НМЦ ПТО у Рівненській області

Новини - 2015

18.12.15

   ВІДБУЛИСЯ ЗВІТНО-ВИБОРНА КОНФЕРЕНЦІЯ ЛІДЕРІВ УЧНІВСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ ТА ОБЛАСНА МЕТОДИЧНА СЕКЦІЯ ЗАСТУПНИКІВ ДИРЕКТОРІВ З ВИХОВНОЇ РОБОТИ

Конференція самоврядування Конференція самоврядування      17 грудня 2015 року на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Рівненській області відбулась звітно-виборна конференція лідерів учнівського самоврядування ПТНЗ „Лідер” та обласна методична секція заступників директорів з виховної роботи на тему: „Життєтворчий потенціал учнівського самоврядування. Стратегії оновлення виховного процесу навчального закладу”.
     У роботі обласного заходу взяли участь голови рад учнівського самоврядування профтехзакладів області, координатори учнівського самоврядування, заступники директорів з навчально-виховної роботи.
     Методист НМЦ ПТО Середа Р.В. ознайомила присутніх з результатами соціологічного дослідження „Молодь України 2015” та аспектами оновлення виховної роботи у професійно-технічному навчальному закладі.
Конференція самоврядування      Заступник директора з виховної роботи ДНЗ „Рівненське вище професійне училище ресторанного сервісу та торгівлі” Самоїл І.Є., презентувала свою роботу, яка виборола диплом лауреата конкурсу І ступеня у Міжнародному форумі „Інноватика в сучасній освіті - 2015” у номінації „Самоврядування – основа демократичного виховання громадянина України”.
     Відповідно до програми робота була організована у творчих групах.
     З лідерами учнівського самоврядування було проведено тренінгове заняття „Самоврядування моєї мрії”, де лідери мали можливість створити та презентувати творчий проект на тему„Сучасний лідер” ( тренінгове заняття провела практичний психолог ДНЗ „Рівненське вище професійне училище ресторанного сервісу та торгівлі” Іванців К.М.).
     На розширеному засіданні активу обласної Ради учнівського самоврядування лідери обговорили актуальні питання діяльності самоврядування у профтехзакладах області, затвердили новий склад обласної Ради „Лідер” , внесли поправки до плану роботи обласної Ради на 2015-2016 навчальний рік та затвердили „Кодекс честі” члена обласної Ради.
     В ході роботи обласної методичної секції заступників директорів з навчально-виховної роботи були розглянуті питання:
Секція заст. ВР Секція заст. ВР      1. Методичний супровід реалізації Концепції національно-патріотичного виховання у ПТНЗ області (Середа Р.В., методист НМЦ ПТО);
     2. Національно-патріотичне виховання в сучасному професійно-технічному навчальному закладі. (Баюн О.В., заступник директора з навчально-виховної роботи ДНЗ „Здолбунівське вище професійне училище залізничного транспорту”);
     3. Соціальний стан учнів що навчаються у ПТНЗ області у 2015-2016 н.р. (Середа Р.В., методист НМЦ ПТО);
     4. Забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. (Середа Р.В., методист НМЦ ПТО);
     5. Планування літнього оздоровлення та відпочинку соціально незахищених категорій учнів ПТНЗ на 2016 рік. (Середа Р.В., методист НМЦ ПТО);
     6. Про стан злочинності та правопорушень, проявів насильства та жорстокості серед учнів ПТНЗ області за 9 місяців 2015 року. (Середа Р.В., методист НМЦ ПТО);
     7. Порядок розгляду методичних розробок на навчально-методичній раді НМЦ ПТО. (Мосійчук Л.М., методист НМЦ ПТО);
     8. Інформаційно-освітнє середовище як ефективна складова професійного розвитку педагога . Презентація сайту НМЦ ПТО (Семенюк П.П., методист НМЦ ПТО).
     Під час проведення звітно-виборної конференції присутні заслухали звіт про роботу обласної Ради учнівського самоврядування професійно-технічних навчальних закладів „Лідер” за 2014-2015 н.р. (Ясюк Тетяна – голова обласної Ради, учениця ДНЗ „Дубенське вище художнє професійно-технічне училище”); обговорили передвиборчі програми кандидатів на посаду голови обласної ради. Серед трьох претендентів, перемогу у виборах здобув та став головою ОРУС учень ДНЗ „Здолбунівське вище професійне училище залізничного транспорту”- Литвин Степан. Заступниками голови ОРУС обрано: Ясюк Марію, ученицю ДПТНЗ „Острозьке ВПУ” та Булак Анжелу, ученицю ДНЗ „Рівненське вище професійне училище ресторанного сервісу та торгівлі”.
     По завершенню конференції лідери учнівського самоврядування та заступники директорів з навчально-виховної роботи підтримали фольклорні колективи своїх навчальних закладів, прийнявши участь в обласному етно-фестивалі „Вифлеємська зірка”.

18.12.15

   В РАМКАХ СПІВПРАЦІ З ТЗОВ „СНЄЖКА-УКРАЇНА“ ВІДБУВСЯ НАВЧАЛЬНО-ПРАКТИЧНИЙ СЕМІНАР

Семінар Снєжка Семінар Снєжка      17 грудня 2015 року на базі ВПУ № 1 м. Рівне відбувся навчально-практичний семінар в рамках співпраці з ТзОВ „Снєжка-Україна“, за матеріалами та технологіями ТМ „Sniezka“ для майстрів виробничого навчання та викладачів спецдисциплін ПТНЗ області.
     В ході роботи семінару учасники ознайомились з теоретичною інформацією та виконанням практичного нанесення матеріалів на поверхню. Представники фірми розкрили технології використання матеріалів, поділились секретами та тонкощами в роботі з матеріалами „ Sniezka “, при використанні їх на різних поверхнях та в різних умовах.
     Робота семінару-практикуму закінчилась врученням сертифікатів та роздаткового матеріалу для ПТНЗ області в навчальних цілях.

17.12.15

   У МІНІСТЕРСТВІ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ ВІДБУЛАСЬ КОНФЕРЕНЦІЯ «ПРОГНОЗУВАННЯ ВПЛИВУ РЕФОРМ У СФЕРІ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ ОСВІТИ (ПРОЕКТ «PRIME»)

PRIME PRIME      16 грудня 2015 року у Міністерстві освіти і науки України відбулась конференція «Прогнозування впливу реформ у сфері професійно-технічної освіти (проект «PRIME»). Захід організований Європейським фондом освіти у співпраці з Міністерством освіти і науки України. Метою впровадження методології PRIME в Україні є сприяння державним органам влади в пошуку найкращого плану дій у сфері оптимізації мережі навчальних закладів професійної освіти, прогнозування впливу реформ у сфері професійної освіти та підготовки робітничих кадрів.
     Участь у заході взяли представники Європейського фонду освіти, асоціацій працівників професійно-технічної освіти, об’єднань роботодавців, керівники навчальних закладів професійно-технічної освіти та представники місцевих органів освіти і науки.
     Експерт Європейського фонду освіти Міхайло Мілованович зазначив, що проект «PRIME» створив майданчик для спілкування представників галузі, з метою конструктивної співпраці, обговорення найбільш значущих питань сфери професійної освіти. За його словами, проект «PRIME» закінчується, але у планах фонду - продовження співпраці у наступному році.
     Директор департаменту професійно-технічної освіти Міністерства освіти і науки України В’ячеслав Супрун повідомив, що методологія «PRIME» покликана допомогти у реформуванні професійної освіти, використовуючи європейський досвід, напрацювання міжнародних експертів і результат пілотних проектів у Дніпропетровській, Вінницькій областях та у місті Києві.
     Президент Всеукраїнської асоціації працівників професійно-технічної освіти Василь Головінов зауважив, що проект «PRIME» підготував кваліфіковані матеріали, які окреслюють головні аспекти реформування професійної освіти, особливо у питаннях децентралізації управління та фінансування.
     Основною темою дискусії учасників семінару були питання фінансування закладів професійно-технічної освіти в контексті децентралізації освіти.
     В роботі конференція взяла участь директор навчально-методичного центру профтехосвіти у Рівненській області В.М. Бондарчук.
     Матеріали роботи конференції на сайті МОН України .

11.12.15

   ВІДБУЛОСЯ ЗАНЯТТЯ МЕТОДИЧНОЇ СЕКЦІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ ЕЛЕКТРОГАЗОЗВАРЮВАЛЬНИХ ПРОФЕСІЙ

Секція зварників Секція зварників      10 грудня 2015 року на базі навчально-методичного центру профтехосвіти у Рівненській області відбулося заняття методичної секції педагогічних працівників електрогазозварювальних професій на тему „Спільна узгоджена робота викладача спецдисциплін та майстра виробничого навчання – запорука високого рівня підготовки кваліфікованих робітників у профтехзакладі.
     У роботі секції взяли участь педагогічні працівники профтехзакладів області, які проводять підготовку за зварювальними професіями, директор навчально-методичного центру Бондарчук В.М., керівник секції, методист НМЦ ПТО Семенюк П.П., методисти навчального-методичного центру.
     В ході роботи секції значна увага була приділена організації спільної узгодженої роботи педпрацівників профтехзакладів з метою підготовки висококваліфікованих працівників зварювального профілю. Виступ та презентацію на дану тему представив методист НМЦ ПТО П. Семенюк.
     Досвідом роботи з підготовки кваліфікованих робітників та організації співпраці педпрацівників, які проводять підготовку за професією „Електрозварник“, поділився майстер виробничого навчання ДПТНЗ „Соснівський професійний ліцей“ Онофрейчук С.А.
     Учасники секції ознайомились із використання технології WebQuest у ході навчального процесу та, зокрема, при підготовці кваліфікованих робітників у профтехзакладі; у ході тренінгу вправлялися у розробці плану організації занять у формі веб-квесту, побувавши при цьому у ролі викладача та учня.
     Розглянуто питання підготовки та проведення І та ІІ етапів Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності за професією „Електрогазозварник“, який має відбутись у 2016 році. Викладач спецдисциплін Квасилівського професійного ліцею Снітчук О.В., як учасник експертної групи із підготовки умов ІІІ етапу конкурсу, вказав на основні напрями підготовки до конкурсу, ознайомив із матеріально-технічною базою Квасилівського професійного ліцею з підготовки за професією „Електрогазозварник“: майстернею, обладнанням та устаткування, яке буде задіяне у ІІ етапі конкурсу. В ході жвавої дискусії педпрацівники закладів висловили своє бачення та надали пропозиції, щодо підготовки завдань, організації та проведення ІІ етапу конкурсу.
Секція зварників      Власним досвідом поділились: викладач спецдисциплін ВПУ № 29 смт Володимирець Волчецький О.А. - з питань організації виробничої діяльності та виготовлення зварних виробів; Жичковський О.О. – з питань розробки дистанційних курсів у системі дистанційного навчання Moodle.
     Методист НМЦ ПТО Мосійчук Л.М. довела присутнім інформацію про участь педрацівників профтехзакладів у регіональному конкурсі методичних розробок „Навчально-методичне забезпечення предметів професійної підготовки з використанням інформаційно-комунікаційних технологій“, представила зразки кращих робіт учасників та закликала присутніх до активної участі та більш широкого представлення власних напрацювань у подібних конкурсах.
     Зі змінами до Положення про організацію навчально-виробничого процесу у професійно-технічних навчальних закладах (згідно наказу МОН України від 10.07.2015 № 746) учасників секції ознайомила директор НМЦ ПТО Бондарчук В.М.
     В ході заняття також розглянуті питання поточної діяльності методичної секції.
     Матеріали секції розміщено на е-диску електронної скриньки zvarka_pto_rv@ukr.net .

09.12.15

   ВІДБУЛОСЯ ЗАСІДАННЯ ОБЛАСНОЇ МЕТОДИЧНОЇ СЕКЦІЇ МЕТОДИСТІВ ПТНЗ

Секція методистів Секція методистів      08 грудня 2015 року на базі навчально-методичного центру відбулося засідання обласної методичної секції методистів ПТНЗ області. У ході роботи секції було проведено інструктивно-методичну нараду, на якій розглянуто наступні питання:
     1. Організація навчально-виробничого процесу (наказ Міністерства освіти на науки України № 419 із змінами) (Бондарчук В.М., директор НМЦ ПТО);
     2. Методичний супровід розроблення авторських програм (Мосійчук Л.М., методист НМЦ ПТО);
     3. Державні стандарти професійно-технічної освіти 2015 року (Пачебула Т.В., методист НМЦ ПТО);
     4. Особливості проведення державної підсумкової атестації та проведення ЗНО у професійно-технічних навчальних закладах області (Невірковець Л.Ф., методист НМЦ ПТО);
     5. Про організацію і проведення фахових конкурсів у 2016 році. (Бондарчук В.М.).
Секція методистів      Також директор НМЦ ПТО Бондарчук В.М. довела до відома присутніх інформацію щодо проведення міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти -2016», інформувала про порядок подання та розгляду матеріалів навчально-методичною радою НМЦ ПТО У Рівненській області та про створення анотованого каталогу передового педагогічного досвіду.
     В рамках практичного блоку роботи секції було проведено навчальний тренінг «Атестація педагогічних працівників: крок за кроком» у формі роботи в малих групах. Учасники тренінгу виконували практичні завдання: «Порядок та організація атестації» (тренер Пачебула Т.В.), «Вивчення професійної діяльності педагогічного працівника в міжатестаційний період» (тренер Мосійчук Л.М.), «Основна документація при атестації педагогічних кадрів» (тренер Невірковець Л.Ф.), після чого презентували результати своєї роботи присутнім.
     Одним з елементів тренінгу було розв’язування проблемних ситуативних завдань (тренер Бондарчук В.М.), у ході якого відбувалось жваве обговорення та обмін досвідом з актуальних питань атестації педагогічних кадрів.
     На завершення роботи секції учасники розглянули питання використання веб-ресурсів у роботі закладів професійно-технічної освіти, з презентацією веб-сайту НМЦ ПТО присутніх ознайомила директор НМЦ ПТО Бондарчук В.М., а сайт психологічної служби ПТО області презентувала Середа Р.В., методист НМЦ ПТО.

26.11.15

   ВІДБУЛОСЯ ЗАНЯТТЯ ОБЛАСНОЇ МЕТОДИЧНОЇ СЕКЦІЇ ВИКЛАДАЧІВ ХІМІЇ ТА БІОЛОГІЇ

Секція хімії та біології Секція хімії та біології      25 листопада 2015 року на базі навчально-методичного центру профтехосвіти у Рівненській області відбулося заняття обласної методичної секції викладачів хімії та біології на тему: „Удосконалення професійної майстерності викладачів шляхом впровадження сучасних педагогічних технологій”. Учасники розпочали роботи з інтерактивної вправи „Знайомство”, яку провела методист НМЦ ПТО Середа Р.В.
     Методист НМЦ ПТО Мосійчук Л.М. виступила з оглядом сучасних освітніх технологій, дала порівняльний аналіз та охарактеризувала основні аспекти використання у навчальному процесі інноваційних педагогічних технологій.
     У ході роботи секції було проведено вернісаж педагогічних ідей „Творчі сходинки педагогів”. Власним досвідом роботи з використання інформаційно-комунікаційних технологій під час проведення уроків біології поділилась з колегами викладач ДПТНЗ „Березнівське вище професійне училище” Семенович Ольга Адамівна. Викладач вищого професійного училища № 29 смт Володимирець Болдишева Алла Мефодіївна виступила перед присутніми з доповіддю „Розвиток пізнавальної активності учнів на уроках біології”, у якій висвітлила педагогічні прийоми та свої напрацювання з даної теми. Творчі ідеї та свої здобутки з використання елементів інтерактивного навчання на уроках хімії представила учасникам секції Боровик Надія Семенівна, викладач вищого професійного училища № 29 смт Володимирець.
     З доповіддю „Застосовуємо педагогічні інновації: технологія веб-квест” виступила методист НМЦ ПТО Невірковець Л.Ф., яка презентувала суть та структуру педагогічного веб-квесту, розкрила можливості використання цієї технології, проаналізувала основні переваги та можливі труднощі. По завершенню учасники секції пройшли навчальний тренінг, під час його викорнували практичне завдання по створенню базової структури майбутнього веб-квесту з хімії чи біології.
     Методист Семенюк П.П. довів до присутніх інформацію щодо висвітлення діяльності профтехзакладів, методичних напрацювань педпрацівників, перспективного педагогічного досвіду на сайті навчально-методичного центру та ресурсах мережі Інтернет.
     Матеріали секції розміщено на е-диску електронної скриньки himbiol@ukr.net .

