ДПТНЗ “Острозьке вище професійне училище “

Заклади ПТО інформують

Гладищук Руслана, голова ради учнівського самоврядування  Державного професійно-технічного навчального закладу «Острозьке вище професійне училище»:

Засідання училищної РУС проводиться щомісячно. Під час засідань вирішуються питання покращення навчання, відвідування занять, вносяться пропозиції щодо покращення санітарно-побутових умов. Кожен учень вчиться жити дорослим життям, вчиться організовувати колектив, проявляти здібності і таланти, не боятися вносити свої пропозиції та реалізовувати їх. Загалом, всі учні, які входять до ради, працюють за напрямками роботи п’яти секторів. Кожен обирає собі роботу за своїм смаком і старається виконувати якісно.

Свої творчі здібності учні проявляють під час проведення масових заходів: загально училищних, міських, районних і обласних. Найбільш цікавими із них були:

 • «Величне ім’я – Вітчизни захисник» – з нагоди Дня захисника Вітчизни «Героям слава!» – вписано в серцях» – до Дня Гідності і Свободи
 • «Землі моєї ревний біль і жаль» – вечір пам’яті, приурочений річниці Голодомору в Україні 1932-1933 років;
 • «Цей світлий день належить вам по праву» – святковий концерт до Дня учителя;
 • вечір-конкурс «Міс ВПУ»;
 • «На щастя, на здоров’я, на Новий рік» – новорічне свято;
 • «Посвята в першокурсники»;
 • «Веселі вечірки на селі»;
 • «Святий Миколаю, ми тебе чекаємо» – відкрита виховна година з нагоди дня Святого Миколая;
 • конкурс юних гумористів «Поліські пересмішники»;
 • фотовиставка «Моя Україно!»;
 • конкурс колядок і щедрівок «Щедрий вечір, добрий вечір»;
 • виставки композицій з овочів і фруктів «Щедрість рідної землі».

Учні відвідували  виставку та майстер-клас з виготовлення виробів з натуральних матеріалів Ірини Кухар (випускниці училища), які проводились у районному краєзнавчому музеї.

Приймали  участь у міських заходах: покладанні квітів до Меморіалу Слави на вшанування подвигу воїнів та з нагоди 73-ї річниці з Дня вигнання із України нацистських окупантів, мітингу, приуроченому пам’яті жертв Голодоморів «Несла свій хрест мовчазно Україна» та у районному святі «День самоврядування», в новорічному бал-маскараді НЗ «Острозький обласний ліцей-інтернат з посиленою військовою підготовкою» (танцювальний колектив).

   Приймали участь наші учні і  в чотирнадцяти  обласних конкурсах, з них призові місця зайняли в:

1) конкурсі робіт юних фотоаматорів  «Моя Україно!»:

 • ІІІ місце в номінації «жанрове фото» Дем’янчук Назар,
 • ІІІ місце в номінації  «позажанрове фото» Остапчук Інна,
 • ІІІ місце в номінації «портрет» Яковчук Аліна ;

2) етнофестивалі «Вифлеємська зірка» – переможець в номінації «солісти» Царук Іван;

3) обласному заочному огляді-конкурсі  драматичних і лялькових колективів «Талановита Україна» – ІІІ місце;

4) обласному заочному огляді-конкурсі читців-декламаторів, юних поетів «Живи,  Кобзаре, в пам’яті людській» – ІІІ місце;

5) обласному конкурсі  декоративно-ужиткового  і образотворчого мистецтва «Люби і знай свій край» – ІІІ місце;

6) ІІ етапі Всеукраїнського творчого конкурсу учнівської молоді «За нашу свободу» – ІІІ місце,

Учні Лопанчук Єлизавета і Карп’юк Володимир  з практичним психологом приймали участь у тренінгах у м. Рівному з реалізації проекту «Підвищення обізнаності вразливих дітей та молоді Рівненщини щодо безпечної міграції та працевлаштування», який організувала та провела ГО «Центр підтримки громадських ініціатив «Чайка». Своїми знаннями вони ділилися з учнями училища під час проведення виховної години «Торгівля людьми – проблема сьогодення».

Протягом року учні допомагали в організації і проведенні зустрічей: з ліквідатором аварії на ЧАЕС Рудим Петром,  воїном АТО Лозюком Андрієм,  поетесою Тетяною Сладковською і поетом Олександром Ундіром, старшим науковим співробітником Державного історико-культурного заповідника Ніною Німчинською, мистецтвознавцем і краєзнавцем Миколою Бендюком – «Гірка сповідь пшеничного колоска» (про роки голодомору в Україні), журналістом і краєзнавцем Олександром Гладуненком на тему «Про Соборність і шлях до незалежності», Острозьким поетом, членом спілки журналістів України Олександром Ундіром  і журналістом, кореспондентом ХАЕС Олександром Шустеруком на тему «Масове вивезення українців у Сибір 70 років тому», ветеранами бойових дій в Афганістані Валерієм Давидюком, Володимиром Ковальчуком і Володимиром Прокопчуком, нащадком учасників Великої Вітчизняної війни Жанною Білоус «Сторінки маминого щоденника воєнних років», з журналістом і краєзнавцем Олександром Гладуненком на тему «Острог на початку війни», працівниками правоохоронних органів Шевчуком Тарасом, Грищуком Юрієм, Прокопцем Олегом на теми «Роль дідівщини в житті підлітка», «Особливості кримінальної відповідальності та покарання неповнолітніх»,  начальником відділу «Острозького бюро правової допомоги» М.С. Шаповалом «Злочини проти порядку та моральності».

В 2017-2018 навчальному році за рішенням учнівської конференції РУС  продовжила реалізацію благодійного проекту «Від серця до серця», метою якого є допомога онкохворим дітям, людям похилого віку, дітям з особливими потребами. Учнівською радою протягом семестру проведено благодійну акцію «Назустріч мрії» – зібрані кошти перераховані на благодійний фонд «Сильні духом» для реалізації програми «Казковий світ» для онкохворих дітей. Під час проведення акції «Вітаємо з Різдвяними святами» – були зібрані продукти тривалого зберігання та консервація, обереги, теплі речі і відправлені посилками для учасників АТО.

Не стоять учні осторонь і проблем суспільства, дбають про чистоту навколишнього середовища, проводять екологічні акції:  «Листя», «За чисте довкілля»,  «Посади дерево миру», «Оживають замулені джерела», «День без куріння» та інші.

Традиційним для нашого закладу стало проведення конкурсу «Група  року», який триває  протягом навчального року, підсумки  підводяться щомісяця і на травневому засіданні.

Результати роботи РУС можна побачити під час проведення позаурочних заходів:  виставок, екскурсій в музеї міста, семінарів, а також на сайті училища, у газеті «Учнівський формат».

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *