НМЦ ПТО у Рівненській області

Новини

                                                   VIII Всеукраїнський конкурс на кращий веб-сайт закладу освіти                                                    Оновлюємо сайт НМЦ ПТО.    Переглянути.

12.03.18

   ПІДВЕДЕНО ПІДСУМКИ СТАНУ КОМП'ЮТЕРИЗАЦІЇ ЗАКЛАДІВ ПТО ОБЛАСТІ ЗА 2017 РІК

Комп'ютеризація-2017      За результатами роботи закладів професійно-технічної освіти Рівненської області навчально-методичним центром профтехосвіти проведено щорічний аналіз та підведено підсумки комп’ютеризації й інформатизацій закладів ПТО області, використання можливостей Інтернет, впровадження інформаційно-комунікаційних технологій в освітній процес за 2017 рік.
     Слід зазначити, що за 2017 рік спостерігається зниження окремих показників, що характеризують стан комп'ютеризації закладів професійно-технічної освіти області, що пов'язано із старінням наявної комп'ютерної техніки, виходом її із ладу та списанням, а також, - недостатнім оновленням (придбанням).
     За підсумками рейтнингового оцінювання суттєвих змін у розподілі місць серед закладів профтехосвіти у 2017 році не спостерігається. Як і у минулі роки лідером за станом комп'ютеризації із значним випередженням лишається ДНЗ „Здолбунівське ВПУ залізничного транспорту“; у групі кращих: Рівненський професійний ліцей, ДПТНЗ „Сарненський професійний аграрний ліцей“, ДНЗ „Рівненське ВПУ ресторанного сервісу і торгівлі“, ВПУ № 29 смт Володимирець; традиційно замикає рейтингову таблицю Рокитнівський професійний ліцей.
     Детальну інформацію можна переглянути (звантажити) за посиланням: https://wp.nmc-pto.rv.ua/2018/03/12/kompjuteryzacija-2017/#.

28.02.18

   ВІДБУЛАСЯ ОБЛАСНА ОЛІМПІАДА З ПРЕДМЕТА „ОХОРОНА ПРАЦІ”

Олімпіада ОП Олімпіада ОП      27 лютого 2018 року на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Рівненській області відбулася обласна олімпіада з предмета „Охорона праці”. Метою проведення є виявлення рівня знань учнів та підвищення навчальних досягнень, що є запорукою збереження їх життя і здоров’я в процесі подальшої професійної діяльності.
Олімпіада ОП      Найкращий результат показала учениця Державного навчального закладу „Рівненське вище професійне училище ресторанного сервісу і торгівлі” Шоломей Аліна.
     В олімпіаді взяли участь переможці І (училищного) етапу 17 закладів професійно (професійно-технічної) освіти області. Учні виконували теоретичні завдання 4-х рівнів складності.
     Журі відмітило належний рівень знань учнів Державного професійно-технічного навчального закладу „Березнівське вище професійне училище” Лобачевської Лілії, Державного навчального закладу „Здолбунівське вище професійне училище залізничного транспорту” Опалька Дмитра, Вищого професійного училища № 29 смт Володимирець Ланецького Віталія, Вищого професійного училища № 24 м. Корець Андріюк Оксани, Радивилівського професійного ліцею Мовчан Катерини.
     Журі обласної олімпіади відзначило високий рівень підготовки всіх учасників олімпіади, міцні та глибокі знання з предмету.
     Щиро вітаємо переможців! Бажаємо успіхів і перемог у наступних олімпіадах!