25.11.15

   МІЖНАРОДНИЙ НАУКОВО-ПРАКТИЧНИЙ ІНТЕРНЕТ-СЕМІНАР

Інтернет-семінар      25 листопада 2015 року на базі Білоцерківського інституту неперервної професійної освіти Університету менеджменту освіти НАПН України проведено Міжнародний науково-практичний Інтернет-семінар „Інноваційні технології при підготовці фахівців автотранспортної галузі”.
     У роботі семінару взяв участь методист Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Рівненській області Пелипчук М.П. з темою доповіді „Елементи модульної системи навчання у процесі самостійного здобуття учнями знань з предмета „Правила дорожнього руху”.
     Матеріали доповіді розміщені за адресою: http://ifolder.com.ua/szbn588i4s1f.html .

20.11.15

   ВІДЗНАЧАЙМО ДЕНЬ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ ТА ВШАНОВУЙМО ПАМ’ЯТЬ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРІВ!

День гідності і свободи      Президент України підписав Указ «Про відзначення у 2015 році Дня Гідності та Свободи» від 09.11.2015 № 633/2015 (далі — Указ № 633/2015).
     Відповідно до Указу № 633/2015 навчально-методичний центр професійно-технічної освіти рекомендує провести у професійно-технічних навчальних закладах: тематичні виставки, уроки-презентації до Дня Гідності та Свободи; виховні заходи на основі конкурсних матеріалів «Вибарюючи незалежність», розкриваючи волонтерську діяльність профтехзакладів, висвітлюючи патріотизм земляків, які брали участь у революції гідності, героїзм військових під час окупації Криму, хоробрість духу та високий патріотизм захисників у військових діях на Донбасі.
День гідності і свободи      З метою гідного вшанування загиблих від геноциду українського народу, вчиненого тоталітарним сталінським режимом, відповідно до методичних рекомендацій МОН України, навчально-методичний центр рекомендує провести у п’ятницю 27 листопада 2015 року у ПТНЗ області Урок пам’яті «З присвятою замордованим голодом…». Про це йдеться у листі «Щодо заходів до Дня пам’яті жертв голодоморів» від 17.11.15 № 1/9-549.
     На допомогу педагогічним працівникам Українським інститутом національної пам’яті розроблено методичні рекомендації.
     Обласна рада учнівського самоврядування ПТНЗ «Лідер» просить долучитись ради учнівського самоврядування, небайдужу учнівську молодь до загальнонаціональної акції «Запали свічку» та вшанувати хвилиною мовчання о 16:00 всіх жертв голодоморів.

20.11.15

   ВІДБУЛОСЯ ЗАНЯТТЯ ОБЛАСНОЇ МЕТОДИЧНОЇ СЕКЦІЇ ВИКЛАДАЧІВ ФІЗИКИ

Секція фізики Секція фізики      19 листопада 2015 року на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Рівненській області відбулося заняття обласної методичної секції викладачів фізики професійно-технічних навчальних закладів області на тему „Застосування педагогічних технологій при викладанні фізики у професійно-технічних навчальних закладах”.
     Методист навчально-методичного центру Невірковець Лариса Федорівна ознайомила учасників секції із застосування освітніх технологій при викладанні фізики у професійно-технічних навчальних закладах та провела з викладачами педагогічний тренінг „Створення алгоритмів діяльності педагога та учнів”.
     У ході тренінгу викладачі мали змогу ознайомитись із застосуванням педагогічних інновацій, – зокрема, технологією веб-квест, яка розкрила нові можливості вибору особистісно-розвивальних педагогічних технологій, що визначається поставленими цілями, які мають відображати ключові компетентності майбутніх кваліфікованих робітників.
Секція фізики      Мосійчук Л.М., методист НМЦ ПТО, виступила перед учасниками секції з інформацією „Про участь педагогів ПТНЗ області у конкурсі методичних розробок „Навчально-методичне забезпечення предметів професійної підготовки з використанням ІКТ” та представили методичні рекомендації „Розробка авторських навчальних програм. Методичні рекомендації”.
     Методист НМЦ ПТО Семенюк П.П. висвітлив питання „Інформаційно-освітнє середовище, як ефективна складова професійного розвитку. Презентація матеріалів сайту НМЦ ПТО”.
     У ході роботи секції розглянули питання підготовки та проведення ЗНО з фізики у 2016 році.
     На завершення заняття методист НМЦ ПТО Середа Р.В. провела психологічний міні-тренінг „Як уникнути професійного вигорання педагога ”.
     Матеріали секції розміщено на е-диску електронної скриньки fizyka_zadachi@ukr.net .

13.11.15

   ВІДБУЛОСЯ ЗАСІДАННЯ ОБЛАСНОЇ МЕТОДИЧНОЇ СЕКЦІЇ ПЕДАГОГІВ НАПРЯМУ ГРОМАДСЬКОГО ХАРЧУВАННЯ ПТНЗ ОБЛАСТІ

Секція кухарів Секція кухарів      12 листопада 2015 року на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Рівненській області відбулося засідання обласної методичної секції педагогів напряму громадського харчування на тему: «Обговорення єдиних вимог до створення комплексно-методичного забезпечення з професій та впровадження у навчальний процес електронних засобів навчального призначення».
     Засідання пройшло цікаво та насичено, з використанням інтерактивних методів та вправ. Під час проведення секції методист НМЦ ПТО у Рівненській області Мосійчук Л.М. ознайомила присутніх педагогів із змінами та доповненнями щодо „Положення про організацію навчально-виробничого процесу у ПТНЗ“, відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 10.07.2015 № 746, а також представила методику складання та оформлення авторських програм, проаналізувала підсумки проведення конкурсу методичних розробок «Навчально-методичне забезпечення предметів професійної підготовки з використанням інформаційних-комунікаційних технологій».
     З метою профілактики професійного вигорання методист НМЦ ПТО у Рівненській області Середа Р.В. провела психологічний мікс «Робота в радість».
Секція кухарів      Методист НМЦ ПТО Рожкова О.Є. продемонструвала розроблений нею «Пакет комплексного методичного забезпечення з професійно-теоретичної підготовки за професією «Кондитер» 3 розряду» та запропонувала прийняти участь в його наповненні кращими матеріалами педагогів області з даної професії. Кожен з учасників секції в активній формі опрацював основні вимоги до створення комплексного методичного забезпечення з професій для свого ПТНЗ.
     З питань «Організації та проведення перевірочних робіт, державної кваліфікаційної атестації з професій «Кухар» та «Кондитер» поділилися своїм досвідом викладач спецдисциплін ДПТНЗ «Острозьке вище професійне училище» Варишнюк А.В. та майстер виробничого навчання ВПУ № 24 м. Корець Вознюк В.В.
     Своїм досвідом з питання створення та використання електронних презентацій і відеороликів під час проведення занять поділилися викладач спецдисциплін ВПУ № 29 смт Володимирець Сичевський Ю.В. та майстер виробничого навчання ВПУ № 22 м. Сарни Сущик Н.В.
     Викладач спецдисциплін ВПУ № 22 м.Сарни Радько Л.П. та методист НМЦ ПТО Рожкова О.Є. зацікавили та запропонували всім присутнім взяти участь в створенні спільного проекту «Історія та сучасність поліської кухні».
     Матеріали секції можна скачати за посиланнями: Посилання 1 та Посилання 2 .

06.11.15

   ВІДБУЛОСЯ ЗАНЯТТЯ МЕТОДИЧНОЇ СЕКЦІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ КОМП’ЮТЕРНИХ ДИСЦИПЛІН

Секція ППКД Секція ППКД      5 листопада 2015 року на базі навчально-методичного центру профтехосвіти у Рівненській області відбулося заняття методичної секції педагогічних працівників комп’ютерних дисциплін професійно-технічних навчальних закладів Рівненської області на тему „Використання Quest-технологій при підготовці кваліфікованих робітників у профтехзакладі“.
     У роботі секції взяли участь викладачі та майстри виробничого навчання комп’ютерного напряму, керівник секції – методист НМЦ ПТО П. Семенюк, методисти навчально-методичного центру.
     Для участі у роботі секції запрошено методиста кабінету інформатики, інформаційно-комунікаційних технологій та дистанційного навчання Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Буняка Володимира Олександровича. .-.-.

29.10.15

   ВІДБУЛОСЯ ЗАСІДАННЯ ОБЛАСНОЇ МЕТОДИЧНОЇ СЕКЦІЇ ФАХІВЦІВ ПЕРУКАРСЬКОЇ СПРАВИ

Секція перукарів Секція перукарів      29 жовтня 2015 року відбулося засідання обласної методичної секції фахівців перукарської справи на тему „Сучасні тенденції розвитку перукарської справи”.
     У роботі секції взяли участь: майстер-експерт національного рівня, технолог-експерт компанії ESTEL Professional, майстер-колорист міжнародного рівня, провідний викладач студії „DOLCE VITA” Кособуцька Лариса Володимирівна, директор навчально-методичного центру ПТО у Рівненській області Бондарчук Валентина Миколаївна, методист Пачебула Тамара Вікторівна, викладачі і майстри виробничого навчання перукарської справи ПТНЗ області. .-.-.

28.10.15

   ВІДБУЛАСЬ ОБЛАСНА МЕТОДИЧНА СЕКЦІЯ ПРАЦІВНИКІВ ПСИХОЛОГІЧНОЇ СЛУЖБИ ПТНЗ ОБЛАСТІ

Секція психологів Секція психологів      28 жовтня 2015 року на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Рівненській області відбулась обласна методична секція працівників психологічної служби ПТНЗ на тему: «Психолого-педагогічний супровід процесу самореалізації педагога та конкурентоспроможного учня в умовах нових державних освітніх стандартів».
     У роботі методичної секції взяли участь практичні психологи та соціальні педагоги профтехзакладів області, директор Навчально-методичного центру – Бондарчук Валентина Миколаївна, методист, що координує роботу психологічної служби ПТО області – Середа Руслана Володимирівна. .-.-.

27.10.15

   ВЕБІНАР ВИКЛАДАЧІВ ТА МАЙСТРІВ ВИРОБНИЧОГО НАВЧАННЯ, ЯКІ ЗДІЙСНЮЮТЬ ПІДГОТОВКУ ВОДІЇВ АВТОТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ ТА СЛЮСАРІВ З РЕМОНТУ АВТОМОБІЛІВ

Webinar      27 жовтня 2015 року відбувся вебінар викладачів та майстрів виробничого навчання, які здійснюють підготовку водіїв автотранспортних засобів та слюсарів з ремонту автомобілів на тему: „Методика організації навчальної роботи активного типу у професійно-технічних навчальних закладах”.
     Директор НМЦ ПТО Бондарчук В.М. привітала учасників, ознайомила із порядком розгляду методичних розробок на навчально-методичній раді Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Рівненській області, запросила до активної співпраці та участі у вебінарі.
     З метою надання допомоги викладачам та майстрам виробничого навчання професійно-технічних навчальних закладів у організації навчально-виробничого процесу згідно сучасних вимог, для підготовки до проведення занять з професійно-теоретичної та професійно-практичної підготовки, методист НМЦ ПТО Пелипчук М.П. представив учасникам вебінару методичні вказівки „Методика проведення занять з предмета „Будова й експлуатація вантажного автомобіля”.
     Педагогічні працівники ознайомилися зі змістом Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху”, змінами до Типового положення про атестацію педагогічних працівників, змінами до наказу МОН України від 30 травня 2006 року № 419.
     У ході роботи вебінару було вказано на пріоритетні напрямки методичної роботи щодо організації навчальної роботи та вирішення актуальних питань, проблем щодо організації та проведення навчальних занять у ПТНЗ.
Матеріали вебінару.

22.10.15

   ВІДБУЛОСЯ ЗАСІДАННЯ ОБЛАСНОЇ МЕТОДИЧНОЇ СЕКЦІЇ ВИКЛАДАЧІВ СПЕЦДИСЦИПЛІН ТА МАЙСТРІВ ВИРОБНИЧОГО НАВЧАННЯ ЗА ПРОФЕСІЯМИ „МУЛЯР“, „ПІЧНИК“, „ШТУКАТУР“

Секція будівельників Секція будівельників      22 жовтня 2015 року на базі НМЦ ПТО у Рівненській області відбулося засідання обласної методичної секції викладачів спеціальних дисциплін та майстрів виробничого навчання за професіями „муляр“, „пічник“, „штукатур“на тему „Шляхи та методи удосконалення навчального процесу у відповідності із вимогами сучасності“.
     В ході роботи секції, яка пройшла змістовно та цікаво, значна увага була приділена використанню та впровадженню інформаційно-комунікаційних технологій на уроках спецдисциплін та виробничого навчання. Своїм досвідом поділились Веретюк Тетяна Василівна (викладач-методист ВПУ № 22 м. Сарни), Мельник Надія Григорівна (викладач ДПТНЗ „Соснівський професійний ліцей“). Представлений матеріал викликав загальну зацікавленість та схвалення учасників секції, спонукав до жвавої дискусії.
     Інформацію, щодо дистанційного навчання, можливостей співучасті у розробці та використанні дистанційних курсів, надав методист НМЦ ПТО Семенюк П.П.; також ознайомив із роботою сайту НМЦ ПТО та висвітленою на його сторінках інформацією.
     Самоїл Г.І., методист НМЦ ПТО, ознайомила із змінами та доповненнями „Положення про організацію навчально-виробничого процесу у ПТНЗ“, відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 10.07.2015 № 746. Методист також представила методику складання та оформлення авторських програм.
     Участь у роботі секції прийняла директор НМЦ ПТО Бондарчук В.М. Валентина Миколаївна ознайомила присутніх з порядком подання методичних матеріалів педпрацівників ПТНЗ на розгляд навчально-методичної ради НМЦ ПТО.
     Під час засідання методичної секції розглянуто тематику методичних розробок та алгоритм їх складання. З метою вдосконалення роботи методичної секції проведено анкетування учасників.

12.10.15

   ПІДВЕДЕНО ПІДСУМКИ КОНКУРСУ ВЕБ-САЙТІВ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ

     Конкурс веб-сайтів ПТНЗ      Конкурс веб-сайтів професійно-технічних навчальних закладів області проводився згідно плану роботи управління освіти і науки облдержадміністрації та навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Рівненській області.
     У конкурсі прийняли участь усі 19 професійно-технічних навчальних заклади обласного та державного підпорядкування, які подали заявки для участі.
     Оцінювання веб-сайтів профтехзакладів проводилось членами журі відповідно до критеріїв умов конкурсу і включало оцінювання структури, змісту та дизайну веб-сайту.
     Згідно умов, за рішенням оргкомітету та журі конкурсу кращими були визнані веб-сайти Державного навчального закладу „Рівненське вище професійне училище ресторанного сервісу і торгівлі“ (http://www.rtpl.com.ua) – І місце; Державного навчального закладу „Здолбунівське вище професійне училище залізничного транспорту“ (http://zplzt.com) та Вищого професійного училища № 25 смт Демидівка ( http://vpu25.at.ua) – ІІ місце; Рівненського професійного ліцею (http:/rpl.ucoz.com), Державного професійно-технічного навчального закладу „Острозьке вище професійне училище“ (http://ovpu.ostrog.rv.ua) та Вищого професійного училища № 1 м. Рівне (http://www.vpu1.inf.ua) – ІІІ місце.

