ПОКАЗОВІ ЗАНЯТТЯ З ТЕОРЕТИЧНОГО ТА ПРАКТИЧНОГО НАВЧАННЯ ПРОВЕДЕНО
У ДПТНЗ „ДУБРОВИЦЬКИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ ЛІЦЕЙ“

<< ПОВЕРНУТИСЬ НАЗАД
11-13.10.11

ДПЛ    Відповідно до наказу управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації від 10.02.2011 року „Про підсумки щорічного обласного рейтингу професійно-технічних навчальних закладів за 2010 рік“ з метою надання практичної допомоги дирекції, головам методичних комісій, викладачам та майстрам виробничого навчання у підготовці та проведенні теоретичних та практичних занять та інших заходів, передбачених планами навчального закладу, наказом управління освіти і науки за №382 від 19 вересня 2011 року створено групу педагогічних працівників для виконання завдань, передбачених наказом.
   При формуванні групи було враховано результати комплексного вивчення стану навчально-виховного процесу у ДПТНЗ „Дубровицький професійний ліцей“, а також показники рейтингу професійно-технічних навчальних закладів області за минулий рік. Тому у склад групи були включені досвідчені майстри виробничого навчання, викладачі спец предметів тих професій, з яких здійснюється підготовка у ДПТНЗ Дубровицький професійний ліцей“, викладачі загальноосвітніх предметів, методисти НМЦ ПТО, а також керівники ПТНЗ.

ДПЛ    Урок спецтехнології кам’яних робіт за темою „Способи виконання кам’яної кладки провела „викладач-методист“ ВПУ-1 м. Рівне Ткачук Марія Ростиславівна. Викладачем підготовлено необхідне комплексно-методичне забезпечення уроку та ефективно його використано.
   Заняття проведено у формі навчальної гри, де група була поділена на ланки. Кожна з них виконувала своє завдання, яке в цілому було підпорядковане темі та меті уроку. Викладачі ДПТНЗ „Дубровицький професійний ліцей“, які були присутні на теоретичному занятті, дали позитивну оцінку і почерпнули елементи досвіду „викладача-методиста“ Ткачук М.Р.

   Досвідчений майстер виробничого навчання ВПУ-1 м. Рівне Хомич Микола Дмитрович провів урок виробничого навчання на тему „Кладка кутів у 1,5 цеглини за ланцюговою системою прив’язки швів“. Майстер особисто вчив учнів технології мурування кута та стінки у 1,5 цеглини, звертав увагу учнів на помилки, при виявленні яких зупиняв процес мурування і ще раз показував, як необхідно виконувати той чи інший елемент кладки.
   В кінці заняття було проаналізовано роботу кожного учня та оцінено навчальні досягнення.

ДПЛ    Урок виробничого навчання за професією „столяр будівельний“ на тему „Довбання та різання деревини стамесками“ провів майстер виробничого навчання ВПУ-1 м. Рівне Мазурок Анатолій Володимирович. Заняття було організовано так, що учні працювали на кінцевий результат. Учні використовували вимірювальні інструменти, технологічні карти. Було проаналізовано результат та якість виконання роботи кожним учнем. Майстер звернув увагу на допущені помилки кожним учнем та необхідність доопрацювання окремих елементів технологічного процесу. Роботу кожного учня було оцінено.

ДПЛ    Викладач-методист ДПТНЗ „Соснівський професійний ліцей“ Марчук Тамара Миколаївна провела теоретичне заняття з технології теслярських робіт на тему „теслярські з’єднання зрощуванням“. Урок проведено у групі №35 на І курсі.
   Заняття було цікавим для учнів, тому що проходило у формі пізнавальної гри. Учням було запропоновано „проїхатися“ у спеціальному експресі з назвою „теслярська майстерність“. У віртуальну подорож „відправилися“ чотири вагони з учнями групи, які зупинялися на п’ятьох станціях: „Згадайки“, „Музична“, „Архітектурна“, „Пізнавальна“, „Уважна“. На кожній з них розв’язувалися конкретні завдання, які стосувалися теми, яка вивчається „Урок пройшов у творчій співпраці – „викладач-учні“.