26.02.18

   КОМПЕТЕНТНІСНИЙ ПІДХІД В ПІДГОТОВЦІ КВАЛІФІКОВАНОГО РОБІТНИКА ШВЕЙНОГО НАПРЯМУ

Секція швейного напряму Секція швейного напряму      22 лютого 2018 року на базі НМЦ ПТО у Рівненській області відбулось засідання обласної секції педагогів швейного напряму з теми «Впровадження державних стандартів 2016 року з професій «Швачка», «Кравець», «Закрійник»».
     Під час засідання методист навчально-методичного центру Мосійчук Л.М. акцентувала увагу присутніх на особливостях впровадження компетентнісного підходу в освітній процес закладів професійної (професійно-технічної) освіти та навела приклади прийомів, які найбільш результативні при проведенні компетентнісно-орієнтованого уроку.
     Досвідом з розробки робочих навчальних планів за новими державними стандартами поділилися Кацубо Н.Ф. , заступник директора з навчально-виробничої роботи ДПТНЗ «Рівненський центр професійно-технічної освіти сервісу та дизайну» та Бойчук Н.І. , заступник директора з навчально-виробничої роботи ДПТНЗ «Березнівське вище професійне училище». Про шляхи впрововадження елементів дуальної Секція швейного напряму системи в робочих навчальних планах розроблених за модульно-компетентнісним підходом розповіла Кацубо Н.Ф. , заступник директора з навчально-виробничої роботи ДПТНЗ «Рівненський центр професійно-технічної освіти сервісу та дизайну». Майстер виробничого навчання ДПТНЗ «Рівненський центр професійно-технічної освіти сервісу та дизайну» Колосюк Л.М. поділилася досвідом роботи з групою учнів, які вперше розпочали проходити виробниче навчання на виробництві.
     Про можливості впровадження проектної методики у навчання за професіями швейного напряму розповіла Рожкова О.Є. , методист НМЦ ПТО у Рівненській області. Також були вирішені організаційні питання щодо підготовки та проведення І та ІІ етапів Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів професійних (професійно-технічних) закладів за професією «Кравець».

21.02.18

   КОМПЕТЕНТНИЙ ВЧИТЕЛЬ - КОМПЕТЕНТНИЙ УЧЕНЬ

Школа педмайстерності      20 лютого 2018 року на базі НМЦ ПТО у Рівненській області відбулось засідання обласної методичної секції викладачів хімії, біології та екології на тему „Специфіка діяльності викладача при комплексному використанні нових педагогічних та інформаційних технологій”
     У ході засідання секції були розглянуті питання щодо реалізації Закону України „Про освіту” в закладах професійної (професійно-технічної) освіти, акцентовано увагу на основних положеннях статті 42 Закону України „Про освіту, що регламентує питання дотримання академічної доброчесності. Також учасники секції обговорили нові навчальні програми загальноосвітніх предметів для учнів старшої школи, що запроваджуються з 1 вересня 2018 року.
     Методист Мосійчук Л.М. розкрила питання формування ключових та предметних компетентностей учнів на уроках природничих дисциплін, висвітлила особливості і вимоги сучасного компетентнісно-орієнтованого уроку, акцентувала увагу на етапах проектування такого уроку та особливості діяльності вчителя при комплексному використанні нових педагогічних та інформаційних технологій. В ході обговорення даного питання учасники секції поділились власними досягненнями.
     Свої напрацювання з реалізації проблемної теми „Продуктивне навчання на уроках природничих дисциплін як шлях формування компетентностей учнів”, приклади практичного використання на уроках діяльнісних педагогічних технологій, застосування сучасних методів організації навчальної діяльності учнів презентувала присутнім Панько Ірина Миколаївна, викладач ДПТНЗ „Сарненський професійний аграрний ліцей”. «---»

19.02.18

   ШКОЛА ПЕРЕДОВОГО ПЕДАГОГІЧНОГО ДОСВІДУ – ЯК ОДНА З ЕФЕКТИВНИХ ФОРМ ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ

Школа педмайстерності Школа педмайстерності      Заняття школи передового педагогічного досвіду викладача-методиста ДПТНЗ «Соснівський професійний ліцей» Марчук Т.М. відбулося 15 лютого 2018 року на базі НМЦ ПТО у Рівненській області.
     Нагальна потреба сьогодення – підготовка таких педагогічних працівників, які були б не лише компетентними фахівцями, а й прибічниками впровадження інноваційних систем, готовими до постійного вдосконалення своїх знань та вмінь. З таким творчим та креативним настроєм та за темою6 «Крок за кроком до вершини професійної майстерності» проходило заняття у форматі круглого столу, де кожен учасник мав змогу висловитися та розповісти про свої здобутки та досягнення.
     На початку заняття з привітанням та цікавою інформацією до присутніх звернулася Бондарчук В.М., директор НМЦ ПТО у Рівненській області.
     Розпочала заняття Марчук Т.М., викладач-методист ДПТНЗ «Соснівський професійний ліцей», яка ознайомила присутніх з методами своєї роботи, поділилася новими прийомами з активізації учнів на уроці та кращому засвоєнні ними знань, одним з таких прийомів є фішбоун (скелет риби). «---»

