Новини - 2011

26.12.11

У КВАСИЛІВСЬКОМУ ПРОФЕСІЙНОМУ ЛІЦЕЇ ПРОВЕДЕНО НАРАДУ ДИРЕКТОРІВ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ ОБЛАСТІ

Нарада директорів    23 грудня 2011 року у Квасилівському професійному ліцеї (директор Савчук О.Л.) проведено нараду директорів професійно-технічних навчальних закладів. У заході взяв участь заступник начальника – начальник відділу професійно-технічної та вищої освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації Петро Коржевський.
   У ході наради обговорено такі питання:
      1. Про основні положення Закону України : „Про засади запобігання і протидії корупції“.
      2. Звіт навчально-методичного центру професійно-технічної освіти та відділу професійно-технічної освіти про виконану роботу у 2011 році та план роботи на 2012 рік.
      3. Про проведення рейтингу професійно-технічних навчальних закладів.
      4. Про результати перевірки стану організації та ведення діловодства, виконання розпорядчих і нормативних документів       профтехзакладів області Державною інспекцією навчальних закладів.
      5. Про підсумки проведення І та ІІ етапів конкурсу „Кращий керівник професійно-технічного навчального закладу“.
      6. Про формування державного замовлення на підготовку робітничих кадрів у 2012 році.
      7. Про підсумки проведення обласного огляду конкурсу на краще облаштування учнівських гуртожитків.
   Учасники наради побували в ліцеї на відкритих уроках, ознайомилися з його навчально-практичною базою.
      За підсумками наради директорам професійно-технічних навчальних закладів області було дано протокольні доручення, зокрема – забезпечити розгляд питань безпеки життєдіяльності учасників навчально-виховного процесу на засіданнях педагогічних рад, організувати проведення в навчальних закладах інструктажів та бесід;
      Здійснити невідкладні заходи щодо виконання розпорядження голови облдержадміністрації від 07.07.2011 №334 „Про обласну цільову програму розвитку професійно-технічної освіти на 2011-2015 роки“ та ухвали обласної міжгалузевої ради з професійно-технічної освіти від 23.11.2011;
      Проаналізувати та усунути недоліки виявлені під час перевірки стану організації та ведення діловодства, виконання розпорядчих і нормативних документів професійно-технічними навчальними закладами області Державною інспекцією навчальних закладів.

21.12.11

КОНКУРС «КРАЩИЙ КЕРІВНИК ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ»

Конкурс директорів    Відповідно до наказу управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації від 14.09.2011 р. за № 378 «Про проведення конкурсу «Кращий керівник професійно-технічного навчального закладу» 20 грудня 2011 року на базі Здолбунівського професійного ліцею залізничного транспорту розпочався ІІ етап (регіональний) конкурсу, у якому взяли участь перших 6 учасників згідно з проведеним попередньо жеребкуванням.
   Конкурсні завдання передбачають:
      • візитівку;
      • захист конкурсної роботи;
      • інтерв’ювання;
      • розв’язання педагогічної ситуації.
   У конкурсі беруть участь усі директори професійно-технічних навчальних закладів області.
   Наступні випробування ІІ етапу конкурсу відбудуться на базі Дубенського професійного ліцею та вищого професійного училища № 22 м. Сарни.
   Заключний ІІІ етап конкурсу відбудеться 23 лютого 2012 року у Державному професійно-технічному навчальному закладі «Рівненський центр професійно-технічної освіти сервісу та дизайну».

19.12.11

ДПТНЗ „РІВНЕНСЬКИЙ ЦЕНТР ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ ОСВІТИ СЕРВІСУ ТА ДИЗАЙНУ“ ВІДЗНАЧИВ СВОЄ 50-РІЧЧЯ

50-річчя РЦПТОСД    16 грудня 2011 року відбулись урочистості з нагоди 50-річчя ДПТНЗ „Рівненський центр професійно-технічної освіти сервісу та дизайну“.
   За цей період навчальний заклад випустив понад 17 тис. кваліфікованих фахівців для легкої промисловості.
   У святкуванні взяли участь:
      заступник начальника управління – начальник відділу професійно-технічної та вищої освіти управління освіти і науки облдержадміністрації П. Коржевський;
      голова Рівненської обласної ради 2-4 скликання Василишин Р.Д.;
      власник Рівненського льонокомбінату Червонюк О.К.;
      керуючий справами Рівненського міськвиконкому Власюк С.М.;
      директор національного банку України у Рівненській області Чух І.В.;
      директор ЗАТ „Рівне-Стиль“ Остапович Т.М.;
      голова обласної професійної спілки працівників легкої промисловості Войтович Л.М.;
      керівники професійно-технічних та вищих навчальних закладів області;
      пенсіонери колишні працівники та випускники училища.
   За вагомі успіхи з підготовки кваліфікованих робітників, зміцнення матеріально-технічної бази закладу, який справедливо є одним з кращих професійно-технічних навчальних закладів області, кращих працівників відзначено Почесними грамотами Рівненської обласної державної адміністрації, Рівненської обласної ради, управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації, а також вручено численні подарунки навчальному закладу від органів місцевої влади та роботодавців.
   У ході святкування відбувся концерт та розгорнуто виставку творчих робіт медпрацівників та учнів. Окрасою урочистого концерту був показ моделей одягу знаної в Україні агенції центру „Стиль і мода“.

16.12.11

ВСЕУКРАЇНСЬКА НАРАДА КЕРІВНИКІВ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ АГРАРНОГО ПРОФІЛЮ

Нарада керівників ПТО    15 грудня 2011 року в приміщенні Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України відбулася Всеукраїнська нарада керівників професійно-технічних навчальних закладів аграрного профілю „Агро-2012“.
   З доповіддю „Якісна підготовка робітничих кадрів для аграрного сектору економіки – важлива складова соціально-економічного розвитку України виступив міністр освіти і науки, молоді та спорту України Дмитро Табачник. У своїй доповіді Дмитро Володимирович звернув увагу присутніх на проблеми профтехзакладів аграрного профілю та визначив шляхи покращення становища серед яких: розширення переліку професій з яких здійснюється підготовка робітничих кадрів, оптимізація мережі профтехзакладів агарного профілю, створення позитивного іміджу профтехзакладів; комп’ютеризація та ін.
   В обговоренні доповіді взяли участь: Огороднік Сергій Васильович, директор вищого професійного училища №42 смт Погребище Вінницької області, який основну увагу зосередив на організації виробничого навчання в професійних училищах аграрного профілю.
   Українець Василь Михайлович, директор Новоодеського професійного аграрного ліцею Миколаївської області, який у своєму виступі зупинився на проблемах підготовки робітників у професійно-технічних навчальних закладах аграрного профілю, а також Колишко Родіон Анатолійович, директор департаменту з питань трудового потенціалу Конференції роботодавців України, Моклячук Лідія Іванівна, заступник директора з наукової роботи Інституту агроекології і природокористування Національної академії аграрних наук України.
   Професійно-технічні навчальні заклади Рівненщини на нараді представляли директор Клеванського професійного ліцею Панчук Б.В., директор вищого професійного училища № 24 м. Корця Дмитрієв М.І., директор вищого професійного училища № 28 Юдін Ю.І., директор ДПТНЗ „Сарненський професійний аграрний ліцей“ Морозюк М.П.
   За результатами наради було прийнято ухвалу, яку озвучив присутнім директор департаменту професійно-технічної освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України Супрун В.В.

16.12.11

ЗАСІДАННЯ ОБЛАСНОЇ МЕТОДИЧНОЇ СЕКЦІЇ ВИКЛАДАЧІВ ТА МАЙСТРІВ В/Н, ЯКІ ЗДІЙСНЮЮТЬ ПІДГОТОВКУ ВОДІЇВ АВТОТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ ТА АВТОСЛЮСАРІВ

Секція автослюсарів    14 грудня 2011 року на базі Клеванського професійного ліцею відбулось засідання обласної методичної секції викладачів та майстрів виробничого навчання, які здійснюють підготовку водіїв автотранспортних засобів та автослюсарів. Оскільки реалізацією завдань профтехосвіти є впровадження у навчальний процес інноваційних педагогічних технологій, то запорукою успіху при цьому може стати опанування методикою й досвідом управління навчальним процесом за модульною технологією. Тому всі учасники засідання секції працювали над темою: „Застосування елементів модульної системи навчання у ПТНЗ з метою навернення учнів до самостійного здобуття знань”. Обмінюючись досвідом педагогічної роботи, викладачі та майстри виробничого навчання ПТНЗ разом шукали відповіді на прості, на перший погляд, питання: Як вчити? Чому вчити? Де навчати? Які результати навчання?
   Відвідавши відкриті заняття виробничого навчання з професії „Слюсар з ремонту автомобілів“ на теми: „Розбирання-складання КШМ. Дефектація деталей КШМ“ та „Обпилювання зовнішніх плоских і випуклих поверхонь“, які підготували і провели Робітницький В.А., Кульферст Д.М. – майстри виробничого навчання Квасилівського професійного ліцею, а також переглянувши та обговоривши відео фрагменти уроків зі спец предметів за професіями „Слюсар з ремонту автомобілів“, „Водій транспортних засобів“, під час проведення яких використано сучасні досягнення науки, техніки, технології виробництва та Всесвітньої інформаційної мережі Internet (Варварук Ю.В., голова методичної комісії Клеванського професійного ліцею) дійшли висновку проте, що існують конкретні відповіді на вищезгадані питання. У ході засідання секції також були обговорені варіанти завдань для проведення олімпіади серед учнів ПТНЗ за професією „Водій автотранспортних засобів”, яка відбудеться у наступному календарному році.

09.12.11

ЗАСІДАННЯ ТВОРЧОЇ ГРУПИ ВИКЛАДАЧІВ ФІЗИКИ

Група фізики    8 грудня 2011 року у навчально-методичному центрі професійно-технічної освіти відбулось засідання творчої групи викладачів фізики з питання координації роботи та планування навчальної діяльності у ПТНЗ за новою програмою профільного навчання на 2011-2012 н.р.
   У ході засідання було обговорено такі питання:
   1. Опрацювання нормативних документів та інструктивно-методичних матеріалів щодо викладання фізики та астрономії в навчальному році, навчально-методичне забезпечення викладання предмета (програми, підручники, методичні, дидактичні матеріали).
   3. Ведення документації, зокрема, класних журналів, паспорту кабінету.
   4. Поурочно-тематичне планування.
   5. Робота викладача у міжатестаційний період.
   Учасники засідання розробили рекомендації щодо оформлення досвіду роботи викладачів (створення портфоліо).

07.12.11

ВІТАЄМО ЛАУРЕАТА ПРЕМІЇ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

ГОРОДНЮК В.П.    Постановою Верховної Ради України від 20 жовтня 2011 року № 3955-VI за особливі успіхи у здійсненні навчання і виховання учнів, вихованців, слухачів присуджено Премію Верховної Ради України Городнюку Володимиру Павловичу - директору Вищого професійного училища N 22 міста Сарни Рівненської області.
   З цієї нагоди колектив НМЦ ПТО у Рівненській області вітає Володимира Павловича та зичить здоров'я, творчого натхнення та подальших успіхів у справі підготовки кваліфікованих робітників - майбутніх будівників незалежної України.

02.12.11

Рівненський професійний ліцей
Учнівське самоврядування ліцею
Методична комісія перукарської справи

Оголошують благодійну акцію

«Сіймо добро і даруймо любов!»

З 02.12.2011 по 17.12.2011

На допомогу дітям - пацієнтам гематологічного відділення
Рівненської обласної дитячої лікарні

Допоможи дитині!Терещук

Терещуку Анатолію Олександровичу;

Гаврилюку Максиму Олександровичу;

Лящуку Олександру Олександровичу;

Тарчевському Максиму Олександровичу.

Допоможи дитині! Лящук
Допоможи дитині!Гаврилюк Допоможи дитині! Тарчевський

Не будь байдужим - приєднуйся!
Зроби свій внесок у скриньки доброти, які знаходяться

• у Рівненському професійному ліцеї;
• в кращих перукарнях міста Рівне (салони-перукарні «Амореміо», «Кармен», «Космо», «Стиль», магазини перукарських товарів «Фрізель» та «Гавань краси»);
• у навчально-виробничій перукарні "Фея" (м. Рівне, вул. Ст. Бандери, 39), де під час акції надають перукарські послуги кращі випускники та майстри ліцею.

   Заключний етап акції відбудеться 17 грудня 2011 року о 1800 в торгово-розважальному центрі «Екватор» (м. Рівне, вул. Макарова, 23).
   В програмі заключного етапу:
1. Показ моделей зачісок, підготовлених учнями та майстрами виробничого навчання Рівненського професійного ліцею, призерами та переможцями Відкритого відбіркового туру Чемпіонату України з перукарського мистецтва, нігтьової естетики та макіяжу "Чемпіонат Заходу" (м. Львів), Відкритого Чемпіонату України з перукарського мистецтва, нігтьової естетики та макіяжу (м. Київ), Конкурсу перукарського мистецтва, нігтьової естетики та візажу «Ексклюзив – 2011» м. Тернопіль, Відкритого відбіркового туру Чемпіонату України з перукарського мистецтва та макіяжу «Кубок Києва».
2. Майстер-клас з плетіння волосся.
3. Майстер-клас з візажу.
4. Майстер-клас з манікюру.
5. Концертно-розважальна програма, підготовлена учнями ліцею, переможцями Всеукраїнських та обласних конкурсів естрадної пісні.

01.12.11

НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ ПРАЦІВНИКІВ ПСИХОЛОГІЧНИХ СЛУЖБ ПТНЗ

Конференція    1 грудня 2011 року на базі Вищого професійного училища №1 м. Рівне відбулася науково-практична конференція працівників психологічних служб професійно-технічних навчальних закладів та вищих навчальних закладів I-II рівнів акредитації на тему: „Психолого-педагогічні основи забезпечення супроводу адаптації учнівської молоді до нових умов навчання“.
   В роботі конференції взяли участь Михальчук І.Ю., головний спеціаліст управління освіти і науки Рівненської обласної держадміністрації; Кузьмич І.П., директор навчально-методичного центру професійно- технічної освіти в Рівненській області; Стрижеус І.В., директор Вищого професійного училища № 1 м. Рівне; Середа Р.В., координатор психологічної служби ПТНЗ Рівненської області; Мельник Ю.В., завідувач Рівненського обласного центру практичної психології і соціальної роботи; Ставицька О. Г., завідувач кафедри психології ВМУРОЛ «Україна», кандидат психологічних наук, доцент; Галябар В.С., дитячий лікар, психіатр; методисти методичних структур; практичні психологи профтехзакладів та ВНЗ I - II рівнів акредитації.
   Програмою проведення конференції було передбачено пленарне засідання та роботу майстер-класів.    В роботі пленарного засідання було висвітлено теми:
      - психолого-педагогічні особливості процесу адаптації учнівської молоді;
      - науково-методичний супровід фахового розвитку працівників психологічної служби;
      - науково-методичні засади діяльності психологічних служб професійно-технічних навчальних закладів та вищих навчальних закладів I-II рівня акредитації;
      - поведінкові та емоційні розлади молоді у період адаптації;
      - основні психолого-педагогічні корекційні методики у роботі психолога.
   Під час проведення конференції відбулася зустріч учасників з психологом Рівненського обласного відділення Всеукраїнської благодійної організації «Мережа людей, що живуть з ВІЛ» Влащук С. Г., яка ознайомила з аспектами діяльності громадської організації.
   За результатами проведення конференції було підготовлено проект ухвали.

01.12.11

ЗАНЯТТЯ ШКОЛИ РЕЗЕРВУ НА ПОСАДИ ЗАСТУПНИКІВ ДИРЕКТОРІВ ПТНЗ

Школа резерву    30 листопада 2011 року на базі ВПУ № 1 м. Рівне відбулося заняття школи резерву на посади заступників директорів професійно-технічних навчальних закладів.
   Відкрив заняття директор НМЦ ПТО у Рівненській області І. Кузьмич.
   Питання „Науково-методичні та організаційні аспекти роботи заступника директора з навчально-виховної роботи“ глибоко і компетентно розкрив заступник директора ВПУ № 1 м. Рівне П. Климчук.
   Власним практичним досвідом з планування діяльності навчального закладу поділилася із слухачами школи резерву заступник директора ВПУ № 1 м. Рівне Л. Бестюк. Людвіна Іванівна на конкретних прикладах розкрила основні принципи і методи перспективного планування.
   Слухачі школи резерву ознайомилися з документацією заступника директора та навчально-матеріальною базою ВПУ № 1 з окремих професій та загальноосвітніх предметів.

