіти сервісу та дизайну» на підтримку Надії Савченко http://ritm.tv/video-novini/uchni-rtspto-servisu-ta-dizaynu-viyshli-pidtrimati-nadiyu-savchenko.

25.02.16

   УВАГА! ДПА - 2016!

     Наказом МОН України від 16.09.2015 № 940 (зі змінами) та листом МОНУ від 22.02.2016 № 1/9-93 «Про проведення державної підсумкової атестації в професійно-технічних навчальних закладах у 2015-2016 навчальному році» визначено перелік предметів ДПА для випускників, що отримали повну загальну середню освіту:
          українська та іноземна мови (обов'зково);
          математика або історія України за вибором учнів.
     Зовнішнє незалежне оцінювання будуть проходити лише випускники професійно-технічних навчальних закладів, які планують вступати до вищих навчальних закладів у 2016 році за умови попередньої реєстрації на офіційному сайті Українського центру оцінювання якості освіти.
     Особливості проведення ДПА визначені:
          Положенням про Державну підсумкову атестацію учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти (Наказ МОНУ від 30.12.2014 № 1547);
          наказом МОНУ від 08.02 2016 № 94 « Про затвердження орієнтовних вимог до проведення державної підсумкової атестації учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти у 2015/2016 навчальному році»;
          листом МОНУ від 22.02.2016 № 1/9-93 « Про проведення державної підсумкової атестації в професійно-технічнихнавчальних закладах у 2015-2016 навчальному році».
     Атестація у ПТНЗ проводиться у письмовій формі.
     Завдання для проведення атестації укладаються викладачами відповідного фаху, погоджуються педагогічною радою та затверджуються керівником навчального закладу.
     Складено на підставі Наказу МОНУ від 16.09. 2015 № 940 (зі змінами), листа МОНУ від 22.02.2016 № 1/9-93 «Про проведення державної підсумкової атестації в професійно-технічних навчальних закладах у 2015-2016 навчальному році».

19.02.16

   ВІДБУЛАСЬ ОБЛАСНА МЕТОДИЧНА СЕКЦІЯ ЗАСТУПНИКІВ ДИРЕКТОРІВ З НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОЇ РОБОТИ ПТНЗ

Секція заст. ВР Секція заст. ВР      18 лютого 2016 року на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Рівненській області відбулась обласна методична секція заступників директорів з навчально-виховної роботи на тему «Виховання ключових ціннісних ставлень особистості майбутнього кваліфікованого робітника в професійно-технічному навчальному закладі».
     В роботі методичної секції взяли участь: старший інспектор управління поліції в Рівненській області, майор поліції – Зламан Юрій Миколайович; голова правління Рівненського обласного об’єднання громадян «Центр підтримки громадських ініціатив «Чайка» - Гунько Лариса Петрівна; директор навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Рівненській області – Бондарчук Валентина Миколаївна, методист навчально-методичного центру - Середа Руслана Володимирівна, заступники директорів з навчально-виховної роботи професійно-технічних навчальних закладів області, Технічного коледжу НУВГП, Костопільського будівельно-технологічного коледжу НУВГП.
     На обласній методичній секції були розглянуті питання:
     1. Оновлення нормативної бази з організації навчально-виховного процесу у професійно-технічному навчальному закладі. (Бондарчук В.М., директор НМЦ ПТО);
Секція заст. ВР      2. Кримінальні правопорушення здійснені учнями профтехзакладів області за 2015 рік, шляхи налагодження співпраці між працівниками поліції та педагогами з метою здійснення профілактичної роботи. (Зламан Ю.М., станрший інспектор управління поліції в Рівненській області, майор поліції превентивної діяльності);
     3. Протидія торгівлі людьми – небезпеки та ризики для учнівської молоді системи профтехосвіти. (Гунько Л.П., голова правління Рівненського обласного об’єднання громадян «Центр підтримки громадських ініціатив «Чайка»);
     4. Пріоритети загальнолюдських і національних морально-духовних цінностей у змісті виховання молоді професійно-технічного навчального закладу. (Середа Р.В., методист НМЦ ПТО);
     5. Функції контролю види та регулювання виховного процесу у ПТНЗ. (ДенисенкоГ.М., заступник директора з навчально-виховної роботи ДПТНЗ „Березнівське ВПУ”);
     6. Системний підхід до організації профорієнтаційної роботи в навчальному закладі (Пізнюр Г.П. заступник директора з навчально-виховної роботи ДПТНЗ „Острозьке ВПУ”);
     7. Роль учнівського самоврядування у формуванні громадянських компетентностей, самовизначення та здійснення профорієнтації серед однолітків. (Беслюбняк Д.В. заступник директора з навчально-виховної роботи Рокитнівського професійного ліцею).
     У рамках проведення обласного заходу було проведено тренінгове заняття на тему: «Орієнтовний алгоритм роботи педагогічних працівників профтехзакладу з реалізації Концепції національно-патріотичного виховання».