14.02.18

   НОВІ ВИМОГИ – НОВІ УМОВИ – НОВІ ОРІЄНТИРИ У ПРОФЕСІЙНІЙ ПІДГОТОВЦІ КВАЛІФІКОВАНИХ РОБІТНИКІВ

Секція заступників НВР Секція заступників НВР      13 лютого 2018 року на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти відбулося засідання обласної методичної секції заступників директорів з навчально-виробничої роботи на тему: «Нові вимоги-нові умови-нові орієнтири у професійній підготовці кваліфікованих робітників».
     В роботі секції взяла участь директор Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Рівненській області Бондарчук Валентина Миколаївна, яка продемонструвала презентаційний виклад нового Закону України «Про освіту», ознайомила присутніх з новими законодавчими актами в галузі професійної(професійно-технічної) освіти.
     Про особливості підготовки документації для ліцензування професій в закладах професійної (професійно-технічної) освіти згідно нових ліцензійних умов ознайомив присутніх методист Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Рівненській області Годунко Петро Миколайович.
Секція заступників НВР      Методист Семенюк Петро Петрович розкрив питання компетентнісного підходу в освіті, ознайомив з новими підходами, щодо визначення змісту професійно-технічної освіти, формами та методами реалізації компетентнісного підходу у закладах професійної (професійно-технічної) освіти. Ознайомив присутніх з алгоритмом розробки робочих навчальних планів.
     Методист Пачебула Тамара Вікторівна представила учасникам детальний аналіз нових Державних стандартів за професіями, розробленими на модульно-компетентнісній основі, приділила значну увагу особливостям розробки робочих навчальних планів відповідно до вимог нових Державних стандартів.
     З учасниками секції було проведено практичне заняття по розробці робочого навчального плану з професії «Лицювальник-плиточник».      Учасники секції взяли активну участь у розробці проекту робочого навчального плану і отримали методичні матеріали з питань тематики секції.

02.02.18

   ГУРТОЖИТОК ЯК ЦЕНТР ФОРМУВАННЯ ОСОБИСТІСНОЇ ЗРІЛОСТІ ТА ЖИТТЄВОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ УЧНЯ

Естафета Естафета      01 лютого 2018 року на базі НМЦ ПТО відбулося засідання обласної методичної секції вихователів учнівських гуртожитків закладів професійної (професійно-технічної) освіти з теми «Формування особистісної зрілості та життєвої компетентності учня. Виховна система гуртожитку».
     В роботі секції взяла участь директор НМЦ ПТО у Рівненській області Бондарчук Валентина Миколаївна, яка акцентувала увагу присутніх на специфіці роботи вихователя гуртожитку та особливостях підготовки до обласного конкурсу учнівських гуртожитків.
     Усі присутні мали змогу здійснити віртуальні подорожі кращими учнівськими гуртожитками області. Гідами мандрів були: Куськовець Ірина Йосипівна, вихователь ДПТНЗ «Сарненський професійний аграрний ліцей» - переможця обласного конкурсу, Делейчук Ірина Михайлівна, вихователь Квасилівського професійного ліцею – призера конкурсу та Тишковець Віра Леонідівна, вихователь Вищого професійного училища № 29 смт Володимирець – призера конкурсу. «---»

26.01.18

   ЕСТАФЕТА ЛІДЕРІВ ПРОФТЕХОСВІТИ РІВНЕНЩИНИ

Естафета Естафета      25 січня 2018 року відбулася віртуальна естафета лідерів учнівського самоврядування закладів професійної освіти Рівненщини під гаслом «незабутні події 2017-го». Кожен лідер презентував систему роботи учнівського самоврядування свого навчального закладу та відзначив найкращі, найцікавіші події та заходи, що мали місце в учнівському житті протягом 2017 року. Потапчук Юлія (Рівненський професійний ліцей) та Іващук Наталія (ДНЗ «Дубенське вище художнє професійно-технічне училище») вразили розповідями про насиченість яскравими заходами, подорожами, конкурсами та перемогами своїх навчальних закладів. Сальник Тарас та Печерський Артур (ДНЗ «Рівненське вище професійне училище ресторанного сервісу і торгівлі») розповіли про незвичні події та перевтілення, які відбулися у їх закладі в День учнівського самоврядування. «---»