   Викладач ВПУ-29 смт Володимирця Волчецький Олександр Анатолійович поділився досвідом підготовки та проведення теоретичних занять для груп електрозварювальників та провів заняття на тему „Деформації при кисневому різанні металу і заходи з їх запобігання“.
   Для вирішення завдань уроку викладач доцільно використав знання учнів з фізики та хімії, тестову презентацію для актуалізації опорних знань, навчальні відеофільми. З метою кращого засвоєння матеріалу уроку, учням було запропоновано презентацію, яка узагальнила поняття про деформації при кисневому різанні металу. У процесі заняття викладач приділив увагу таким аспектам:
      - створення робочого мікроклімату на уроці, вимогливість та повага до учнів;
      - використання інформаційно-комунікативних технологій.
   Заняття проведено на високому методичному рівні.

   Враховуючи об’єктивну необхідність, у склад групи були залучені викладачі загальноосвітніх предметів різних профтехзакладів.

ДПЛ    Урок математики на тему „Логарифмічна функція, її графік та властивості“ провела викладач Клеванського професійного ліцею Петровська Наталія Володимирівна. На уроці було використано різні форми роботи з учнями, а також персональний комп’ютер, мультимедійна презентація, яка відображала навчальний матеріал заняття; картки із завданнями для актуалізації опорних знань з теми „Показникова функція“.
   Викладач багато працювала над тим, щоб залучити до роботи на уроці більшість учнів. Учні самі здійснили систематизацію вивченого на уроці матеріалу, а викладач підсумувала заняття та оцінила роботу учнів.

ДПЛ    Урок з предмета „Технологія комп’ютерної обробки інформації“ на тему „Поняття злиття. Функції злиття“ провела викладач (і методист) Рівненського професійного ліцею Руда Олена Богданівна. Заняття проведено на високому методичному рівні, тому що:       - приділяється велика увага мікроклімату в колективі, створення робочої атмосфери;
      - ефективно поєднано теоретичний матеріал з його практичним використанням;
      - уміло використано проблемні ситуації та інтерактивні технології.
   Урок пройшов цікаво. Учні та присутні викладачі високо оцінили заняття, підготовлене Оленою Богданівною.

ДПЛ    Всі викладачі та майстри виробничого навчання, які проводили заняття, поділилися досвідом з медпрацівниками ДПТНЗ „Дубровицький професійний ліцей“, залишили їм свої методичні напрацювання, конспекти занять, роздатковий матеріал для користування.

ДПЛ    Крім теоретичних та практичних занять було надано практичну допомогу дирекції у підготовці та проведенні інших заходів. Рудиком Віктором Леонідовичем проведено нараду при директору.

   Засідання методичної комісії класних керівників та вихователів на тему „Форми і методи позаурочної роботи з учнями ДПТНЗ„Дубровицький професійний ліцей“ провів методист НМЦ ПТО Ковтун О.М.
   На засіданні розглянуто три питання:
      1. Виховання любові до Батьківщини , рідного краю, національної самосвідомості, активної творчої особистості.
      2. Методика проведення позаурочної виховної роботи в групі.
      3. Позаурочна виховна робота у гуртожитку.
ДПЛ    У виступах на засіданні комісії приділялася увага професійній спрямованості позаурочної виховної роботи. А також запропоновано використовувати досвід позаурочної роботи Здолбунівського професійного ліцею залізничного транспорту.

   Відповідно до нового Положення було проведено планове засідання атестаційної комісії ДПТНЗ„Дубровицький професійний ліцей“, на якому було розглянуто персональний список педагогічних працівників, які підлягають черговій атестації, поданий директором навчального закладу до атестаційної комісії. Засідання атестаційної комісії провів методист НМЦ ПТО П.К. Процюк.

   Необхідно сказати, що на протязі трьох днів дирекцією було створено належні умови членам групи для проведення теоретичних та практичних занять, інших заходів, передбачених наказом управління освіти і науки.
   Дирекції навчального закладу було дано ряд пропозицій для удосконалення навчально-виховного процесу та роботи з педагогічними кадрами. На нашу думку, така робота у навчальному закладі дала позитивні результати.

<< ПОВЕРНУТИСЬ НАЗАД