09.10.15

   ВІДБУЛАСЬ ЗУСТРІЧ ПРАЦІВНИКІВ НМЦ ПТО З НОВОПРИЗНАЧЕНИМИ МАЙСТРАМИ ВИРОБНИЧОГО НАВЧАННЯ ВПУ № 22 м. САРНИ

     Навчання майстрів      7 жовтня 2015 року на базі Вищого професійного училища № 22 м.Сарни відбулась зустріч працівників навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Рівненській області з новопризначеними майстрами виробничого навчання закладу. Тренінг майстрів Під час зустрічі проведено навчальне заняття у формі тренінгу на тему „Діяльність майстра виробничого навчання“.
     З презентацією напрямків діяльності молодого майстра перед працівниками виступила директор НМЦ ПТО Бондарчук Валентина Миколаївна, яка ознайомила присутніх з видами плануючої і додаткової документації, напрямками виховної роботи, правилами організації охорони праці у навчальній майстерні.
     Проведено роботу в групах, під час якої методистом Пелипчуком Миколою Петровичем презентовано структуру сучасного уроку виробничого навчання, проведено практичне заняття з майстрами.
     Учасники навчального тренінгу вміло презентували свої практичні роботи з організації охорони праці в майстерні та структуру сучасного уроку виробничого навчання. Новопризначені майстри демонстрували свої вміння працювати в групах, виконувати творчі завдання, презентувати власні напрацювання.
     В ході зустрічі власними настановами і рекомендаціями для новопризначених майстрів виробничого навчання поділились директор училища Городнюк Володимир Павлович та методист Атясова Елла Володимирівна.

02.10.15

   ВІДБУЛИСЯ УРОЧИСТІ ЗБОРИ КОЛЕКТИВУ НМЦ ПТО З НАГОДИ 75-ої РІЧНИЦІ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ ОСВІТИ

image-3      З нагоди 75-ї річниці професійно-технічної освіти 2 жовтня 2015 року відбулися урочисті збори колективу навчально-методичного центру профтехосвіти у Рівненській області, на які були запрошені ветерани методичної служби професійно-технічної освіти.
     З вітальним словом збори відкрила директор НМЦ ПТО у Рівненській області Бондарчук В.М. У виступі Валентина Миколаївна зазначила, що методична служба професійно-технічної освіти разом із профтехзакладами області пройшла нелегкий шлях становлення, організації, налаштування роботи, реорганізації, адаптації до нових суспільно-економічних та виробничих умов. Своїми успіхами та здобутками вона, перш за все, завдячує людям - методистам та керівникам навчально-методичного центру, які свої сили, знання та вміння віддали на становлення, розвиток та процвітання професійно-технічної освіти.
     Власними враженнями, спогадами, настановами поділились ветерани НМЦ ПТО Ковтун О.М., Карась Ю.В., Сільченков С.М.
     Присутні мали можливість переглянути відеопрезентацію з історії розвитку та діяльності профтехосвіти та методичного центру ПТО. Прозвучали музичні вітання для ветеранів НМЦ ПТО.
     Присутні відзначили важливість подальшого розвитку та вдосконалення діяльності методичної служби, тісної співпраці із професійно-технічними закладами та установами освіти, збереження надбань і традицій професійно-технічної освіти.

23.09.15

   ТРИВАЄ КОНКУРС ВЕБ-САЙТІВ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ

     Конкурс веб-сайтів ПТНЗ      Із 20 по 25 вересня 2015 року серед професійно-технічних навчальних закладів області проходить конкурс веб-сайтів ПТНЗ.
     Конкурс проходить згідно плану роботи управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації та навчально-методичного центру профтехосвіти на 2015 рік. Метою проведення конкурсу є формування інформаційного освітнього середовища професійно-технічних навчальних закладів області, впровадження інформаційно-комунікаційних технологій у навчально-виробничий та виховний процеси у профтехзакладах, покращення роботи із функціонування сайтів та висвітлення на них різносторонніх аспектів діяльності профтехзакладів.
     Заявки для участі у конкурсі подали усі 19 професійно-технічних навчальних заклади державного та обласного підпорядкування.
     Наразі, триває робота оргкомітету та журі конкурсу із перегляду та оцінювання Інтернет-сайтів профтехзакладів.
     Серед критеріїв оцінювання – дизайн сайту, його структура, наповнюваність матеріалами, їх зміст.
     За підсумками роботи журі будуть відзначені кращі веб-сайти ПТНЗ області. Підсумковий наказ буде розміщено на сайті навчально-методичного центру.

31.08.15

   ЗАПРОШУЄМО УЧНІВ ПТНЗ ДО УЧАСТІ У ВСЕУКРАЇНСЬКІЙ ІНТЕРНЕТ-ОЛІМПІАДІ З ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

Всеукраїнська Інтернет-олімпіада з ІТ      НМЦ ПТО у Рівненській області запрошує учнів профтехзакладів області, особливо, - комп’ютерного напряму, взяти участь у Всеукраїнській учнівській Інтернет-олімпіаді з інформаційних технологій у 2015/2016 навчальному році.
     Реєстрація для участі у І (відбірковому) етапі (заочна форма проведення) – із 01.07.2015 по 20.09.2015.
     Виконання робіт І (відбіркового) етапу (заочна форма проведення) – із 17.08.2015 по 20.09.2015.
     Детальну інформацію про Інтернет-олімпіаду (лист МОН України від 01.07.2015 № 2/2-14-1315-15) можна переглянути за посиланням http://nmc-pto.rv.ua/DOK/LMON_2_2-14-1315-15_010715.PDF.
     Інформаційний Інтернет-ресурс олімпіади знаходиться за посиланням: http://itolymp.com/.
     За посиланням http://itolymp.com/old/dtit/ можна переглянути завдання та їх авторські розв’зки за 2014/2015 навчальний рік.
     Просимо викладачів інформатики та спецдисциплін комп’ютерного напряму провести роботу серед учнів ПТНЗ щодо участі у названій олімпіаді. Бажаємо успіхів!

26.06.15

   ВЕБІНАР ЗАСТУПНИКІВ ДИРЕКТОРІВ З НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОЇ РОБОТИ „ПІДСУМКИ ОРГАНІЗАЦІЇ ВИХОВНОГО ПРОЦЕСУ У ПРОФТЕХЗАКЛАДАХ ОБЛАСТІ У 2014-2015 НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ“

image-1 image-2      25 червня 2015 року на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Рівненській області відбувся вебінар заступників директорів з навчально-виховної роботи на тему: „Підсумки організації виховного процесу у профтехзакладах області у 2014-2015 навчальному році“.
     З вітальним словом до учасників інтернет заходу звернулась директор НМЦ ПТО у Рівненській області Бондарчук Валентина Миколаївна.
     В ході роботи вебінару були розглянуті питання: .-.-.

28.05.15

   ПІДВЕДЕНО ПІДСУМКИ II ЕТАПУ ФЕСТИВАЛЮ-КОНКУРСУ „МОЛОДЬ ОБИРАЄ ЗДОРОВ’Я”

Молодь обирає здоров'я      Відповідно до Положення про проведення І та ІІ етапів фестивалю-конкурсу «Молодь обирає здоров’я», листа НМЦ ПТО від 23.03.2015 № 04/03-11-95 у травні 2015 року проведено II-ий (обласний, заочний) етап Всеукраїнського фестивалю-конкурсу „Молодь обирає здоров’я”, який проводився з метою формування в учнівської молоді переваг здорового способу життя, пропаганди відповідального ставлення до здоров’я, запобігання негативним проявам у молодіжному середовищі, виявленні та підтримці талановитої молоді.
У фестивалі взяли участь всі професійно-технічні навчальні заклади, які представили на II -ий етап конкурсу відеозапис виступу команди переможця I етапу конкурсу.
     Аналізуючи подані конкурсні матеріали, які розміщені на сайтах навчальних закладів у розділі відеогалерея, члени журі відмітили високі спортивні, мистецькі, акторські здібності учнівської молоді профтехзакладів, які було розкрито в літературно-музичних композиціях. Тематика виступів команд цьогоріч була направлена на формування в молоді не лише переваг здорового способу життя, а й формування патріотичного виховання та національних цінностей. Виступи команд були спрямовані на пропагування та роз’яснення переваг здорового способу життя, формування безпечної поведінки, збереження власного здоров’я та здоров’я оточуючих та власне бачення подій, які відбуваються в країні. Трепетне бачення ситуації, що триває на Сході країни, небайдуже ставлення молоді до подій в зоні АТО та наслідки цього на здоров’я нації - наскрізно демонструвались у виступах, та мали переконливу силу і мотивацію на здоровий спосіб життя. Юнаки і дівчата у своїх виступах показували не лише негативний вплив шкідливих звичок на здоров’я молоді, на здоров’я майбутніх дітей, пропагуючи пісні і танці, фізичні вправи як альтернативу шкідливим звичкам, а й демонстрували власну позицію щодо подій в Україні. .-.-.

27.05.15

   ПРАЦІВНИКИ ПСИХОЛОГІЧНОЇ СЛУЖБИ ПТНЗ ВЗЯЛИ УЧАСТЬ У ТРЕНІНГОВИХ ЗАНЯТТЯХ З РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОЕКТУ РАДИ ЄВРОПИ „ЗМІЦНЕННЯ ТА ЗАХИСТ ПРАВ ДІТЕЙ В УКРАЇНІ“

Тренінг психологів Тренінг психологів      22 травня 2015 року в рамках реалізації проекту Ради Європи „Зміцнення та захист прав дітей в Україні“ на базі Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти відбувся тренінг для працівників психологічних служб області із питань попередження насильства стосовно дітей.
     Заняття провели тренери Ради Європи з питань опитування дітей, які стали жертвами або свідками насильства, Людмила Кулік, - фахівець з соціальної роботи Житомирського обласного центру ресоціалізації наркозалежної молоді „Твоя перемога“, та Тетяна Мельник, - юрисконсульт Центру підтримки громадських ініціатив „Чайка“.
     Від професійно-технічних навчальних закладів у роботі взяли участь практичні психологи, соціальні педагоги з десяти навчальних закладів.
     В ході роботи учасники ознайомились з європейськими методиками опитування дітей, які стали жертвою або свідком насильства, отримали методичні матеріали.
     По завершенню навчання всі учасники тренінгу отримали сертифікати.

22.05.15

   ПРОВЕДЕНО II ЕТАП ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ ФАХОВОЇ МАЙСТЕРНОСТІ СЕРЕД УЧНІВ ПТНЗ ІЗ ПРОФЕСІЇ „ВОДІЙ АВТОТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ КАТЕГОРІЇ „С”

Конкурс водіїв Конкурс водіїв      21 травня 2015 року на базі Радивилівського професійного ліцею пройшов II етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів професійно-технічних навчальних закладів із професії „Водій автотранспортних засобів категорії „С”.      У конкурсі взяли участь учні випускних груп із дев’яти професійно-технічних навчальних закладів, які отримують первинну професійну підготовку з названої професії.
     Завдання, які виконували конкурсанти, полягали у перевірці професійно-теоретичних знань зі спеціальних предметів („Охорона праці та навколишнього середовища”, „Будова й експлуатація вантажного автомобіля”, „Правила дорожнього руху”, „Основи безпеки дорожнього руху та перша медична допомога”, „Професійна етика та культура водіння”) та навиків і вмінь швидкісного водіння та маневрування на автомобілях марки САЗ-3507, а також перевірки технічного стану автомобіля марки КамАЗ-5320.
Конкурс водіїв      Журі конкурсу відзначило добру теоретичну та практичну підготовку учнів.
     На підставі висновків журі переможцями конкурсу визнано:
       Момотюка Юрія Анатолійовича (Радивилівський професійний ліцей) – I місце;
      Котяша Миколу Васильовича (Державний професійно-технічний навчальний заклад „Сарненський професійний аграрний ліцей”)– II місце;
       Михасюка Владислава Андрійовича (Рівненський професійний ліцей) – III місце.
     Переможців за І, ІІ, ІІІ місце нагороджено дипломами І, ІІ, ІІІ ступеня управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації та призами. Решта – отримали дипломи учасників конкурсу.
     Момотюк Юрій Анатолійович (Радивилівський професійний ліцей) представлятиме Рівненську область на III етапі Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів професійно-технічних навчальних закладів із професії „Водій автотранспортних засобів категорії „С”, який проходитиме на базі Ніжинського професійного аграрного ліцею, м. Ніжин Чернігівської області.

22.05.15

   ЗАНЯТТЯ ОБЛАСНОЇ МЕТОДИЧНОЇ СЕКЦІЇ ВИКЛАДАЧІВ ТА МАЙСТРІВ ВИРОБНИЧОГО НАВЧАННЯ З ПІДГОТОВКУ ВОДІЇВ АВТОТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ ТА СЛЮСАРІВ З РЕМОНТУ АВТОМОБІЛІВ

Секція водіїв Секція водіїв      21 травня 2015 року на базі Радивилівського професійного ліцею відбулось заняття обласної методичної секції викладачів та майстрів виробничого навчання, які здійснюють підготовку водіїв автотранспортних засобів та слюсарів з ремонту автомобілів на тему „Мотивація у діяльності педагога та передумови підвищення рівня актив-ності в її реалізації”.
     Методист НМЦ ПТО у Рівненській області Пелипчук М.П. у своєму виступі про мотивацію у діяльності педагога відмітив індивідуальні системи актуальних потреб і відповідних мотивів педагогів та учнів, очікування педагогів від учнів, предмету, що викладають, і стосунків з колегами, очікування учнів від педагогів.
     У ході обговорення теми заняття учасники секції обмінялися досвідом з організації самостійної роботи учнів, як серцевини навчальної діяльності.
     Учасники секції обговорили зміст Державного стандарту ПТО з професії „Слюсар з ремонту автомобілів” затвердженого у 2014 році, а також розглянули пропозиції щодо методики формування завдань для проведення II етапів Всеукраїнських конкурсів фахової майстерності серед учнів ПТНЗ із професій „Слюсар з ремонту автомобілів”, „Водій автотранспортних засобів категорії „С”.
     Проведено заняття круглого столу на тему „Реалізація диференційованого навчання в умовах комбінованого уроку”. У ході обговорення теми заняття учасники секції обмінялися досвідом з питань розвитку творчої уяви учнів в умовах комбінованого уроку. Проведено дослідження індивідуальних особливостей творчої уяви учасників заняття.
     Пелипчук М.П. ознайомив присутніх із новими нормативними документами (проект наказу Міністерства освіти і науки України „Про затвердження змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 30 травня 2006 року № 419”), мультимедійними ресурсами (3D Інструктор (mod. Весна в 3D Інструкторі 2.2.7, віртуальний автомеханік легкових автомобілів 2015, віртуальний автомеханік вантажних автомобілів 2015) та системою дистанційного навчання Moodle.
     По завершенню занять обласної методичної секції та круглого столу були прийняті рекомендації щодо врахування актуальних потреб і відповідних мотивів педагогів та учнів, розвитку творчої уяви учнів під час проведення навчальних занять, формування регіональної компоненти у робочих навчальних програмах із професій „Слюсар з ремонту автомобілів” із врахуванням змісту Державного стандарту ПТО з названої професії затвердженого у 2014 році та визначені пріоритетні напрямки методичної роботи щодо подолання проблемних питань пов’язаних з реалізацією навчально-виробничого процесу за результатами анкетування.

20.05.15

   ВІДБУВСЯ ІІ ЕТАП ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ ФАХОВОЇ МАЙСТЕРНОСТІ СЕРЕД УЧНІВ ПТНЗ ЗА ПРОФЕСІЄЮ „ПЕРУКАР”

Конкурс перукар Конкурс перукар      19 травня 2015 року на базі Рівненського професійного ліцею відбувся II етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів професійно-технічних навчальних закладів за професією „Перукар”.
     У конкурсі взяли участь учні професійно-технічних навчальних закладів, які отримують первинну професійну підготовку з професії „Перукар”, а саме ДПТЗ „Березнівське вище професійне училище”, ДПТНЗ „Рівненський центр професійно-технічної освіти сервісу і дизайну”, Рівненського професійного ліцею, вищого професійного училища № 22 м. Сарни та ДПТНЗ „Острозьке вище професійне училище”.
     Програма конкурсу складалася з представлення конкурсанта, яке містило презентацію „Я і мій навчальний заклад”, виконання теоретичного та практичних завдань. Практичний тур передбачав виконання високої вечірньої зачіски на довгому волоссі, яка відповідала модним тенденціям.
     Журі конкурсу відзначило добру теоретичну та практичну підготовку учнів.
     На підставі висновків журі переможцями конкурсу визнано:
Конкурс перукар        Васильчик Галину Ворлодимирівну (Вище професійне училище № 22 м. Сарни) – I місце;
       Булку Максима Олександровича (ДПТНЗ „Березнівське вище професійне училище”) – II місце;
       Кокору Наталію Олексієвну (ДПТНЗ „Острозьке вище професійне училище”) – III місце.
     Переможців за І, ІІ, ІІІ місце нагороджено дипломами I, II, III ступеня управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації та призами. Решта – отримали дипломи учасників конкурсу.
Майстер-клас      Васильчик Галина Володимирівна (Вище професійне училище № 22 м. Сарни) представлятиме Рівненську область на III етапі Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів професійно-технічних навчальних закладів за професією „Перукар”, який проходитиме на базі ДНЗ „Запорізьке вище професійне училища сфери побуту 9-11 червня 2015 року.