15.02.16

   ПРОВЕДЕНО МАЙСТЕР-КЛАС З ОПОРЯДЖЕННЯ ТА ЗАХИСТУ ДЕРЕВИНИ МАТЕРІАЛАМИ „VIDARON”

Майстер-клас Vidaron Майстер-клас Vidaron      Головним стратегічним напрямком діяльності професійно-технічних навчальних закладів області є реалізація завдань щодо вдосконалення практичної підготовки учнів, впровадження в навчальний процес новітніх виробничих технологій із застосуванням сучасного обладнання, інструментів та матеріалів ,здійснення шляхом співробітництва і взаємодії з роботодавцями та виробниками. В рамках співпраці з провідними фірмами-виробниками будівельних матеріалів та сучасних технологій, а саме ТЗоВ „Снєжка-Україна” 12 лютого 2016 року на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Рівненській області відбувся майстер-клас для майстрів виробничого навчання та викладачів спецдисциплін ПТНЗ області, що готують фахівців за професіями „Столяр будівельний, верстатник деревообробних верстатів, паркетник” з опорядження та захисту деревини матеріалами „Vidaron”.
     Консультанти з питань використання лакофарбової продукції ТЗоВ „Снєжка-Україна” п. Балокін О. та п. Голубець В. презентували продукти торгової марки, що забезпечують оптимальний захист, догляд та декорування деревини, провели теоретичні і практичні заняття по обробці дерев’яних поверхонь матеріалами "Vidaron" .
     Всього у роботі майстер-класу взяло участь 28 викладачів спецдисциплін та майстри виробничого навчання профтехзакладів області, які отримали вичерпні знання з використання в роботі новітніх матеріалів, та отримали сертифікати за курс підвищення кваліфікації за програмою «Характеристики та методи нанесення виробів для декорування та захисту деревини ТМ „Vidaron”.

10.02.16

   ВШАНУВАННЯ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ

Вшанування Героїв Небесної Сотні Вшанування Героїв Небесної Сотні      Навчально методичний центр професійно-технічної освіти у Рівненській області інформує, що на сайті МОН України опубліковано лист «Щодо вшанування подвигу учасників Революції гідності й увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні» від 05.02.2016 № 1/9-66.
     У листі висловлено прохання провести заходи з ушанування пам’яті героїв за участю активістів Революції гідності у навчальних закладах. Віддати належну шану мужнім учасникам Революції гідності, які віддали своє життя, захищаючи ідеали демократії та європейського майбутнього держави.
     День Героїв Небесної Сотні відзначатиметься 20 лютого відповідно до Указу Президента України «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності й увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні» від 11.02.2015 № 69.
     У листі рекомендовано у день вшанування Героїв Небесної Сотні розпочати перший урок або першу лекцію виконанням Державного Гімну України та хвилиною мовчання.
     Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Рівненській області просить висвітлити інформаціє про проведені заходи на web-сторінках навчальних закладів та на сайті обласної ради лідерів учнівського самоврядування ПТНЗ області «Лідер».

09.02.16

   РЕЄСТРАЦІЯ ДЛЯ УЧАСТІ В ЗНО РОЗПОЧАЛАСЬ

     З 1 лютого розпочалась реєстрація для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні, яка триватиме до 4 березня 2016 року.
     Радимо визначитися із спеціальностями та навчальними закладами, до яких плануєте вступати, та ознайомитися з Правилами прийому до обраних Вами вищих навчальних закладів. Правила містять перелік конкурсних предметів, з яких вступники подаватимуть сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання.
     Звертаємо увагу, що навчальні заклади можуть вимагати для участі у конкурсі на однакові спеціальності різний перелік конкурсних предметів, з яких необхідно подавати сертифікат ЗНО.
     Детальну інформацію про проведення та підготовку до ЗНО-2016 розміщено на сайтах http://www.lvtest.org.ua/ та http://testportal.gov.ua/.
     Реєстрація для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні розпочалась о 12.00 год. 01 лютого 2016 року і буде здійснюватися відповідно до Наказу Міністерства освіти і науки України від 11.12.2015 № 1278 „Про затвердження Порядку реєстрації осіб для участі в зовнішньому оцінюванні результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти“.