25.01.18

   ТВОРЕЦЬ ПЕДАГОГІЧНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ – ВІДЛУННЯ ДУХОВНОГО XXI СТОЛІТТЯ

Акмеологія Акмеологія      XXI століття – століття духовного зростання! Час принципових змін в усіх сферах суспільного життя, а в освіті – поготів. Формування впевненої та успішної особистості, яка б досягала високих результатів у житті, уміла швидко реагувати на мінливість сучасності, була відкрита до емпірики та готова до самоактуалізації - ось ціль передової освіти, яка створила концептуальну парадигму «Навчання протягом життя», що є одним з ключових індикаторів рівня людського розвитку.
     НМЦ ПТО, розуміючи поставлене завдання перед освітою, в січні 2018 року відкрив «Центр акмеологічної освіти», покликаний створити нову модель аксіологічного та успішного педагога, спроможного здійснювати творчий вибір, для якого його особистісне духовне зростання, автономність, акмеологічне спрямування та акмеологічна позиція постають важливими чинниками формування «Я» - концепцій.
     Перші теми інноваційної роботи «Освіта протягом життя як чинник людського розвитку. Формування готовності педагогів до акмеологічної діяльності» презентувала методист НМЦ ПТО Голубош Світлана Віталіївна для викладачів ДПТНЗ «Здолбунівське вище професійне училище залізничного транспорту» та Рівненського професійного ліцею, а також першими слухачами в он - лайн режимі став педагогічний колектив Острозького вищого професійного училища.
     Побажаймо «Центру акмеологічної освіти» успішного становлення та запрошуємо педагогів сучасної нової освіти до творчої співпраці та створення віртуальної акмеологічної спільноти, для якої життєво – мотивуючим є триєдине бажання : «Пізнати, створити, зрости!»

25.01.18

   ПЕДАГОГІКА УСПІХУ» - ПЕРСПЕКТИВНА НАУКА СУЧАСНОЇ ОСВІТИ

Педагогіка успіху Педагогіка успіху      24 січня 2018 року на базі НМЦ ПТО відбулося засідання методичної секції викладачів іноземних мов та зарубіжної літератури на тему: «Упровадження педагогіки успіху в освітній простір» - з педагогічною технологією «Ситуація успіху».
     Перше вітальне слово мала директор НМЦ ПТО Бондарчук Валентина Миколаївна, яка продемонструвала презентаційний виклад Нового Закону України «Про освіту».
     «Успіх не є ключем до щастя. Щастя – ось ключ до успіху. Якщо Ви любите те, що робите, Ви будете успішними», - цитатою німецького гуманіста А.Швейцера була пронизана творча робота викладачів.
     Під час секційної роботи методист НМЦ ПТО Голубош Світлана Віталіївна представила праці видатних науковців, що вивчають дану тему, розкрила « суть механізму успішності» та висвітлила категорії педагогічного успіху. Для рефлексивного самопізнання викладачі ПТНЗ на практичних психотехнічних тренінгових вправах спробували визначити себе як інноваційну особистість шляхом самоаналізу власного «Я».
Педагогіка успіху      До викладачів іноземних мов методист Світлана Віталіївна звернулася з роз’ясненням щодо особливостей проведення державної підсумкової атестації з іноземних мов у 2017-2018 навчальному році та про організацію освітнього процесу за оновленими навчальними програмами, акцентуючи увагу на виокремлені чотири інтегровані змістові лінії.
     З викладачами зарубіжної літератури поділилася своїм передовим досвідом вчитель зарубіжної літератури № 20 м. Рівне, вчитель – методист, керівник опорної школи з вивчення зарубіжної літератури при РОІППО Кузьмицька Світлана Антонівна, яка продемонструвала специфіку своєї педагогічної діяльності, а саме: акмеологічні та ейдетичні методи та використання соціальних роликів на своїх уроках, щоби «Урок зарубіжної літератури був смачним та кольоровим!».
     Для роботи в секції була запрошена старший викладач, практичний психолог, директор громадської організації «Носителі миру» Грицюта Оксана Федорівна, яка з радістю представила свою вагому роботу «Внутрішні рушійні сили людини».
     Викладацька аудиторія отримала цікаві світоглядні знання, про що свідчать позитивні відгуки викладачів.