28.11.11

НАВЧАЛЬНИЙ СЕМІНАР З ПИТАНЬ ВИЗНАННЯ ПОПЕРЕДНЬОГО НАВЧАННЯ ТА НАВЧАННЯ ВПРОДОВЖ ЖИТТЯ, РОЗРОБЛЕННЯ ДЕРЖАВНИХ СТАНДАРТІВ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ ОСВІТИ У КИЄВІ

Семінар    22-23 листопада 2011 року відбувся навчальний семінар з питань визнання попереднього навчання та навчання впродовж життя, розроблення державних стандартів професійно-технічної освіти для працівників регіональних навчально(науково)-методичних центрів професійно-технічної освіти, у якому взяли участь методисти НМЦ ПТО у Рівненській області Людмила Мосійчук та Лариса Невірковець.
   Під час семінару для слухачів виступив представник Саскачеванського інституту прикладних наук і технологій (Канада) Грант Мак'Тавіш – спеціаліст з питань визнання попереднього навчання та навчання впродовж життя.
   Також, у ході роботи були обговорені наступні питання:
      o Сучасні проблеми підвищення кваліфікації педагогічних працівників системи професійно-технічної освіти (Людмила Шевчук, директор науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області);
      o Розроблення стандарту нового покоління з професії „Зварник“ (Петро Проценко, директор міжгалузевого учбово-атестаційного центру Інституту електрозварювання ім. Є.О.Патона);
      o Організація роботи з підвищення кваліфікації педагогічних працівників професійно-технічних навчальних закладів у міжатестаційний період (Катерина Мирошниченко, директор Навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти м. Києва).
   Учасники семінару мали змогу ознайомитись з експериментальною роботою Вищого комерційного училища Київського національного торговельно-економічного університету щодо розроблення нової навчально-планувальної документації з професії «Продавець» та використання інформаційно-комунікативних технологій у підвищенні кваліфікації інженерно-педагогічних працівників Київського Вищого професійного училища будівництва та дизайну

28.11.11

ОБЛАСНА МЕТОДИЧНА СЕКЦІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ ЕЛЕКТРОГАЗОЗВАРЮВАЛЬНИХ ПРОФЕСІЙ

Секція зварників    Засідання обласної методичної секції педагогічних працівників електрогазозварювальних професій на тему „Методичне забезпечення підготовки за електрогазозварювальними професіями у професійно-технічному навчальному закладі“ проведено 24 листопада 2011 року на базі Рівненського професійного ліцею.
   В ході роботи методичної секції її учасники мали можливість ознайомитись із матеріально-технічною базою ліцею, станом підготовки за електрогазозварювальними професіями, вагомими методичними напрацюваннями. Відвідали відкритий урок виробничого навчання у групі № 2 за професією „Електрогазозварник. Рихтувальник кузовів“ на тему „Виконання комплексних робіт“, який провів майстер виробничого навчання Корніюк А.В. Під час заняття учні виконували практичну роботу із зварювання при виготовленні корпусу бурякорізки. Попередньо креслення виробу та його 3D-модель розроблялись та демонструвались на персональному комп’ютері. Майстром виробничого навчання значна увага була приділена особистому показу практичних прийомів виконання робіт та дотриманню правил техніки безпеки.
   Враженнями про участь у III етапі Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності за професією „Електрозварник ручного зварювання“ поділився його учасник – викладач Квасилівського професійного ліцею Снітчук О.В. Як учасник творчої групи з розробки держстандарту за професією „Зварник“, він також ознайомив присутніх з ходом роботи над названим стандартом та представив його проект. В ході обговорення проекту розгорілась жвава дискусія та було висловлено ряд зауважень і пропозицій.
   Власний досвід, щодо використання дугового тренажера зварника ДТС-02 при підготовці за електрогазозварювальними професіями, представив викладач спецдисциплін ВПУ № 29 смт Володимирець Волчецький О.А. Присутні мали можливість переглянути створений Олександром Анатолійовичем відеофільм про використання тренажера при проведені занять у групі зварників.
   З метою розробки та використання комп’ютерних тестових завдань учасники засідання пройшли пробне комп’ютерне тестування.
   Дирекцією та педпрацівниками закладу була організована пізнавальна та цікава екскурсія на Рівненський завод високовольтної апаратури, де присутні ознайомились з організацією та ходом виробництва, і що особливо, - використанням нових зварювальних технологій та організацією зварювального процесу на виробництві.

28.11.11

ОБЛАСНА МЕТОДИЧНА СЕКЦІЯ ВИКЛАДАЧІВ ТА МАЙСТРІВ ВИРОБНИЧОГО НАВЧАННЯ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПРОФЕСІЙ

Секція СГ    24 листопада 2011 року на базі ДПТНЗ „Острозьке вище професійне училище” відбулось заняття обласної методичної секції викладачів та майстрів в/н сільськогосподарських професій на тему: „Модель ідеального педагога–гаранта міцних знань та вмінь учнів професійно-технічного навчального закладу“. Викладачі та майстри виробничого навчання, розкриваючи тему секції, визначилися з поняттям „модель ідеального педагога“ та обговорили особливості її втілення у професійно-технічних навчальних закладах, підтвердивши свої виступи матеріалами. Усім учасникам було роздано пам’ятки педагогу, схеми моделі ідеального педагога з розшифруванням, серед викладачів та майстрів в/н проведено анкетування на визначення ступеня реалізації своїх потреб у саморозвитку та на визначення чинників, які сприяють або перешкоджають навчанню, розвитку та саморозвитку педагогів.
   Відвідавши відкрите лабораторно-практичне заняття з професійно-теоретичної підготовки трактористів-машиністів сільськогосподарського виробництва на тему: „Трансмісія тракторів“, яке підготував та провів Берковський Василь Григорович, спеціаліст вищої категорії викладач-методист ДПТНЗ „Острозьке вище професійне училище“, учасники секції відзначили неабиякий професіоналізм викладача та на реальному прикладі пересвідчилися в ефективності та дієвості педагогічної культури, яка у викладача складається перш за все з глибокого знання ним свого предмета. Творча лабораторія Василя Берковського кожен рік збагачується. Викладач-майстер спрямований на відкрите педагогічне спілкування (манера спілкування стримана), активний в організації взаємовідносин у групі як колективного, так і парного (викладач - учень), бачить бар’єри у спілкуванні, розуміє їх причини, бачить шляхи уникнення і подолання, розуміє і сприймає кожного учня, адекватно оцінюючи його недоліки і достоїнства.
   Викладач, з метою досягнення мети заняття, використав опис з демонстрацією сучасних надбань науки, техніки, технології виробництва, пошук та перегляд інформації у Всесвітній інформаційній мережі Internet, роботу в групах та ін.
   У ході засідання методичної секції були визначені пріоритетні напрямки методичної роботи щодо удосконалення роботи педагога професійно-технічного навчального закладу з метою набуття ним статусу гаранта міцних знань та вмінь учнів.
   Також, відповідно до програми роботи методичної секції та з метою ознайомлення з культурно-історичними пам’ятками м. Острога, адміністрацією закладу для учасників секції було організовано екскурсію музеями Острога. Адже, Острог – це колиска роду князів Острозьких, місто унікальних пам’яток архітектури, історії, культури, з-поміж яких середньовічні Мурована, Кругла, Луцька, та Татарська вежі, Свято-Богоявленський собор, Успенський костел. Музей книги та друкарства має одну з кращих в Україні музейних книжкових колекцій.
   Педагоги надовго запам’ятають дивне сяяння золотоверхих куполів собору, таємничість княжого замку, привітність та гостинність острожан.

04.11.11

ЗВІТНО-ВИБОРНА КОНФЕРЕНЦІЯ ЛІДЕРІВ УЧНІВСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ

Конференція УС    3 листопада 2011 року на базі ДПТНЗ „Березнівське вище професійне училище“ відбулась звітно-виборна конференція лідерів учнівського самоврядування професійно-технічних навчальних закладів.
   В роботі конференції взяли участь лідери та координатори учнівського самоврядування з 19 професійно-технічних навчальних закладів Рівненської області.
   На урочистому відкриті були присутні: заступник начальника – начальник відділу професійно-технічної та вищої освіти П.М.Коржевський , голова Березнівської райдержадміністрації Мельник І.П. , голова Березнівської районної ради Лашта В.І. , директор Березнівського вищого професійного училища Ниймет О.Я., методисти навчально-методичного центру професійно-технічної освіти в Рівненській області Середа Р.В. , Ковтун О.М.
   Лідери та координатори самоврядування працювали в творчих групах. Увазі лідерів була запропонована ділова гра на розвиток лідерських якостей „Лідер в тобі” (провела практичний психолог Березнівського ВПУ – Ковальчук Ю.В. ), для координаторів – зустріч з старшим викладачем, практичним психологом „Центру практичної психології університету „Україна” Папушею В.В. , який підготував виступ на тему „Психологічні особливості професійного вигоряння”.
   В ході роботи відбулось розширене засідання обласної ради учнівського самоврядування профтехзакладів „Лідер”, де лідери зустрілись з представниками Березнівської районної влади та начальником відділу профтехосвіти П.М. Коржевським .
   На урочистій конференції було затверджено новий склад обласної ради учнівського самоврядування профтехзакладів „Лідер”, обрано голову обласної ради – Кузнєцова Юрія , учня Квасилівського професійного ліцею, радників голови – Порицьку Тетяну , ученицю Здолбунівського професійного ліцею залізничного транспорту та Тижука Сергія , учня Рівненського професійного ліцею. Затверджено план роботи обласної ради профтехзакладів на 2011-2012 навчальний рік, кодекс честі члена обласної ради та представлено новостворений сайт учнівського самоврядування профтехзакладів „Лідер“.
   По закінченню конференції рада учнівського самоврядування Березнівського вищого професійного училища презентувала присутнім показ моделей та святкову концертну програму „Все починається з любові”.

28.10.11

ЗАСІДАННЯ СЕКЦІЇ ВИКЛАДАЧІВ ПРЕДМЕТУ „ЗАХИСТ ВІТЧИЗНИ“

Захист Вітчизни    27 жовтня 2011 року на базі ДПТНЗ „Сарненський професійний аграрний ліцей“ відбулось засідання обласної методичної секції викладачів предмета „Захист Вітчизни“ на тему: „Постійне удосконалення практичних навичок учнів з прикладної фізичної підготовки – основа їх підготовки до служби у Збройних Силах України“. З доповіддю виступив методист НМЦ профтехосвіти Ковтун О.М.
   Директор ліцею Морозюк М.П. ознайомив присутніх з історією, здобутками і планами на майбутнє ліцею з питань удосконалення навчально-матеріальної бази та підвищення рівня професійної підготовки учнів.
   Показове практичне заняття на взірцевому організаційному і методичному рівні на тему: „Розучування прийомів і способів метання гранати та виконання нормативу з метання гранати Ф-1 на дальність“ провів викладач ліцею Бортнік П.П. Керівництво ліцею було присутнє на всіх заняттях.
   Під час обговорення матеріалу заняття прийнято рішення використовувати у ПТНЗ області досвід проведення занять з прикладної фізичної підготовки, запропонований викладачем Бортніком П.П. з врахуванням зауважень і пропозицій висловлених у виступах викладачів предмета з ПТНЗ області.
   В ході засідання обговорено і затверджено розроблені згідно нової програми НМЦ профтехосвіти методичні рекомендації „На допомогу викладачеві предмета „Захист Вітчизни“. В ході засідання використовувався мультимедійний проектор.

28.10.11

ЗАСІДАННЯ СЕКЦІЇ ВИКЛАДАЧІВ МАТЕМАТИКИ

Секція математики    27 жовтня 2011 року на базі Вищого професійного училища № 1 м. Рівне відбулось засідання обласної секції викладачів математики на тему: «Формування навчальної мотивації на уроках математики.
   Під час роботи секції методист ВПУ-1 м. Рівне Басараба Н.М. та практичний психолог Руссу Н.В. провели з учасниками секції психолого-педагогічний тренінг, під час якого учасники ознайомились з питаннями психологічних та методичних аспектів формування навчальної мотивації. Також викладачі математики ВПУ-1 м. Рівне Демчук Л.В. та Бестюк Л.І. поділились з колегами власним досвідом роботи щодо методів формування пізнавального інтересу учнів та прийомів формування мотивації навчальної діяльності на уроках математики.
   По завершенню роботи секції учасники ознайомились із матеріально-технічною базою училища та відвідали з екскурсією музей бурштину Рівненської фабрики бурштинових виробів.

26.10.11

ЗАСІДАННЯ СЕКЦІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ КОМП'ЮТЕРНИХ ДИСЦИПЛІН

Секція комп.    Засідання обласної методичної секції педагогічних працівників комп’ютерних дисциплін проведено 25 жовтня 2011 року на базі Рокитнівського професійного ліцею. Тема засідання секції: „Активізація пізнавальної діяльності учнів шляхом використання відео-, графічної інформації та можливостей Інтернет“.
   В ході роботи секції учасники ознайомились із матеріально-технічною базою ліцею, станом комп’ютерного забезпечення, відвідали відкритий навчальний захід, розглянули актуальні питання впровадження інформаційно-комунікаційних технологій у навчальний процес, провели жвавий обмін досвідом.

21.10.11

НАРАДА ДИРЕКТОРІВ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Нарада директорів    20 жовтня 2011 року в Державному професійно-технічному навчальному закладі „Дубровицький професійний ліцей“ (директор Лосік М.В.) управлінням освіти і науки Рівненської облдержадміністрації проведено нараду директорів професійно-технічних навчальних закладів області.
   У нараді взяв участь заступник начальника – начальник відділу професійно-технічної та вищої освіти управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації .Петро Коржевський..
   В ході наради було обговорено такі питання:
      1. Про методичну та практичну допомогу Державному професійно-технічному навчальному закладу „Дубровицький професійний ліцей“ в організації навчально-виробничого процесу.
      2. Про виконання державного замовлення на підготовку робітничих кадрів профтехзакладами області.
      3. Вивчення стану тарифікації та відповідності навчальних планів Типовій базисній структурі.
      4. Про стан фінансово-господарської діяльності профтехзакладів області.
      5. Про усунення порушень законодавства у галузі охорони праці та працевлаштування неповнолітніх.
      6. Про організоване проведення атестації педагогічних працівників.
   Учасники наради побували на відкритих роках, ознайомилися з навчальною базою навчального закладу.
   За результатами наради директорам професійно-технічних навчальних закладів було дано протокольні доручення.

19.10.11

ВІДКРИТТЯ НАВЧАЛЬНО-ПРАКТИЧНОГО БУДІВЕЛЬНОГО ЦЕНТРУ У ВПУ № 22 М. САРНИ

Knauf    18 жовтня 2011 року у Вищому професійному училищі № 22 м. Сарни відбулося урочисте відкриття навчально-практичного будівельного центру. Це результат співпраці навчального закладу і німецької фірми „КНАУФ–Маркетинг“. Центр створено з метою підготовки висококваліфікованих робітників за професією „Монтажник гіпсокартонних конструкцій“, „Опоряджувальник будівельний“ з використанням технологій та матеріалів компанії КНАУФ.
   В урочистостях взяли участь:
      Коржевський П.М. – заступник начальника управління - начальник відділу професійно-технічної та вищої освіти управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації;
      Остапчук А.М. – голова Сарненської райдержадміністрації;
      Євтушок С.М. – Сарненеський міський голова;
      Остапченко Т.Є. – керівник відділу освітніх проектів ДП „Кнауф Сервіс Україна“;
      Попович І.Д. – генеральний директор ДП „Кнауф Сервіс Україна“;
      Ничкало Н.Г. – академік-секретар Віділення професійної освіти і освіти дорослих Національної Академії педагогічних наук;
      Парікова О.В. – керівник відділу освітніх проектів Академії КНАУФ СНД;
      Крячко Л.В. – начальник відділу Державної служби зайнятості населення Міністерства праці та соціальної політики;
     Кузьмич І.П. – директор навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Рівненській області, а також керівники професійно-технічних навчальних закладів з різних областей України та Рівненщини.
   Усі присутні на урочистостях взяли участь у засіданні круглого столу, на якому обговорювались актуальні проблеми професійно-технічної освіти, ознайомилися з навчальною базою закладу, переглянули концертну програму.
   На завершення зустрічі учасники висловили сподівання на успішне впровадження проекту, яке сприятиме не лише розвитку професійно-технічної освіти Рівненщини, а й успішній інтеграції в європейський освітній простір.