       В той час, коли учасники конкурсу виконували конкурсні завдання, для супроводжуючих осіб майстром виробничого навчання Рівненського професійного ліцею Присяжною Діною та чемпіоном України з візажу Бурмай Мар'яною було проведено МАЙСТЕР-КЛАС З ВІЗАЖУ "Вечірній макіяж на кремовій основі. Схема виконання - петля", в ході якого присутні мали можливість не лише ознайомитись із технікою виконання візажу, але і самостійно відпрацьовувати елементи уроку

15.05.15

   ВІДБУВСЯ ІІ ЕТАП ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ ФАХОВОЇ МАЙСТЕРНОСТІ СЕРЕД УЧНІВ ПТНЗ ЗА ПРОФЕСІЄЮ „СЛЮСАР З РЕМОНТУ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ МАШИН ТА УСТАТКУВАННЯ”

Конкурс слюсар Конкурс слюсар      14 травня 2015 року на базі Вищого професійного училища № 24 м. Корець пройшов II етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів професійно-технічних навчальних закладів із професії „Слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування”.
     У конкурсі взяли участь учні випускних груп професійно-технічних навчальних закладів, які отримують первинну професійну підготовку з професії „Слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування”.
     Програма конкурсу передбачала виконання теоретичного та практичних завдань, складність яких обсяг і норми часу визначались відповідно до Умов II етапу конкурсу.
Конкурс слюсар      Журі конкурсу відзначило добру теоретичну та практичну підготовку учнів.
     На підставі висновків журі переможцями конкурсу визнано:
       Кидая Миколу Івановича (Клеванський професійний ліцей) – I місце;
       Михайловського Дмитра Миколайовича (Вище професійне училище № 24 м. Корець) – II місце;
       Михаревича Юрія Вікторовича (Державний професійно-технічний навчальний заклад „Сарненський професійний аграрний ліцей”) – III місце.
     Переможців за І, ІІ, ІІІ місце нагороджено дипломами I, II, III ступеня управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації та призами. Решта – отримали дипломи учасників конкурсу.
     Кидай Микола Іванович (Клеванський професійний ліцей) представлятиме Рівненську область на III етапі Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів професійно-технічних навчальних закладів із професії „Слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування”, який проходитиме на базі Вищого професійного училища № 34 м. Виноградів Закарпатської області.

15.05.15

   ЗАНЯТТЯ КРУГЛОГО СТОЛУ ВИКЛАДАЧІВ ТА МАЙСТРІВ ВИРОБНИЧОГО НАВЧАННЯ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПРОФЕСІЙ

Круглий стіл      14 травня 2015 року на базі Вищого професійного училища № 24 м. Корець відбулось заняття круглого столу викладачів та майстрів виробничого навчання сільськогосподарських професій на тему: „Використання навчальних проблемно-інтуїтивних ситуацій під час проведення теоретичних занять та виробничого навчання: „за” і „проти”.
     Учасники круглого столу мали змогу познайомитися з новими викладачами та майстрами виробничого навчання сільськогосподарських професій, вказати на проблемні питання пов’язані з реалізацією навчально-виробничого процесу шляхом проведення анкетування.
     Пелипчук М.П., методист НМЦ ПТО у Рівненській області своїм виступом про використання навчальних проблемно-інтуїтивних ситуацій під час проведення теоретичних занять та виробничого навчання заклав підґрунтя для дискусії „Використання навчальних проблемно-інтуїтивних ситуацій під час проведення теоретичних занять та виробничого навчання: „за” і „проти”. У ході обговорення теми заняття учасники обмінялися досвідом з використання навчальних проблемно-інтуїтивних ситуацій у своїй педагогічній діяльності.
     Учасники круглого столу проаналізували та обговорили результати II етапу Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів професійно-технічних навчальних закладів із професії „Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва”, проведеного у 2014 році, а також розглянули пропозиції щодо формування завдань для проведення II етапу Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів ПТНЗ із названої професії на перспективу.
     Пелипчук М.П. ознайомив присутніх із новими нормативними документами (проект наказу Міністерства освіти і науки України „Про затвердження змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 30 травня 2006 року № 419”), мультимедійними ресурсами (Віртуальний механік сільгостехніки 2015).
     У ході заняття круглого столу були прийняті рекомендації щодо використання навчальних проблемно-інтуїтивних ситуацій під час проведення теоретичних занять та виробничого навчання у ПТНЗ області та визначені пріоритетні напрямки методичної роботи щодо подолання проблемних питань пов’язаних з реалізацією навчально-виробничого процесу за результатами анкетування.

15.05.15

   ВІДБУВСЯ ІІ ЕТАП ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ ФАХОВОЇ МАЙСТЕРНОСТІ СЕРЕД УЧНІВ ПТНЗ ЗА ПРОФЕСІЄЮ „ШТУКАТУР”

Конкурс штукатур Конкурс штукатур      13-14 травня 2015 року на базі ДПТНЗ „Соснівський професійний ліцей” відбувся ІІ етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності за професією „Штукатур” серед учнів професійно-технічних навчальних закладів Рівненської області.      В конкурсі прийняли участь найкращі учні ПТНЗ області, які навчаються за професією „Штукатур”, а саме, - ВПУ № 1 м. Рівне, ДНЗ „Здолбунівське вище професійне училище залізничного транспорту”, ДПТНЗ „Соснівський професійний ліцей”, Квасилівського професійного ліцею, ВПУ № 22 м. Сарни, Радивилівського професійного ліцею, ДПТНЗ „Острозьке вище професійне училище”, ВПУ № 29 смт Володимирець.
     Завдання конкурсу включали: теоретичний тур – комп’ютерне тестування із 60 питань з одним варіантом правильної відповіді та виконання розрахункового завдання; практичний тур – опорядження поверхні сумішшю СТ-36 та опорядження поверхні камінцевою Конкурс штукатур штукатуркою СТ-77 фірми „Хенкель Баутехнік (Україна)“ марки „Ceresit“.
     Найкращі знання з теоретичного туру показали:
      Антонюк Олександр Валерійович, учень ДПТНЗ „Соснівський професійний ліцей”, – 68 балів;
      Сібов Дмитро Миколайович, учень Квасилівського професійного ліцею, – 61 бал;
      Легкобит Сергій Адамович, учень ВПУ № 22 м. Сарни, – 55 балів.
     У загальному підсумку в результаті напружених змагань переможцями за професією стали:
      Крупко Іван Миколайович, учень ВПУ № 1 м. Рівне, - І місце;
      Жильчук Роман Сергійович, учень ДПТНЗ „Соснівський професійний ліцей”, - ІІ місце;
      Сібов Дмитро Миколайович, учень Квасилівського професійного ліцею, - ІІІ місце.

13.05.15

   „МІСЯЧНИК ЗДОРОВОГО СПОСОБУ ЖИТТЯ“ ВІДБУВСЯ У ПТНЗ ОБЛАСТІ

Місячник здоров'я Місячник здоров'я      Вже традиційно, в квітні місяці відповідно до плану роботи навчально-методичного центру профтехосвіти у Рівненській області, згідно листа НМЦ ПТО від 23.03. 2015 № 04/03-11-95 у професійно-технічних навчальних закладах області відбувся місячник здорового способу життя, який проводився з метою формування в учнівської молоді переваг здорового способу життя, пропаганди відповідального ставлення до здоров’я, запобігання негативним проявам у молодіжному середовищі, виявлення та підтримки талановитої молоді.
     В рамках проведення місячника здорового способу життя у профтехзакладах області відбулись інформативно-просвітницькі заходи, зустрічі з лікарями, працівниками соціальних служб щодо збереження здоров’я, профілактики насильства, жорстокості, наркоманії.
     Зокрема, в ДНЗ „Рівненське вище професійне училище ресторанного сервісу та торгівлі“ відбулась зустріч із лікарем підліткового кабінету Преварською І.Я. та лікарем-наркологом Покезою Т.О. З метою формування вміння правильно поводитись у критичних життєвих ситуаціях і надавати необхідну допомогу собі та оточуючим, проводились практичні заняття, відео лекторії „Перша долікарська допомога при нещасних випадках“, „Чорне і біле“, „Шкідливий вплив алкоголю і куріння“, „Мрія“. З метою підвищення обізнаності молоді щодо безпечної міграції та працевлаштування відбулись тренінгові заняття „Як не стати жертвою торгівлі людьми“, за участю представника Центру підтримки громадських ініціатив „Чайка“ Білецькою Тетяною.
     У Вищому професійному училищі № 29 смт Володимирець в рамках місячника здорового способу життя були проведені виховні години до Всесвітнього дня здоров’я, конкурс плакатів „Молодь обирає здоров’я“, конкурс фоторобіт „Ми здорова українська нація“.
     У Рівненському професійному ліцеї відбулись зустрічі з представниками організації „ЛЖВ“ та „Християнського консультаційного центру „Надія“, проведено тренінгові заняття „Здоров’я – цінність нашого життя“, акцію „Обміняй цигарку на цукерку“, гра-вікторина „Вірю – не вірю“, форум-театр „Скажімо насильству – ні!“ та І етап фестивалю-конкурсу „Молодь обирає здоров’я“.
     З метою попередження проявів негативної поведінки серед молоді у ДПТНЗ „Рівненський центр професійно-технічної освіти сервісу та дизайну“ під час проведення місячника здорового способу життя було проведено цикл виховних заходів, а саме: флешмоб „Краще танцювати - ніж вживати“, в бібліотеці Центру було організовано тематичну виставку, проведено конкурс стіннівок і газет та училищний етап конкурсу „Молодь обирає здоров’я“.
     У ДНЗ „Здолбунівське вище професійне училище залізничного транспорту“ в рамках проведення місячника здорового способу життя проведено цикл виховних години на тему „Поговоримо відверто“ та I етап щорічного фестиваль-конкурсу „Молодь обирає здоров’я“, в якому взяли участь 10 команд першокурсників. Перемогу в конкурсі здобула команда „Озон“, учнів групи № 1 за професією „Черговий стрілочного поста“.
     Інформацію про просвітницькі, виховні заходи щодо формування в учнівської молоді переваг здорового способу життя в рамках проведення у ПТНЗ області місячника здорового способу життя розміщено на сайтах навчальних закладів та на сайті обласної ради учнівського самоврядування „Лідер“ - http://usptnz.pp.ua/stati .

07.05.15

   ВІДБУВСЯ КРУГЛИЙ СТІЛ ГОЛІВ МЕТОДИЧНИХ (ЦИКЛОВИХ) КОМІСІЙ ВИКЛАДАЧІВ ТА МАЙСТРІВ ВИРОБНИЧОГО НАВЧАННЯ З ПІДГОТОВКИ СЛЮСАРІВ З РЕМОНТУ АВТОМОБІЛІВ ПРОФТЕХЗАКЛАДІВ ОБЛАСТІ

Круглий стіл Круглий стіл      7 травня 2015 року на базі НМЦ ПТО у Рівненській області відбулось заняття круглого столу голів методичних (циклових) комісій викладачів та майстрів виробничого навчання з підготовки слюсарів з ремонту автомобілів професійно-технічних навчальних закладів області на тему: „Викладання предмету „Спеціальна технологія” та проведення виробничого навчання на основі Державного стандарту ДСПТО 7231.G0.50.20-2014 „Слюсар з ремонту автомобілів (2, 3, 4, 5-го розрядів)”.
     Порадюк О.С., заступник директора з навчально-виробничої роботи Квасилівського професійного ліцею у своєму виступі про викладання предмету „Спеціальна технологія” та проведення уроків виробничого навчання на основі Державного стандарту ДСПТО 7231.G0.50.20-2014 „Слюсар з ремонту автомобілів (2, 3, 4, 5-го розрядів)“ вказав на особливості впровадження названого Державного стандарту. У ході обговорення присутні обмінялися досвідом із впровадження Державного стандарту у своїх навчальних закладах.
     Учасники круглого столу висловили пропозиції щодо викладання предмету „Спеціальна технологія” та проведення уроків виробничого навчання, а саме, – в частині змісту та обсягу навчального часу на основі Державного стандарту з урахуванням регіонального компоненту, та запропонували підготувати методичні рекомендації з цього приводу.
     Методисти НМЦ ПТО: Невірковець Л.Ф. ознайомила учасників круглого столу з особистісно-розвивальними педагогічними технологіями (коуч-технологія); Семенюк П.П. продемонстрував можливості дистанційної форми навчання із застосуванням системи дистанційного навчання Moodle; Пелипчук М.П. ознайомив присутніх із новими нормативними документами (проект наказу Міністерства освіти і науки України „Про затвердження змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 30 травня 2006 року № 419”) та мультимедійними ресурсами (Симулятор автомеханіка 2015).
     У ході круглого столу були взяті за основу пропозиції учасників для формування методичних рекомендацій щодо викладання предмету „Спеціальна технологія” та проведення уроків виробничого навчання на основі Державного стандарту ДСПТО 7231.G0.50.20-2014 „Слюсар з ремонту автомобілів (2, 3, 4, 5-го розрядів)“. Педагогічні працівники зацікавилися коуч-технологією, системою дистанційного навчання Moodle, мультимедійними ресурсами і виявили бажання впроваджувати їх елементи у навчально-виробничий процес у профтехзакладах.