Графік проведення ЗНО-2016
Основна сесія
Додаткова сесія
5 травня українська мова і література 14 червня українська мова і література
11 травня математика 16 червня математика
13 травня історія України 21 червня історія України
3 червня російська мова 22 червня російська мова
6 червня іспанська мова23 червня англійська мова
7 червня англійська мова 23 червня іспанська мова
8 червня німецька мова 24 червня німецька мова
9 червня французька мова 24 червня французька мова
10 червня біологія 29 червня біологія
13 червня фізика 30 червня фізика
15 червня географія 1 липня географія
17 червня хімія 4 липня хімія

29.01.16

   ВІДБУЛАСЯ ВСЕУКРАЇНСЬКА НАРАДА З ПРОБЛЕМ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ ОСВІТИ

     29 січня 2016 року відбулася Всеукраїнська нарада з проблем та ризиків функціонування професійно-технічної освіти в контексті прийняття Закону України „Про Державний бюджет України на 2016 рік“.
     Метою проведення наради стало обговорення ситуації у професійно-технічній освіті, що склалася внаслідок прийняття Закону України про Державний бюджет на 2016 рік, та прийняття відповідних рішень.
     В нараді взяли участь представники міністерств та відомств, народні депутати, керівники професійно-технічних навчальних закладів, голови регіональних осередків асоціації працівників професійно-технічної освіти, представники департаментів освіти і науки обласних державних адміністрацій, що опікуються питаннями професійно-технічної освіти.
     Матеріали наради можна переглянути за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=iG67gG4TGDU та https://www.youtube.com/watch?v=QLT6Y8cmqDg .

29.01.16

   ВІДБУЛОСЯ ЗАСІДАННЯ ОБЛАСНОЇ МЕТОДИЧНОЇ СЕКЦІЇ ФАХІВЦІВ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИЧНИХ ДИСЦИПЛІН

Секція електриків Секція електриків      28 січня 2016 року на базі навчально-методичного центру ПТО відбулося засідання обласної методичної секції фахівців електроенергетичних дисциплін на тему: „Комплексне використання навчально-наочного обладнання та мультимедійних засобів на уроках з метою підвищення рівня знань учнів”. У роботі секції взяли участь викладачі і майстри виробничого навчання ПТНЗ області даного напрямку, директор навчально-методичного центру ПТО у Рівненській області Бондарчук Валентина Миколаївна, керівник секції методист Пачебула Тамара Вікторівна, методисти НМЦ ПТО.
     Бондарчук Валентина Миколаївна ознайомила із змінами та доповненнями „Положення про організацію навчально-виробничого процесу у ПТНЗ“, відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 10.07.2015 № 746, представила методику складання та оформлення авторських програм. З дидактичними та методичними аспектами розробки мультимедійних презентацій ознайомила присутніх методист Мосійчук Людмила Миколаївна.
     В ході роботи секції, яка пройшла змістовно та цікаво, значна увага була приділена використанню та впровадженню інформаційно-комунікаційних технологій на уроках спецдисциплін та виробничого навчання. Досвідом роботи по комплексному використанню навчально-наочного обладнання та мультимедійних засобів на уроках спецтехнології поділився викладач ВПУ №29 смт Володимирець Капітула Сергій Сергійович. Під час роботи секції було продемонстровано майстер-клас „Прохідні вимикачі”, які провів майстер виробничого навчання ВПУ № 29 Ващеня Віталій Іванович.
Секція електриків      Про регіональний компонент змісту професійної освіти при організації виробничого навчання та виробничої практики в умовах виробництва ознайомила учасників секції методист Пачебула Т.В., представила презентацію “Тепла підлога: економія і комфорт” та посібник “Монтаж інфрачервоної теплої підлоги під ламінат”. Учасники секції ознайомилися з Положенням про навчання неповнолітніх професіям, пов’язаних з важкими роботами і роботами з шкідливими або небезпечними умовами праці. Досвідом роботи по проведенню екзамену на право виконання робіт з підвищеною небезпекою поділився викладач Рівненського професійного ліцею Костюкевич Іван Гнатович.
     Методист НМЦ ПТО Середа Р.В., з метою виявлення психо-емоційного стану, базових характеристик особистості, провела з учасниками секції тест-опитування та ознайомила з популярною темою позитивного мислення, зауваживши як воно впливає на нашу поведінку, успіх і благополуччя в житті.
     Методист Семенюк П.П. довів до присутніх інформацію щодо висвітлення діяльності профтехзакладів, методичних напрацювань педпрацівників, перспективного педагогічного досвіду на сайті навчально-методичного центру та ресурсах мережі Інтернет.
     Представлений матеріал викликав загальну зацікавленість та схвалення учасників секції.
     За підсумками роботи секції підготовлені методичні рекомендації. Учасники отримали методичні і презентаційні матеріали.