17.10.11

ПОКАЗОВІ ЗАНЯТТЯ З ТЕОРЕТИЧНОГО ТА ПРАКТИЧНОГО НАВЧАННЯ ПРОВЕДЕНО
У ДПТНЗ „ДУБРОВИЦЬКИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ ЛІЦЕЙ“

ДПЛ    Відповідно до наказу управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації від 10.02.2011 року „Про підсумки щорічного обласного рейтингу професійно-технічних навчальних закладів за 2010 рік“ з метою надання практичної допомоги дирекції, головам методичних комісій, викладачам та майстрам виробничого навчання у підготовці та проведенні теоретичних та практичних занять та інших заходів, передбачених планами навчального закладу, наказом управління освіти і науки за №382 від 19 вересня 2011 року створено групу педагогічних працівників для виконання завдань, передбачених наказом.
   При формуванні групи було враховано результати комплексного вивчення стану навчально-виховного процесу у ДПТНЗ „Дубровицький професійний ліцей“, а також показники рейтингу професійно-технічних навчальних закладів області за минулий рік. Тому у склад групи були включені досвідчені майстри виробничого навчання, викладачі спец предметів тих професій, з яких здійснюється підготовка у ДПТНЗ Дубровицький професійний ліцей“, викладачі загальноосвітніх предметів, методисти НМЦ ПТО, а також керівники ПТНЗ.    Читати повністю...

13.10.11

ВСЕУКРАЇНСЬКА НАРАДА З ПИТАНЬ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ ОСВІТИ

Всеукраїнська    11 – 12 жовтня 2011 року на базі Івано–Франківського вищого професійного училища готельного сервісу і туризму\ відбулася Всеукраїнська нарада з питань діяльності професійно – технічних навчальних закладів.
   У роботі наради взяли участь працівники департаменту професійно–технічної освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, заступники начальників обласних управлінь освіти і науки з питань профтехосвіти, директори навчально– методичних центрів, а також координатор проекту “ Децентралізація управління професійним навчанням в Україні” Геннадій Русанов.    Із вітальним словом до учасників наради звернувся перший заступник голови Івано–Франківської обласної ради Василь Глодій, заступник голови Івано–Франківської обласної державної адміністрації Роман Іваницький і начальник головного управління освіти і науки облдержадміністрації Зінаїда Болюк.
   У своєму виступі директор департаменту професійно-технічної освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України В’ячеслав Супрун висвітлив проблеми та перспективи розвитку професійно-технічної освіти на 2011 – 2012 роки.
   Досвідом щодо реформування системи професійно–технічної освіти Чеської Республіки поділився Яромір Цоуфалік, експерт національного навчального фонду Чеської Республіки. Він також поінформував присутніх про стандарти Європейського Союзу в системі професійно–технічної освіти та програми, ресурси і мережі, фінансовані Європейським Союзом.
   Начальник відділення науково-методичного забезпечення змісту професійно–технічної освіти Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Віктор Паржницький у своєму виступі зосередив увагу присутніх на основних завданнях регіональних навчально-методичних центрів професійно – технічної освіти щодо виконання Державної цільової програми розвитку професійно– технічної освіти на 2011 – 2015 роки.
   Ганна Лук’яненко, завідувач лабораторії змісту освіти і навчання інституту професійно–технічної освіти Національної академії педагогічних наук України, ознайомила учасників наради з концептуальними засадами створення стандартів професійно-технічної освіти нового покоління.
   Учасники наради ознайомилися з роботою педагогічного колективу Івано–Франківського вищого професійного училища готельного сервісу і туризму та його навчальною базою.
   Для учасників наради було запропоновано цікаву екскурсійну програму.

29.09.11

УСПІХ У МІЖНАРОДНОМУ ЮНІОРСЬКОМУ ЛІСОВОМУ КОНКУРСІ

Конкурс лісівників    14-16 вересня 2011 р. у Москві відбувся VIII Міжнародний юніорський лісовий конкурс, який проходив за номінаціями: „Форми і методи екологічного навчання”, „Лісознавство та лісоведення”, „Екологія лісових рослин”, „Екологія лісових тварин”.
   У конкурсі прийняли участь 100 конкурсантів із різних країн світу в тому числі із Аргентини, Монголії, Індонезії,Фінляндії, Китаю, Узбекистану, ПАР, України та ін.
   На урочистому відкритті учасників привітав заступник голови Федерального агентства лісового господарства Олександр Панфілов, який зачитав вітальну телеграму Президента Російської Федерації Дмитра Мєдвєдєва.
   Цього року честь презентувати Україну на міжнародному рівні випала вихованцю шкільного лісництва ДП „Дубенський лісгосп” Рівненського обласного управління лісового та мисливського господарства, учневі Радивилівського професійного ліцею Білику Богдану.
   Богдан навчається на другому курсі. Займається активною пропагандою екологічних знань, збереженням зелених насаджень, приймає участь в озелененні довкілля і території навчального закладу.
   На конкурсі Білик Богдан виступав з науковою доповіддю на тему: „Вивчення умов росту та розвитку берези темної на території Радивилівського району”.
   За підсумками проведення VIII Міжнародного юніорського конкурсу Білик Богдан виборов одне з призових місць, та зайняв гідне 10-те місце. Щиро вітаємо нашого вихованця, та зичимо подальших успіхів!

26.09.11

ВИЇЗНИЙ СЕМІНАР ПРАЦІВНИКІВ ПРОФТЕХОСВІТИ РІВНЕНЩИНИ В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

Виїздний семінар    22 - 24 вересня 2011 року відбувся виїзний семінар з виховної роботи педагогічних працівників професійно-технічних навчальних закладів Рівненської області на Івано-Франківщині.
   Семінар організовано за сприяння заступника начальника - начальника відділу професійно-технічної та вищої освіти П.М. Коржевського.
   Участь у семінарі взяли педпрацівники профтехосвіти області: методисти навчально-методичного центру профтехосвіти, обласного центру естетичного виховання учнів, заступники директорів з навчально-виховної роботи, практичні психологи, голови методичних комісій класних керівників, вихователі учнівських гуртожитків, бібліотекарі.
   Виїзний семінар відбувся за маршрутом: Рівне – Тернопіль – Зарваниця – Яремче –Буковель - Верховина - Ворохта - Коломия - Івано-Франківськ - Рівне.
   В рамках проведення виїзного семінару були розглянуті питання:
      - особливості організації виховної роботи з учнями соціально-незахищених категорій (з досвіду роботи Радивилівського професійного ліцею - Жолнович В.Є.);
      - психологічні аспекти корекційної роботи з дітьми-сиротами;
      - шляхи удосконалення роботи органів учнівського самоврядування та проведення огляду-конкурсу „На кращий учнівський гуртожиток“ (Середа. Р.В., Ковтун О.М.).
   Під час перебування на Прикарпатті профтехосвітяни Рівненщини ознайомились із культурною спадщиною гуцульського краю: побували в Марійському духовному центрі с. Зарваниця, природному комплексі „Скелі Довбуша“ курортно-туристичного центру Яремче, гірськолижному комплексі „Буковель”, літературно-меморіальному музеї Івана Франка с. Криворівня, музеї музичних інструментів та гуцульської обрядовості Романа Кумлика в смт Верховина, музей „Писанка“ у м. Коломия.
   В ході семінару, крім розгляду актуальних питань організації виховної роботи та психологічної служби, учасники отримали незабутні враження про культуру та традиції гуцульського краю, що, безперечно, сприятиме та надихатиме на якісну організацію навчально-виховного процесу в профтехзакладах області.

15.09.11

ДЕЛЕГАЦІЯ РЕСПУБЛІКИ ПОЛЬЩА ВІДВІДАЛА ЗДОЛБУНІВСЬКИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ ЛІЦЕЙ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ

Співпраця з Польщею    В рамках трьохстороннього договору про співпрацю між навчальними закладами України, Польщі та Білорусії, підписаного 11 грудня 2009 року, з метою обміну досвідом та розширення і поглиблення знань в різних сферах діяльності навчальних закладів, з 12 по 15 вересня 2011 року у Здолбунівському професійному ліцеї залізничного транспорту перебувала делегація із Об’єднання шкіл технічних ім. Лема в Сквєжині (Республіка Польща).
   До складу делегації ввійшли:
      Божена Каськув – директор Об’єднання шкіл технічних ім. Лема;
      Ангешка Голембська – заступник директора;
      Анджей Габріельов – директор професійно-технічного центру;
      Анджей Гавронський – вчитель інформатики;
      Максиміліан Янковський – вчитель спеціальних дисциплін;
      Нела Чорнобиль – вчитель англійської мови.
   В ході візиту було підписано договір про співпрацю між Здолбунівським професійним ліцеєм залізничного транспорту та Об’єднанням шкіл технічних ім. Лема в Сквєжині.
   Договір передбачає співпрацю, яка охоплює різні сфери педагогічної діяльності:
      - взаємообмін учнями та працівниками;
      - розширення та поглиблення знань з історії культури українського та польського народів;
      - організацію спільних позаурочних заходів та спортивних змагань;
      - взаємообмін поглядами та досвідом з питань дидактики та виховання;
      - проведення профорієнтаційної роботи серед молоді;
      - вивчення та узагальнення досвіду професійної підготовки учнів двох навчальних закладів.
Співпраця з Польщею    Під час підписання угоди були присутні віце-консул Генерального Консульства Республіки Польща в Україні в Луцьку Кароліна Голубієвська, голова Здолбунівської районної ради Тимощук Василь Олексійович, голова Здолбунівської районної адміністрації Шуль Віталій Степанович, заступник начальника – начальник відділу професійно-технічної та вищої освіти управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації Коржевський Петро Миколайович.
   Програма перебування іноземної делегації на українській землі включала екскурсію навчальним закладом, перегляд фільму про ліцей, ознайомлення з будівельною базою, „круглий стіл“, зустріч з колективом, концерт гуртків художньої самодіяльності, поїздку до міста Остріг (екскурсії Острозькою академією та музеями), проведення Дня фізичної культури та спорту.
   Гості висловили щиру подяку господарям та організаторам зустрічі і вже на грудень 2011 року запросили українську делегацію у Республіку Польща.

05.09.11

IV ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ФЕСТИВАЛЬ-КОНКУРС „МОЛОДЬ ОБИРАЄ ЗДОРОВ’Я”

Фестиваль МОЗ-2011    З 2 по 4 вересня 2011 року в Українському дитячому центрі „Молода гвардія” відбувся IV Всеукраїнський фестиваль-конкурс „Молодь обирає здоров’я”.
   У фестивалі взяли участь 31 команда з різних регіонів України. Рівненську область у фестивалі представляла команда „Ритм” Рівненського торгово-професійного ліцею - переможець обласного етапу конкурсу, яка була єдиною командою на фестивалі від профтехосвіти.
   Програмою фестивалю було передбачено: тренінгове заняття „Молодь обирає здоров’я”; конкурс літературно-музично-спортивних міні-композицій; конкурс фотографій, художніх робіт; конкурс-вікторина «Що я знаю про здоровий спосіб життя?».
   За рішенням журі команда „Ритм” Рівненського торгово-професійного ліцею посіла почесне IV місце.
   Члени журі відмітили високу сценічну культуру учасників команди, оригінальність та змістовне висвітлення тематики літературно-музично-спортивної міні-композиції.
   Фоторобота учня Рівненського професійного ліцею Розвода Олексія зайняла I місце у конкурсі фотографій.
   Всі учасники фестивалю отримали дипломи Міністерства освіти і науки молоді та спорту за участь у фестивалі та пам'ятні призи.

31.08.11

КОНФЕРЕНЦІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ ОСВІТИ РІВНЕНЩИНИ

Конференція ПТО 2011    30 серпня 2011 року на базі Вищого професійного училища № 29 смт Володимирця відбулася конференція педагогічних працівників професійно-технічної освіти Рівненської області.
   У роботі конференції взяли участь заступник голови Володимирецької районної державної адміністрації Березюк Я.М., заступник голови Володимирецької районної ради Мастій М.В., керівники та методисти навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Рівненській області, обласного навчально-методичного центру естетичного виховання учнів професійно-технічних навчальних закладів, спеціалісти управління освіти і науки, педагогічні працівники професійно-технічних навчальних закладів області.
   Iз доповіддю „Професійно-технічна освіта Рівненської області: підсумки, досягнення та основні завдання на 2011-2012 навчальний рік“ виступив заступник начальника управління – начальник відділу професійно-технічної та вищої освіти Коржевський П.М.
   У виступі проаналізовано стан розвитку профтехосвіти області за 2010-2011 навчальний рік. Відображено досягнення, проблеми та перспективи розвитку на наступний навчальний рік та подальший період.
   Як зазначив Петро Миколайович, пріоритетними напрямами діяльності управління освіти і науки облдержадміністрації, колективів навчальних закладів та методичних служб у 2011-2012 році є:
      - утворення центрів із упровадження інноваційних технологій;
      - створення умов для покращення якості професійно-технічної освіти;
      - збалансування ринку праці та ринку освітніх послуг;
      - відновлення престижності робітничих професій у суспільстві шляхом профорієнтаційної роботи з населенням;
      - створення соціальної реклами престижності робітничих професій.
   В обговоренні доповіді взяли участь: директор Здолбунівського професійного ліцею залізничного транспорту Шевчук Р.І., методист навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Рівненській області Сульжик М.С., президент громадської організації „Волинський ресурсний центр“ Кашевський В.В., майстер виробничого навчання Вищого професійного училища № 1 м. Рівне Поліщук Л.М.
   Нагороди Міністерства освіти і науки молоді та спорту обласної державної адміністрації, обласної ради та управління освіти і науки облдержадміністрації педагогічними працівниками за успіхи у підготовці кваліфікованих робітників вручив: Коржевський П.М., заступник начальника управління, Березюк Я.М., заступник голови Володимирецької районної державної адміністрації, Мастій М.В., заступник голови Володимирецької районної ради.

30.08.11

ОБЛАСНА КОНФЕРЕНЦІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ

Обласна конференція    29 серпня 2011 року відбулася обласна конференція педагогічних працівників. Доповідь начальника управління освіти і науки І.Вєтрова була обговорена на заняттях секцій. Учасниками конференції було висловлено ряд пропозицій щодо удосконалення функціонування галузі освіти в області. Особлива увага в доповіді та у виступах представників від секцій з верталася на забезпечення реалізації обласних програм розвитку галузі, впровадження інформаційно-комунікативних технологій у навчально-виховний процес, оптимізації мережі навчальних закладів. а також забезпечення соціальних гарантій педагогічних працівників.
   У роботі конференції взяв участь міністр освіти і науки, молоді та спорту Д. Табачник, який у своєму виступі привітав педагогів Рівненщини з початком нового навчального року та висловив своє бачення розвитку всіх напрямків освіти.
   У доповіді начальника управління освіти і науки І. Вєтрова та на занятті профорієнтаційної секції відзначалися досягнення системи професійно-технічної освіти на всеукраїнському та обласному рівнях. Визначено пріоритетні напрями розвитку професійно-технічної освіти серед яких основними на 2011-2012 н.р. є:
      - утворення центрів із упровадження інноваційних технологій;
      - відновлення престижності робітничих робітничих професій;
      - створення умов для покращення якості професійно-технічної освіти.
   На пленарному засіданні було відзначено кращих педагогів і вручено відповідні нагороди Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, обласної державної адміністрації, обласної ради, обласної ради профспілок та управління освіти і науки облдержадміністрації.