05.05.15

   ВІДБУЛОСЯ ЗАСІДАННЯ „ШКОЛИ ПЕДАГОГІЧНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ ПРАЦІВНИКІВ ПСИХОЛОГІЧНОЇ СЛУЖБИ ПТНЗ“

Школа психологів Школа психологів      30 квітня 2015 року на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Рівненській області відбулось чергове заняття „Школи педагогічної майстерності працівників психологічної служби ПТНЗ“.
     Методист НМЦ ПТО Середа Р.В. ознайомила присутніх з планом роботи заняття та основними напрямками та цілями Школи.
     Під час роботи були розглянуті питання:
     1. Психологічна допомога при адаптації учнів до умов навчання;
     2. Допомога психолога у вирішенні конфліктних ситуацій (підготувала практичний психолог Квасилівського професійного ліцею Сокальська К.М.);
     3. Психологічне насильство. Конфлікти, що спонукають насильство в сім’ї» (підготувала практичний психолог ДПТНЗ „Рівненський центр професійно-технічної освіти сервісу та дизайну“ - Полюхович А.П.);
     4. Проведення тренінгів у ПТНЗ області на тему „Попередження насильства“, в рамках реалізації проекту „Молодь Рівненщини за життя без насильства“.
     На завершення заняття учасники висловили власне бачення щодо проведення наступних занять Школи, обмінялись досвідом роботи та внесли пропозиції до наповнення сайту психологічної служби ПТНЗ http://psyptnz.rv.ua/

30.04.15

   ПРОФТЕХОСВІТЯНИ РІВНЕНЩИНИ СТАЛИ ПЕРЕМОЖЦЯМИ У КОНКУРСІ МЕТОДИЧНИХ РОЗРОБОК „НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРЕДМЕТІВ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ З ВИКОРИСТАННЯМ ІНФОРМАЦІЙНО-КОМУНІКАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ“

Конкурс методрозробок Конкурс методрозробок      Упродовж січня-квітня 2015 року навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Рівненській області спільно з Львівським науково-практичним центром Інституту професійно-технічної освіти НАПН України проведено конкурс методичних розробок „Навчально-методичне забезпечення предметів професійної підготовки з використанням інформаційно-комунікаційних технологій".
     Конкурс проводився у два тури: І тур - обласний, II тур - регіональний. У першому (обласному) турі взяли участь усі професійно-технічні навчальні заклади Рівненської області, у ІІ (регіональному) турі - профтехзаклади Львівської, Рівненської, Тернопільської та Івано-Франківської областей.
     Для участі у другому турі від Рівненської області було подано 12 методичних розробок педпрацівників професійно-технічних навчальних закладів.
     За результатами оцінювання журі другого етапу перше місце у відповідних до умов конкурсу номінаціях посіли вісім робіт педагогічних працівників профтехзакладів області, зокрема:
          - Лазарєвої С.М. (ДПТНЗ „Рівненський центр ПТО сервісу і дизайну");
          - Боровець О.О. ( ДПТНЗ „Березнівськне вище професійне училище");
          - Мельник Н.Г. (ДПТНЗ „Соснівський професійний ліцей");
          - Король С.В., Рябої Л.С., Климчук Н.М. (ВПУ № 1 м. Рівне);
          - Борисюк Н.П. (ДНЗ „Рівненське ВПУ ресторанного сервісу і торгівлі");
          - Мельник Н.В. (ДПТНЗ „Березнівськне вище професійне училище");
          - Тимощука О.В. (ДНЗ „Дубенське вище художнє професійно-технічне училище");
          - Веретюк Т.В., Вознюк В.А. (ВПУ № 22 м. Сарни).
     Друге місце посіли 3 роботи педпрацівників ПТНЗ області:
          - Савченка М.А., Демедюка О.С., Ющука А.В. (ВПУ № 1 м. Рівне);
          - Кисіля М.Р. ( ВПУ № 25 смт Демидівка);
          - Лемех Н.В. (ДНЗ „Рівненське ВПУ ресторанного сервісу і торгівлі").
     Переможців нагороджено дипломами.
     Дипломом за І місце у номінації „Методика проведення обласних конкурсів на краще навчально-методичне забезпечення предметів професійної підготовки з використанням інформаційно-комунікаційних технологій" нагороджено Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Рівненській області.
     З цієї нагоди вітаємо переможців конкурсу та зичимо подальших творчих успіхів!

30.04.15

   ВІДБУЛОСЯ ЗАСІДАННЯ КРУГЛОГО СТОЛУ ВИКЛАДАЧІВ ОХОРОНИ ПРАЦІ

Круглий стіл ОП Круглий стіл ОП      Відповідно до плану роботи Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти 28 квітня 2015 року на базі ДПТНЗ „Березнівське вище професійне училище” відбулося засідання круглого столу викладачів охорони праці на тему: „Використання інформаційно-комунікаційних технологій на уроках охорони праці”      З вітальним словом до учасників круглого столу звернулася заступник директора Бойчук Н.І.
     Про програмні навчальні засоби, які використовують при проведенні уроків охорони праці ознайомила присутніх викладач охорони праці ДНЗ „Рівненське вище профтехучилище ресторанного сервісу і торгівлі” Волкова О.А. Вона наголосила на необхідності розробки та використання в навчальному процесі електронних підручників, які сприятимуть підвищенню якості навчання, різноманітності форм і видів подання теоретичної та практичної інформації. Викладач презентувала програмний навчальний засіб з предмету для професії „Кондитер”.
     Досвідом роботи з створення банку електронних навчальних матеріалів з охорони праці поділилась викладач ДПТНЗ „Березнівське вище професійне училище” Мельник Н.В. і провела майстер-клас „Створення блогу”. У кожного викладача є власний досвід роботи, своя методика викладання предмета. Щоб педагогічний досвід та крихти знахідок не пропадали, а накопичувалися в одному місці й були досяжні, сприяли новим знахідкам, допомагали молодим викладачам у створенні розробок і професійному зростанню, доцільно створити власний блог. Педагог може на власний розсуд обрати наповнення свого блогу, залежно від мети його створення.
     Блог-технологіям надані великі можливості й комунікаційний потенціал, що дозволяють по-новому підійти до вирішення проблем організації навчального процесу.
     Методичні рекомендації по вивченню предмета „Охорона праці” і розроблені контрольні диктанти з кожної теми програми предмета для контролю знань учнів були представлені методистом НМЦ ПТО Пачебулою Т.В.
     Усім учасникам круглого столу надано доступ до матеріалів, які можуть бути використані ними в практичній діяльності.
     Також було проведено майстер-клас „Надання першої долікарської допомоги у надзвичайних ситуаціях підручними засобами” медичним працівником ДПТНЗ „Березнівське вище професійне училище” Кравчук Р.С. і практичний семінар з учасниками секції.
     Викладачі охорони праці подякували організаторам за цікаво та змістовно проведений методичний захід.

28.04.15

Директор НМЦ ПТО

   ПРИЗНАЧЕНО ДИРЕКТОРА НМЦ ПТО У РІВНЕНСЬКІЙ ОБЛАСТІ

     Згідно рішення експертної кадрової комісії з розгляду питань діяльності керівників навчальних закладів та установ професійно-технічної та позашкільної освіти підпорядкованих Міністерству освіти і науки України від 23 квітня 2015 року та наказу Міністерства освіти і науки України № 134-к від 23.04.2015 директором навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Рівненській області з 27 квітня 2015 року призначено Бондарчук Валентину Миколаївну .
     З цієї нагоди колектив НМЦ ПТО вітає Валентину Миколаївну та зичить життєвої наснаги, професійних успіхів та творчих досягнень!

24.04.15

   ВІДБУЛОСЯ ЗАНЯТТЯ МЕТОДИЧНОЇ СЕКЦІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ КОМП’ЮТЕРНИХ ДИСЦИПЛІН

Секція ППКД Секція ППКД      23 квітня 2015 року на базі Рівненського професійного ліцею відбулося заняття методичної секції педагогічних працівників комп’ютерних дисциплін на тему „Використання інтерактивних технологій та дистанційних методів навчання при підготовці кваліфікованих робітників у профтехзакладі“.
     Заступник директора закладу Холодько Л.С. ознайомила учасників методичної секції із історією, напрямами підготовки кваліфікованих працівників у ліцеї, роботою, щодо комп’ютеризації закладу, його забезпечення можливостями мережі Інтернет, використанням інформаційно-комунікаційних технологій у навчально-виробничому процесі; провела екскурсію по навчальному закладі.
     В ході презентації методист НМЦ ПТО Семенюк П.П. звернув увагу на актуальність, перспективи та проблеми щодо використання інтерактивних методів навчання у профтехзакладі.
     Методист Рівненського професійного ліцею Руда О.Б. під час семінару-практикуму ознайомила присутніх із структурою та методикою проведення інтерактивного уроку; учасники секції побували у ролі учнів на інтерактивному занятті, представленому Оленою Богданівною, де мали можливість спільно освоювати навчальний матеріал, з використанням методу „Ажурна пилка“, дискутувати, висловлювали свою думку.
     В ході тренінгового заняття педпрацівники комп’ютерних дисциплін профтехзакладів області вчились створювати власний дистанційний курс у системі дистанційного навчання Moodle; наповнювали сторінки текстовою, графічною та відеоінформацією, а також отримали домашнє завдання для подальшої роботи над курсом.
     Були розглянуті питання поточної діяльності педагогічних працівників - учасників методичної секції.

24.04.15

   ТРЕНІНГОВІ ЗАНЯТТЯ „ПОПЕРЕДЖЕННЯ НАСИЛЬСТВА“

Тренінгові заняття Тренінгові заняття      На базі Вищого професійного училища № 1 м. Рівне 21-22 квітня 2015 року відбулись тренінгові заняття "Попередження насильства", що проводились в рамках реалізації проекту "Молодь Рівненщини за життя без насильства" в межах програми Українського жіночого фонду з попередження насильства серед молоді, за фінансової підтримки "Трастовим фондом ООН з викорінення насильства щодо жінок".
     Для реалізації проекту було визначено чотири навчальні заклади: Вище професійне училище № 1 м. Рівне, Клеванський професійний ліцей, Рівненський професійний ліцей, Рівненський економіко-гуманітарний та інженерний коледж.
     В ході проведення занять було підготовлено групу тренерів, які отримали інформацію щодо проблеми насилля та його видів та проведуть у своїх навчальних закладах просвітницькі заходи з попередження насильства серед своїх однолітків.
     Запрошуємо учнів ПТНЗ (віком до 19 років) до участі у конкурсі малюнку та фотографії „Любов та дружба без насилля“.

24.04.15

   ВІДБУЛОСЯ ЗАСІДАННЯ ОБЛАСНОЇ МЕТОДИЧНОЇ СЕКЦІЇ ВИКЛАДАЧІВ ФІЗИКИ

Секція фізики Секція фізики      21 квітня 2015 року на базі Клеванського професійного ліцею відбулося засідання обласної методичної секції викладачів фізики професійно-технічних навчальних закладів Рівненської області на тему ”Застосування особистісно-розвивальних педагогічних технологій на уроках фізики у ПТНЗ як основа підвищення рівня підготовки кваліфікованих робітників”.
     З вітальним словом до учасників секції звернувся директор Клеванського професійного ліцею Панчук Б.В., який ознайомив викладачів з досягненнями та основними напрямками діяльності закладу.
     Методист Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Рівненській області Невірковець Л.Ф. провела психолого-педагогічний міні-тренінг ”Застосування особистісно-розвивальних педагогічних технологій на уроках фізики. Коуч-технологія”.
Секція фізики      Мосійчук Л.М., методист НМЦ ПТО, у своєму виступі висвітлила основні ідеї застосування інтегрованого навчання природничо-математичних дисциплін, визначила перспективи подальшого розвитку та удосконалення такого підходу до навчання у профтехзакладах.
     У рамках роботи секції викладачі ліцею Кривошеєва І.Д. (викладач фізики) та Петровська Н.В. (викладач математики) на високому методичному рівні провели бінарний урок „Гармонічні коливання”.
Досвідом роботи з питання „Інтеграція навчального процесу на уроках фізики як чинник розвитку пізнавальної активності учнів” поділилась викладач фізики Клеванського профліцей Середа Л.Г.      У ході роботи секції розглянули питання підготовки та проведення ДПА з фізики у 2015 році.
     Методист ДПТНЗ „Сарненський професійний аграрний ліцей” Скибан І.В. представила учасникам секції досвід роботи викладача фізики Курачика П.М. Матеріали отримали високу оцінку, були схвалені та рекомендовані для розгляду на засіданні навчально-методичної ради НМЦ ПТО у Рівненській області.

22.04.15

   САЙТИ ПТНЗ РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ ВІДЗНАЧЕНО СЕРЕД КРАЩИХ

Дні примирення      Згідно вебометричного рейтингу українських навчальних закладів профейсійно-технічної освіти – учасників конкурсу на кращий веб-сайт закладів освіти у 2015 році , що проводиться Інтернет Асоціацією України (ІнАУ) та Міністерством освіти і науки України (МОН), серед кращих веб-сайтів професійно-технічних навчальних закладів України за І квартал 2015 року відзначені веб-сайти профтехзакладів Рівненської області:
     - ДНЗ „Дубенське вище художнє професійно-технічне училище“ ( dpl.at.ua ) - 2-е місце;
     - ВПУ № 1 м. Рівне ( vpu1.inf.ua ) та ВПУ № 29 смт Володимирець (vpu29.ucoz.ua) - 3-є місце;
     - ДНЗ „Рівненське вище професійне училище ресторанного сервісу і торгівлі“ ( rtpl.com.ua ) - 8-е місце;
     - ВПУ № 25 смт Демидівка ( vpu25.at.ua) - 16-е місце;
     - Квасилівський професійний ліцей (kpl16.at.ua) - 38-е місце;
     - ДНЗ „Здолбунівське вище професійне училище залізничного транспорту“ (zplzt.com) - 43-є місце;
     - ДПТНЗ „Соснівський професійний ліцей“ (sosnove-licey.narod.ru ) - 47-е місце;
     - Рівненський професійний ліцей (rpl.ucoz.com ) - 63-є місце;
     - ДПТНЗ „Сарненський професійний аграрний ліцей“ (spal.inf.ua) - 88-е місце.
     У рейтингу відзначено 160 сайтів професійно-технічної освіти України.
     Рейтинг сайтів можна переглянути, а також подати заявку для участі у рейтингу, на сайті
     http://ranking.sumdu.edu.ua/ranking/3-rejting-koledzhiv-tekhnikumiv.html

16.04.15

   ДО ВІДЗНАЧЕННЯ ДНІВ ПАМ'ЯТІ ТА ПРИМИРЕННЯ

Дні примирення      Україна обрала європейський шлях розвитку, що передбачає і прийняття європейських моральних і культурних цінностей, у тому числі у вшануванні пам’яті про жертв воєн і конфліктів. Понад два десятки років після відновлення незалежності України дата 9 травня святкувалась як “День Перемоги” за типово радянськими зразками. Внаслідок російської пропаганди в інформаційному просторі нашої держави зберігалися старі, створені комуністичною пропагандою, міфи про Другу світову війну.
     Для України Друга світова війна стала національною трагедією, під час якої українці були позбавлені власної державності та змушені воювати за чужі імперські інтереси. Довгий час замовчувались численні злочини комуністичного режиму на нашій землі.
     Указом Президента України 8 і 9 травня визначено Днями пам’яті та примирення . У зв’язку з цим, навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Рівненській області рекомендує:
     З метою вшанування пам’яті всіх жертв Другої світової війни та формування в учнівської молоді активної громадянської позиції, особистостей, які усвідомлюють свою належність до Українського народу, сприймають війну як складний суспільно-політичний процес, протистояння між країнами і народами і їх поглядами, але завжди – як лихо, що руйнує економіку, культури держав та долі звичайних людей провести у професійно-технічних навчальних закладах області просвітницькі, культурно-мистецькі заходи у ракурсі подій минувшини й сьогодення під гаслом “1939–1945. Пам’ятаємо! Перемагаємо!” враховуючи лист МОН від 09.04.2015 № 1/9-188 „Щодо заходів з відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни“ та методичні рекомендації, розроблені Українським інститутом національної пам’яті.
     Запрошуємо учнів профтехзакладів взяти участь у міжнародному молодіжному проекті «Історія починається в родині…».

03.04.15

   ВІДБУЛОСЯ ЗАСІДАННЯ ОБЛАСНОЇ МЕТОДИЧНОЇ СЕКЦІЇ ВИКЛАДАЧІВ МАТЕМАТИКИ ПТНЗ

Секція математики Секція математики      2 квітня 2015 року на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Рівненській області відбулося заняття обласної методичної секції викладачів математики на тему: „Формування професійної та методичної майстерності викладачів математики професійно-технічних навчальних закладів, як основи підвищення рівня підготовки кваліфікованих робітників”.
     Методист навчально-методичного-центру Невірковець Лариса Федорівна провела з викладачами психолого-педагогічний міні-тренінг „Формування навичок ефективної взаємодії викладачів математики та учнів ПТНЗ, як основи підвищення рівня підготовки кваліфікованих робітників”.
     У процесі роботи тренінгу викладачі ознайомились із сучасною технологією „коучинг”, яка розкрила нові можливості вибору особистісно-розвивальних педагогічних технологій, що визначається поставленими цілями, які мають відображати ключові компетентності майбутніх кваліфікованих робітників.
     Мосійчук Л.М., методист НМЦ ПТО, виступила перед учасниками секції з питанням реалізації міжпредметних зв’язків, що сприяє розкриттю творчих здібностей вчителя, урізноманітненню методів та форм навчання для посилення інтересу учнів до знань, активізації мислення; висвітлила питання інтеграції, як одного із шляхів реалізації міжпредметних зв’язків.
     Викладач математики ДПТНЗ „Сарненський професійний аграрний ліцей” Гриневич Т.О. на високому професійному рівні представила досвід роботи „Реалізація принципу професійної спрямованості навчання при викладанні математики у професійно-технічних навчальних закладах аграрного профілю”. У формі презентації продемонструвала форми і методи викладання математики у навчальному закладі.
     Семенюк П.П., методист НМЦ ПТО, ознайомив присутніх із можливостями використанням електронних засобів навчального призначення, Інтернет-ресурсів та дистанційних форм і методів навчання.
     У ході роботи секції розглянули питання підготовки та проведення ДПА з математики у 2015 році.
     Учасниками секції високо оцінено матеріали з досвіду роботи, підготовлені викладачем математики ДПТНЗ „Сарненський професійний аграрний ліцей” Гриневич Т.О., схвалено та рекомендовано для використання у ПТНЗ області.