25.01.16

   КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ ЗАТВЕРДИВ ЛІЦЕНЗІЙНІ УМОВИ ВПРОВАДЖЕННЯ ОСВІТНЬОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

     Кабінет Міністрів України затвердив Ліцензійні умови впровадження освітньої діяльності. Постанову Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2015 року № 1187 «Про затвердження Ліцензійних умов провадження освітньої діяльності закладів освіти» розміщено на Урядовому порталі.
     Цією постановою встановлено вимоги щодо впровадження освітньої діяльності у сферах вищої освіти, професійно-технічної, загальної середньої, дошкільної освіти. Ці вимоги стосуються кожного місця провадження освітньої діяльності.
     Під час ліцензування освітньої діяльності встановлюється спроможність закладу освіти у відповідній сфері провадити освітню діяльність відповідно до встановлених вимог. Зокрема, у сфері професійно-технічної освіти – за певною професією, спеціальністю або класами класифікаційних угруповань (під час ліцензування професійно-технічного (курсового) навчання на виробництві).
     Документом також визначається перелік документів, що підтверджують відповідність закладу освіти вимогам щодо провадження освітньої діяльності, кадрові вимоги, технологічні вимоги, організаційні вимоги.

22.01.16

   В НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНОМУ ЦЕНТРІ ВІДБУЛАСЬ НАРАДА ІЗ ПИТАНЬ РОЗРОБКИ ДЕРЖАВНИХ СТАНДАРТІВ ПТО У 2016 РОЦІ

Нарада по ДС Нарада по ДС      21 січня 2016 року у навчально-методичному центрі професійно-технічної освіти у Рівненській області відбулася нарада із заступниками директорів професійно-технічних закладів області, які будуть готувати проекти Державних стандартів професійно-технічної освіти у 2016 році.
     Міністерством освіти і науки України доручено підготувати ДСПТО за професією «Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення» - ДПТНЗ «Рівненський центр професійної освіти сервісу і дизайну», за професією «Слюсар-електрик з ремонту електроустаткування (на автомобільному транспорті)» - Рівненському професійному ліцею, за професією «Опоряджувальник будівельний» - Вищому професійному училищу № 1 м. Рівне, за професією «Приймальник поїздів» -ДНЗ «Здолбунівське вище професійне училище залізничного транспорту».
     В ході проведення наради директор НМЦ ПТО Бондарчук В.М. ознайомила присутніх нормативно-правовою базою для розробки Державних стандартів професійно-технічної освіти, акцентувала увагу присутніх на методиці їх розробки та вимогах щодо оформлення відповідної документації, проведенням процедури погодження ДСПТО.
     Поділилися власним досвідом щодо розробки Державних стандартів Климчук Петро Павлович – заступник директора з навчально-вирообничої діяльності ВПУ № 1 м. Рівного та Кацубо Наталія Феофанівна - заступник директора з навчально-виробничої роботи ДПТНЗ «Рівненський центр професійної освіти сервісу та дизайну».
     В ході наради прийнято протокольні доручення з даного питання, обговорено шляхи організації належної роботи творчих груп, які створені в області наказом управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації № 10 від 14 січня 2016 року.
     Матеріали наради розміщені на е-диску НМЦ ПТО за електронною адресою nmc_rv@ukr.net.

19.01.16

   У ВПУ № 1 м. РІВНЕ ВІДБУЛОСЬ ЗАНЯТТЯ ЦИКЛУ ПЕДАГОГІЧНИХ НАВЧАНЬ МАЙСТРІВ ВИРОБНИЧОГО НАВЧАННЯ

Заняття майстрів в/н      16 січня 2016 року у Вищому професійному училищі № 1 м. Рівне відбулось чергове заняття циклу педагогічних навчань майстрів виробничого навчання закладу.
     У занятті взяли участь працівники Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Рівненській області.
     З характеристикою напрямів діяльності майстра виробничого навчання виступила директор НМЦ ПТО Бондарчук Валентина Миколаївна, яка ознайомила присутніх з видами основної і додаткової плануючої документації майстра виробничого навчання, акцентувала увагу на методичних аспектах його роботи, зробила огляд основних змін, внесених до Положення про організацію навчально-виробничого процесу у ПТНЗ.
     Методист НМЦ ПТО Мосійчук Л.М. у своєму виступі висвітлила питання розробки та впровадження у навчальний процес авторських навчальних програм, охарактеризувала основні етапи процесу написання авторської програми.
     В ході заняття також були розглянуті питання організації роботи майстра щодо розробки та впровадження нових Державних стандартів професійно-технічної освіти.