24.06.11

НАРАДА ДИРЕКТОРІВ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ

Нарада директорів    23 червня 2011 року на базі Дубенського професійного ліцею відбулася нарада директорів професійно-технічних навчальних закладів Рівненської області.
   У роботі наради взяв участь заступник начальника – начальник відділу професійно-технічної та вищої освіти управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації Петро Коржевський . Він проінформував присутніх про організацію роботи та проведення серпневої конференції педагогічних працівників професійно-технічної освіти. Про здійснення комплексу заходів щодо якісної підготовки навчальних закладів до організованого початку 2011-2012 навчального року та опалювального сезону доповів учасникам наради головний спеціаліст відділу професійно-технічної та вищої освіти управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації В. Давидов .
   Аналіз виконання протокольних доручень керівниками профтехзакладів, та підсумки звітування директорів закладів озвучила головний спеціаліст відділу Ірина Михальчук .
   Учасники наради мали змогу побувати на державних кваліфікаційних атестаціях у групах з підготовки фахівців за професією „різьбяр по дереву та бересті“, та “оператор комп’ютерного набору“ , ознайомилися з навчальною базою закладу та відвідали музей учнівських виробів з різьби по дереву.
   Також для учасників наради було організовано екскурсію по історичних місцях Дубенщини.
   За результатами наради директорам навчальних закладів було дано протокольні доручення.

22.06.11

ЗВІТУВАННЯ ДИРЕКТОРІВ ПТНЗ ОБЛАСТІ ПРО РОБОТУ ПРОФТЕХЗАКЛАДІВ У 2010-2011 НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ

Звітування    15-21 червня 2011 року у Навчально-методичному центрі професійно-технічної освіти у Рівненській області проведено звітування директорів професійно-технічних навчальних закладів Рівненської області про роботу профтехзакладів у 2010-2011 навчальному році.
   У ході звітування взяли участь: заступник начальника - начальник відділу професійно-технічної і вищої освіти управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації П. Коржевський, працівники управління освіти і науки облдержадміністрації, навчально-методичного центру профтехосвіти, обласного навчально-методичного центру естетичного виховання учнів профтехзакладів, централізованої бухгалтерії № 2 управління освіти і науки, директори та педпрацівники профтехзакладів області.
   При звітуванні присутні мали можливість ознайомитись із здобутками профтехзакладів у поточному навчальному році; проблемами, що виникали, та шляхами їх вирішення; перспективами розвитку закладів професійно-технічної освіти на найближчий період.
   Було висказано ряд критичних зауважень та пропозицій, щодо діяльності окремих закладів за звітний період.
   За підсумками звітування відзначено, що у звітах директорів було, в цілому, об’єктивно висвітлено діяльність закладів профтехосвіти у звітному навчальному році. Поряд з тим, окремі питання потребували більшої уваги у відображені та аналізі.
   Звітування проходило з використання сучасного комп’ютерного та мультимедійного обладнання, Інтернет.
   За результатами діяльності закладів профтехосвіти у 2010-2011 навчальному році будуть прийняті відповідні управлінські рішення.
   Подібна форма звітування керівників закладів профтехосвіти області заслуговує на увагу і поширення, та, безперечно, вплине на покращення роботи профтехзакладів у новому навчальному році.

17.06.11

КОМАНДА РІВНЕНСЬКОГО ПРОФЕСІЙНОГО ЛІЦЕЮ ПРЕЗЕНТУВАЛА СВОЮ МАЙСТЕРНІСТЬ НА ВІДКРИТОМУ ВІДБІРКОВОМУ ТУРІ ЧЕМПІОНАТУ УКРАЇНИ ІЗ ПЕРУКАРСЬКОГО МИСТЕЦТВА, НІГТЬОВОЇ ЕСТЕТИКИ ТА ВІЗАЖУ “ЧЕМПІОНАТ ЗАХОДУ”

Чемпіонат    8-10 червня 2011 року у м. Львові у виставковому центрі “Шувар-Експо” відбулася 3-я Національна виставка індустрії краси “Дзеркало моди Львів - 2011” та Відкритий відбірковий тур чемпіонату України із перукарського мистецтва, нігтьової естетики та візажу “Чемпіонат Заходу”.
   Чемпіонат відбувався за підтримки спілки перукарів України (президент Антонюк О.С.), спілки перукарів Львівщини, професійно-технічної освіти м.Львова (начальник профтехосвіти Сорока М.Я.)
   З метою заохочення молоді до навчання робітничих професій, їх популяризації, пропаганди кращого досвіду з перукарського мистецтва, за сприяння мера міста Хомка В. Є., Рівненщину на чемпіонаті представляла команда Рівненського професійного ліцею (наказу № 48-В від 03.06.2011 року Рівненський виконавчий комітет, управління у справах сім’ї, молоді та спорту).
   Більше 200 учасників змагались та демонстрували свої вміння у категорії "Перукарське мистецтво".
   За підсумками Чемпіонату команда Рівненського професійного ліцею виборола I команде місце серед закладів професійно-технічної освіти західного регіону.
   Гран-прі та бронзовий кубок Лева в номінації "Нова коса" серед учнів навчальних закладів отримала Римарук Тетяна (гр. 14).
   Перше місце, бронзовий кубок Лева та золоту медаль в номінації "Весільна зачіска" серед юніорів отримала Ізотова Ірина (гр. 14)
   Перше місце, бронзовий кубок Лева та золоту медаль в категорії "Нова коса" в основній групі отримала Максимів Людмила (гр. 14)
   Третє місце та бронзову медаль в номінації "Нова коса" серед учнів навчальних закладів отримала Ізотова Ірина (гр. 14).
   Друге місце та срібну медаль в категорії "Весільна зачіска" серед юніорів отримала Цимбалюк Вікторія (гр. 14)
   Друге місце та срібну медаль в категорії "Весільна зачіска" серед юніорів отримала Бердін Ольга (гр. 14)
   Третє місце та бронзову медаль в категорії "Весільна зачіска" серед юніорів отримала Драганчук Софія (гр. 14)
   Друге місце та срібну медаль в категорії "Нова коса" серед учнів навчальних закладів отримала Наумук Любов (гр. 14)
      Друге місце та срібну медаль в категорії "Весільна зачіска" в основній групі отримала майстер в/н Раєвська І.М.
ІІ місце та срібну медаль в категорії "Модний жіночий образ на довгому волоссі" в основній групі отримала майстер в/н Дмитрук В.В.
ІІІ місце в категорії "Модний жіночий образ на довгому волоссі" в основній групі отримала майстер в/н Одемчук М.І.
Усі роботи переможців будуть опубліковані у професійному виданні «ЗЕРКАЛО МОДЫ»

16.06.11

ПСИХОЛОГІЧНА СЛУЖБА ПРОФТЕХЗАКЛАДІВ ПРЕЗЕНТУВАЛА СВОЮ ДІЯЛЬНІСТЬ

Семінар психологів    14-15 червня 2011 року на базі Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти відбувся науково-практичний семінар на тему «Інноваційні підходи до організації науково-методичної роботи з педагогічними працівниками».
   В рамках проведення семінару відбулось засідання секції для методистів психологічних служб „Практична психологія та соціальна робота”, в якій від профтехосвіти взяли участь методист НМЦ ПТО Середа Руслана Володимирівна та Гулюк Сніжана Василівна, практичний психолог Рівненського торгово-професійного ліцею.
   В ході роботи секції присутніх ознайомлено з основними напрямками роботи психологічної служби професійно-технічних навчальних закладів області, представлено презентаційний матеріал на тему „Застосування методу арт-терапії у збереженні психічного здоров’я учасників навчально-виховного процесу”, та проведено майстер-клас для учасників секції „Арт-терапія – мистецтво орігамі” з досвіду роботи Гулюк С. В.

09.06.11

ЗАНЯТТЯ ОБЛАСНОЇ МЕТОДИЧНОЇ СЕКЦІЇ ВИКЛАДАЧІВ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ

Секція укр. мови    8 червня 2011 року на базі ВПУ № 25 смт Демідівки відбулося заняття обласної методичної секції викладачів української мови та літератури ПТНЗ на тему „Літературна та музична творчість як спільні засади розвитку духовності учнів ПТНЗ“.
   Члени секції побували на уроці викладача Романцевої М.П. В ході обговорення відвіданого уроку було високо оцінено педагогічну майстерність викладача та рівень емоційно-психологічного впливу на учнів матеріалу уроку, який був побудований на пісенній творчості Назарія Яремчука.
   Присутні відзначили органічне поєднання творчості українських поетів та композиторів з високою духовністю незабутнього „українського соловейка“.
   Члени обласної метод секції обговорили також особливості нової програми з української мови та літератури та прийняли методичні рекомендації щодо планування занять.

07.06.11

ПРОФТЕХОСВІТЯНИ РІВНЕНЩИНИ В РАМКАХ ВИЇЗНОГО СЕМІНАРУ ВІДВІДАЛИ ІВАНО-ФРАНКІВЩИНУ

Виїздний семінар    З 2 по 4 червня 2011 року делегація директорів професійно-технічних навчальних закладів Рівненської області та працівників навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Рівненській області перебувала на Івано-Франківщині, яку очолив заступник начальника – начальник відділу професійно-технічної та вищої освіти управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації Петро Миколайович Коржевський.
   Відвідини Прикарпаття відбулись в рамках виїзного семінару, який проводився з метою вивчення педагогічного досвіду, новітніх технологій навчання, ознайомлення з системою професійно-технічної освіти Івано-Франківщини.
   На кордоні Івано-Франківської області делегацію профтехосвітян Рівненщини зустрічали працівники Головного управління освіти і науки Івано-Франківської облдержадміністрації, яку очолював заступник начальника управління Ігор Олегович Гаврилюк.
   Теплими вітальними словами, з хлібом-сіллю зустрічала гостей у місті Рогатині – Роксолана.
   Директори професійно-технічних закладів Рівненщини побували у Вищому професійному училищі туризму та ресторанного сервісу м. Бурштин; Вищому професійному училищі № 7 м. Калуша; Центрі професійно - технічної освіти № 1 м. Івано-Франківська; Вищому професійному училищі готельного сервісу і туризму; Вищому професійному училищі № 14 м. Коломия, де ознайомились з досвідом роботи педагогічних колективів та оглянули матеріально-технічну базу закладів.
   Для учасників семінару було організовано екскурсії до Центру патріотичного виховання учнівської молоді імені Степана Бандери, літературно-меморіального музею Івана Франка с. Криворівня, музею „Писанки” у м. Коломия, гірськолижного комплексу „Буковель”.
   У процесі зустрічі та спілкування обома сторонами обговорювалися питання впровадження інформаційно-комунікаційних технологій у навчально-виробничий процес, перспективи розвитку професійно-технічної освіти, шляхи подальшої співпраці та розвитку партнерських стосунків.

03.06.11

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ СЕМІНАР-ТРЕНІНГ ДЛЯ РЕГІОНАЛЬНИХ КООРДИНАТОРІВ ПРОФІЛАКТИЧНИХ ПРОГРАМ

Cемінар-тренінг    З 23 по 27 травня 2011 року на базі Всеукраїнського центру професійної реабілітації інвалідів за проектом «Профілактика ВІЛ-СНІДу в Східній Європі» відбувся Всеукраїнський семінар-тренінг для регіональних координаторів профілактичних програм, методистів навчально-методичних центрів професійно-технічної освіти.
   Захід відбувся з метою презентації методичного посібника для педагогів-тренерів та учнів «Захисти себе від ВІЛ», підготовки методистів з моніторингу ефективності запровадження профілактичних програм серед молоді системи професійно-технічної освіти.
   Від профтехосвіти Рівненщини у навчальному семінарі взяла участь голова обласної методичної секції практичних психологів профтехзакладів Рівненської області, практичний психолог Вищого професійного училища № 1 м. Рівне Руссу Наталія Володимирівна.
   Актуальність семінару-тренінгу полягає в тому, що, як свідчить аналіз поведінкових проблем учнів профтехзакладів (девіантна поведінка, паління, алкоголізм, правопорушення), існує необхідність поглиблення роботи всіх педколективів ПТНЗ з профілактики негативних явищ у молодіжному середовищі.
   Координацію роботи із запровадження проекту «Захисти себе від ВІЛ» у профтехзакладах Рівненської області здійснюватимуть навчально-методичний центр професійно-технічної освіти та Рівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти.

03.06.11

ПІДВЕДЕНО ПІДСУМКИ II ЕТАПУ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ОГЛЯДУ-КОНКУРСУ „ПРОФЕСІЙНА ОСВІТА ІНВАЛІДІВ, ОСІБ З ОСОБЛИВИМИ ПОТРЕБАМИ У ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ”

Освіта інвалідів    На виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 07. 09. 2010 року № 217 „Про проведення Всеукраїнського огляду-конкурсу „Професійна освіта інвалідів, осіб з особливими потребами у професійно-технічних навчальних закладах” з 1 квітня по 1 червня 2011 року відбувся II-етап (обласний) Всеукраїнського огляду-конкурсу „Професійна освіта інвалідів, осіб з особливими потребами у професійно-технічних навчальних закладах”.
   В конкурсі взяли участь практичні психологи, бібліотекарі, творчі колективи педагогічних працівників професійно-технічних навчальних закладів Рівненської області.
   Відповідно до спільного рішення журі кращими визнано конкурсні роботи, які відправлено на III-етап (Всеукраїнський) огляду-конкурсу в Інститут інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України:
   1. Творчі роботи Рівненського торгово-професійного ліцею:
   - „Педагогічний досвід професійної підготовки інвалідів, осіб з особливими потребами у Рівненському торгово-професійному ліцеї” (автори -директор Рудик В.Л. та викладач інформаційних технологій Гринчук Л.П.);
   - „Особливості психолого-педагогічного супроводу професійної підготовки інвалідів, осіб з особливими потребами у професійно-технічних навчальних закладах” (автори - заступник директора з навчально-виховної роботи Самоїл І.Є., практичний психолог Гулюк С.В.).
   2. Творчу роботу „Інклюзії у сфері професійно-технічної освіти, як вагомий чинник соціалізації” (автори - заступник директора з навчально-виховної роботи Гоменюк Л.В. та бібліотекар Себа Н.Г., ДПТНЗ „Соснівський професійний ліцей”).
   3. Творчу роботу „Особливості психолого-педагогічного супроводу професійної підготовки інвалідів, осіб з особливими потребами у ПТНЗ” (автор - практичний психолог Квасилівського професійного ліцею Шершон О.М.). Наказ

02.06.11

ВІТАЄМО ПРИЗЕРА ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ ЗА ПРОФЕСІЄЮ „СЛЮСАР З РЕМОНТУ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ МАШИН ТА УСТАТКУВАННЯ”

   З 30 травня по 2 червня 2011 року на базі Кривоозерського професійного аграрного ліцею Миколаївської області відбувся ІІІ (заключний) етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів професійно-технічних навчальних закладів за професією „слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування”.
   Рівненщину на конкурсі представляв учень Клеванського професійного ліцею Пасічник Юрій Романович, який за підсумками конкурсу виборов ІV місце.
   З цієї нагоди вітаємо Пасічника Юрія та колектив ліцею і зичимо подальших успіхів.

27.05.11

ВІТАЄМО ПРИЗЕРА ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ ЗА ПРОФЕСІЄЮ „ШТУКАТУР”

   23-27 травня на базі Дніпродзержинського центру підготовки та перепідготовки робітничих кадрів будівництва та автосервісу Дніпропетровської області відбувся ІІІ (заключний) етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів професійно-технічних навчальних закладів за професією „штукатур“.
   Рівненську область на конкурсі представляв учень вищого професійного училища № 1 м. Рівне Максименко Володимир Олегович, який за підсумками конкурсу виборов ІІІ місце.
   З цієї нагоди вітаємо Максименка Володимира та колектив училища та зичимо подальших успіхів у підготовці кваліфікованих робітників.