03.04.15

   ТРЕНІНГОВІ ЗАНЯТТЯ З РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОЕКТУ „ПІДВИЩЕННЯ ОБІЗНАНОСТІ ВРАЗЛИВИХ ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ ЩОДО БЕЗПЕЧНОЇ МІГРАЦІЇ ТА ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ“

Торгівля людьми Торгівля людьми      З метою підвищення обізнаності молоді щодо безпечної міграції та працевлаштування за організаційно-методичної підтримки Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Рівненській області 31.03 - 01.04 2015 року на базі Вищого професійного училища № 1 м. Рівне відбулись тренінгові заняття з реалізації проекту „Підвищення обізнаності вразливих дітей та молоді щодо безпечної міграції та працевлаштування“.
     Заняття проводились в межах спільного Меморандуму про співпрацю на 2015 рік між управлінням освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації та Рівненським обласним об’єднанням громадян „Центр підтримки громадських ініціатив „Чайка“.
     В ході реалізації проекту підготовлено групу тренерів з числа лідерів учнівського самоврядування професійно-технічних навчальних закладів та інтернатних установ Рівненської області у складі 42 осіб.
Торгівля людьми      Згідно статистики Міжнародної організації з міграції (МОМ) за період з 2000 по 2014 р. виявлено 605 дітей, які постраждали від торгівлі людьми, що складає 5,8% від усієї кількості постраждалих осіб, яким було надано допомогу. За даними МОМ випускники професійно-технічних закладів складають 46,4% від усієї кількості постраждалих від торгівлі людьми.
     Тренінгові заняття проводились з метою обізнаності якомога більшої кількості випускників про ризики нелегального працевлаштування як в Україні, так і за кордоном. Учні та студенти дізналися про небезпеку торгівлі людьми, правила безпечної міграції та працевлаштування заради власної безпеки. Підготовлені тренери поширять отримані знання серед своїх однолітків, провівши серію навчальних занять, застосовуючи найрізноманітніші форми – відеолекторії, ігри, вікторини, форум-театри, флешмоби та Інтернет-ресурси.

03.04.15

   ПІДВЕДЕНО ПІДСУМКИ КОНКУРСУ „ВИБОРЮЮЧИ НЕЗАЛЕЖНІСТЬ“

Виборюючи незалежність Виборюючи незалежність      На виконання наказу Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Рівненській області від 29.01.2015 за № 2, відповідно до Плану заходів щодо посилення національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді, затверджений наказом Міністерства освіти і науки України від 27.10.2014 № 1232, методичних рекомендації з організації патріотичного виховання дітей та учнівської молоді у 2014/2015 навчальному році від 27.11.2014 № 1/9-614, підведено підсумки конкурсу творчих робіт серед учнів та педагогічних працівників професійно-технічних навчальних закладів Рівненщини на тему «Виборюючи незалежність» (наказ від 19.03.2015 № 10).
     Конкурс проводився з метою виховання сучасного громадянина-патріота Української держави, формування громадянських навичок і цінностей, привернення уваги учнівської молоді, педагогічних працівників професійно-технічних навчальних закладів Рівненщини до подій що відбуваються в країні та проходив у два етапи: на перший етап Конкурсу „Україна – єдина країна“ подавались методичні розробки першого уроку, на другий етап Конкурсу подавались дослідницько-пошукові матеріали про події, людей, які брали участь у революції гідності: долі людей, які були в зоні бойових дій, волонтерську діяльність, розробки виховних заходів, уроків мужності, авторські вірші.
Виборюючи незалежність      Необхідно відмітити активність та небайдужість учнівської молоді та педагогічних працівників до тематики проведення Конкурсу, цінність та унікальність конкурсних матеріалів. Серед яких: колективні та авторські творчі роботи, збірки поезій, листи, твори-роздуми, методичні розробки виховних заходів та уроків мужності, відеозвернення. Особливої уваги заслуговують дослідницько-пошукові роботи про наших земляків, які брали участь у революції гідності, про героїзм наших військових під час окупації Криму, про хоробрість духу та високий патріотизм захисників у військових діях на Донбасі, про допомогу Збройним Силам України, добровольчим батальйонам від профтехзакладів області. Окремої уваги заслуговує розкриття волонтерської діяльності педагогічних працівників, батьків та учнів професійно-технічних навчальних закладів області, які через конкретні, практичні дії сприяють встановленню соціальних зв’язків, формуванню прагнення до відповідальної патріотичної поведінки, моральних та духовних якостей, світогляду справжнього громадянина України.
     В контексті нових викликів патріотичне виховання дітей та учнівської молоді набуло пріоритетного значення. Лише патріоти спроможні виховувати патріотів, формувати в молоді сучасну національну ідентичність на кращих прикладах мужності і звитяги, на героїці сучасної боротьби за незалежність і цілісність нашої держави.
     Підсумковий наказ додається!!!

01.04.15

   ВІДБУЛОСЯ ЗАСІДАННЯ ОБЛАСНОЇ МЕТОДИЧНОЇ СЕКЦІЇ ЗАСТУПНИКІВ ДИРЕКТОРІВ З НАВЧАЛЬНО-ВИРОБНИЧОЇ РОБОТИ ПТНЗ

Секція заст. НВР Секція заст. НВР      31 березня 2015 року на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Рівненській області відбулося засідання обласної методичної секції заступників директорів з навчально-виробничої роботи професійно-технічних навчальних закладів області на тему: „Оптимізація навчально-виробничого процесу в ПТНЗ”.
     У роботі взяли участь заступники директорів з навчально-виробничої роботи та методисти НМЦ ПТО.
     Методист Пачебула Т.В. висвітлила загальнотеоретичні аспекти проблеми розвитку та становлення професійної освіти; проаналізувала зарубіжний досвід формування змісту професійної підготовки кваліфікованих робітників, а також сучасний аналіз змісту підготовки кваліфікованих робітників за інтегрованими професіями в ПТНЗ області.
     Методист Мосійчук Л.М. довела до відома присутніх інформацію про стан розробки проектів ДСПТО на основі модульно-компетентнісного підходу, визначила методичні основи формування змісту підготовки кваліфікованих робітників на засадах компетентнісного підходу, охарактеризувала критерії оцінювання результатів навчання за модульно-компетентнісним підходом розробки ДСПТО.
     Заступник директора з НВР Квасилівського професійного ліцею Порадюк О.С. охарактеризував недоліки щодо розробки державного стандарту з професії „Слюсар з ремонту автомобілів”. Поділився досвідом впровадження даного стандарту у Квасилівському професійному ліцеї.
     Учасники семінару обмінялися досвідом роботи з даних питань та отримали методичні рекомендації щодо розробки інтегрованих робочих навчальних планів з професій.
     У сучасній професійно-технічній освіті запровадження інноваційних педагогічних технологій, зокрема особистісно-розвивальних, є важливою умовою забезпечення якісної професійної підготовки майбутніх кваліфікованих робітників. Невірковець Л.Ф. ознайомила учасників секції з однією із особистісно-розвивальних педагогічних технологій – коуч-технологією. Дана технологія застосовується для розв’язання широкого кола задач і проблем в різних областях життя і діяльності тими, хто хоче досягнути більших результатів як у навчанні, так і у професійній діяльності.
     На завершення роботи секції методист Середа Р.В. ознайомила присутніх з підсумками конкурсу „Виборюючи Незалежність” та вручила нагороди для переможців та учасників, а методист Семенюк П.П. довів до присутніх інформацію щодо висвітлення діяльності профтехзакладів, методичних напрацювань педпрацівників, перспективного педагогічного досвіду на сайті навчально-методичного центру та ресурсах мережі Інтернет.

01.04.15

   ЗАСІДАННЯ ШКОЛИ ПЕДАГОГІЧНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ

Школа педмайстерності Школа педмайстерності      27 березня 2015 року на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Рівненській області відбулось чергове заняття «Школи педагогічної майстерності працівників психологічної служби ПТНЗ».
     Школа педмайстерності працює з метою удосконалення діяльності психологічної служби, розширення форм підвищення кваліфікації педагогічних працівників, створення можливостей для росту професійної майстерності, розвитку творчої ініціативи, вивчення та впровадження в практику передового педагогічного досвіду працівників психологічної служби.
     Заняття Школи відбуваються відповідно до плану роботи, що затверджений навчально-методичною радою НМЦПТО у Рівненській області від 12.02.2015 протокол № 2.
     Методист НМЦ ПТО Середа Р.В. ознайомила присутніх з планом роботи заняття «Школи педагогічної майстерності працівників психологічної служби ПТНЗ».
     Під час роботи було розглянуто питання:
Школа педмайстерності        1. Позитивна психологія та її використання для створення атмосфери творчої співпраці педагогів і учнів ПТНЗ (викладач Рівненського професійного ліцею Шукалюк Г.П.);
       2. Безпечна поведінка молоді в Інтернеті ( за результатами Національний конкурс тренінгових вправ з безпечної поведінки в Інтернеті для дітей та молоді, публікацій журналу «Соціальний педагог», лютий 2015 № 2(98);
       3. Інтерактивні вправи: «Шлях до безпеки в Інтернеті» та «Інтернет – павутина» (підготували та провели: практичний психолог Рівненського професійного ліцею Легенька Ю.В., соціальний педагог Дзюба О.В.);
       4. Техніки релаксації.
     На завершення заняття методист Середа Р.В. запропонувала учасникам Школи вправи для налагодження психологічного мікроклімату в колективі. Особливість педагогічної праці полягає в тому, що індивідуальні знання, зусилля й досвід дають ефективний результат лише за умови їх узгодження з діями всього педагогічного колективу, підтримки керівними органами, спрямування на досягнення єдиної мети. Колектив з високим рівнем моральної та педагогічної культури (особистої та колективної) працює злагоджено, досягаючи високих результатів.

26.03.15

   ВІДБУЛОСЯ ЗАСІДАННЯ ОБЛАСНОЇ МЕТОДИЧНОЇ СЕКЦІЇ ЗА ПРОФЕСІЄЮ „СТОЛЯР БУДІВЕЛЬНИЙ, ВЕРСТАТНИК ДЕРЕВООБРОБНИХ ВЕРСТАТІВ, ПАРКЕТНИК”

Секція столяр    25 березня 2015 року на базі НМЦ ПТО у Рівненській області відбулося засідання обласної методичної секції викладачів спецдисциплін та майстрів виробничого навчання за професією: „Столяр будівельний, верстатник деревообробних верстатів, паркетник”.
   Тема: „Творча робота викладача спецдисциплін та майстра виробничого навчання в міжатестаційний період”.
   Актуальне і цікаве питання щодо тематики методичних розробок, методичних посібників, алгоритм їх складання та вимоги до оформлення матеріалів висвітлила Самоїл Г.І., методист НМЦ ПТО у Рівненській області.
   В ході дискусії з цього питання були висвітлені всі можливі варіанти творчої роботи викладача спецдисциплін та майстра виробничого навчання в міжатестаційний період, а також затверджені методичні рекомендації написання та оформлення методичних розробок, навчальних посібників.
   Проведене обговорення методичних напрацювань викладачів спецтехнології: Марчук Тамари Миколаївни та Полюховича Василя Івановича.
   Матеріал викладача Марчук Тамари Миколаївни, а саме робочий зошит з предмета „Технологія столярних робіт” з професії „столяр будівельний” ІІ-го кваліфікаційного розряду заслуговує на увагу та розповсюдження не тільки в регіоні, а в цілому ПТНЗ України.
   Використання сучасних інформаційно-комунікаційних технологій при викладанні спец предметів та при проведенні виробничого навчання також є дуже важливим питанням сьогодення, тому що оперативно і якісно працювати з інформацією, використовуючи задля цього сучасні засоби та методи створює додаткові можливості для засвоєння матеріалу з професійно-теоретичної та професійно-практичної підготовки учнів ПТНЗ – це питання висвітлила методист НМЦ ПТО Самоїл Г.І.
   Методист НМЦ ПТО П. Семенюк довів до відома учасників секції інформацію щодо використання електронних засобів навчального призначення та висвітлення надбань працівників профтехосвіти області на сайтах закладів, НМЦ ПТО та освітніх ресурсах мережі Інтернет.

26.03.15

   ВІДБУЛОСЯ ЗАНЯТТЯ ОБЛАСНОЇ МЕТОДИЧНОЇ СЕКЦІЇ ВИКЛАДАЧІВ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ

Секція укр.мови та літератури    19 березня 2015 року на базі навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Рівненській області відбулося заняття обласної методичної секції викладачів української мови та літератури на тему: „Літературно-історичні дослідження як важливий засіб розвитку творчості учнів та виховання у них патріотизму”.
   Досвідом роботи у даному напрямку поділилися викладачі:
      Коробка О.В. (ВПУ №24 м. Корець),
      Коженевська Л.М. (ДПТНЗ „Острозьке ВПУ”),
      Кирєєва Т.Б. (ВПУ №22 м. Сарни),
      Кондратюк Т.Р. (Клеванський професійний ліцей).
   На занятті секції розкрито важливість організації літературно-історичної дослідницької роботи у процесі викладання української літератури та у позаурочний час. Продемонстровано актуальність та результативність дослідницької роботи.
   Учасниками секції розглянуто та схвалено матеріали, підготовлені викладачем ВПУ №22 м. Сарни Кирєєвою Т.Б.: „Методичний посібник „Система авторських уроків з української літератури „Українська літератури другої половини ХХ – початку ХХІ ст.”. Методичний посібник високо оцінено викладачами української мови та літератури та рекомендовано для використання у ПТНЗ області.
   В роботі методичної секції взяли участь методисти НМЦ ПТО Невірковець Л.Ф. та Семенюк П.П., які поділились актуальними питаннями діяльності методичного центру.

18.03.15

   ПРОВЕДЕНО ВЕБІНАР З ПИТАНЬ АТЕСТАЦІЇ ПРОФТЕХЗАКЛАДІВ ТА ОРГАНІЗАЦІЇ РОБОТИ НАВЧАЛЬНО-ПРАКТИЧНИХ ЦЕНТРІВ

Вебінар,атестація, НПЦ    18 березня 2015 року спільно навчально-методичним центром та профтехзакладами області проведено вебінар на тему „Проведення атестації професійно-технічних навчальних закладів та організація стажування майстрів виробничого навчання та викладачів професійно-теоретичної підготовки ПТНЗ на базі навчально-практичних центрів “.
   Вебінар проходив з використанням сервісу http://videoleti.ru. Паралельно трансляція вебінару проводилась на сайті навчально-методичного центру профтехосвіти у Рівненській області. Така форма організації заходів навчально-методичного центру та ПТНЗ області дозволяє швидко та оперативно вирішувати поточні питання спільної діяльності та не потребує великих затрат часу і коштів. Трансляція ж вебінару на сайт забезпечує перегляд вебінару навіть у тому випадку, коли профтехзаклад не має змоги під’єднатися до сервісу http://videoleti.ru, з причин низької пропускної здатності мереж зв’язку, чи недостатніми апаратними ресурсами.
   В ході вебінару секретар регіональної експертної ради, методист НМЦ ПТО Годунко Петро Миколайович ознайомив учасників з особливостями підготовки та проведення атестації професійно-технічних закладів. Методичні рекомендації та зразки оформлення пакетів комплексних контрольних робіт (ККР) та комплексних кваліфікаційних завдань (ККЗ) представив методист НМЦ ПТО П. Семенюк.
   Самоїл Галина Іванівна, методист НМЦ ПТО, ознайомила учасників вебінару із матеріалами щодо організації роботи навчально-практичних центрів, представила алгоритм організації роботи НПЦ та проведення на його базі стажування майстрів виробничого навчання, продемонструвала зразки документів, які оформляються при організації стажування, його проведенні, та видаються за підсумками проходження стажування (програма та індивідуальний план стажування, договір про стажування між закладом-замовником та закладом-виконавцем, щоденник стажування, звіт про стажування, довідка про стажування та ін.).
   Досвідом з організації роботи НПЦ та проведення стажування на їх базі поділились працівники ПТНЗ – відповідальні за роботу навчально-практичних центрів: Климчук П.П. (ВПУ № 1 м. Рівне), Борисюк Н.П. (ДНЗ „Рівненське ВПУ ресторанного сервісу і торгівлі“), Порадюк О.С. (Квасилівський професійний ліцей), Сашко В.О. (ВПУ № 22 м. Сарни), Волощук А.В. (ВПУ № 29 смт Володимирець).