24.01.18

   ВПРОВАДЖЕННЯ ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ НАВЧАННЯ ЗА ПРОФЕСІЯМИ „МУЛЯР, ПІЧНИК, ШТУКАТУР“

Секція муляр Секція муляр      «Впровадження інноваційних технологій навчання за професіями «Муляр, пічник, штукатур» - за такою темою відбулося засідання обласної методичної секції викладачів спецпредметів та майстрів виробничого навчання з ПТНЗ області 23 січня 2018 року в актовій залі НМЦ ПТО.
     З презентацією Закону України «Про освіту» присутніх ознайомила Бондарчук Валентина Миколаївна, директор Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Рівненській області.
     Найважливіша риса сучасного навчання – його спрямованість на те, щоб навчити учнів не лише пристосуватися, а й активно діяти в різних виробничих ситуаціях, з презентацією методики використання навчальних проблемно-інтуїтивних ситуацій під час проведення теоретичних занять та практичного навчання виступив Пелипчук М.П., методист НМЦ ПТО.
Секція муляр      Поділилася досвідом проведення уроку з використанням сучасних матеріалів, технологій та мультимедіа Веретюк Тетяна Василівна, викладач-методист ВПУ № 22 м. Сарни за темою: «Вивчення технології мурування перегородок з склоблоків». Активно та цікаво проходила практична частина заняття, де всі учасники секції були розділені на три групи та творчо працювали над темами проведення нестандартних уроків за професіями: «Муляр, пічник, штукатур» з використанням регіональних компонентів. Також були обговорені питання підготовки до проведення конкурсу фахової майстерності за професією «Муляр».
     Під час роботи секції, її учасники мали можливість обмінятися досвідом, вдосконалити знання, розвивати фаховий потенціал. По завершенні роботи всі учасники отримали методичні та відеоматеріали.


         АРХІВ НОВИН:    2017,    2016,    2015,    2014,    2013,    2012,    2011


каталог сайтів Львівський каталог сайтів Чудовий слайдер на сайт та інші речі Для творця сайтів Кращі програмки для ПК! Повні,робочі, безкоштовні! Українські уроки про ІТ Уроки зі створення панорам Все для дизайнера http://www.woweb.ru/ - Створи свій сайт!!! Web-сайт за 5 кроків!!! Швидко! Легко! Професійно! SCC для початківців! Навчальні матеріали онлайн web-programming.in.ua Центр ковки Музика mp3 Музика mp3 Шкільні підручники (скачати) LiteShot - програма для створення скриншотів екрану Контент-бібліотека ІПТО Інтерактивності. Web-сервіси для освіти Електронна бібліотека для батьків Програми для Windows

Про все


Хто бажає, щоб народ був щасливий і виховувався успішно, той повинен визнати як першу і неминучу умову досягнення цієї мети — виховання і освіту вчителів, а також таке їх становище, що відповідало б їхньому важливому обов'язку.
(А. Дістєрвег)


MOODLE
Навчальні курси у системі Moodle ПТНЗ Рівненської області

Лідер
Сайт учнівського самоврядування ПТНЗ Рівненської області

Сайт психологічної
   служби ПТНЗ
Сайт психологічної служби ПТНЗ Рівненської області

Рівненський обласний
   центр практичної психології і соціальноїроботи
Рівненський обласний центр практичної психології і соціальної роботи

WorldSkills Ukraine
Офіційний сайт „WorldSkills Ukraine“

Учительський журнал on-line
Учительський журнал on-line (Профтехосвіта)

ЗНО
Яндекс ресурс ЗНО

ІІТЗО
Інститут інноваційних технологій і змісту освіти

INTEL
Програма „Intel® Навчання для майбутнього“ в Україні

Microsoft
Освітня мережа Microsoft

Методичний портал
Методичний портал

Кобзар
З нагоди Пам'яті Великого Кобзаря

Правопис
Український Правопис 2007

ВРЦ
Волинський ресурсний центр (Рівненська область): вибір професії та пошук роботи

ППЗ
Педагогічні програмні засоби (для ПТНЗ)


Електронне табло
    автовокзалу ЧАЙКА м. Рівне
Електронне табло автовокзалу „ЧАЙКА“
м. Рівне


Електронне табло
    автовокзалу „Рівне“
Електронне табло автовокзалу „Рівне“
(м. Рівне, старий автовокзал)

Скачати фото, малюнки, обої, іконки, кліпарти, шаблони, календарі 2015, футажі...

Moodle - посібник для початківців(рос.)

Сайт Пізнай себе

Слухати радіо онлайн