26.05.11

ЗАСІДАННЯ ОБЛАСНОЇ МЕТОДИЧНОЇ СЕКЦІЇ ЗА ПРОФЕСІЯМИ „СТОЛЯР БУДІВЕЛЬНИЙ, ТЕСЛЯР, ВЕРСТАТНИК ДЕРЕВООБРОБНИХ ВЕРСТАТІВ, ПАРКЕТНИК”

Секція столяр    25 травня 2011 року на базі Здолбунівського професійного ліцею залізничного транспорту відбулося засідання обласної методичної секції за професіями „столяр будівельний, тесляр, верстатник деревообробних верстатів, паркетник” за темою „Розвиток фахової компетенції учнів професійно-технічних навчальних закладів”.
   Були розглянуті питання нових технологій обробки деревини „Термо-деревина та її використання, а також опрацьовані питання технології встановлення модифікованих дверних блоків; та навчання учнів роботам по склінню. Розглянуті методичні рекомендації „Виконання та оформлення творчих робіт”.
   Викладачі спецдисциплін та майстри виробничого навчання ознайомилися з роботою Здолбунівського професійного ліцею залізничного транспорту по підвищенню фахової компетенції учнів та покращенню навчально-матеріальної бази закладу.

25.05.11

ІІ ЕТАП ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ФЕСТИВАЛЮ-КОНКУРСУ «МОЛОДЬ ОБИРАЄ ЗДОРОВ’Я»

Молодь    23-24 травня 2011 року на базі позашкільного закладу „Острозький дитячий санаторно-оздоровчий комплекс „Корчагінець” відбувся ІІ етап щорічного Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Молодь обирає здоров’я» серед учнів загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів області.
   У фестивалі взяли участь 39 команд з навчальних закладів області: від профтехзакладів 19 команд та 20 команд від загальноосвітніх навчальних закладів області.
   На урочистаму відкриті фестивалю були присутні: представники Острозької райдержарміністрації, Коржевський П.М. – заступник начальника – начальник відділу професійно-технічної та вищої освіти, Пекарський О.М.– заступник начальника управління – начальник відділу виховної роботи та соціального захисту дітей, Гавриш Ніна Павлівна, завідувач кабінету виховної роботи Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, обласний координатор Програми «Сприяння просвітницькій роботі «рівний-рівному» серед молоді України щодо здорового способу життя, головні спеціалісти управління освіти, методисти навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Рівненській області.
   Фестиваль-конкурсу «Молодь обирає здоров’я» проводився з метою запобігання негативним проявам поведінки у молодіжному середовищі, утвердженні та пропаганді здорового способу життя, виявлення та підтримки талановитих підлітків.
   В рамках проведення фестивалю відбулись тренінгові заняття за програмою «рівний-рівному», вікторина «Що я знаю про здоровий спосіб життя?», презентація літературно-музичних художньо-спортивних композицій «Молодь обирає здоров’я», конкурс плакатів, фотографій, художніх робіт. Учні - велонтери роздавали буклети та брошурки, реалізовуючи завдання проекту «Разом до здорового майбутнього». З нагоди 25-ї річниці створення оздоровчого комплексу «Корчагінець» було оформлено ювілейну клумбу.
   За результатами спільного рішення журі переможцем фестивалю-конкурсу стала команда «Ритм» Рівненського торгово-професійного ліцею; II місце виборола команда «Промінь» ВПУ № 22 м. Сарни; III місце - Рівненськой професійний ліцей, команда «Живчик». В конкурсі світлин, переможцем стала робота «Сонце на долоні» Рівненського професійного ліцею.
   Всі учасники фестивалю отримали подяки за активну участь та пам'ятні призи.

23.05.11

ВСЕУКРАЇНСЬКА НАРАДА З ПИТАНЬ ДІЯЛЬНОСТІ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ

Всеукр. нарада    19-20 травня 2011 року в м. Львові на базі Львівського вищого професійного училища ресторанного сервісу та туризму відбулася всеукраїнська нарада з питань діяльності професійно-технічних навчальних закладів. Нарада проходила за участю заступників начальників управлінь освіти і науки з питань профтехосвітии, директорів навчально-методичних центрів професійно-технічної освіти в рамках, українсько-канадського проекту „Децентралізація управління професійним навчанням в Україні.
   З вітальним словом та побажаннями плідної роботи до учасників звернувся голова Львівської обласної державної адміністрації Михайло Цимбалюк .
   Директор департаменту професійно-технічної освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту В’ячеслав Супрун у своєму виступі окреслив основні напрями розвитку галузі – відповідно до Державної цільової програми розвитку професійно-технічної освіти України на 2011-2015 роки. З оглядом канадської системи професійно-технічної освіти та канадського досвіду визнання попереднього навчання та навчання впродовж життя виступив спеціаліст з питань попереднього навчання та навчання впродовж життя Грант Мак Тавіш (Канада).
   Фінансове та матеріально-технічне забезпечення професійно-технічних навчальних закладів висвітлила у своєму виступі головний спеціаліст департаменту економіки та фінансування Міністерства освіти і науки, молоді та спорту Галина Фурман .
   Мирослав Сорока – заступник начальника Головного управління освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації поділився досвідом матеріально-технічного та фінансового забезпечення професійно-технічних навчальних закладів з місцевого бюджету за рахунок видатків, що враховуються при визначенні міжбюджетних трансфертів державного бюджету на відповідний рік.
   Учасники наради ознайомилися з роботою педагогічного колективу Львівського вищого професійного училища ресторанного сервісу та туризму та його навчальною базою, яка є найкращою в Україні.
   Для учасників наради також було організовано екскурсію історичними місцями міста Львова.

20.05.11

II ЕТАПУ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ ФАХОВОЇ МАЙСТЕРНОСТІ ЗА ПРОФЕСІЄЮ „СЛЮСАР З РЕМОНТУ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ МАШИН ТА УСТАТКУВАННЯ“

Конкурс слюсар       19 травня 2011 року на базі вищого професійного училища № 25 смт Демидівка пройшов II етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів професійно-технічних навчальних закладів за професією „слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування“.
      У конкурсі прийняли участь учні випускних груп професійно-технічних навчальних закладів, які навчаються за професією „слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування“.
      Програма конкурсу передбачала виконання теоретичного та практичних завдань, складність яких обсяг і норми часу визначались відповідно до програми конкурсу.
      Журі конкурсу відзначило добру теоретичну та практичну підготовку учнів зі слюсарної справи, системи технічного обслуговування і ремонту машин, та охорони праці.
      На підставі висновків журі призерами конкурсу визнано:
      Пасічника Юрія Романовича (Клеванський професійний ліцей) – I місце;
      Шабаку Анатолія Григоровича (Державний професійно-технічний навчальний заклад „Сарненський професійний аграрний ліцей“) – II місце;
      Турчановського Ярослава Ярославовича (Вище професійне училище № 25 смт Демидівка) – III місце.
      Переможці конкурсу нагороджені дипломами управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації та цінними подарунками.
      Пасічник Юрій Романович (Клеванський професійний ліцей) представлятиме Рівненську область на III етапі Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів професійно-технічних навчальних закладів за професією „слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування“, який проходитиме на базі Кривозерського професійного аграрного ліцею, смт Криве Озеро, Миколаївської області.

19.05.11

НАВЧАЛЬНИЙ СЕМІНАР З ПИТАНЬ ВИЗНАННЯ ПОПЕРЕДНЬОГО НАВЧАННЯ ТА НАВЧАННЯ ВПРОДОВЖ ЖИТТЯ, РІВНОГО ДОСТУПУ ДО ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ ОСВІТИ (ІНКЛЮЗИВНОСТІ) У КИЄВІ

Семінар Київ       16-17 травня 2011 року відбувся навчальний семінар з питань визнання попереднього навчання та навчання впродовж життя, рівного доступу до професійно-технічної освіти (інклюзивності), для працівників регіональних навчально(науково)-методичних центрів професійно-технічної освіти. У семінарі взяли участь методисти НМЦ ПТО у Рівненській області Людмила Мосійчук та Лариса Невірковець.
      Під час семінару для слухачів виступив представник Саскачеванського інституту прикладних наук і технологій (Канада) Грант Мак'Тавіш – спеціаліст з питань визнання попереднього навчання та навчання впродовж життя.
      Також, у ході роботи були обговорені наступні питання:
            - основні напрями розвитку професійно-технічної освіти у 2011 році;
            - політика забезпечення рівного доступу до професійно-технічної освіти;
            - система моніторингу освітньої галузі в Україні;
            - удосконалення роботи методичних служб ПТО щодо розроблення та впровадження навчальних планів і програм, орієнтованих на ринок праці;
            - забезпечення впровадження інклюзивності у системі професйно-технічної освіти в Україні.

18.05.11

ДЕНЬ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ

День ЦЗ    17 лютого 2011 року на базі ДПТНЗ „Рівненський центр професійно-технічної освіти сервісу і дизайну“ – базового закладу профтехосвіти з цивільного захисту м. Рівне, проведено „День цивільного захисту“.
   На заняттях були присутні представники навчально-методичних центрів профтехосвіти та цивільного захисту та безпеки життєдіяльності.
   В ході відкриття заходу виступили директор навчального центру Назарук М.Й., заступник директора з навчально-виробничої роботи – начальник штабу цивільного захисту закладу Сілецька О.В., які вказали на важливість знань, практичних умінь, навичок та дій особового складу у період виникнення надзвичайних ситуацій.
   Показовий урок із надання першої медичної допомоги при різних видах травм і кровотеч проведено викладачем медичної підготовки Свердлюк Т.О.
   Викладачем цивільного захисту Качанівським С.В. був представлений урок з використанням мультимедійного обладнання на тему „Дії населення за сигналом „Увага всім!“ при виникненні різних видів надзвичайних ситуацій“. Особлива увага була акцентована на діях особового складу в разі виникнення надзвичайних ситуацій на АЕС і ВАТ „Азот“.
   Керівником фізичної культури Агацинським Я.М. проведено тренування з евакуації особового складу з приміщення навчального корпусу та комбінована естафета з цивільного захисту.
   Відбувся конкурс газет та виступ агітбригад під гаслом „Молодь обирає здоров’я“.
   При підведенні підсумків переможцям та призерам окремих етапів „Дня цивільного захисту“ вручено почесні грамоти та призи.

18.05.11

ЗАНЯТТЯ ОБЛАСНОЇ МЕТОДИЧНОЇ СЕКЦІЇ ВИКЛАДАЧІВ СУСПІЛЬНИХ ПРЕДМЕТІВ

Секція суспільних предметів    17 травня 2011 року на базі Вищого професійного училища № 22 м. Сарни відбулося заняття обласної методичної секції викладачів суспільних предметів професійно-технічних навчальних закладів на тему „Керівництво навчально-пізнавальною діяльністю учнів ПТНЗ у процесі вивчення суспільних дисциплін“.
Досвідом роботи з даного питання поділилися викладачі ВПУ № 22 м. Сарни Туцька С.П., Дударик Є.Г., Завгородній М.Л.
Директор навчального закладу Городнюк В.П. ознайомив учасників обласної секції з навчально-матеріальною базою та методичним забезпеченням навчально-виховного процесу.
Викладачі розробили рекомендації щодо удосконалення організації та керівництва навчально-пізнавальною діяльністю учнів, а також прийняли пропозиції з питань планування роботи методичної секції.

12.05.11

ІІ ЕТАП ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ ФАХОВОЇ МАЙСТЕРНОСТІ СЕРЕД УЧНІВ ПТНЗ ЗА ПРОФЕСІЄЮ „ШТУКАТУР”

Конкурс штукатур    11-12 травня 2011 року на базі вищого професійного училища № 24 м. Корець проведено ІІ етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів професійно-технічних навчальних закладів області за професією „штукатур”.
   Конкурс проводився з метою підвищення рівня професійної підготовки, розвитку творчої активності учнів, удосконалення організації та змісту навчання під час підготовки кваліфікованих робітників.
   У конкурсі брали участь учні випускних груп профтехзакладів області з числа переможців училищних конкурсів, які навчаються за професією «штукатур».
   Упродовж двох днів учасники конкурсу виконували завдання практичного та теоретичного турів, які передбачили виконання робіт ІІІ та ІV розрядів.
   Теоретичний тур проходив у формі комп’ютерного тестування із предметів спеціального циклу та тривав 2 академічні години.
   У ході практичного туру учасники виконували опорядження поверхні високоякісною та декоративною камінцевою штукатурками.
   За підсумками журі найкраще справився з завданням учень вищого професійного училища №1 м. Рівного Максименко Володимир, який буде представляти Рівненщину на ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності у м. Дніпродзержинську.
   ІІ місце виборов учень Здолбунівського професійного ліцею залізничного транспорту Прокопчук Андрій.
   ІІІ місце посів учень ДПТНЗ „Соснівський професійний ліцей” Осійчук Ігор.

10.05.11

„ДЕНЬ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ” ПРОЙШОВ НА БАЗІ ЗДОЛБУНІВСЬКОГО ПРОФЕСІЙНОГО ЛІЦЕЮ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ

День    6 травня 2011 року на базі Здолбунівського професійного ліцею залізничного транспорту проведено показовий „День цивільного захисту”, на якому, крім особового складу ліцею, були присутні представники НМЦ з питань цивільного захисту населення та безпеки життєдіяльності у Рівненській області, НМЦ профтехосвіти у Рівненській області, відділу МНС цивільного захисту у Здолбунівському районі.
   Керівництво ліцею провело велику підготовчу роботу і цей захід пройшов на належному організаційному і методичному рівні.    В період занять керівники і склад невоєнізованих формувань, за відповідними сигналами, відпрацювали практичні дії під час виникнення типових надзвичайних ситуацій.
   В другій половині навчання присутнім були продемонстровано застосування таких районних технічних засобів з ліквідації надзвичайних ситуацій як пожежна машина, автомобіль швидкої допомоги, автомобіль газової служби та представники МВС з питань охорони громадського порядку.
   Учням та педагогам ліцею фахівці розповіли про будову, характеристики, порядок використання обладнання районних технічних засобів цивільного захисту.
   У програмі Дня цивільного захисту мало місце перевірка фізичної витривалості учнів. Викладачами фізичної культури було проведено спартакіаду з прикладних видів спорту.
   Таке показове заняття має велике практичне значення з питань дій особового складу ліцею в період виникнення надзвичайних ситуацій.

10.05.11

ЗАСІДАННЯ ОБЛАСНОЇ МЕТОДИЧНОЇ СЕКЦІЇ ВИКЛАДАЧІВ БІОЛОГІЇ ТА ХІМІЇ

Секція    5 травня 2011 року на базі ДПТНЗ „Острозьке вище професійне училище” відбулось засідання обласної методичної секції викладачів біології та хімії на тему: „Екологічна просвіта на уроках біології та хімії”.
   В ході роботи методичної секції викладачі біології та хімії професійно-технічних навчальних закладів області ознайомились навчально-матеріальною базою училища. Увазі викладачів була представлена доповідь та презентаційний матеріал з досвіду роботи викладача біології Острозького вищого професійного училища Завадовської Г.В. на тему: „Застосування екологічних знань у практичній діяльності людини”, виступ агітбригади „Допоможемо Землі, допоможемо собі!” підготовлений викладачем хімії Онишків Г.М.
   В рамках проведення секції відбулось засідання круглого столу на тему: „Екологічні проблеми Рівненщини ”, де учасники секції поділились досвідом виховання екологічної культури учнів під час уроків та в позаурочний час; обговорили шляхи реалізації Концепції екологічної освіти України; ознайомились з формами проведення екологічної просвіти в Дубровицькому професійному ліцеї (викладач біології та хімії Шеремета Т.М.).
   Всі присутні відвідали Острозький краєзнавчий музей, де ознайомились з виставкою до 25 річниці аварії на ЧАЕС та побували на водосховищі Хмельницької АЕС.

10.05.11

ОЛІМПІАДА СЕРЕД УЧНІВ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ ОБЛАСТІ ЗА ПРОФЕСІЄЮ „ВОДІЙ АВТОТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ“

Олімпіада-водій    Відповідно до плану роботи управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації та навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Рівненській області 5 травня 2011 року проведено олімпіаду зі спецдисциплін серед учнів професійно-технічних навчальних закладів області за професією „водій автотранспортних засобів“.
   В олімпіаді взяли участь представники з 9 професійно-технічних навчальних закладів.
   Програмою олімпіади було передбачено перевірку теоретичних знань з предметів: правила дорожнього руху, будова й експлуатація автомобіля, основи керування автомобілем і безпека дорожнього руху, яка складалася з наступних завдань:
      1 – виконання тестових завдань з Правил дорожнього руху на індивідуальних картках;
      2 – питання з предметів професійно-теоретичної підготовки у формі кросворду;
      3 – одне комплексне теоретичне завдання з предметів професійно-теоретичної підготовки.
   Максимальна кількість балів за виконання завдань складала – 56 балів.
   Найкращі знання показали:
      Систук Павло Анатолійович, учень Рівненського професійного ліцею – I місце (48 балів);
      Павлик Сергій Миколайович, учень Дубенського професійного ліцею – II місце (39 балів);
      Бернацький Роман Сергійович, учень Радивилівського професійного ліцею – III місце (38 балів).
   Журі відзначило належний рівень знань учнів:
      Миколайчука Св’ятослава Івановича - Вище професійне училище № 22 м. Сарни;
      Дубинця Павла Петровича - Державний професійно-технічний навчальний заклад „Сарненський професійний аграрний ліцей“;
      Климчука Дмитра Юрійовича - Вище професійне училище № 24 м. Корець.