11.01.16

   УВАГА! РОЗПОЧАЛАСЯ РЕЄСТРАЦІЯ НА ПРОБНЕ ЗНО!

     Пробне зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) – це реальна можливість перевірити свої знання.
     У пробному ЗНО можуть брати участь учні 10-11 класів, випускники минулих років, які виявили бажання випробувати свої сили напередодні складання основних іспитів.
     Кожен, хто виявить намір пройти пробне ЗНО, матиме можливість:
     • ознайомитись із процедурою проведення ЗНО, - максимально наближеною до основної;
     • попрацювати із тестовими зошитами та навчитись заповнювати бланки відповідей;
     • навчитись правильно розподіляти час під час написання тесту;
     • пройти психологічну адаптацію у пункті проведення ЗНО;
     • отримати результати та оцінити свій рівень знань із предмета.
     Для реєстрації у пробному ЗНО необхідно у період з 05 по 30 січня 2016 року зайти на сайт Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти (ЛРЦОЯО; http://www.lvtest.org.ua ); заповнити реєстраційну форму; сформувати та надіслати електронну заявку, створивши при цьому «Особистий кабінет учасника ПЗНО»; роздрукувати й оплатити отриману квитанцію. Вартість одного пробного тестування - 111 гривень.
     Терміни проведення пробного ЗНО:
     02 квітня 2016 р. – українська мова та література;
     09 квітня 2016 р. – історія України, математика, іноземні мови, географія,фізика, хімія, біологія, російська мова.
     Бажаємо Вам успіху!


         АРХІВ НОВИН:    2018,    2017,    2016,    2015,    2014,    2013,    2012,    2011


каталог сайтів Львівський каталог сайтів Чудовий слайдер на сайт та інші речі Для творця сайтів Сервіс для вебінарів Кращі програмки для ПК! Повні,робочі, безкоштовні! Українські уроки про ІТ Уроки зі створення панорам Все для дизайнера http://www.woweb.ru/ - Створи свій сайт!!! Web-сайт за 5 кроків!!! Швидко! Легко! Професійно! SCC для початківців! Навчальні матеріали онлайн web-programming.in.ua Центр ковки Музика mp3 Музика mp3 Шкільні підручники (скачати) LiteShot - програма для створення скриншотів екрану

Про все


Хто бажає, щоб народ був щасливий і виховувався успішно, той повинен визнати як першу і неминучу умову досягнення цієї мети — виховання і освіту вчителів, а також таке їх становище, що відповідало б їхньому важливому обов'язку.
(А. Дістєрвег)


MOODLE
Навчальні курси у системі Moodle ПТНЗ Рівненської області

Лідер
Сайт учнівського самоврядування ПТНЗ Рівненської області

Сайт психологічної
   служби ПТНЗ
Сайт психологічної служби ПТНЗ Рівненської області

Рівненський обласний
   центр практичної психології і соціальноїроботи
Рівненський обласний центр практичної психології і соціальної роботи

Учительський журнал on-line
Учительський журнал on-line (Профтехосвіта)

ЗНО
Яндекс ресурс ЗНО

ІІТЗО
Інститут інноваційних технологій і змісту освіти

INTEL
Програма „Intel® Навчання для майбутнього“ в Україні

Microsoft
Освітня мережа Microsoft

Методичний портал
Методичний портал

Кобзар
З нагоди Пам'яті Великого Кобзаря

Правопис
Український Правопис 2007

ВРЦ
Волинський ресурсний центр (Рівненська область): вибір професії та пошук роботи

ППЗ
Педагогічні програмні засоби (для ПТНЗ)


Електронне табло
    автовокзалу ЧАЙКА м. Рівне
Електронне табло автовокзалу „ЧАЙКА“
м. Рівне


Електронне табло
    автовокзалу „Рівне“
Електронне табло автовокзалу „Рівне“
(м. Рівне, старий автовокзал)

Скачати фото, малюнки, обої, іконки, кліпарти, шаблони, календарі 2015, футажі...

Moodle - посібник для початківців(рос.)

Сайт Пізнай себе

Слухати радіо онлайн