Подпись: засновники
молекулярної кухні

Піонерами молекулярної гастрономії вважаються іспанський кухар Ферран Адріа (ресторан El Bulli, Жирона), англієць Хестон Блюменталь (ресторан The Fat Duck, Лондон) і француз П'єр Ганьєр (ресторан Pierre Gagnaire, Париж).

Молекулярна кухня зросла з дослідів вченого і кухаря Ерве Тиса, що з'єднав гастрономію з хімією і фізикою.

Ферран Адріа

Хестон Блюменталь

П'єр Ганьєр

Теоретиком і основоположником молекулярної кухні був професор фізики Оксфордського університету Ерве Тіс , який на початку 90-х років минулого століття розробила незвичайне поєднання хімії та кулінарії. Саме він першим вирішив запропонувати замість традиційної кухні щось «таке». Приміром, він склав молекулярні формули всіх французьких соусів.

Компанію йому склав відомий французький хімік Ніколас Курті , який займався аналізом фізичних явищ на кухні. Наприклад, він запропонував впорскувати в м'ясо ананасовий сік, щоб воно стало м'яким і покрилося апетитною скоринкою.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Дослідження цих вчених і стали основою для подальших кухонних експериментів всіх кухарів-авангардистів.

Мабуть, найвідомішим практиком і популяризатором молекулярної кухні став знаменитий шеф-кухар Хестон Блюменталь . Він є засновником і власником одного з кращих ресторанів світу The Fat Duck («Жирна качка»), який знаходиться у Великобританії. У 39 років він отримав престижні три зірки Мішлена, а щоб потрапити в його ресторанчик у невеликому містечку графства Беркшир, потрібно записуватися в чергу за місяць.

Наведемо як приклад один з самих екстравагантних страв знаменитого кухаря: «Гарячий Крижаний Чай» . На смак він схожий на звичайний чорний чай, але після вживання половини чашки ви раптом зрозумієте, що він ... холодний! Шеф пояснює цей ефект так: у чашці зовсім не рідина, а дві гелевидні субстанції, щільність яких така ж, як у звичайного чаю. До того ж у чашку добавлена ??витяжка з чайного листя - для смаку!

Серед послідовників нового вчення і такі відомі кухарі, як Ферран Адріа (ре сторался El Bulli, Іспанія), П'єр Ганьєр (ресторан Pierre Gagnaire , Франція), Мішель Брас (ресторан Michel Bras, Франція) і Анатолій Комм (ресторан Anatoly Komm, Росія).