29.04.11

II ЕТАП ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ ЗА ПРОФЕСІЄЮ „ВЕРСТАТНИК ШИРОКОГО ПРОФІЛЮ“

Конкурс-верстатник    28 квітня 2011 року на базі Рівненського професійного ліцею пройшов II етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів професійно-технічних навчальних закладів за професією „верстатник широкого профілю“.
   У конкурсі прийняли участь учні профтехосвіти Рівненщини, які навчаються за професією „верстатник широкого профілю“.
   Програма конкурсу передбачала виконання теоретичного та практичних завдань, складність яких? обсяг і норми часу визначались відповідно до програми конкурсу.
   Журі конкурсу відзначило добру теоретичну та практичну підготовку учнів з технології верстатних робіт, технічного креслення та охорони праці.
   На підставі висновків журі призерами конкурсу визнано учнів Рівненського професійного ліцею:
      Свирибчука Юрія Миколайовича – I місце;
      Тимофіїва Дмитра Вікторовича – II місце;
      Гегу Володимира Валентиновича – III місце.
   Переможці конкурсу нагороджені дипломами управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації та цінними подарунками.
   Свирибчук Юрій Миколайович, учень Рівненського професійного ліцею, представлятиме Рівненську область на III етапі Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів професійно-технічних навчальних закладів за професією „верстатник широкого профілю,“ який проходитиме на базі Вищого професійного училища № 7 у м. Кременчук Полтавської області.

29.04.11

ЗАСІДАННЯ МІЖГАЛУЗЕВОЇ РАДИ З ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ ОСВІТИ РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Міжгалузева рада    28 квітня 2011 року відбулося засідання міжгалузевої ради з професійно-технічної освіти Рівненської області.
   У засіданні ради взяли участь: заступник голови Рівненської обласної державної адміністрації Олексій Губанов, начальник управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації Іван Вєтров, заступник начальника управління – начальник відділу професійно-технічної та вищої освіти Петро Коржевський, директор обласного центру зайтяності Іван Ткачук, заступники голів райдержадміністрацій та міст обласного підпорядкування, директори професійно-технічних навчальних закладів, роботодавці.
   В ході засідання розглянуто питання:
   – підготовки робітничих кадрів для регіону відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 27.08.2010 № 784 „Про затвердження порядку працевлаштування випускників професійно-технічних навчальних закладів, підготовка яких відбувається за державні кошти“;
   – виконання обласної програми підготовки кваліфікованих робітничих кадрів відповідно до рішення Рівненської обласної ради від 29.02.2008 за № 694.
   За наслідками обговорень та виступів прийнято рішення:
   – здійснити заходи щодо виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 27.08.2010 № 784 „Про затвердження порядку працевлаштування випускників професійно-технічних навчальних закладів, підготовка яких відбувається за державні кошти“;
   – здійснити невідкладні заходи щодо виконання розпорядження голови облдержадміністрації від 29 грудня 2007 року за № 655 „Про обласну програму підготовки кваліфікованих робітничих кадрів на 2008-2012 роки у 2011 році“.

29.04.11

ЗАСІДАННЯ МЕТОДИЧНОЇ СЕКЦІЇ ЗАСТУПНИКІВ ДИРЕКТОРІВ З ВИХОВНОЇ РОБОТИ

Секція ЗДНР    27 квітня 2011 року на базі Дубенського професійного ліцею відбулось засідання обласної методичної секції заступників директорів професійно-технічних навчальних закладів з виховної роботи. Тема: „Співпраця заступника директора з виховної роботи з педагогічними працівниками, відповідальними за навчальні групи – основа якісного проведення навчально-виховного процесу у профтехзакладі”.
   В ході роботи секції було всебічно розглянуто всі аспекти і роль різних підрозділів педагогів ліцею у проведенні виховної роботи у навчальних групах, які демонструвались з допомогою мультимедійного проектора і активно обговорювались учасниками. Адміністрація ліцею взірцево організувала проведення заходу, про що схвально висловлювались присутні.
   Розглянуто і рекомендовано для використання у профтехзакладах „Обласну комплексну програму профілактики злочинності і правопорушень на 2011-2015 роки”. Присутнім доведена інформація „Про організацію ІІ етапу Всеукраїнського фестивалю-конкурсу „Молодь обирає здоров’я”.
   Рекомендовано навчально-методичному центру професійно-технічної освіти у Рівненській області узагальнити і розповсюдити серед профтехзакладів області досвід роботи заступника директора Дубенського професійного ліцею Долишньої С.М. з питань її співпраці з педагогічними працівниками відповідальних за навчальні групи.
   Перед завершенням роботи секції учасники відвідали музей ліцею „Арт” та здійснили екскурсію у Дубенський замок.

26.04.11

КОМАНДА РІВНЕНСЬКОГО ПРОФЕСІЙНОГО ЛІЦЕЮ ВИЗНАНА ОДНІЄЮ З КРАЩИХ У ВІДКРИТОМУ ЧЕМПІОНАТІ УКРАЇНИ З ПЕРУКАРСЬКОГО МИСТЕЦТВА, НІГТЬОВОЇ ЕСТЕТИКИ ТА МАКІЯЖУ

Чемпіонат    Команда Рівненського професійного ліцею взяла участь у Відкритому Чемпіонаті України з перукарського мистецтва, нігтьової естетики і макіяжу, організованому Спілкою перукарів України, який відбувся в м. Києві 20-22 квітня 2011 року. У Чемпіонаті взяли участь команди з України, Польщі, Білорусі та Росії.
   Наша команда була представлена у номінаціях «Весільна зачіска» (юніори і основна група), «Нова коса» (юніори) та «Художній розпис нігтів на рубежі віків» (основна група).
   Команда з Рівного у складі Римарук Тетяни, Ізотової Ірини, Наумук Любові, Цимбалюк Віти, Максимів Людмили, Бердін Ольги під керівництвом майстра виробничого навчання Раєвської Ірини Миколаївни була визнана однією з п’яти кращих команд Чемпіонату.
   У номінації «Нова коса» Бердін Ольга та Наумук Любов - учениці Рівненського професійного ліцею, вибороли відповідно ІІІ та V призові місця, а у номінації з нігтьової естетики на тему «Художній розпис нігтів на рубежі віків» учениця ліцею Максимів Людмила посіла четверте призове місце.
   За високий рівень підготовки учнів Рівненського професійного ліцею з перукарського мистецтва, нігтьової естетики і макіяжу майстер виробничого навчання Раєвська Ірина Миколаївна отримала членський квиток "Спілки перукарів України" та срібну картку Beaty Market.
   При підготовці команди з Рівного до чемпіонату велику допомогу надали: дизайн-студія весільної та вечірньої моди Анни Челишкіної (м. Рівне), модельна агенція "Панна" (м. Рівне), торгова марка “BES” - професійна косметика для волосся, торгова марка “ESTEL Professional” - професійна косметика для волосся.
   Колектив Рівненського професійного ліцею висловлює щиру вдячність спонсорам за надану допомогу. Відео

20.04.11

ЗАСІДАННЯ ОБЛАСНОЇ МЕТОДИЧНОЇ СЕКЦІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ КОМП'ЮТЕРНИХ ДИСЦИПЛІН

Секція комп. дисциплін    19 квітня 2011 року на базі ДПТНЗ „Дубровицький професійний ліцей“ відбулося засідання обласної методичної секції педагогічних працівників комп’ютерних дисциплін на тему „Використання проектної технології навчання на уроках загальноосвітніх та професійних дисциплін“.
   В ході роботи секції директор ліцею Лосік Михайло Вікторович ознайомив учасників із матеріально-технічною базою навчального закладу, станом комп’ютеризації, інформатизації та підготовки кваліфікованих робітників за професією „Оператор комп’ютерного набору“.
   Присутні відвідали відкритий виховний захід, проведений з використанням проектної технології на тему „Щасливе життя – як ми його розуміємо?“, який підготували та провели викладачі комп’ютерних дисциплін ліцею. Під час заняття учасники секції були не лише пасивними спостерігачами, але й активними його учасниками.
   У формі круглого столу відбувся жвавий обмін досвідом щодо використання проектної технології. Присутні виразили власне бачення її використання, вказали на проблемні питання та шляхи їх вирішення.
   Розслабитись та відчути себе щасливими дозволив тренінг „Відчуй себе щасливим“, проведений практичним психологом ліцею Шульгою М.Б.
   Серед інших міроприємств, що відбулися під час засідання секції, слід відмітити: майстер-клас „Створення тесту та проведення тестування у програмі „Тест 2010“ (методист НМЦ ПТО П. Семенюк); інтерактивний тренінг „Як правильно підготувати комплексне кваліфікаційне завдання“ (методист Рівненського професійного ліцею Руда О.Б.).
   З цікавими елементами, щодо оформлення сайтів ознайомили присутніх викладачі спецдисциплін ВПУ № 29 смт Володимирець Каюн С.Б. та Квасилівського професійного ліцею Жулавнік С.Ю.
   В ході засідання методичної секції розглянуті численні поточні питання та прийнято спільне погоджене рішення.

18.04.11

НАРАДА ДИРЕКТОРІВ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ

Нарада директорів    15 квітня 2011 року на базі Державного професійно-технічного навчального закладу „Рівненський центр професійно-технічної освіти сервісу та дизайну” відбулася нарада директорів професійно-технічних навчальних закладів Рівненської області.
   У роботі наради взяв участь заступник начальника – начальник відділу професійно-технічної та вищої освіти управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації Петро Коржевський. Він проінформував присутніх про результати виконання протокольних доручень керівникам профтехзакладів, а також зробив глибокий аналіз фінансово-господарської діяльності закладів професійно-технічної освіти.
   В ході наради було обговорено лист Міністерства освіти і науки молоді та спорту України „Про закінчення 2010-2011 навчального року і проведення державних кваліфікаційної та підсумкової атестації у професійно-технічних навчальних закладах”, зроблено аналіз фінансування конкурсів фахової майстерності серед учнів професійно-технічної освіти та ін.
   Учасники наради мали змогу побувати на відкритих заняттях в групі флористів та кравців вишивальниць. Їх увазі були представлена колекція одягу, створена руками учнів навчального закладу.
   Також для учасників наради було організовано екскурсію на підприємство Рівненський льонокомбінат, де вони мали змогу ознайомитись з сучасним виробничим процесом та майбутньою базою практики учнів навчального закладу.

18.04.11

Заняття обласної методичної секції викладачів математики та фізики

Секція математики    14 квітня 2011 року на базі Клеванського професійного ліцею відбулось заняття обласної методичної секції викладачів математики та фізики на тему: „Компетентнісно-орієнтований підхід до навчання: суть, проблеми, перспективи“.
   Методист навчально-методичного центру професійно-технічної освіти Мосійчук Л.М. ознайомила викладачів із ключовими компетентностями, відмітила основні проблеми та перспективи такого підходу до навчання учнів у професійно-технічних навчальних закладах.
   Досвідом роботи з формування ключових компетентностей учнів на уроках математики поділилась викладач математики Клеванського професійного ліцею Середа Л.Г.
   З можливостями використання на уроках фізики програмного засобу „Віртуальна лабораторія фізики” ознайомила присутніх викладач фізики Клеванського професійного ліцею Кривошеєва І.Д.
   Методист НМЦ ПТО Невірковець Л.Ф. ознайомила викладачів із особливостями проведення державної підсумкової атестації у 2011 році, та оголосила підсумки огляду діагностики кабінетів математики ПТНЗ області. Згідно спільного рішення оргкомітету та журі найкращі результати за підсумками діагностування показали: вище професійне училище №29 смт Володимирець; Здолбунівський професійний ліцей залізничного транспорту ДПТНЗ „Сарненський професійний аграрний ліцей“.
   Учасники секції також відвідали позакласний захід „Ярмарок мудрості та кмітливості“, на прикладі якого розглянули можливість формування комунікативної компетентності.

14.04.11

Олімпіада з предмета „Основи галузевої економіки і підприємництва”

Олімпіада з економіки    14 квітня 2011 року на базі навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Рівненській області відбулась олімпіада з предмета „Основи галузевої економіки і підприємництва” серед учнів професійно-технічних навчальних закладів області.
Олімпіада проводилась з метою підвищення рівня знань, інтересу до поглибленого вивчення предмета „Основи галузевої економіки і підприємництва”.
   В олімпіаді взяли участь учні з 19 профтехзакладів області, що завершують вивчати курс даного предмета і стали переможцями І етапу олімпіади.
   Всі учасники олімпіади виявили глибокі знання з предмету, виконали чотири рівні складності завдань умовами яких було передбачено:
      І завдання – виконання тестових завдань (20 питань, максимальна кількість балів – 20);
      ІІ завдання на встановлення відповідностей ( максимальна кількість балів – 20);
      ІІІ завдання – розв’язування задач ( максимальна кількість балів – 50);
      ІV завдання – обґрунтуй свою думку (максимальна кількість балів - 10).
   З найбільшою набраною сумою балів (87), переможцем олімпіади з предмета „Основи галузевої економіки і підприємництва” серед учнів професійно-технічних навчальних закладів області став учень Вищого професійного училища № 1 м. Рівне Гурін Олександр - I місце;
      II – місце: Чепіга Роман (74) - ДПТНЗ „Березнівське ВПУ” та Глечковський Михайло (66) - Вище професійне училище № 25 смт Демидівка.
     III - місце: Бокунець Вадим (65,5) - ДПТНЗ „Сарненський професійний аграрний ліцей”; Ярмошевич Людмила (63,5) - Вище професійне училище № 22 м. Сарни; Кравчук Мирослава (57,5) - ДПТНЗ „Рівненський центр професійно-технічної освіти сервісу та дизайну”.

14.04.11

Заняття обласної методичної секції старших майстрів

Секція ст. майстрів    13 квітня 2011 року на базі ВПУ-22 відбулося заняття обласної методичної секції старших майстрів за темою: „Організація перед випускної виробничої практики та методи контролю за її проходженням”.
   Cтарші майстри області ділились досвідом організації перед випускної практики, а саме відповідність об’єктів вимогам кваліфікаційних пробних робіт та темам дипломних робіт; документальне оформлення виробничої практики учнів; засоби контролю за проходженням практики, та удосконалення умінь і навичок роботи учнів у процесі проходження практики.
   Старшими майстрами були відвідані відкриті уроки виробничого навчання та майстер-класи, завдяки яким вони познайомилися з використанням сучасних виробничих технологій та пристосувань при проведенні виробничого навчання.

11.04.11

Добрі справи учнівського самоврядування

Акція-самоврядування    Здобуваючи робітничу професію, стверджуючись у суспільстві, учні професійно-технічних навчальних закладів не забувають робити добрі справи.;
   Обласною Радою учнівського самоврядування профтехзакладів у Рівненській області було проведено благодійну акцію „Рука допомоги” для лікування учня Клеванського професійного ліцею Сташка Олександра Миколайовича. Адміністрація Клеванського професійного ліцею та Рада учнівського самоврядування висловлює щиру подяку всім профтехзакладам області за важливу допомогу та розуміння!
   Лідери учнівського самоврядування Рівненського професійного ліцею, не одноразово проводили благодійні акції з надання перукарських послуг вихованцям Рівненського будинку дитини. На адресу НМЦ ПТО надійшов лист-подяка галузі професійно-технічної освіти, адміністрації Рівненського професійного ліцею (директору Петриляк О.П., майстру виробничого навчання Раєвській І.М.) від головного лікаря Рівненського будинку дитини В.А. Кобилянського № 218 від 28.03.2011 року.;
   Частими гостями в будинку «Малятко» стали й лідери самоврядування Рівненського торгово-професійного ліцею. Рада учнівського самоврядування провела акцію по збору коштів на потреби дитячого будинку, за результатами якої було придбано та встановлено жалюзі у дитячій спальні однієї з груп. ;
   Таким чином учнівське самоврядування професійно-технічних навчальних закладів прагне привернути увагу до проблем дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, а також вкотре довести, що лідери не байдужі до чужої біди і здатні робити добрі справи.