16.03.15

   ДЛЯ МЕТОДИСТІВ НМЦ ПТО ПРОВЕДЕНО ЗАНЯТТЯ З ВИКОРИСТАННЯ ДИСТАНЦІЙНИХ МЕТОДІВ НАВЧАННЯ ТА СТВОРЕННЯ ДИСТАНЦІЙНОГО КУРСУ

Дистанційні курси Дистанційні курси    13 березня 2015 року для методистів НМЦ ПТО на базі навчально-методичного центру профтехосвіти у Рівненській області проведено заняття з використання дистанційних методів навчання та створення дистанційного курсу у системі дистанційного навчання Moodle. Навчання провів методист НМЦ ПТО П. Семенюк.
   Розробка педпрацівниками дистанційних курсів та використання їх у навчальній діяльності є одним із перспективних напрямів діяльності педагога у сучасному інформаційному суспільстві. Дистанційні форми навчання, крім економічної вигоди (економія коштів на підручниках, інших витратних матеріалах навчальної діяльності, вартості проїзду до та від навчального закладу), дозволяє урізноманітнити навчальний процес шляхом використання різних видів навчального компоненту (текст, малюнки, фото, відео), форм навчальної діяльності (урок, самостійне вивчення, форум, чат), – що сприяє активізації пізнавальної діяльності учнів, а також дозволяє враховувати індивідуальні особливості учнів. Використання та впровадження дистанційних форм та методів навчання передбачено цілим рядом законодавчих актів та розпоряджень, які регламентують діяльність закладів та установ освіти. З цієї причини методистам методцентру профтехосвіти важливо володіти відповідними знаннями та практичними навичками із застосування дистанційних форм та методів навчання.
   В ході заняття присутні методисти ознайомились із можливостями сучасної, найбільш поширеної у використанні системи дистанційного навчання Moodle. Було продемонстровано порядок створення дистанційного курсу; наповнення його текстом, вставкою таблиць, фото та відеоматеріалів; створенням гіперпосилань на ресурси мережі Інтернет; використанням графічних редакторів для обробки фотоматеріалів та ін. Бажаючі були зареєстровані у системі дистанційного навчання НМЦ ПТО у Рівненській області на сайті http://moodle.nmc-pto.rv.ua з метою ознайомлення із даною системою, вироблення навиків щодо її використання, створення власних дистанційних курсів, залучення педпрацівників профтехзакладів до освоєння та використання даної системи дистанційного навчання у професійній діяльності.

05.03.15

   ВІДБУВСЯ НАУКОВО-ПРАКТИЧНИЙ СЕМІНАР „ВЗАЄМОДІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ ПТНЗ З ІНШИМИ ОРГАНАМИ І СЛУЖБАМИ ЩОДО ЗАХИСТУ ПРАВ ДІТЕЙ“

Семінар виховна Семінар виховна    4 березня 2015 року на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Рівненській області відбувся науково-практичний семінар „Взаємодія педагогічних працівників ПТНЗ з іншими органами і службами щодо захисту прав дітей“.
   В роботі семінару взяли участь: головний спеціаліст служби у справах дітей Рівненської обласної державної адміністрації - Бурка Тетяна В’ячеславівна; керівник правових програм, юрист, Рівненської обласної громадської організації «Комітет виборців України» - Глотов Микола Сергійович; заступник директора обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді - Кудріна Тетяна Володимирів; викладач кафедри загальної психології та психодіагностики РДГУ - Борейчук Ірина Олегівна; методист кабінету-центру практичної психології та соціальної роботи РОІППО - Абрамович Тетяна Вікторівна; голова правління Рівненського обласного об’єднання громадян «Центр підтримки громадських ініціатив «Чайка» - Гунько Лариса Петрівна; методист Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Рівненській області Середа Руслана Володимирівна, заступники директорів з навчально-виховної роботи професійно-технічних навчальних закладів.
      На семінарі були розглянуті питання:
   1. Соціальний захист учнів та особливості організації навчально-виховного процесу у профтехзакладах області (Середа Р.В., методист НМЦ ПТО).
   2. Соціально-правовий захист неповнолітніх та взаємодія з службами і справах дітей області (Бурка Т.В., головний спеціаліст служби у справах дітей ОДА).
   3. Взаємодія суб’єктів соціальної роблоти щодо вирішення проблем сімей/осіб, які перебувають в складних життєвих обставинах (Кудріна Т.В.,заступник директора Рівненського обласнго центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді).
   4. Нормативно-правові акти, які регулюють питання соціального захисту дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування. Оформлення спадщини. Правовий захист при працевлаштуванні (Глотов М.С., керівник правових програм Рівненської обласної громадської організації «Комітет виборців України»).
Семінар виховна    5. Особливості соціофобних проявів та реакцій в юнацькому віці, як спосіб реагування на кризу. (Борейчук І.О., викладач кафедри загальної психології та психодіагностики РДГУ).
   6. Особливості організації в навчальному закладі реабілітаційного простору для учнів, які перебувають у травмуючих ситуаціях (Абрамович Т.В., методист кабінету-центру ППСР РОІППО).
   7. Співпраця з громадськими організаціями щодо дотримання прав і свобод неповнолітніх. Ознайомлення з проектом «Підвищення обізнаності вразливих дітей та молоді щодо безпечної міграції та працевлаштування», та проектом «Молодь Рівненщини за життя без насильства».
   У рамках проведення обласного заходу відбулась інструктивно-методична нарада заступників директорів з навчально-виховної роботи профтехзакладів, де були розглянуті актуальні питання організації виховного процесу та внесені пропозиції щодо проведення II-го етапу щорічного фестивалю-конкурсу «Молодь обирає здоров’я» та підведення підсумків обласного конкурсу творчих робіт серед педагогічних працівників та учнівської молоді «Виборюючи незалежність».
   За підсумками роботи науково-практичного семінару підготовлено методичні рекомендації.

05.03.15

   УВАГА! ДПА - 2015!

Нормативні документи ДПА 2015 року

   Чинна нормативна база, що регулює проведення державної підсумкової атестації учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти в 2015 році:
      • Про затвердження Положення про державну підсумкову атестацію учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти
   Наказ МОН № 1547 від 30.12.14 року ;
      • Про проведення державної підсумкової атестації учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти у 2014/2015 навчальному році
Наказ МОН № 192 від 20.02.15 року;
      • Про затвердження Інструкції про звільнення від проходження державної підсумкової атестації учнів (вихованців) загальноосвітніх навчальних закладів за станом здоров’я
   Наказ МОНмолодьспорт, Міністерство охорони здоров’я № 72/78 від 01.02.13 року.

Проведення ДПА у випускних групах у 2015 році

   У 2015 році державна підсумкова атестація учнів випускних груп проводиться з трьох предметів: з української мови; математики або історії України та предмета за вибором учнів.
   Зміст завдань державної підсумкової атестації визначається відповідно до затверджених Міністерством освіти орієнтовних вимог до змісту атестаційних завдань.
   Атестація учнів випускних груп проводиться у письмовій формі з навчальних предметів інваріантної складової типових навчальних планів для загальноосвітніх навчальних закладів.
   Завдання для проведення атестації укладають викладачі відповідного фаху, погоджує педагогічна рада та затверджує керівник навчального закладу. Атестація учнів ПТНЗ з української мови проводиться у навчальному закладі у формі переказу.
   Завдання мають відповідати державним вимогам до рівня загальноосвітньої підготовки учнів, визначеним навчальними програмами, затвердженими Міністерством освіти і науки.
   Учні, які проходили ЗНО з української мови, можуть результати ЗНО з української мови зарахувати як результати атестації, про що видається відповідний наказ керівника навчального закладу.
   При складанні розкладу проведення атестації передбачається два-три дні для підготовки до проходження атестації з кожного предмета.
   Бали за атестацію в старшій школі виставляються у класному журналі у колонку з написом "ДПА" без зазначення дати після колонки з написом "Річна".
   Результати атестації виставляються у додаток до атестату про повну загальну середню освіту у графі "державна підсумкова атестація" та враховуються при визначенні середнього бала атестата.
   У 2015 році атестація учнів 11-х класів проводиться з наступних предметів:
      • українська мова;
      • українська література;
      • світова література;
      • мови і літератури національних меншин;
      • іноземні мови;
      • математика;
      • інформатика;
      • історія України та всесвітня історія;
      • правознавство;
      • предмети "Людина і світ", "Людина і суспільство", "Основи філософії";
• економіка;
• географія;
• біологія;
• екологія;
• фізика;
• хімія;
• фізична культура;
• технології;
• художня культура.
   Складено на підставі наказу МОН України № 192 від 20.02.15 року „Про проведення державної підсумкової атестації учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти у 2014/2015 навчальному році" та за матеріалами сайту http://osvita.ua/

02.03.15

   ОБЛАСНА МЕТОДИЧНА СЕКЦІЯ ПЕДАГОГІВ НАПРЯМУ ГРОМАДСЬКОГО ХАРЧУВАННЯ ПТНЗ ОБЛАСТІ

Секція кухарів Секція кухарів    26 лютого 2015 року на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Рівненській області відбулося засідання обласної методичної секції педагогів напряму громадського харчування на тему: «Організація та проведення конкурсів фахової майстерності: проблеми, пошук, поради».
   В роботі секції прийняли участь педагогічні працівники з одинадцяти навчальних закладів, які здійснюють професійну підготовку учнів з професій «кухар» та «кондитер».
   Під час проведення секції проаналізовано проведення І-го, ІІ-го та ІІІ-го етапів «Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів системи професійно-технічної освіти за професією «Кухар»», заключний етап якого відбувався на Рівненщині у травні 2014 року.
   Майстер виробничого навчання ВПУ №29 смт. Володимирець Веремчук Р.П. , викладач спецдисциплін ДПТНЗ «Острозьке вище професійне училище» Варишнюк А.В. , викладач спецдисциплін ДНЗ «Рівненське вище професійне училище ресторанного сервісу і торгівлі» Баранчук Л.О. , та майстер виробничого навчання Клеванського професійного ліцею Дудинська О.О. поділилися власним досвідом з підготовки учнів до конкурсу та внесли свої пропозиції щодо подальшого покращення рівня професійної підготовки учнів з даних професій.    В ході роботи майстер виробничого навчання ДНЗ «Рівненське вище професійне училище ресторанного сервісу і торгівлі» Лемех Н.В. , яка підготувала переможця зазначеного конкурсу ( Емірсін Мурахас – 1 місце) ознайомила присутніх з відеоматеріалами проведення конкурсу та поділилася власним досвідом роботи.
   Методист НМЦ ПТО Рожкова О.Є. ознайомила присутніх з методичними матеріалами підготовленими для голів методичних комісій напряму громадського харчування.
   Разом з цим, учасники визначили основні вимоги до технологічної картки, а також, обрали склад творчих груп, які будуть працювати над створенням єдиної бази тестів з професій «кухар» та «кондитер».

25.02.15

   ВІДБУЛОСЯ ЗАНЯТТЯ ОБЛАСНОЇ МЕТОДИЧНОЇ СЕКЦІЇ ЗА ПРОФЕСІЯМИ „МАЛЯР, ЛИЦЮВАЛЬНИК-ПЛИТОЧНИК, ШТУКАТУР“

Секція маляр    24 лютого 2015 року на базі НМЦ ПТО у Рівненській області відбулося заняття обласної методичної секції викладачів спецдисциплін та майстрів виробничого навчання за професіями „маляр, лицювальник-плиточник, штукатур“ на тему „Шляхи та методи удосконалення навчального процесу у відповідності із вимогами сучасності“.
   Одним із методів удосконалення навчального процесу при підготовці фахівців будівельного профілю є впровадження сучасних інформаційно-комунікаційних технологій – дане питання висвітлила методист НМЦ ПТО Самоїл Г.І. Методист приділила увагу таким актуальним питання, як використання на уроках спецдисциплін та виробничого навчання відеопрезентацій, електронних посібників, педагогічних програмних засобів, тестових завдань, електронних кросвордів, що дозволяє оптимізувати навчальний процес та підвищити інтерес учнів до навчання.
   Методистом НМЦ ПТО Семенюком П.П. розкрито питання використання інформаційно-комунікаційних технологій у навчально-виробничому процесі у профтехзакладах області, зокрема було вказано що протягом 2014 року інформаційно-комунікаційні технології використовували 66,7% педагогічних працівників профтехзакладів, що на сьогодні є недостатнім. Однією із причин цього є недостатня кількість комп’ютерної техніки та її відсутність на робочому місці педагога. Присутні ознайомились із методикою розробки електронних засобів навчального призначення; з використанням для даних цілей програм для створення презентацій та веб-курсів. Були представлені кращі зразки ЕЗНП, розроблені педпрацівниками закладів ПТО області, зокрема посібники „Тепло у домі“ та „Хто ви, пані клінкерна цегла“ викладача спецдисциплін ВПУ № 22 м. Сарни Веретюк Т.В.
   Викладачі спецдисциплін та майстри виробничого навчання обмінялись досвідом із впровадження інформаційно-комунікаційних технологій у навчально-виробничий процес, розробки та використання електронних засобів навчального призначення.
   Розглянуто питання організації та проведення ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів професійно-технічних навчальних закладів за професією „штукатур“.

19.02.15

   ЗАПАЛИ СВІЧКУ ПАМ’ЯТІ ТА ВШАНУЙ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ

Запали свічку    З метою вшанування подвигу учасників Революції єдності та увічнення пам'яті Героїв "Небесної Сотні", Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Рівненській області спільно з Обласною Радою учнівського самоврядування «Лідер» проводить обласну акцію «Запали свічку пам’яті та вшануй Героїв Небесної Сотні».
   Ми закликаємо вас згадати в молитвах усіх Героїв, які поклали своє життя за наше майбутнє. Хай пам'ять всіх невинно убитих згуртує нас, живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі! У жалобі схилимо голови.
   Під час подій Майдану загинули троє рівнян:
   Олександр Храпаченко (18 вересня 1987 — 20 лютого 2014) місто Рівне;
   Валерій Опанасюк (20 травня 1971 — 20 лютого 2014) місто Рівне;
   Георгій Арутюнян (4 липня 1960 — 20 лютого 2014) місто Рівне.
   З метою вшанування пам’ті Героїв "Небесної Сотні" просимо провести інформаційно-просвітницькі, виховні заходи та долучитись до заходів, які відбуватимуться у м. Рівне:
   - у четвер, 19 лютого 2015 року з 10:00 год. ранку на майдані Незалежності відбуватиметься експонування фотовиставки світлин "Герої Небесної Сотні";
   - у п'ятницю, 20 лютого 2015 року о 18:30 год. на майдані Незалежності відбудеться тематичний захід із вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні, а також хода учасників та покладання квітів до інсталяції, присвяченої Героям Небесної Сотні (поблизу залу органної та камерної музики та мосту через р. Устю). На час руху колони учасників заходів на ділянці вулиці Соборної: від майдану Незалежності до майдану Музики рух автотранспорту буде призупинено (з 19:00 до 19:30).
   Прохання до учасників заходу взяти із собою лампадки чи свічки.

16.02.15

   СТВОРЕНО ШКОЛУ ПЕДАГОГІЧНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ

Школа психологів Школа психологів    13 лютого 2015 року на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Рівненській області відбулось перше заняття «Школи педагогічної майстерності працівників психологічної служби ПТНЗ».
   Метою створення Школи є удосконалення діяльності психологічної служби, розширення форм підвищення кваліфікації педагогічних працівників, створення можливостей для росту професійної майстерності, розвитку творчої ініціативи, вивчення та впровадження в практику передового педагогічного досвіду працівників психологічної служби.
   Під час заняття методист НМЦ ПТО Середа Р.В. ознайомила присутніх з планом роботи Школи педагогічної майстерності працівників психологічної служби ПТНЗ на рік.
   Практичний психолог Рівненського професійного ліцею Легенька Ю.В. виступила перед учасниками на тему: «Використання методів арт-терапії в роботі психолога» та провела майстер-клас «Мить вічності відображена в папері». Практичний психолог ДНЗ «Рівненське вище професійне училище ресторанного сервісу та торгівлі» Іванців К.М. ознайомила колег з методами роботи з учнівською молоддю щодо виховання взаємоповаги, моральних засад товаришування, дружби, любові.
   На завершення заняття, методист Середа Р.В., презентувала учасникам Школи відеоролики з використанням арт-терапевтичних методів, зокрема, музикотерапії та кольоротерапії, які варто використовувати в роботі з педагогічними працівника та учнівською молоддю з метою зняття емоційної напруги.

13.02.15

   ВІДБУЛОСЯ ЗАСІДАННЯ ОБЛАСНОЇ МЕТОДИЧНОЇ СЕКЦІЇ ВИКЛАДАЧІВ ХІМІЇ ТА БІОЛОГІЇ

Секція хімії і біології Секція хімії і біології    12 лютого 2015 року на базі навчально-методичного центру профтехосвіти у Рівненській області відбулося заняття обласної методичної секції викладачів хімії та біології на тему: „Самоосвіта як один зі шляхів підвищення рівня професійної майстерності педагога”.
   У роботі секції взяли участь 18 викладачів хімії та біології з 16-ти професійно-технічних навчальних закладів області. Методист НМЦ ПТО Мосійчук Л.М. виступила перед присутніми з доповіддю, у якій розкрила основні аспекти планування та організації самоосвітньої діяльності педагогів.
   Методист НМЦ ПТО Семенюк П.П. ознайомив присутніх із станом, здобутками, проблемними питаннями щодо використання електронних засобів навчального призначення з хімії та біології, також учасники секції мали змогу ознайомитись із системою дистанційного навчання Moodle та особливостями роботи у даній системі.
   З учасниками секційного засідання методистом НМЦ ПТО Невірковець Л.Ф. було проведено тренінг „Впровадження особистісно-розвивальних педагогічних технологій. Коучинг”, який дозволив присутнім ознайомитись з новим методом проведення уроків у стилі коучингу.

05.02.15

   ВІДБУВСЯ ВЕБІНАР ДЛЯ ЗАСТУПНИКІВ ДИРЕКТОРІВ З НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОЇ РОБОТИ ПТНЗ

Вебінар заступників ВР Вебінар заступників ВР    5 лютого 2015 року у формі вебінару відбувся ІНТЕРНЕТ- ФОРУМ для заступників директорів з навчально-виховної роботи ПТНЗ області на тему: „Поліпшення виховного процесу, ефективність профілактики правопорушень та злочинності в учнівському середовищі“.
   Для участі у вебінарі, який відбувався на сервері videoleti.ru, зареєструвались 16 професійно-технічних навчальних закладів області.
   Під час проведення заходу було проаналізовано інформацію від УМВС України в Рівненській області, сектору кримінальної міліції у справах дітей про скоєні злочини учнями загальноосвітніх і професійно-технічних навчальних закладів за 12 місяців 2014 року.
   Методист НМЦ ПТО Середа Р.В. ознайомила учасників відео-конференції з презентацією „Профілактика правопорушень в учнівському середовищі“ та проаналізувала динаміку зміни кількості скоєних злочинів учнями ПТНЗ за 4 попередні роки.
   Під час інтернет-форуму заступники директорів з навчально-виховної роботи ВПУ №1 м. Рівне Вороневич В.В., ДНЗ „Рівненське вище професійне училище ресторанного сервісу та торгівлі“ Самоїл І.Є., ВПУ № 24 м. Корець Шумейко В.М., ДПТНЗ „Сарненський професійний аграрний ліцей“ Власюк Т.В., ВПУ № 29 смт Володимирець Христянович Т.А. поділились досвідом організації роботи з учнями схильними до правопорушень.
   За результатами проведення вебінару та з метою виконання наказу управління освіти і науки від 13.08.2012 року № 399 „Про затвердження заходів щодо профілактики правопорушень серед дітей та учнівської молоді на період до 2015 року“ Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Рівненській області рекомендує:
   1. Налагодити роботу штабу профілактики правопорушень серед учнівської молоді (засідання проводити раз у місяць, на які запрошувати працівників правоохоронних органів, служби у справах дітей);
   2. Затвердити план спільних дій між дирекцією ПТНЗ та правоохоронними органами на 2014-2015 н.р., систематично виконувати заходи;
   3. Організувати рейди з виявлення учнів які вживають алкоголь, наркотики та психотропні речовини;
   4. Проводити просвітницьку діяльність, спрямовану на формування негативного ставлення до протиправних діянь;
   5. Посилити контроль за станом відвідування учнями уроків;
   6. Питання виховання, профілактики злочинності серед учнів ПТНЗ регулярно розглядати на педагогічних нарад, засіданнях батьківських зборів, рад учнівського самоврядування навчальних закладів;
   7. Посилити контроль за організацією виховної роботи в навчальних групах, позаурочній зайнятості учнів, організацією виховної роботи гуртожитках навчальних закладів;
   8. Організувати у гуртожитках ПТНЗ профілактичні відео-лекторії, години спілкування „Знай свої права“, гурток „Ми і закон“;
   9. Налагодити співпрацю з громадськими (релігійними) об’яднаннями з метою уникнення протиправних діянь в учнівських колективах;
   10. Здійснювати профілактичну роботу з неблагополучними сім’ями, екстрено реагувати на факти бездоглядності дітей з метою недопущення їх втягування у злочинну діяльність.

04.02.15

   ЗАНЯТТЯ З ВИКОРИСТАННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ ВІДБУЛОСЯ У РІВНЕНСЬКОМУ ПРОФЕСІЙНОМУ ЛІЦЕЇ

Навчання ІТ    3 лютого 2015 року у Рівненському професійному ліцеї відбулося заняття з використання інформаційно-комунікаційних технологій у навчально-виробничому процесі для педпрацівників закладу, яке провів методист НМЦ ПТО у Рівненській області П. Семенюк.
   У ході заняття присутні ознайомились із використанням дистанційних курсів при підготовці кваліфікованих робітників у профтехзакладі, зокрема, - із можливостями системи дистанційного навчання Moodle, порядком дій із створення дистанційного курсу, наповненням сторінок курсу текстовою, графічною та відео- інформацією, розміщенням на сторінках курсу посилань на ресурси мережі Інтернет та ін.
   Для педпрацівників зварювального профілю методистом була представлена система автоматизованого проектування Компас 3D. Для показу її можливостей, на пропозицію присутніх, колективним зусиллям було розроблено нескладне технічне креслення.

02.02.15

   ВІДБУЛИСЯ ЗАСІДАННЯ ТВОРЧИХ ГРУП З РОЗРОБКИ ПРОЕКТІВ ДЕРЖАВНИХ СТАНДАРТІВ

   29-30 січня 2015 року під керівництвом в.о.директора НМЦ ПТО Голоюха С.М. та методиста Невірковець Л.Ф. відбулися засідання творчих груп з розробки проектів Державних стандартів з професій 8159 Лаборант хімічного аналізу (на базі Технiчного коледжу Нацiонального унiверситету водного господарства та природокористування) та 8263 Вишивальник (на базі ДПТНЗ „Рівненський центр професійно-технічної освіти сервісу та дизайну”).
   У засіданні взяли участь майстри виробничого навчання відповідних професій, заступники директора з НВР, викладачі спеціальних дисциплін, методисти навчальних закладів.
      На засідання обговорили:
      - відмінності у вимогах до підготовки конкурентоспроможних на ринку праці кваліфікованих робітників;
      - відмінності у термінології, що використовується в професійно-технічній освіті;
    - необхідність дотримання відповідності освітньо-кваліфікаційних характеристик загальнопрофесійним кваліфікаційним вимогам до робітничих розрядів.
   Метою розроблення ДСПТО є проведення єдиної державної політики у сфері професійно-технічної освіти та забезпечення належної підготовки кваліфікованих робітників усіх кваліфікаційних рівнів

30.01.15

   НАРАДА ДИРЕКТОРІВ НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНИХ(НАУКОВО-МЕТОДИЧНИХ) ЦЕНТРІВ (КАБІНЕТІВ) ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ ОСВІТИ З ПИТАНЬ МЕТОДИЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ НАВЧАЛЬНО-ВИРОБНИЧОГО ПРОЦЕСУ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ

Нарада директорів НМЦ Нарада директорів НМЦ    27 січня 2015 року в Міністерстві освіти і науки відбулася Всеукраїнська нарада директорів навчально-методичних (науково-методичних) центрів (кабінетів) професійно-технічної освіти з питань методичного забезпечення навчально-виробничого процесу професійно-технічних навчальних закладів.
   Протягом двох днів учасники наради обговорять питання науково-методичного забезпечення професійно-технічної освіти в сучасних умовах, перспективи розвитку професійно-технічної освіти, організацію роботи регіональних навчально-методичних центрів ПТО в умовах сьогодення, проведення ліцензійної та атестаційної експертиз ПТНЗ, відвідають тренінги та інше.
   У нараді взяли участь директор департаменту професійно-технічної освіти Міністерства освіти і науки В’ячеслав Супрун, директори навчально-методичних (науково-методичних) центрів (кабінетів) професійно-технічної освіти, керівники інститутів післядипломної освіти, міжнародні експерти Герт Аллерманнд та Пал Бергстенд.
   Під час наради директор департаменту професійно-технічної освіти Міністерства освіти і науки В’ячеслав Супрун наголосив на важливості заходу та зазначив, що в умовах реформування освіти та сучасних підходів до організації навчально-виробничої діяльності та науково-методичного забезпечення важливого значення набуває поняття професіоналізму. За його словами, сучасність спонукає професійно-технічну освіту до вдосконалення діяльності навчальних закладів, які повинні володіти науково-методичними аспектами, орієнтуватися на наукове дослідження, бути професійно компетентними. «Сучасне суспільство потребує фахівця з реалізацією особистісного підходу щодо проектування стратегії власного потенційного розвитку та здатного самореалізуватися в професійній діяльності», - підкреслив В’ячеслав Супрун.
   Як зазначив директор департаменту професійно-технічної освіти, запорукою успіху професійно-технічного навчального закладу є планомірна та організована методична робота, як на рівні навчального закладу, так і на рівні області. Профтехосвіта потребує методистів нового типу, які володіють високою професійною компетентністю, здатні об’єктивно вирішувати нагальні питання, критично мислити та творчо працювати.
   Під час наради департаментом професійно-технічної освіти МОН України за сумлінну працю, високий професіоналізм та вагомий особистий внесок в розвиток професійно-технічної освіти України відзначено директорів навчально-методичних центрів професійно-технічної освіти десяти областей.
   Захід проводиться відповідно до плану роботи Міністерства та проекту Твіннінг «Модернізація законодавчих стандартів та принципів освіти та навчання у відповідності до політики Європейського Союзу щодо навчання впродовж життя».

16.01.15

   У ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ ОБЛАСТІ ПРОХОДЯТЬ ПЕДАГОГІЧНІ ЧИТАННЯ

Педагогічні читання    15 січня 2015 року у Вищому професійному училищі № 24 м. Корець пройшли педагогічні читання на тему „Використання електронних засобів навчального призначення у професійно-технічних навчальних закладах“.
   У педчитаннях прийняв участь методист Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Рівненській області П. Семенюк.
   В ході виступу він ознайомив присутніх із станом комп’ютеризації, використанням можливостей Інтернет та інформаційно-комунікаційних технологій у профтехзакладах області за підсумками 2014 року. Було розкрито, як вагомі здобутки закладів ПТО, так і проведено аналіз недоліків та упущень; вказано на перспективні напрямки діяльності з метою покращення стану використання інформаційно-комунікаційних технологій у навчальному, виховному процесах та позаурочній діяльності.
   Присутнім були представлені кращі зразки електронних засобів навчального призначення, розроблених педагогами-профтехосвітянами області. Значна увага була приділена впровадженню в навчальний процес дистанційних форм навчання, зокрема, з використанням системи Moodle, систем автоматизованого проектування та можливостей мережі Інтернет.

16.01.15

   ПІДВЕДЕНО ПІДСУМКИ КОМП’ЮТЕРИЗАЦІЇ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ ЗА 2014 РІК

Комп'ютеризація-2014    Проведено аналіз та підведено підсумки комп’ютеризації, використання можливостей Інтернет та впровадження інформаційно-комунікаційних технологій у професійно-технічних навчальних закладах Рівненської області за 2014 рік.
   Аналіз діяльності професійно-технічних навчальних показав, що у 2014 році з даних питань проведена значна робота: збільшилась кількість персональних комп’ютерів, мультимедійних засобів навчання; додалося навчальних кабінетів, облаштованих персональними комп’ютерами, мультимедійними засобами, доступом до мережі Інтернет; суттєво зросла кількість електронних засобів навчального призначення, що використовуються педагогічними працівниками закладів, а також, ЕЗНП розроблених педпрацівниками закладів; збільшилась кількість педагогічних працівників, які використовують та розробляють власні електронні засоби навчального призначення.
   За результатами аналізу проведено рейтингове оцінювання діяльності закладів профтехосвіти області з питань комп’ютеризації, використання можливостей Інтернет та впровадження інформаційно-комунікаційних технологій за 2014 рік.
   Читати детальніше…
   Переглянути таблиці та діаграми за 2014 рік.
   Таблиці та діаграми порівняно з минулими роками.


         АРХІВ НОВИН:    2018,    2017,    2016,    2015,    2014,    2013,    2012,    2011


каталог сайтів Львівський каталог сайтів Чудовий слайдер на сайт та інші речі Для творця сайтів Сервіс для вебінарів Кращі програмки для ПК! Повні,робочі, безкоштовні! Українські уроки про ІТ Уроки зі створення панорам Все для дизайнера http://www.woweb.ru/ - Створи свій сайт!!! Web-сайт за 5 кроків!!! Швидко! Легко! Професійно! SCC для початківців! Навчальні матеріали онлайн web-programming.in.ua Центр ковки Музика mp3

Про все


Хто бажає, щоб народ був щасливий і виховувався успішно, той повинен визнати як першу і неминучу умову досягнення цієї мети — виховання і освіту вчителів, а також таке їх становище, що відповідало б їхньому важливому обов'язку.
(А. Дістєрвег)


MOODLE
Навчальні курси у системі Moodle ПТНЗ Рівненської області

Лідер
Сайт учнівського самоврядування ПТНЗ Рівненської області

Сайт психологічної
   служби ПТНЗ
Сайт психологічної служби ПТНЗ Рівненської області

Рівненський обласний
   центр практичної психології і соціальноїроботи
Рівненський обласний центр практичної психології і соціальної роботи

Учительський журнал on-line
Учительський журнал on-line (Профтехосвіта)

ЗНО
Яндекс ресурс ЗНО

ІІТЗО
Інститут інноваційних технологій і змісту освіти

INTEL
Програма „Intel® Навчання для майбутнього“ в Україні

Microsoft
Освітня мережа Microsoft

Методичний портал
Методичний портал

Кобзар
З нагоди Пам'яті Великого Кобзаря

Правопис
Український Правопис 2007

ВРЦ
Волинський ресурсний центр (Рівненська область): вибір професії та пошук роботи

ППЗ
Педагогічні програмні засоби (для ПТНЗ)


Електронне табло
    автовокзалу ЧАЙКА м. Рівне
Електронне табло автовокзалу „ЧАЙКА“
м. Рівне


Електронне табло
    автовокзалу „Рівне“
Електронне табло автовокзалу „Рівне“
(м. Рівне, старий автовокзал)

Скачати фото, малюнки, обої, іконки, кліпарти, шаблони, календарі 2015, футажі...

Moodle - посібник для початківців(рос.)