07.04.11

Семінар-тренінг за Програмою міжнародного проекту „Разом до здорового майбутнього”

Семінар-тренінг    На базі навчально-методичний центру професійно-технічної освіти у Рівненській області 7 квітня 2011 року відбувся семінар-тренінг для практичних психологів за Програмою міжнародного проекту „Разом до здорового майбутнього” на тему: „Репродуктивне здоров’я молоді”.
   Семінар-тренінг проводили: лікар-гінеколог Дацкова Олена Миколаївна та клінічний психолог Марчук Олена Валентинівна.
   Під час роботи семінару-тренінгу були розглянуті наступні питання:
      -   профілактика здорового способу життя у молодіжному середовищі;
      -   інформування та статистика про хвороби ІППСШ;
      -   медичні рекомендації щодо збереження репродуктивного здоров’я;
   Учасники семінару-тренінгу переглянули презентаційний матеріал представлений лікарями, розробили пам’ятки збереження репродуктивного здоров’я для учнів ПТНЗ.

06.04.11

II етап конкурсу фахової майстерності за професією „електрозварник ручного зварювання“ пройшов у Квасилові

   5 квітня 2010 року на базі Квасилівського професійного ліцею відбувся II етап (обласний) Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів професійно-технічних навчальних закладів Рівненської області за професією „електрозварник ручного зварювання“.
Конкурс зварників    У конкурсі взяли участь учні випускних груп – переможці училищних конкурсів фахової майстерності.
   Конкурс проводився у два тури: теоретичний тур, що включав перевірку знань учасників конкурсу із спецдисциплін і проходив у формі комп’ютерного тестування, та практичного туру з виконання роботи із виготовлення зварного резервуару.
   Всі учасники конкурсу успішно виконали поставлені завдання та продемонстрували належний рівень знань, умінь та практичних навичок.
   За результатами конкурсу, на підставі спільного рішення журі та організаційного комітету, переможцями II етапу Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності за професією „електрозварник ручного зварювання“ серед учнів професійно-технічних навчальних закладів Рівненської області були визначені:
      - Бондар Юрій Богданович, учень Квасилівського професійного ліцею, - I місце;
      - Макаровець Микола Миколайович, учень Рокитнівського професійного ліцею, - II місце;
      - Жека Микола Вікторович, учень Державного професійно-технічного навчального закладу „Соснівський професійний ліцей“, - III місце.
   Переможці конкурсу були відзначені дипломами та цінними призами, а решта учасників – дипломами управління освіти і науки облдержадміністрації. Відеофільм.

01.04.11

Заняття обласної методичної секції за професією „маляр, штукатур, лицювальник-плиточник”

Секція маляр    29 березня 2011 року на базі ВПУ-22 м. Сарни відбулося заняття обласної методичної секції викладачів спецдисциплін та майстрів виробничого навчання за темою „Активізація творчої діяльності учнів у процесі виробничого навчання” за професією „маляр, штукатур лицювальник-плиточник”.
   Опрацьовані методичні рекомендації за темою „Методичні рекомендації до виконання та оформлення творчих робіт учнів ПТНЗ за відповідними професіями”.
      Проведені майстер-класи за темами:
      „Опорядження поверхні декоративною силіконовою штукатуркою СТ 75 „короїд” – майстер виробничого навчання І категорії ВПУ-22 м.Сарни Лотоцька Галина Адамівна;
      „Опорядження поверхні водянистого пігментованого лазур’ю для декоративного оформлення стін” – майстер виробничого навчання ВПУ-22 м. Сарни Вознюк Іван Васильович;
   Викладачі та майстри виробничого навчання прийняли активну участь з обговорення методичних рекомендацій за відпрацювання трудових прийомів з опорядження поверхонь сучасними матеріалами.

29.03.11

ВИЩОМУ ПРОФЕСІЙНОМУ УЧИЛИЩУ № 22 м. САРНИ – 50!

ВПУ 22 -50!    Урочистості з нагоди 50-річчя навчального закладу відбулися 25 березня 2011 року в актовій залі Вищого професійного училища № 22 м. Сарни.
   У святкуванні взяли участь заступник голови обласної державної адміністрації О. Губанов, перший заступник голови Рівненської обласної ради М. Кривко, заступник начальника управління - начальник відділу професійно-технічної та вищої освіти управління освіти і науки облдержадміністрації П. Коржевський, голова Сарненської районної державної адміністрації А. Остапчук, голова Сарненської районної ради М. Абрамчук, заступник міського голови м. Сарни С. Усік, пенсіонери, колишні працівники та випускники училища, керівники професійно-технічних навчальних закладів області, директори шкіл міста, представники роботодавців.
   За вагомі успіхи з підготовки кваліфікованих робітників, зміцнення матеріально-технічної бази закладу, який справедливо є одним із кращих професійно-технічних навчальних закладів країни, кращих працівників відзначено Почесними грамотами Рівненської обласної державної адміністрації, Рівненської обласної ради, управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації, Сарненської районної державної адміністрації, Сарненської районної ради, виконавчого комітету Сарненської міської ради, Асоціації професійно-технічних навчальних закладів України.
   У ході святкування відбувся концерт та проведено виставку творчих робіт майстрів виробничного навчання і викладачів училища.
   На завершальному етапі святкування усім пенсіонерам, колишнім працівникам училища, було вручено подарунки.

28.03.11

Олімпіада серед учнів профтехзакладів області за професією „столяр будівельний”

   23 березня 2011 року на базі навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Рівненській області проведено олімпіаду серед учнів ПТНЗ області за професією „столяр будівельний” ІІІ кваліфікаційного розряду.
   Завдання олімпіади включали питання з предметів: спеціальна технологія столярних робіт, матеріалознавства, охорони праці.
   При підведенні підсумків журі прийшло до спільного рішення щодо результатів олімпіади.
   Найкраще з завданням справились:
      Білик Юрій, ДПТНЗ „Соснівський професійний ліцей” (66 балів) – І місце;
      Чухрай Олександр, ВПУ № 1 м. Рівне (63 бали) – ІІ місце;
      Паньковець Максим, ВПУ № 29 смт Володимирець (60 балів) – ІІІ місце.

24.03.11

Засідання обласної методичної секції викладачів предмета „Захист Вітчизни”

Секція Захист Вітчизни    23 березня 2011 року на базі Здолбунівського професійного ліцею залізничного транспорту відбулось засідання обласної методичної секції викладачів предмета „Захист Вітчизни” (для дівчат) на тему: „Вивчення та методика впровадження у навчально-виховний процес нової Програми предмета ”Захист Вітчизни” (для дівчат).
   В ході засідання викладачі обговорили, внесли зміни і затвердили нову Програму предмета, з врахуванням реального стану навчально-матеріальноїх бази для проведення занять з основ медичних знань.
   Викладачі побували на показовому практичному занятті на тему „Перша медична допомога при пораненнях", яке на високому професійному і методичному рівні провела викладач ліцею лікар вищої категорії Шевчук Марія Теодорівна. Рішенням засідання методичної секції запропоновано викладачам професійно-технічних навчальних закладів з медико-санітарної підготовки використовувати досвід роботи керівництва ліцею і викладача Шевчук М.Т. з питань організації і проведення таких занять.
   В ході роботи секції було порушено ряд проблемних питань, зокрема, щодо відновлення роботи оздоровпунків у Рокитнівському, Квасилівському професійних ліцеях та ВПУ № 25 смт Демидівка.

23.03.11

Засідання обласної методичної секції заступників директорів з навчально-виробничої роботи

Секція заступників НВР    22 березня 2011 року на базі ДПТНЗ „Сарненський професійний аграрний ліцей” було проведено засідання обласної методичної секції заступників директорів з навчально-виробничої роботи на тему: „Нові виробничі технології: передовий досвід”.
   В роботі секції взяли участь педагогічні працівники і дирекція ДПТНЗ „Сарненський професійний аграрний ліцей”, заступники директорів з навчально-виробничої роботи ПТНЗ Рівненської області, методисти навчально-методичного центру професійно-технічної освіти.
   Учасники секції заслухали інформацію з досвіду роботи викладача ліцею Зелінського О.І. про викладання предмета „Технологія”, відвідали відкритий урок з предмету „Технологія” на тему „Демонстрація презентацій, проектів фірм, відеореклами та рекламних проспектів”.
   На засіданні секції було обговорено Типову базисну структуру навчальних планів підготовки кваліфікованих робітників у ПТНЗ, затвердженої 13.10.2010 № 947, інструкції з ведення журналів обліку теоретичного та виробничого навчання учнів ПТНЗ; рекомендації з складання розкладу уроків і тарифікації педагогічних працівників, про викладання предмета „Основи енергоефективності”.
   Досвідом роботи з організації охорони праці та безпеки життєдіяльності в ліцеї поділився заступник директора ДПТНЗ „Сарненський професійний аграрний ліцей” Мельникович Микола Максимович. Учасники секції отримали диски з нормативною базою з охорони праці, перелік матеріалів з охорони праці, які повинні бути в навчальному закладі. Методистом НМЦ ПТО Сульжик М.С. в ході роботи секції проведено семінар з питання атестації та ліцензування навчальних закладів.
   Учасники секції відвідали підприємство по виготовленню металопластикових вікон, побачили новітні технології, їх виготовлення.
   Заступники директорів відмітили, що в навчальному закладі при проведенні уроків теоретичного і виробничого навчання використовують новітні технології, придбано сучасне обладнання, інструмент, які дають змогу підготувати висококваліфікованих робітників.

21.03.11

Обласний конкурс “Міс профтехосвітяночка”

Міс профтехосвітяночка    18 березня 2011 року у актовій залі ДПТНЗ “Рівненський центр професійно-технічної освіти сервісу та дизайну” відбувся обласний конкурс “Міс профтехосвітяночка”.
   За корону конкурсу краси серед представниць профтехосвіти Рівненщини змагалися 19 учасниць. Вони представляли всі професійно-технічні навчальні заклади області. Учасниці проявили свої здібності й таланти у чотирьох конкурсах: “Візитна картка”, “Інтерв’ю”, “Мій талант” і “Дефіле у вечірній сукні”.
З виступів учасниць було видно, що конкурсу передувала їхня старанна підготовка. Тож журі довелося в поті чола визначати серед конкурсанток найбільш граціозну, симпатичну, екстравагантну, ерудовану, артистичну, елегантну, оригінальну, талановиту, винахідливу, вишукану... Адже кожна з красунь пройшла попередні відбіркові конкурси у своїх навчальних закладах.
   Без титулів і подарунків від організаторів конкурсу не залишилася жодна учасниця.
Другою віце-міс стала Прендецька Роксолана із Вищого професійного училища № 25 смт Демидівка. Звання першої віце-міс отримала майбутній секретар керівника Людмила Кузьмич із Рівненського торгово-професійного ліцею. Почесний титул “Міс профтехосвітяночка” виборола майбутній перукар Софія Драганчук з Рівненського професійного ліцею. За вибором глядачів вона ж стала “Міс глядацьких симпатій”.
   Учасниць конкурсу привітав начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Іван Васильович Вєтров.
   Хороший настрій глядачам дарували кращі колективи художньої самодіяльності та окремі виконавці – переможці обласних і всеукраїнських конкурсів та фестивалів. А господарі конкурсу - учнівська агенція “Стиль і мода”, представили увазі присутніх власне дефіле з прекрасних колекцій одягу.

18.03.11

Заняття обласної методичної секції викладачів та майстрів виробничого навчання сільськогосподарських професій

Секція механізаторів    17 березня 2011 року на базі Рокитнівського професійного ліцею відбулось заняття обласної методичної секції викладачів та майстрів в/н сільськогосподарських професій на тему: „Особливості вибору форми представлення власного позитивного педагогічного досвіду“.
   Викладачі та майстри виробничого навчання, розкриваючи тему секції, визначилися з поняттям „позитивний педагогічний досвід“ та обговорили особливості його узагальнення у професійно-технічних навчальних закладах, підтвердивши свої виступи матеріалами.
   Зокрема, Піхотко Олександр Васильович, викладач-методист державного професійно-технічного навчального закладу „Острозьке вище професійне училище зі свого досвіду роботи на тему: „Педагогічні інновації вивчення, узагальнення та впровадження власного позитивного педагогічного досвіду“ вкотре підтвердив, що використання передових ідей науки щодо сільськогосподарської техніки, історії розвитку науки про сільськогосподарські машини, інтерактивних методик, міжпредметних зв’язків, створення проблемних ситуацій під час вивчення нового матеріалу, дотримання послідовності вивчення окремих груп с/г машин, сприяє розвитку в учнів інтересу до професії та активності у набутті знань.
   Відвідавши відкрите заняття з професійно-теоретичної підготовки трактористів-машиністів сільськогосподарського виробництва на тему: „Зернові сівалки“, яке підготував та провів Король Василь Степанович, викладач вищої категорії Рокитнівського професійного ліцею, учасники секції відзначили неабиякий професіоналізм викладача та на реальному прикладі пересвідчилися у ефективності використання інтерактивних методик для підвищення активності, зацікавленості учнів та залучення якомога більше учнів до роботи на занятті. Оскільки викладач, з метою досягнення мети заняття, використав опис з демонстрацією сучасних надбань науки, техніки, технології виробництва, пошук та перегляд інформації у Всесвітній інформаційній мережі Internet, роботу в групах ті ін.
   У ході засідання методичної секції були визначені пріоритетні напрямки методичної роботи щодо удосконалення форм представлення власного позитивного педагогічного досвіду, належного оформлення матеріалів з досвіду роботи.

17.03.11

ІІ етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності за професією „кондитер“

Конкурс кондитерів    16 березня 2011 року на базі Клеванського професійного ліцею відбувся ІІ етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів професійно-технічних навчальних закладів за професією „кондитер“.
   У конкурсі взяли участь одинадцять учасників з усіх навчальних закладів, які готують кондитерів. Програма конкурсу передбачала виконання теоретичного туру, що складався із завдань професійно-теоретичної підготовки. Теоретичні випробування пройшли в тестовій формі. Найкращий результат виявила учениця вищого професійного училища № 29 смт Володимирець Кубай Тетяна, набравши 35 балів. Другий результат показала учениця вищого професійного училища № 24 м. Корець Данилюк Надія – 31 бал, третій результат у 30 балів отримали учениця Рівненського торгово-професійного ліцею Онищук Ольга та учениця ДПТНЗ „Острозьке ВПУ“ Ковалюк Світлана.
   Практичний тур складався з приготування бісквітного торта та оформлення композиції з мастики. Найкращими компетентне журі у складі Павлусь Г.В., завідувачки технологічним циклом Рівненського державного коледжу економіки та бізнесу, В’юн М.І., викладача спецпредметів Рівненського державного коледжу економіки та бізнесу, Пилипей М.І., заступника директора з навчально-виробничої роботи Рівненського кооперативного економіко-правового коледжу, Михальчук І.Ю., головного спеціаліста управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації визначило:
      І місце – Гаврилюк Юлію, ученицю Клеванського професійного ліцею;
      ІІ місце – Онищук Ольгу, ученицю Рівненського торгово-професійного ліцею;
      ІІІ місце – Савич Світлану, ученицю вищого професійного училища № 22 м. Сарни.
   Переможці конкурсу нагороджені дипломами Управління освіти і науки Рівненської ОДА та цінними призами.

03.03.11

Засідання творчої групи лідерів обласної ради учнівського самоврядування

Учнівське самоврядування    3 березня 2011 року на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Рівненській області відбулось засідання творчої групи лідерів обласної ради учнівського самоврядування профтехзакладів.
   В роботі творчої групи ОРУС взяли участь: Порицька Тетяна – голова ОРУС, учениця Здолбунівського професійного ліцею залізничного транспорту; Кузнецов Олексій - радник голови ВРУС, голова РУС Квасилівського професійного ліцею; Вільчинська Вікторія - голова РУС ДПТНЗ „РЦПТО СД”; Кравець Наталія - голова РУС, Рівненського торгово-професійного ліцею.
   Під час роботи засідання творчої групи лідери обговорили важливі моменти діяльності самоврядування; ознайомились з досвідом роботи учнівського самоврядування в Здолбунівському професійному ліцеї залізничного транспорту; розробили символіку ОРУС; підвели підсумок благодійної акції „ Рука допомоги”; ознайомились та переглянули інформацію на сайті www.kariera.in.ua Волинського ресурсного центру для інформування та профорієнтації молоді.
   Лідери побували в Рівненському обласному ліцеї - інтернаті, де проходив обласний огляд-конкурс читців-декламаторів та юних поетів „В Тарасовій думі, у Лесиній пісні живе Україна моя” та підтримали учасників огляду-конкурсу від профтехзакладів області.

03.03.11

Засідання творчої групи заступників директорів профтехзакладів з виховної роботи

   2 березня 2011 року у навчально-методичному центрі професійно-технічної освіти під керівництвом методиста Ковтуна О.М. відбулося засідання творчої групи заступників директорів профтехзакладів з виховної роботи на тему: „Національно-патріотичне виховання учнів у профтехзакладах області”.
      В ході засідання розглянуто такі питання:
      1. Розгляд і аналіз поданих з профтехзакладів матеріалів з даної теми.
      2. Розподіл обов’язків між членами творчої групи з підготовки поданих матеріалів.
      3. Редагування та естетичне оформлення збірника „Національно-патріотичне виховання учнів профтехзакладів області”
   Учасниками засідання вирішено підготувати і випустити збірник до 20-річниці незалежності України.

02.03.11

Психолого-педагогічний семінар заступників директорів та методистів

Семінар    На базі Вищого професійного училища №1 м. Рівне відбувся психолого-педагогічний семінар для заступників директорів з навчальної роботи та методистів професійно-технічних навчальних закладів Рівненської області на тему „Формування професійної та методичної майстерності педагогічних працівників ПТНЗ як основи підвищення рівня підготовки кваліфікованих робітників”.
   З науково-аналітичною доповіддю „Застосування інформаційно-комп’ютерних технологій у процесі розвитку професійної компетентності педагогічних працівників” виступила методист ВПУ № 1 м. Рівне Наталія Басараба. Учасники семінару мали можливість ознайомитись з конкретними формами роботи дирекції та методичної служби ВПУ № 1 з педагогами-початківцями.
   Заступник директора ВПУ № 1 м. Рівне Людвіна Бестюк поділилась досвідом організації роботи „школи молодого викладача” та методикою організації та проведення тижня викладача-початківця.
   Важливе місце у роботі семінару зайняв психолого-педагогічний тренінг на тему „Компетентісний підхід в освіті та його реалізація у професійно-технічних навчальних закладах”, організований для учасників семінару у медіа центрі ВПУ № 1 м. Рівне. Методист Н.Басараба та практичний психолог Н. Руссу провели навчання для заступників та методистів з питань компетентісного підходу до професійної освіти.
   Директор ВПУ № 1 м. Рівне Ігор Стрижеус та заступник директора Петро Климчук ознайомили учасників семінару з матеріально-технічною базою, кадровим забезпеченням та умовами діяльності навчального закладу.
   Учасникам було надано електронний варіант матеріалів семінару для його використання у роботі.

28.02.11

Нарада директорів професійно-технічних навчальних закладів

Нарада директорів    25 лютого 2011 року на базі Радивилівського професійного ліцею відбулася нарада директорів професійно-технічних навчальних закладів Рівненської області.
   В роботі наради взяли участь заступник начальника – начальник відділу професійно-технічної та вищої освіти управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації Петро Коржевський, працівники управління освіти і науки облдержадміністрації та навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Рівненській області.
   Головним питанням, що розглядалось на нараді було обговорення результатів проведення щорічного рейтингу професійно-технічних навчальних закладів області. Петро Коржевський виступив з детальним аналізом рейтингових матеріалів та порівняльною характеристикою діяльності професійно-технічних навчальних закладів області за 2009 та 2010 роки.
   За результатами висновку журі з проведення рейтингу професійно-технічних навчальних закладів у 2010 році переможцями стали:
      Рівненський торгово-професійний ліцей – І місце;
      Вище професійне училище №1 м. Рівне – ІІ місце;
      Державний професійно-технічний навчальний заклад „Рівненський центр професійно-технічної освіти сервісу та дизайну“ – ІІІ місце.
   Переможців щорічного обласного рейтингу профтехзакладів було відзначено почесними грамотами управління освіти і науки облдержадміністрації.
   Також в ході роботи наради було розглянуто питання аналізу кошторисних призначень на утримання навчальних закладів та установ професійно-технічної освіти області на 2011 рік та особливості ведення фінансово-господарської діяльності професійно-технічних навчальних закладів; порядку проведення атестаційної експертиза професійно-технічних навчальних закладів, аналізу виробничої діяльності та інші.
   За результатами наради керівникам закладів було дано протокольні доручення.
   Скачати результати рейтингу: 1,   2.

25.02.11

Cемінар на тему «Результативна профорієнтація»

Профорієнтація    25 лютого 2011 року на базі Волинського ресурсного центру (м. Рівне, вул. Пушкіна, 17) в рамках проекту „Твоя кар’єра в твоїх руках”, який фінансується за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні, проведено семінар для загальноосвітніх навчальних закладів Рівного на тему „Результативна профорієнтація”.
   На запрошення організаторів у роботі семінару від Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Рівненській області взяли участь методисти Середа Р.В. та Семенюк П.П.
   В ході роботи семінару його учасники ознайомились з діяльністю Волинського ресурсного центру, станом профорієнтаційної роботи у навчальних закладах м. Рівного.
   Увазі присутніх був представлений Інтернет-сайт ресурсного центру www.kariera.in.ua. Учасники семінару мали можливість виразити свої зауваження та пропозиції щодо оформлення інформації на сайті та його функціонування.
   У жвавій інтерактивній формі проведено практичне заняття з оформлення учасниками семінару візитки сайту.
   З методиками вивчення професійних нахилів особистості ознайомив присутніх декан Рівненського державного гуманітарного університету Янцур М.С.

24.02.11

Засідання обласної методичної секції педагогічних працівників електрогазозварювальних професій

Секція електрогазозварників    24 лютого 2011 року на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Рівненській області проведено засідання обласної методичної секції педагогічних працівників електрогазозварювальних професій на тему „Організація спільної роботи навчально-методичного центру та профтехзакладів області з підготовки кваліфікованих робітників електрогазозварювальних професій”.
   В ході роботи секції розглянуто організаційні питання, зокрема, щодо вибору керівника секції, планування роботи секції на наступні роки, вибору форм та методів методичної роботи.
   Велику увагу було приділено організації роботи з підготовки та проведення I та II етапів Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності за професією „Електрозварник ручного зварювання” та участі у III (заключному) етапі конкурсу.
   Учасники ознайомились з особливостями проведення тестового оцінювання знань з використанням комп’ютерної програми „Тест-2010”, використанням інформаційно-комунікаційних технологій та можливостей Інтернет для підвищення рівня знань учнів за електрогазозварювальними професіями.

16.02.11

Зустріч з представниками українсько-канадського проекту

   З метою моніторингу стану реалізації проекту „Децентралізація управління професійним навчанням в Україні”, у якому Рівненщина є однією з пілотних областей (поряд з Дніпропетровською та Закарпатською) 16 лютого 2011 року відбулася зустріч з представниками українсько-канадського проекту на якій був присутній заступник начальника управління - начальник відділу професійно-технічної та вищої освіти Петро Коржевський.
   Представники українсько – канадського проекту високо оцінили роботу з впровадження нових методів управління у системі професійно-технічної освіти на регіональному рівні.
   Найбільше канадських експертів зацікавила організація рейтингової оцінки діяльності професійно-технічних навчальних закладів на основі індикаторів ефективності.

16.02.11

Засідання спільної українсько-канадської Наглядової ради

Засідання ради    15 лютого 2011 року в Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту України відбулося засідання спільної українсько-канадської Наглядової ради проекту "Децентралізація управління професійним навчанням в Україні", в якому взяв участь заступник начальника – начальник відділу професійно-технічної та вищої освіти Петро Коржевський виступивши з питанням "Впровадження нових методів управління у системі професійно-технічної освіти: регіональний рівень".
   На засіданні були розглянуті питання основних заходів проекту у 2010-2011 роках:
      - впровадження індикаторів ефективної діяльності ПТНЗ;
      - розробка та впровадження заходів щодо забезпечення політики гендерної та соціальної рівності;
      - концепція формування державної системи прогнозування професійного аспекту ринку праці;
      - інтеграція інновацій проекту у навчальні програми Університету менеджменту освіти для керівників професійно-технічних навчальних закладів;
      - національний веб-портал та його можливості;
      - процес перегляду та розробки професійних стандартів у системі професійно-технічної освіти;
      - основні заходи проекту в Україні на 2011-2012 роки.
   У ході засідання було затверджено річний план роботи на 2011-2012 роки.

11.02.11

Засідання секції заступників директорів профтехзакладів з навчально-виховної роботи

Секція заступників ВР    10 лютого 2011 року на базі Рівненського торгово-професійного ліцею відбулось засідання обласної методичної секції заступників директорів профтехзакладів з навчально-виховної роботи на тему: „Підсумки обласного огляду конкурсу на краще облаштування учнівських гуртожитків і завдання керівництва профтехзакладів з питань покращення побутового обслуговування учнів, що проживають в гуртожитку”.
   Під час роботи секції було проведено практичне заняття в ході якого заступники директорів з виховної роботи на базі гуртожитку РТПЛ провели аналіз побутових умов проживання учнів у гуртожитку та внесли зауваження і пропозиції до критеріїв оцінювання побутових умов проживання учнів, які будуть враховані при розробці нового положення огляду-конкурсу на краще облаштування учнівських гуртожитків.
   Методисти НМЦ профтехосвіти ознайомили присутніх з підсумковим наказом та нагородили переможців обласного огляду-конкурсу на краще облаштування учнівських гуртожитків грамотами управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації.
   На засіданні секції було проаналізовано стан злочинності в учнівському середовищі за 2010 рік, поставлені завдання з питань попередження та профілактики злочинів серед учнів ПТНЗ; обговорено шляхи активізації органів учнівського самоврядування та важливі моменти у підготовці та проведенні I та II етапів щорічного всеукраїнського фестивалю-конкурсу „Молодь обирає здоров’я”.

09.02.11

Семінар-нарада з питань атестації педагогічних працівників

Семінар-нарада    8 лютого 2011 року на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Рівненській області проведено семінар-нараду працівників професійно-технічних навчальних закладів області – відповідальних за проведення атестації педпрацівників у закладах ПТО.
   У роботі семінар-наради взяли участь методисти навчально-методичного центру профтехосвіти та працівники управління освіти і науки облдержадміністрації.
   Завідуюча сектором кадрової роботи – відповідальний секретар атестаційної комісії управління освіти і науки облдержадміністрації Анастасьєва Н.П. ознайомила присутніх з новим Типовим положенням про атестацію педагогічних працівників.
   В ході роботи семінар-наради розглянуто ряд спірних питань та проблемних ситуацій, які виникають при проведенні атестації. Наталія Петрівна відповіла на чисельні запитання присутніх.

28.01.11

Засідання творчої групи практичних психологів

Засідання психологів       На базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Рівненській області 27 січня 2011 року відбулось засідання творчої групи практичних психологів на тему „Девіантна поведінка в учнівському середовищі”.
      Під час роботи творчої групи розглянуті наступні питання:
           - психологічні аспекти у роботі з важковиховуваними учнями;
           - психолого-педагогічні особливості неповнолітнього з відхиленнями в поведінці;
           - психічний стан важковиховуваного учня;
           - суїцидальна поведінка, способи попередження.
      Практичні психологи обговорили важливі питання роботи з учнями схильними до девіантної поведінки, проблемні ситуації і шляхи виходу з них, розробили анкету вивчення неформальних зв’язків неповнолітнього.
      Увазі психологів профтехзакладів була представлена презентація „Природа суїциду”, підготовлена практичним психологом Рівненського торгово-професійного ліцею Гулюк С.В., та виступ з досвіду роботи практичного психолога ВПУ № 1 м. Рівне Руссу Н.В. на тему „Організація роботи з неповнолітніми, що мають відхилення у поведінці”.

26.01.11

Підведено підсумки діяльності закладів ПТО області з питань комп’ютеризації та інформатизації

      Проведено аналіз та підведено підсумки діяльності професійно-технічних навчальних закладів області за 2010 рік з питань комп’ютеризації та інформатизації.
      На основі отриманих результатів проведено рейтингову оцінку діяльності закладів ПТО, яка включала розділи:
            1) забезпечення комп’ютерним обладнанням навчальних закладів;
            2) забезпечення можливостями Інтернет навчально-виробничого процесу;
            3) впровадження інформаційно-комунікаційних технологій в навчально-виробничий процес у профтехзакладах.
   Детальніше...

24.01.11

Підведено підсумки конкурсу навчальних проектів

Конкурс проектів       Підведено підсумки конкурсу навчальних проектів за програмою "Intel® Навчання для майбутнього" серед профтехзакладів Рівненської області.
      У другому (обласному) етапі конкурсу (грудень, 2010), роботи представили 12 профтехзакладів Рівненщини.
      Рішенням журі II етапу конкурсу переможцями були визнані навчальні проекти:
            - "Хліб наш насущний, ти їстівний?", представлений Рівненським торгово-професійним ліцеєм (керівник проекту Гринчук Л.П.), – I місце;
            - "Від гри до законів випадковості", представлений Вищим професійним училищем № 1 м. Рівне (розроблений під керівництвом Бестюк Л.І., Король С.В.) – II місце;
            - "Передовий педагогічний досвід", представлений Вищим професійним училищем № 22 м. Сарни (керівник проекту Зіневич В.В.) – III місце.
Вітаємо переможців, та зичимо подальших творчих успіхів!

23.01.11

Нарада директорів професійно-технічних навчальних закладів Рівненської області

Нарада директорів       21 січня 2011 року на базі Рівненського торгово-професійного ліцею відбулася нарада директорів професійно-технічних навчальних закладів Рівненської області.
В роботі наради взяли участь заступник голови Рівненської обласної державної адміністрації Олексій Губанов, заступник начальника – начальник відділу професійно-технічної та вищої освіти управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації Петро Коржевський, працівники управління освіти і науки облдержадміністрації та навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Рівненській області.
      Заступник начальника – начальник відділу професійно-технічної та вищої освіти управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації П. Коржевський у своєму виступі основну увагу зосередив на сучасному стані та основних тенденціях розвитку професійної освіти Рівненщини.
      У своєму виступі заступник голови Рівненської обласної державної адміністрації Олексій Губанов зупинився на завданнях, які стоять перед освітою та професійно-технічною освітою, зокрема, на 2011 рік, проблемах фінансування та основних напрямках діяльності.
      Учасники наради висловили свою підтримку у проведенні реформ керівництву області.


         АРХІВ НОВИН:    2018,    2017,    2016,    2015,    2014 ,    2013,    2012 ,    2011
Про все


Хто бажає, щоб народ був щасливий і виховувався успішно, той повинен визнати як першу і неминучу умову досягнення цієї мети — виховання і освіту вчителів, а також таке їх становище, що відповідало б їхньому важливому обов'язку.
(А. Дістєрвег)


ІІТЗО
Інститут інноваційних технологій і змісту освіти

INTEL
Програма „Intel® Навчання для майбутнього“ в Україні

ЦПСД
Центр перспективних соціальних досліджень

Кобзар
З нагоди Пам'яті Великого Кобзаря

Правопис
Український Правопис 2007

ВРЦ
Волинський ресурсний центр (Рівненська область): вибір професії та пошук роботи

ППЗ
Педагогічні програмні засоби (для ПТНЗ)

Тренажер
Електро-
машинобудівний завод „Фірма „СЕЛМА“: дуговий тренажер зварника ДТС-02